Kiedy pozostaje żal

Okładka książki Kiedy pozostaje żal Lisa De Jong
Okładka książki Kiedy pozostaje żal
Lisa De Jong Wydawnictwo: Filia Cykl: Rain (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Rain (tom 3)
Living with Regret
Filia
2017-02-08
2017-02-08
2014-10-07
9788380751958
Katarzyna Agnieszka Dyrek
literatura amerykańska miłość poczucie winy powieść obyczajowa przyjaźń relacje damsko-męskie

Trochę mnie znudziła, niestety 🤷

Trochę mnie znudziła, niestety 🤷

Monotonna, nudna, denerwująca. Przekartkowałam. Nie polecam szkoda czasu.

Monotonna, nudna, denerwująca. Przekartkowałam. Nie polecam szkoda czasu.

Ojć.

Nie dostałam tutaj chwil wzruszeń, płaczu.
Historia banalna, przewidującą do bólu. Liczyłam, że coś mnie tutaj zaskoczy.
Aż dziwne, że główna bohaterka wcześniej sama nie otwarła oczu.
Główny bohater miał dużo cierpliwości do naszej bohaterki 🙈

Jako całość polecam.

Ojć.

Nie dostałam tutaj chwil wzruszeń, płaczu.
Historia banalna, przewidującą do bólu. Liczyłam, że coś mnie tutaj zaskoczy.
Aż dziwne, że główna bohaterka wcześniej sama nie otwarła oczu.
Główny bohater miał dużo cierpliwości do naszej bohaterki 🙈

Jako całość polecam.

Główny bohater powinien dostać nagrodę za cierpliwość. Rachel była strasznie denerwująca i niezdecydowana.

To ostatni tom z serii Rain, i jest to taki totalny ŚREDNIAK ! 🤷🏼‍♀️ ⁣

Nie wiem, jakoś tak nie potrafiłam utożsamić się z tą historią. Niby czytało mi się ją bardzo szybko, ale była ona dla mnie mocno naciągana. Liczyłam też na wzruszające momenty, ale takowych w niej nie znalazłam . ⁣

Autorka próbuje też wdrożyć w historie pare tajemnic, ale są one tak przeciętne, że rozwiazanie ich zajęło mi dosłownie chwileczkę . ⁣

Rachel nie skradła mojego serca. Ogólnie ja nie przepadam za typem bohaterki zagubionej, niewiedzącej czego chce, odpychającej bliską osobę bo TAK ! I choć miała " powód " aby taka być, to mnie to strasznie, ale to strasznie irytowało. ⁣

Sam, chłopak który od zawsze kochał Rachel i uwierzcie mi miał do niej anielską cierpliwość ! Niestety ale autorka wykreowała go też na taką popierdółkę życiową, irytował mnie niesamowicie tym oddaniem i walką o Rachel ! 🤷🏼‍♀️ Niby o miłość trzeba walczyć, ale wydaje mi się, że nie kosztem swojej godności . ⁣

Liczyłam też na łzy czy jakieś wzruszenie, niestety nie tym razem. Historia jest niestety opowiedziana bardzo błaho i prosto. Niby próby grania na emocjach były, ale były one opisane tak bardzo nijako, że nie chwyciły mnie za serce . ⁣

Historia sama w sobie też nie powala pomimo prób przemycenia w niej dorosłości, to jednak czuć było, że nasi bohaterzy są jeszcze młodociani. A te ich dorosłe wywody niezbyt pasowały do wykreowanych przez autorkę postaci . ⁣

Reasumując, nie porwała mnie ta historia. Było mocno nijako i przewidywalnie. Wszystkie tajemnice jakie autorka chciała ukryć idzie rozszyfrować przy początku historii. Bohaterzy nie powalają, co przełożyło się na mój odbiór tej historii 🤷🏼‍♀️ Jak dla mnie jest to jeden z gorszych tomów z serii Rain .

To ostatni tom z serii Rain, i jest to taki totalny ŚREDNIAK ! 🤷🏼‍♀️ ⁣

Zachęcona świetnymi opiniami (plus troszkę zachęcona przeczytaniem drugiego tomu) sięgnęłam po tą książkę i strasznie żałuję... przewidywalna, monotonna, nudna, denerwująca i oderwana od rzeczywistości.
Książka zaczyna się pobytem w szpitalu dziewczyny, która budzi się po wypadku samochodowym, w którym ginie jej ukochany mężczyzna, z którym chciała budować całe życie, a ona myśli o.... chłopaku z dzieciństwa. No czy tylko ja widzę w tym co najmniej jakby bohaterka miała niepokoili w głowie? Śmierć ukochanej osoby, trauma, a ta rozmyśla o ex "przyjacielu", a ten z kolei lata za nią jak piesek... W sumie to tutaj ciężko cokolwiek nazwać fabułą, bo kompletnie nic się nie dzieje, oprócz rozwiązywania zagadki "tajemniczego wypadku", którego historii można domyślać się od pierwszych stron...
No mocno oderwana od rzeczywistości, do tego kompletnie nic się nie dzieje. Czytałam, bo nie lubię zostawiać książek w połowie, ale nawet po przeczytaniu kilku stron już wiedziałam, jak się skończy (miałam nadzieję, ze mnie autorka zaskoczy, ale niestety nie!).
Biorąc pod uwagę opinie spodziewałam się czegoś lepszego. Strasznie się zawiodłam, osobiście nie polecam tych flaków z olejem....

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Kiedy pozostaje żal - zbierałam się długo aby przeczytać dwa pozostałe tomy z serii „Rain”…niestety pierwszy tom „Kiedy pada deszcz” nie do końca przypadł mi do gustu - historia, niby była delikatna, z poważnym tematem, jednak główna bohaterka troszkę mnie denerwowała…drugi tom „kiedy wszystko się zmienia” był już dużo fajniejszy…natomiast „Kiedy pozostaje żal” jak dla mnie jest najbadziej fajną historią z całej serii…historią bardzo dopracowaną, przemyślaną i dojrzałą…gdzie każdy etap żałoby jest spójny, powolny i przynoszący z każdym dniem spokój…Rachel musi poradzić sobie z wyrzutami sumienia i wybaczyć nie tylko sobie…gdyż jak się okazuje, nie tylko ona jest winna splotu wydarzeń, które prowadzą do tragedii…mamy tu pięknie opisaną przyjaźń, która może zmienić się w miłość, jeśli przepracujemy żal i poczucie winy…jeśli pozwolimy sobie na szczęście…

Na półkach: , , , , , ,

1 tom z całej serii był zdecydowanie najlepszy. Potem coraz gorzej, choć wciąż wszystkie części były dobre. Naprawdę polecam tę serię, bo to świetne new adult.

Bardzo piękna i wzruszająca książka. Powieść jak zwykle jest wypełniona przepięknymi uczuciami. Wyjątkowa książka.
Polecam

Polecam

Książka nieco inna niż poprzednie dwie części, przede wszystkim ze względu na odmienny sposób narracji. Rachel jest jedynym narratorem i poznajemy tylko jej perspektywę.
Naszą bohaterkę poznajemy już we wcześniejszej części, jest to młoda, charyzmatyczna dziewczyna,ceniona przez swoje przyjaciółki i bardzo kochająca swojego chłopaka. Trzeci tom rozpoczyna się od tragedii. Rachel musi sobie poradzić z utratą ukochanego i z tym czego dowiaduje się o nim i ich związku, już w trakcie żałoby. I tu pojawia się on - przyjaciel z dawnych lat, ale czy tylko przyjaciel?
Bardzo podobała mi się ta książka, może nie płakałam przy niej, ale wzbudziła we mnie wiele refleksji. Moim zdaniem tom pierwszy i trzeci mogłyby być połączone. W "Kiedy pada deszcz" wątek przerodzenia się przyjaźni w coś więcej, był bardzo okrojony. Tu jest przedstawiony idealnie.

• 2017