Kiedy pada deszcz

Nominacja w plebiscycie 2016
Lisa De Jong Wydawnictwo: Filia Cykl: Rain (tom 1) literatura obyczajowa, romans
When it rains
Data 1. wydania:
2013-09-25
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
dla nastolatek dziewczyna odmiana losu poszukiwanie szczęścia rozstanie samotność uczucie
When it rains
Rain (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dla niej nie zaświeci słońce…

32 Link do recenzji

Książka poruszyła mnie do takiego stopnia, że nie mam pojęcia jak ją ocenić, ponieważ gdybym mogła dałabym jej 100 gwiazdek. Niesłychanie wzruszająca, niemożliwie przyspieszająca bicie serca, powodująca, że w pewnym momencie twoje serce staje na moment by rozbić się na milion drobnych kawałków niemożliwych do złożenia. Jest to pierwsza książka, która spowodowała, iż nie...

Cudowna książka, bardzo wzruszająca. Nie mogłam się od niej oderwać. To książka, która przypomina nam, że nie zawsze mamy tyle czasu, ile nam się wydaje, a w życiu najważniejsi są ludzie, których kochamy, nasza rodzina i przyjaciele. Ta pozycja zostanie w mojej pamięci na bardzo długo i z pewnością sięgnę po nią kolejny raz.

Ta książka jest cudowna, nie potrafiłam opanować łez😥 POLECAM!!!

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę, myślałam że będzie to beztroska opowieść o młodzieńczych zauroczeniach, jednak bardzo się pomyliłam..."Kiedy pada deszcz" to bardzo przejmująca historia, poruszająca trudne, smutne tematy, wzruszająca, zmuszająca do zadumy i do przemyśleń. Historia smutna, ale tez dająca nadzieję. To, czego zabrakło mi w tej książce, to opis tego, co...

Nikt nie pomyślałby, że jedno ognisko z jak wydawałoby się znanymi sobie ludźmi będzie w stanie tak odmienić życie. Najgorsze okazało się jednak, że oprócz części siebie, swojej duszy straciła także przyjaciół. Oprócz jednego, który i tak zaraz od niej odejdzie.
Wydawałoby się, że już do końca Kate będzie żyć przeszłością, aż tu nagle wchodzi nieznajomy i to dosłownie...

Historia niewątpliwie ujmująca i tkliwa. Jednak za dużo już w swoim życiu przeczytałam takich książek żeby ta miała wpłynąć na mnie jakoś szczególnie. Myślę jednak, że gdybym po tę pozycję sięgnęła wcześniej (przed Gwiazd naszych wina, trzy kroki od siebie) na pewno wzruszyłaby mnie do głębi...Polecam nastolatkom z usposobieniem romantyczki.

1909

Na półkach: , , , , , ,

Wzrusz był, ale nie aż taki, żeby łzy lały się strumieniami. Radzenie sobie z traumą po gwałcie opisała autorka bardzo przejmująco. Chociaż w niektórych momentach brak realizmu nieco hamował pozytywny odbiór całej historii Kate, Ashera i Beau.

Książka przeczytana z polecenia Papierowej Embers, chociaż przeczytana to mało powiedziane. Ja tą książkę połknęłam w całości.
W życie Kate dzieli się na przed i po. Przed była towarzyska, miała grono znajomych, była biegaczką, miała plany związane ze studiami. Po nie było już nic, został tylko Beau - jej jedyny przyjaciel. Aż do momentu, w którym pojawił się Asher. Dzięki...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka spowoduje, że serce będzie Was bolało. Oceniam tę historię na 9 gwiazdek, bo jakaś część mnie będzie zawsze żałowała, że ją poznałam i przez nią miałam, przez dłuższą chwilę, autentycznie złamane serce.

To jest książka która rozłożyła mnie na łopatki.
Porusza trudne tematy. Poprostu jest jedną z niewielu, po której miałam książkowego kaca. I mój ulubiony cytat, "Myśl o mnie, kiedy pada deszcz. Będę Twoim parasolem. Będę ochroną przed burzą, kiedy życie stanie sie nieznośne. Nie pozwól, by deszcz Cię zmył."

Dyskusje

3 100