Kiedy pada deszcz

Okładka książki Kiedy pada deszcz Lisa De Jong
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Kiedy pada deszcz
Lisa De Jong Wydawnictwo: Filia Cykl: Rain (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-06-22
Data 1. wydania:
2013-09-25
Katarzyna Agnieszka Dyrek
dla nastolatek dziewczyna odmiana losu poszukiwanie szczęścia rozstanie samotność uczucie
Inne

Oficjalne recenzje i

Dla niej nie zaświeci słońce…

2783 258 91

Mieliście kiedyś przeczucie co do książki? Takie, kiedy widzicie ją po raz pierwszy, ale czujecie, że musicie ją przeczytać?
Ja tak miałam z tym tytułem 😁

Nie znałam wcale autorki, nie wiedziałam czego się spodziewać, ale ta fabuła odnalazła mnie w tym czasie, kiedy jej potrzebowałam.

Kate to na pierwszy rzut oka zwyczajna 19-latka. Wprawdzie jest nieco bardziej cicha, nieco odsunięta i nieco lękliwa, ale przecież to nic takiego. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę skrzętnie skrywa. Nikt nie podejrzewa, co stało się pewnej deszczowej nocy, dwa lata wcześniej. I jak bardzo to złamało jej życie.

A kiedy Kate pogodziła się ze swoją egzystencją, która od dwóch lat nie przypomina życia, pojawia się on. Asher. Chłopak, który otwiera ją na nowo. Przywraca do życia, mimo że jego jest u kresu...

Ta historia powracania do życia, odzyskiwania jego sensu i wygrzebywania się z mroku traumy zawładnęła mną całkowicie. Czytałam i płakałam. Płakałam i chłonęłam kolejne rozdziały. Kolejno rozdzierając i składając swoje ❤️.

Uwielbiam tę historię i mam nadzieję, że i Wy ją pokochacie. Bo do sięgnięcia po nią gorąco Was namawiam.

Szczególnie jeśli jesteście fanami/fankami "Promyczka". To ta książka będzie dla Was idealna.

Czytajcie na moją odpowiedzialność 😁

Ja tak miałam z tym tytułem 😁

Ohhhh... Zdecydowanie książka, której nie da się przeczytać bez chusteczek. Powinni je dołączać do książki.

Kolejna seria mocno poszukiwana przeze mnie .
No i powiem Wam, że autorka zaczęła z przytupem. Bez chusteczek ani rusz.
Rozrywało mi serce wiedząc, że dzieci nie rozmawiają z rodzicami.
Że w razie kłopotów, krzywdy, nic nikomu nie mówią.

Im dalej tym bardziej przewidywałam co się stanie, no to jedyny minus tej książki. Dodatkowo mam wrażenie, że ten motyw już gdzieś czytałam 🤔

Bardzo poruszająca, dająca do myślenia.
Polecam !

Kolejna seria mocno poszukiwana przeze mnie .
No i powiem Wam, że autorka zaczęła z przytupem. Bez chusteczek ani rusz.
Rozrywało mi serce wiedząc, że dzieci nie rozmawiają z rodzicami.
Że w razie kłopotów, krzywdy, nic nikomu nie mówią.

Przypadkiem gdzieś trafiłam na opinie o tej książce, która wzbudziła we mnie ogromne emocje. Stwierdziłam, ze "Kiedy Pada Deszcz" to totalnie lektura dla mnie w tym momencie.

Pewnie jak większość osób która jest już po lekturze tej książki mam radę dla tych którzy jeszcze jej nie czytali: bez paczki chusteczek to tutaj nie podchodź.

Piękna historia, o tym jak żyć po traumie, o stracie o tym jak ruszyć z miejsca, i że miłość jest wstanie uleczyć wszystko. Historia dość mocno przewidywalna jednak w swoim przekazie niesie masę wzruszenia oraz nadziei. Bardzo mi się podobała. Czytałam komentarze, że kolejne tomy nie są aż tak dobre jak ten, natomiast ta historia na pewno zostanie ze mną na dłużej. Jeśli ktoś potrzebuje się wypłakać przy książce to jest to lektura, która z pewnością spełni te oczekiwania!

Piękna historia, o tym jak żyć po...

Jest to narazie jedyna książka, która doprowadziła mnie do łez. Młoda dziewczyna zostaje brutalnie doświadczona, przez co odcina się od przyjaciół i rodziny. W powrocie do normalnego życia pomaga jej przypadkowo poznany chłopak.

Nie wiem jak ocenić tą książkę...? Może przeczytałam ją w nieodpowiednim momencie, bo akurat wróciłam z pogrzebu 23-letniego przyjaciela. Chciałam się odstresować a tu takie bum emocjonalne 🙈 mimo wszystko podziwiam Kate za jej odwagę i siłę. Bardzo nie lubię opisów śmierci w książkach bo uwielbiam siąść z książką i nie myśleć o tak smutnych sprawach, ale polecam bardzo smutna i życiowa książka.

Niezbyt spójna, mało oryginalna i całkowicie przewidywalna. Da się wciągnąć i momentami jest prawie wzruszająca, ale czułam, że to jest tak na siłę. Autorka koniecznie próbuje wzruszyć czytelnika stosując wszelkie możliwe manewry - jednak żadnego oryginalnego.

Nie jest to zła książka, ale widziałam jej ocenę przed przeczytaniem i przez to się zawiodłam.

Mam wrażenie, że nawet przy niezbyt oryginalnej historii dałoby się ją poprowadzić znacznie lepiej. Na przykład nie marnując czasu czytelnika na wielokrotne powtórzenia tych samych rzeczy, czy też nadmierne próby wzruszeń.

Ogólnie nie jest zła, ale polecam nie mieć zbyt wysokich oczekiwań zaczynając tę książkę.

Mam wrażenie, że...

"Kiedy pada deszcz"
Opis od wydawnictwa:
Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś więcej, ale nie jestem w stanie mu tego dać. Wszystko się zmieniło. Chciałabym móc powiedzieć mu dlaczego, ale nie potrafię.
Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie wyjechał na studia, a ja zostałam kompletnie sama.
Pewnego dnia do miasta zawitał Asher Hunt.
Chłopak z ciemnymi, urzekającymi oczyma i zarozumiałym uśmieszkiem tchnął życie w to, co ze mnie pozostało. Pomógł mi zapomnieć o bólu, który więził mnie już od tak dawna.
Byłam zraniona.
Zostałam ocalona.
Odzyskałam nadzieję.
Tamtej nocy myślałam, że to koniec mojej historii, jednak teraz wiem, że był to jej nowy początek.
Przynajmniej dopóki pewien sekret nie wywrócił mojego świata do góry nogami…
Ponownie.
Recenzja:
Ta książka to ZŁOTO! Spodziewałam się lekkiego romansu, a dostałam coś zupełnie innego. Ta książka jest bardzo smutna, naładowana emocjami. Daje nadzieję na lepsze jutro, na to że coś się zmieni. Kate jest taką bohaterką, której nie da się nie lubić. Wątek tajemnicy Kate był ważny i to bardzo. Ci, którzy czytali wiedzą o co chodzi. Bardzo bym chciała, aby pojawiło się wznowienie tej książki, żeby każdy mógł ją przeczytać. Bo naprawdę warto! Jeśli lubicie romanse Kim Holden, Rainbow Rowell i Johna Greena to pozycja idealna dla was! Ps. Przygotujcie sobie chusteczki, jest wzruszająca! 9 / 10 ⭐

"Kiedy pada deszcz"
Opis od wydawnictwa:
Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie...

Nie wiem ale nie rozumiem jakim cudem ta książka ma tak wysoką ocenę. Co do głównej bohaterki to miałam ochotę strzelić ja w twarz serio....książka zaczęła się mocnym uderzeniem przez co liczyłam że będzie to emocjonalne tornado. Jednak dalej była już nuda i wiele zbędnych opisów. Kate była tak irytująca, niezdecydowana i ślepa że głowa boli. Te jej natychmiastowe skoki z uczciami między Beau a Asherem są wręcz śmieszne. Liczyłam że końcówka mnie zaskoczy i ta wielka tajemnica nie będzie tym co myślę ale niestety... Przez to podobieństwo do książki Promyczek jest jeszcze większe tylko że tamtq książka powala na kolana a ta może powalić ale z nudów. Przyznam bez bicia że później już pomijam nudniejsze fragmenty bo chciałam to już zakończyć. Boje się sięgnąć po kolejną część i chyba poczekam zanim zacznę ja czytać. Muszę nastawić się psychicznie że może być na tym samym poziomie.

Kiedy pada deszcz, to dobra książka. Historia o tym jak w czasie kiedy zmieniamy się z nastolatków w dorosłych ludzi jesteśmy zagubieni. A kiedy przytrafia nam się coś złego, nie potrafimy sobie z tym poradzić i zamykamy się w sobie jeszcze bardziej. To historia o tym, że przekornie rzeczy najbardziej dramatyczne mogą nas niekiedy uzdrowić - jeśli sobie na to pozwolimy. Wzruszająca opowieść o tym jak jedna chwila może zmienić całe nasze życie. Czyta się ją lekko i szybko - czasem na myśl przywoływała mi bestellerowego "Promyczka".

Lisa De Jong Kiedy pada deszcz Zobacz więcej
Lisa De Jong Kiedy pada deszcz Zobacz więcej