Kiedy wszystko się zmienia

Okładka książki Kiedy wszystko się zmienia
Lisa De Jong Wydawnictwo: Filia Cykl: Rain (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2014-06-22
Katarzyna Agnieszka Dyrek

Oficjalne recenzje i

Czasami nie możemy kogoś uratować...

1303 34 6

Na początku myślałam, że to taka zwykła książka, ot prosta miłosna historia. Jednak im dalej... Autorka poruszyła znowu moje serducho.

Pamiętajcie, że nasze marzenia to NASZE marzenia. Nie naszych dzieci, znajomych, rodziny. Dajmy im żyć po swojemu. Nawet jeśli nam się to nie podoba, dajmy im szansę na błędy, poprawę, przemyślenia.
Oboje bohaterowie mieli swój bagaż z przeszłości do przepracowania, książka była przewidywalna, nie tak cudowna jak pierwsza część, ale i tak polecam.

Oboje bohaterowie mieli swój bagaż z...

Książka ok, choć biorąc pod uwagę opinie spodziewałam się wielkiego wow.
Ogólnie dobrze się czytało do pewnego momentu. Niektóre fragmenty przewidywalne, denerwujące, dłużące się. Główna bohaterka na prawdę ma czasem tak dziecinne zachowania, że aż mi jej żal, jak może sama ze sobą wytrzymywać. Może to kwestia jej wieku, choć autorka kreuje ją na bardzo "dojrzałą", tylko nie wiem, z której strony;/ Do tego ta śmiesznie opisywana trauma, po porzuceniu przez matkę - no chyba nie do końca tak to wygląda w normalnym życiu...
W pewnym momencie książki jest tak absurdalna sytuacja w odniesieniu do reszty historii (nie będę spojlerować), że zastanawiałam się, jak autorka mogła wpaść na taki pomysł, (bohaterka niby taka odpowiedzialna, ułożona, zaplanowane ma wszystko od a do z, tu taki chochlik... komiczne).
To zdecydowanie nie jest książka, do której się wraca, przeczytać, zapomnieć, sięgnąć po kolejną.

Książka ok, choć biorąc pod uwagę opinie spodziewałam się wielkiego wow.

Kolejn ksiazka ktora zaczyna sie i konczy tak samo jak 5 innych czy w stanach sa studenci z normalnych domow czy tylko bidotki z przerostem ambicji i tak zlym zyciem xd i jak zwykle gwiazda sportu to nie buc tylko skryty wrazliwiec a jego dziewczyna to skromna pieknosc z charakterem ale niska samocena szkoda ze nie daja zdjec niech ktos mi poleci ksiazke o grubej studentce i jakims nerdzie z historia ktora wbije w fotel bo amerykanskie ksiazki to jak polskie filmy maszyna losujaca jest pelna nastepuje zwolnienie blokady i mieszamy cale to obecne gowno z innymi imonami jade do usa ksiazki pisac moja tworczosc jest na poziomie autorki wydawca powie wkleilas sie w schemat mamy besceler na 7 gwiazdek zarobie miliony to co ze oglupie kolejne pokolenie i ksiazki beda tyle warte co brawo grils ale sprzedalo sie xd amen

Na półkach: , , , , , ,

Trochę słabsza niż poprzednia część, ale wciąż jest to fajne new adult.

Trochę słabsza niż poprzednia część, ale wciąż jest to fajne new adult.

Mam mieszane uczucia co do tej książki.
Jej głowną bohaterką jest Emery, która wyjechała na studia. Ciężko na nie pracowała, ponieważ jej rodziny nie stać było na taki wydatek, dlatego dziewczyna postarała się o stypendium.

Tam spotyka Drake'a Chambersa - "gwiazdę boiska". Oklepane nie? Powoli się docierają, mimo trudnych przeszłości. Jeszcze bardziej oklepane. Jednak Drake nie jest taki jak większość sportowców - nie traktuje kobiet przedmiotowo i nie pokazuje się co tydzień z inną. Zakochuje się w Emery z wzajemnością, lecz cały czas ją od siebie odtrąca.

Jak dla mnie ta książka była zbyt rozmemłana. Bohaterowie sami nie wiedzieli czego chcą i byli pełni sprzeczności. Nie było żadnych innych wątków - wszystko skupiało się wokół nich. Ja nie polecam, ale czytam opinie innych i widzę, że niektórym się podobała, więc może jest dla niej jakaś nadzieja.

Mam mieszane uczucia co do tej książki.

Drugi tom serii Rain ma nieco lżejszą tematykę niż pierwsza część. Jest to historia innej pary, jednak nadal czytając możemy dowiedzieć się co słychać u bohaterów pierwszej części.
Emery, to dziewczyna wychowywana przez ojca. W konsekwencji odejścia matki, boi się zaufać komukolwiek. Drake jako dziecko przejął rolę głowy rodziny. W swoim życiu robi wszystko, żeby spełnić oczekiwania ojca i zapewnić opiekę matce i siostrom.
Tę dwójkę łączy niebywałe przyciąganie, ale czy to wystarczy, bo jednak ile razy można dawać "drugą szansę"?
Książkę dobrze się czyta, chociaż momentami irytowało mnie zachowanie głównych bohaterów, a dokładnie powielanie pewnych wzorców przewijających się w tego typu książkach. Mimo wszystko polecam.

Lisa De Jong lubi zabierać czytelników na karuzelę pełną emocji.
Emery to z pozoru dziewczyna lodowiec. Jedynym celem dziewczyny jest skupienie się na nauce, aby utrzymać stypendium i stać się pedagogiem w Nowym Jorku. W życiu Emery nie ma czasu na związki i emocjonalne rozterki. Jednak studia od pierwszego dnia stawiają na jej drodze progi zwalniające. Emery mieszka z Kate (którą mogłyśmy poznać w pierwszej części serii), która zrobi wszystko, aby zaprzyjaźnić się z wycofaną współlokatorkę, a jakby tego było mało dziewczyna wpada na Drake'a, Drake jest jednym z najpopularniejszych sportowców. Dla chłopaka liczy się jedynie futbol, treningi i rodzina. W swoim życiu nie ma czasu na dziewczyny, a tym bardziej na pochłaniające wiele czasu związki. Wszystko się zmienia gdy Emery i Drake stają się parą w projekcie i są zmuszeni spędzić ze sobą więcej czasu. Dla chłopaka Emery postanawia po raz pierwszy odpuścić swoje zasady i otworzyć się mimo, że strasznie boi się tak znanego odrzucenia. Drake z jednej strony przyciąga, a z drugiej odpycha od siebie dziewczynę, jednak w pewnym momencie nie ma już siły ciągnąć tą przepychanką i skacze na główkę w swój pierwszy poważny związek. Seria niepewności, sprzecznych myśli, niedopowiedzeń i braku wiary w siebie powoduje, że ta dwójka rozstaje się.
Bardzo dobra powieść o tym, jak czasami niespodziewanie dowiadujemy się, że to co sobie zaplanowaliśmy to nie konieczne to czego w życiu pragniemy. Czasami największe szczęście to posiadać kochających ludzi wokół siebie.

Lisa De Jong lubi zabierać czytelników na karuzelę pełną emocji.

Po Kiedy pada deszcz, która rozwaliła mnie na kawałki, ta nie jest tak świetna jak pierwsza, ale jest naprawdę dobra. Szkolny przystojniak sportowiec i kujonka z prowincji, która marzy o Nowym Jorku. Ciekawie napisana, wciąga niesamowicie, fajna historia ale to nie pierwszy tom, dlatego u mnie mocna ósemka. Sami oceńcie. Ja napewno polecam.

Bardzo wciagajaca ksiazka, szybko I przyjemnie sie czyta.

Bardzo wciagajaca ksiazka, szybko I przyjemnie sie czyta.

Przeciętna. Jak na razie pierwsza część jest najlepsza.

Przeciętna. Jak na razie pierwsza część jest najlepsza.