When it rains

Okładka książki When it rains Lisa De Jong
Okładka książki When it rains
Lisa De Jong Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Rain (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rain (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2013-09-25
2013-09-25
Inne

Wzięłam się za tą książka bo szukałam jakiegoś substytutu do „Promyczka”. Polecano mi ją również z tego samego powodu i cóż mogę powiedzieć ogromny zawód. Koło Promyczka to ta książka nie stała i nawet troch się do niego nie zbliża. Główna bohaterka której czytelnik powinien współczuć w moim odczuciu tylko mnie irytowała. Rozumiem, że przeszła przez piekło ale co jest najgorsze autorka próbuje wymówić u czytylnika współczucie. Postać Ashtona fajna Tutaj daje plus. Ale ogólne to taka słaba 6 jak dla mnie. Nie wiem dlaczego ta książka ma tak wysokie oceny.

Kiedy pada deszcz to historia można powiedzieć stara, a ja dopiero teraz sięgnęłam po nią i przepadłam. Przepadłam do tego stopnia, że to ona odblokowała mnie czytelniczo. Ostatni okres to czytanie głównie z przymusu, aby coś przeczytać, a ta książka była pierwszą przy której chciałam się zatracić.

Historia Kate jest przejmująca. Chwyta za serce już od pierwszej strony, bo to co ją spotkało jest okropne i niewyobrażalne. Cały jej poukładany świat legł w gruzach i nawet Beau (najlepszy przyjaciel) nie był w stanie jej pomóc. Dopiero pojawienie się Ashera odblokowuję coś w jej życiu. Chłopak sprawia, że znów się uśmiecha. Tylko czy to będzie trwać wiecznie?

Autorka stworzyła dla nas wspaniałą powieść, która sprawia, że nasze serce bije szybciej, a łzy lecą po policzkach. To książka z gatunku "Promyczka" czy "Tysiąc pocałunków", więc jeśli jesteście fanami tych dwóch przeze mnie wymienionych, to "Kiedy pada deszcz" będzie dla was idealne. Ja jestem totalnie zakochana. Polecam

Historia Kate jest przejmująca. Chwyta za serce już od pierwszej strony, bo...

"Kiedy pada deszcz" to ksiazka nafaszerowana skrajnymi emocjami. Jest tutaj radosc, usmiech, ale tez smutek i cierpienie.
Przez pierwsza polowe ksiazki przebrnelam z rozczarowniem cisnacym sie na usta. Nie podobaly mi sie dialogi, byly slabe. Nagle nastapil niespodziewany zwrot akcji i pokochalam te ksiazke. Mimo, ze nie wroce do niej, na pewno zapamietam.
Plakalam jak bobr! Inne czytelniczki mialy racje, do tej lektury trzeba sie przygotowac. Nalezy nagromadzic kolo siebie niezly zapas chusteczek.
Historia Katie jest dramatyczna, smutna, ale w konsekwencji mozna wyciagnac z jej przygod wiele wnioskow, z ktorych najwazniejszy jest taki, ze zawsze po deszczu wychodzi slonce:)
Polecam!

Plakalam jak...

Jedna z wielu o podobnej treści i fabule. Przekombinowana…

Jedna z wielu o podobnej treści i fabule. Przekombinowana…

Historia dziewczyny, która zaczyna się smutno i wydarzenia dotykające główną bohaterkę zapowiadają jakby to był dla niej koniec życia, jednak z biegiem czasu wszystko się zmienia, a przede wszystkim ona. Historia, która załapała mnie za serce wielokrotnie, a nawet doprowadziła do łez wzruszenia. Daje do myślenia, aby nie zamykać się na świat, gdy coś złego nam się dzieje, by szukać pomocy u innych, bo warto. Polecam z całego serca!

Książka przewidywalna i trochę podobna do mojego ukochanego "Promyczka".

Książka przewidywalna i trochę podobna do mojego ukochanego "Promyczka".

Piekna a zarazem okrutna ksiazka. Warto przeczytac. Polecam.

Piekna a zarazem okrutna ksiazka. Warto przeczytac. Polecam.

Bardzo fajna

Bardzo fajna

Instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CkbYLIftOjj/?next=%2F

Rachel miała zaplanowane całe swoje życie. Począwszy od przyjaciół, chłopaka, aż do planów na dalsze lata.
Wszystko zmienia się pewnej tajemniczej i mrocznej nocy. To wtedy traci wspomnienia, przyjaciół, chłopaka..., a plany zostają tylko przykrym przypomnieniem tego, czego już nie będzie mogła doświadczyć.
Kiedy dziewczyna traci nadzieję, w jej życiu znowu pojawia się Sam Shea - przyjaciel z dzieciństwa, który, pomaga i wspiera ją w tym trudnym dla niej okresie.
W momencie, gdy życie Rachel się stabilizuje, jej spokój zaczynają zakłócać wracające do niej wspomnienia.
Wszystko okazuje się kłamstwem i iluzją.
Okazuje się, że nie tylko Rachel powinna czegoś żałować...

Książka ta, to trzecia część serii "Rain".
Sięgając po tą pozycję miałam całkowicie inne nastawienie. Myślałam, że będzie to smutna, bolesna, pełna wzruszeń i łez historia. Niestety bardzo się pomyliłam.
Bohaterka od pierwszych stron mnie irytowała, ciągle zmieniała zdanie, raniła bliskie jej osoby i pomimo tego, że miała swój "powód" takiego zachowania, nie przekonało mnie ono.
Podobnie wyglądała u mnie sytuacja z Sam'em. Rozumiem sam zamysł autorki (przynajmniej tak mi się wydaje),ale pokazała jego charakter, aż nad wyraz. Owszem był opiekuńczy i dbał o szczęście Rachel, ale w pewnych momentach przesadzał, zachowując się jak kula u nogi głównej bohaterki.
Co do fabuły i "feralnej nocy", wiele rzeczy było po prostu przewidywalnych, w tym niestety - zakończenie, które nie wzbudziło we mnie żadnych skrajnych emocji, oprócz świadomości, że "ja już się tego domyśliłam".

Podsumowując trochę bardzo się zawiodłam, ponieważ czytałam kiedyś dwie pierwsze części i o wiele lepiej spędziłam przy nich czas.
J.

Instagram: zauroczona_literatura