Kiedy wszystko się zmienia

Cykl: Rain (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Changing Forever
mclena

Nieustannie pozwalałam, by przeszłość determinowała moją przyszłość. Ale nie zamierzam się więcej poddawać. Drake’a Chambersa cechuje tak wielka arogancja, jak mnie upór. Jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanym w całym kraju. Myślałam, że jest taki jak wszyscy... Że to chłopak, którego powinna omijać z daleka każda dziewczyna. Odkryłam jednak, że na jego...

Drake’a Chambersa cechuje tak wielka arogancja, jak mnie upór. Jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanym w całym kraju. Myślałam, że jest taki jak wszyscy... Że to chłopak, którego powinna omijać z daleka każda dziewczyna. Odkryłam jednak, że na jego barkach spoczywa nie tylko ciężar prowadzenia drużyny.

Drake wyznał mi swoje uczucia z nadzieją, że i ja od dawna coś do niego czuję. Sądziłam, że odnaleźliśmy szczęście, jednak przeszłość zawsze znajdzie sposób, by wpłynąć na teraźniejszość.

Z jedną decyzją wszystko może się zmienić... już na zawsze.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Inwazja_Czytadełek książek: 1017

Czasami nie możemy kogoś uratować...

Drugi tom cyklu „Rains” może nieźle zaskoczyć, gdyż główną bohaterką już nie jest Kate z „Kiedy pada deszcz”, za to poznajemy jej współlokatorkę. Autorka daje nam całkiem nową historię Emery i Drake'a, choć nie obejdzie się tutaj bez wzmianek z poprzedniego tomu. Dwudziestoletnia Em jest zasadniczą studentką, ma swój plan na życie i usilnie dąży do jego realizacji. Przez przypadek poznaje Drake'a, rozgrywającego w drużynie fotboolowej, a gdy do tego jeszcze zaczyna łączyć ich wspólny uczelniany projekt i uczucie, to otrzymujemy mieszankę wybuchową obu z pozoru silnych charakterów, które jednak mogą przetrwać tylko dzięki wzajemnej pomocy.

Opis fabuły potrafi zniechęcić, nie ma w nim bowiem nic, co by przyciągało uwagę czytelnika. Na rynku książki jest dość dużo tego typu historii, jednak z pełną świadomością mogę powiedzieć, że „Kiedy wszystko się zmienia” trzyma poziom pierwszej części, choć nie jest może tak ckliwa i skłaniająca do płaczu. Autorka w pewnym momencie serwuje nam zwrot akcji, którego raczej nikt się nie spodziewa, i jakby tego było mało, to w książce nie ma bohatera, który nie byłby pokrzywdzony przez życie. W dodatku żaden z nich nie ponosi winy za koszmar jaki musiał przejść, jednak nadal jest im z tym ciężko, a otworzenie się na obcy świat wcale nie przychodzi łatwo.

Drake, rozgrywający w akademickiej drużynie futbolowej zmaga się z koszmarem, którego przez bardzo długi czas nie chce nam ujawnić i mimo, że wydaje się być żałosnym kłamcą i podrywaczem, to jednak udowadnia nam, że to tylko pozory. Bohater, którego można jednocześnie kochać i nienawidzić, rozbudza w czytelnikach wiele sprzecznych emocji, by bardziej wciągnąć nas w jego historię i punkt widzenia.
Emery, jak już wspominałam, jest współlokatorką Kate, bohaterki poprzedniego tomu. Ukazuje nam się w wielu obliczach, raz jest typową domatorką z nosem w książkach, by później pokazać się nam na imprezie, gdzie wygłasza cięte riposty, najczęściej w stronę Drake'a. Ona również nie ma za sobą przyjemnej historii, często w samotności wspomina to, co ją gnębi, a wtedy poznajemy tę dziewczynę, którą chciałoby się przytulić i usłyszeć, że w końcu musi być lepiej.

Na sam koniec dorzucę, że ta książka jest warta przeczytania, autorka udowadnia, że nie będzie nam w kółko pisała jednej historii, pokazuje umiejętność tworzenia nowych bohaterów, którzy nie są płascy, a w dodatku łączy historię tak, że nie mamy żalu, gdy żegnamy się z wątkiem Kate. Zdecydowanie emocjonalna, bywa denerwująca, czasami wywołuje uśmiech, lecz pod koniec zapiera dech w piersi, by po odłożeniu jej nie dało się szybko zapomnieć o istnieniu tego cyklu.

Natalia Wrzesińska

Książniczka | 2016-10-27

Historia Emery i Drake'a to opowieść o lęku, przyciąganiu i odpychaniu, o tym, że jeśli nie poradzimy sobie z przeszłością, nigdy nie pójdziemy naprzód i nie otworzymy się przed drugą osobą, nawet jeśli nam na niej zależy... Relacja bohaterów to ciągła huśtawka, ucieczki i powroty.

Autorka przedstawiła tę historię bardzo zgrabnie, wzruszająco, a jednak czegoś w niej zabrakło. Może głębi, wyrazistości, większej dawki dramatyzmu? Emery i Drake wydawali mi się jakby nieco rozmyci, za mało żywi, ich postaci zbyt mało dopracowane. Przez to niestety ich historia nie stanie się dla mnie wyjątkową, za mało wywołała we mnie emocji, czytałam ją zbyt obojętnie...

Mam zastrzeżenia nie tylko do bohaterów, ale także do stylu, który jest zbyt prosty i banalny. Było też zdecydowanie zbyt dużo wzmianek o futbolu, które śmiertelnie mnie nudziły.

Mimo moich narzekań to wciąż bardzo dobra powieść - jednak to za mało. Dla mnie to taka jednorazówka - przeczytałam z przyjemnością, ale już do niej nie...

mclena | 2016-07-12
Przeczytana: 11 czerwca 2015

"Two different people.
Two different worlds.
Two different dreams."

Drugi tom cyklu "Rains" opisuje historię Emery i Drake'a - współlokatorki Kate, o której wspomina w książce "After the rain". Wspomnienia Kate z tamtego tomu, troszkę mi namieszały w głowie i nie byłam do końca przekonana jak potoczą sie losy Em i Drake'a, i sądzę, że gdyby nie tamte niejasne opisy, to książka byłaby dla mnie bardziej przewidywalna.

Muszę jednak uprzedzić fanów "Kiedy pada deszcz", że nie jest to powieść o podobnym schemacie i natężeniu emocjonalnym, z resztą wątpię, by Lisa De Jong chciałaby aby wszystkie jej książki opierały się na jednym i tym samym. Jest to jednak bardzo dobra propozycja typu New Adult z której bez problemu można czerpać czystą przyjemność.

Mimo może tandetnego schematu (kujonka - gwiazda sportu) historia jest naprawdę wciągająca i ciekawa. Autorka wprowadziła coś nowego w obecne standardowe "college'owe" miłostki i szczerze nie mogłam się oderwać. Zdecydowanie warta...

Kasiek | 2016-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Druga część serii Rain wypadła nieco słabiej niż pierwsza. Historia studenckiej pary: on - bożyszcze rówieśniczek, kapitan drużyny futbolowej, nieprzeciętnie przystojny, a przy tym niedostępny, ona - "zaprogramowana" wyłącznie na naukę, wie co chce w życiu osiągnąć, realistycznie patrzy w przyszłość. Ich relacje są dość burzliwe. Niezdecydowanie co do charakteru ich związku, zwłaszcza z jego strony, powoduje stałe "przepychanki" między nimi. Gdy już wydaje się, że mogą być razem, on się wycofuje i tak prawie przez całą fabułę. Sprawia to, że zaczyna ona być nudna, jednak do pewnego momentu, kiedy drastyczne wydarzenia powodują nieoczekiwany zwrot akcji. Wówczas książka staje się bardzo interesująca i do samego końca czyta się ją z zapartym tchem. Nie oznacza to, że zakończenie nie jest przewidywalne, jednak rozwój wydarzeń przyciąga uwagę i wywołuje falę różnych emocji, co w rezultacie wpływa na pozytywny odbiór książki jako całości.

wiejskifilozof | 2018-07-14

fabuła
młodzi ludzie,ciążą,choroba
Moja opinia
Bardzo dobra,miła historia.
Romans ,ładnie opisany.Choć według mnie sceny sexu.Zbyt wygładzone.
Człowiek silny wobec tragedii.

katala | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Bardzo szybciutka historia do przeczytania. Szybciutka, a nie łatwiutka. Nie znalazłam powodów do narzekania, a przynajmniej nie większe niż w przypadku części pierwszej. Ja, jak to ja, powiedziałabym nawet, że ta historia jest lepsza. Bardziej dojrzała, przemyślana. Mnie bardziej poruszyła swoim prawdopodobieństwem. Bohaterami. I po raz kolejny muszę szybko powiedzieć – tak, to mogło się wydarzyć. Końcówka mnie rzuciła na kolana. Poleciłabym wszelkim autorkom, które do zakończenia potrzebują fajerwerków, wykrzykników i masy zbędnych słów. Warto byłoby zobaczyć, że mniej niekiedy znaczy lepiej. Ładnie to wyszło, do pozazdroszczenia.

Natalia | 2018-01-19
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Całe szczęście, że autorka w drugiej części postanowiła skupić się na innej postaci. Tym razem główną bohaterką jest Emery, współlokatorka Kate z akademika. Dziewczyny razem studiują i dobrze się rozumieją. Emery bardzo zależy na nauce i ukończeniu studiów. Ma zamiar uzyskać dobre wyniki w nauce, aby otrzymać stypendium. Unika imprez, chce skupić się tylko i wyłącznie na swoim celu. Nie planuje także związku, który mógłby odciągnąć ją od tego na czym najbardziej jej zależy. Jak można się spodziewać wszystkiego nie da się zaplanować ani kontrolować swoich uczuć. Niespodziewanie poznaje chłopaka, zadziornego i zbyt pewnego siebie. Okazuje się, że to tylko pozory, w głębi duszy próbuje poradzić sobie ze swoimi problemami. Kiedy staje na drodze Emery, wtedy wszystko się zmienia. Na samym początku wymyśliłam własny scenariusz tej historii ,myśląc że będzie szablonowa jak większość, jednak nie miałam racji. Nie spodziewałam się, że stanie się tak nieprzewidywalna.

magpie101 | 2016-10-27
Przeczytana: 25 października 2016

Po przeczytaniu poprzedniej ksiazki autorki spodziewalam sie duzo wiecej niz dostalam podczas czytania tej ksiazki "Kiedy wszystko sie zmienia"
Drake gra w futbol, jego cel to przejsc na zawodostwo, od 9 lat po smierci ojca opiekuje sie matka i siostrami i nie pozwala sobie na zwiazki.
Emery zaczela studia dzieki stypendium, ktore otrzymala za nauke, wychowywal ja ojciec, matka odeszla od nich kilkanascie lat wczesniej i rowniez nie dopuszcza do siebie nikogo zbyt blisko.
Ta dwojka wpada na siebie w pierwszy dzien na kampusie i od tej chwili miedzy nimi iskrzy, jednak kazdy z nich nie chce sie otworzyc i dopuscic do siebie tej druiej osoby. Dlaczego tak naprawde to nie wiem do tej pory, wszystkie powody byly takie jakies naciagane i dla mnie malo zrozumiale.
70% ksiazki to zwykle zycie studenckie i ciagle przepychanki miedzy glownymi bohaterami i zastanawianie sie czy byc razem czy tez nie. I gdy juz w koncu cos postanowili wtedy zycie obojga wywraca sie do gory nogami i ich plany...

mania_kch | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

Emery by nie stracić stypendium rzuca się w wir nauki. Ma jasno sprecyzowany cel i dąży do jego realizacji. Podobnie jest z Drake, on również ma cel do osiągnięcia i bez reszty oddaje się grze w futbol. Oboje skupieni na planach swojej przyszłości odrzucają uczucia i wzajemnie się odpychają.

Nie zachwyciła mnie ta historia. Nie poczułam chemii z bohaterami a egoizm Drake był szalenie drażniący. Praktycznie cały czas wiało nudą, jedynie końcówka nabrała mocy jednak to za mało, by uznać historię za dobrą.

Kasia | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Wchodzenie w dorosłe życie czasami bywa trudne, czasami wręcz należy zmienić cele i postawę aby odnaleźć szczęście.
Książka na jeden wieczór i powinien być on ciekawy.
Polecam

wiooletka13 | 2016-10-23
Przeczytana: 21 października 2016

Nie zawsze to co sobie zaplanujemy, do czego dążymy ziści się.

Gdzieś kiedyś przeczytałam, że jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, trzeba powiedzieć mu o swoich planach.

Oboje je mieli. Oboje dążyli do wyznaczonych sobie celów. Oboje mieli marzenia, plany na przyszłość.

Jednakże nie było to dla nich pisane.

Kiedy wszystko się zmienia? Kiedy pojawia się ktoś na naszej drodze. Kiedy los wywraca wszystko do góry nogami i komplikuje nam życie. Niszczy nasze marzenia i plany.
Ci dwoje byli dla siebie przeznaczeni, lecz musieli przejść długą drogę, aby to dostrzec. Oboje mieli przeszłość, która nie chciała dać im spokoju. Lecz, aby wygrać musieli stawić jej czoła, albo poddać się i zostać przegranym.

Czy im się udało? Odpowiedź znajdziecie w tej książce, która jest przepiękna.

Polecam.