Paulina 
Hey, jestem Paulina i mam 15 lat. Nie wyobrażam sobie życia bez trzech rzeczy książek (ale to chyba oczywiste skoro tutaj jestem), herbaty i muzyki. Dzień bez chociaż jednej z nich, to dzień stracony. Marzycielka, która chciałaby mieszkać w Wielkiej Brytanii i zwiedzić cały świat. Myślę, że tak można mnie nazwać. Fajnie, że tutaj zajrzałeś. Dziękuję za każdego plusa pod moimi opiniami. :)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 8 cytatów, ostatnio widziana 13 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-18 20:34:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:
Seria: Biała plama

Nie wiem co myśleć o tej pozycji. Porusza ona temat molestowania seksualnego, moim zadaniem autorka trochę za bardzo w niego "weszła". Gdy przeczytałam, że w tej książce są opisy w formie dziennika miałam zadzieję, że cała książka nim będzie (niestety w takiej formie jest tylko kilka stron). Autorka zrobiła z Kat biedną dziewczynkę, szarą myszkę, której myśli w każdej chwili idą w kierunku... Nie wiem co myśleć o tej pozycji. Porusza ona temat molestowania seksualnego, moim zadaniem autorka trochę za bardzo w niego "weszła". Gdy przeczytałam, że w tej książce są opisy w formie dziennika miałam zadzieję, że cała książka nim będzie (niestety w takiej formie jest tylko kilka stron). Autorka zrobiła z Kat biedną dziewczynkę, szarą myszkę, której myśli w każdej chwili idą w kierunku molestowania i nie potrafi skupić się na niczym innym. Dla mnie trochę za dużo tego było. Podczas czytania trudno współczuć bohaterce, bo jest ona nijaka i nie da się zżyć z nią.

pokaż więcej

 
2018-08-17 22:51:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Czy jest coś gorszego niż nastoletnia ciąża? Nastoletnia ciąża, kiedy jesteś anorektyczką wyrzuconą z domu przez rodziców. Książka porusza trudny temat zaburzeń odżywiania. Hedda jest zagubiona, chce skończyć z chorobą, jednak okazuje się to niełatwe. Gdzieś z tyłu głowy wciąż słyszy głos nakazujący jej głodzić się. Główna bohaterka okazała się silną młodą kobietą, która gdzieś po drodze... Czy jest coś gorszego niż nastoletnia ciąża? Nastoletnia ciąża, kiedy jesteś anorektyczką wyrzuconą z domu przez rodziców. Książka porusza trudny temat zaburzeń odżywiania. Hedda jest zagubiona, chce skończyć z chorobą, jednak okazuje się to niełatwe. Gdzieś z tyłu głowy wciąż słyszy głos nakazujący jej głodzić się. Główna bohaterka okazała się silną młodą kobietą, która gdzieś po drodze zgubiła drogę. Dlaczego takich książek nie ma jako lektury szkolne? Książek, które mówią o problemach nastolatków. Bo z całym szacunkiem Mickiewicz cz Sienkiewicz nie trafiają do ludzi w tym wieku (sprawdzone na sobie).

pokaż więcej

 
2018-08-17 22:15:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-17 22:14:49
Dodała do serwisu książkę: Emergency Contact
 
2018-08-16 18:22:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Od dłuższego czasu czaiłam się na tą książkę. Miałam nadzieję, że będzie troszkę lepsza. Oczywiście z lenistwa nie chciało mi się co chwilę sprawdzać tłumaczenia dialogów (które było dodane). Myślę, że dla kogoś kto w jakimkolwiek stopniu mówi po włosku to pozycja będzie genialna. Dla mnie do przeczytania, ale bez zachwytów.

 
2018-08-15 23:23:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:

Myślałam, że powoli przekonuję się do książek Kasie West, ale tą pozycją zrujnowała ona wszystko. Nie wiem czy ktoś oglądał "Dunt fm", dla mnie fabuła była identyczna (z wyjątkiem tego, że film w przeciwieństwie do książki był dobry). Historia była tak przewidywalna, że spokojnie można omijać nawet całe rozdziały, bo nie dzieje się nic zaskakującego. Boję się sięgnąć po kolejną książkę... Myślałam, że powoli przekonuję się do książek Kasie West, ale tą pozycją zrujnowała ona wszystko. Nie wiem czy ktoś oglądał "Dunt fm", dla mnie fabuła była identyczna (z wyjątkiem tego, że film w przeciwieństwie do książki był dobry). Historia była tak przewidywalna, że spokojnie można omijać nawet całe rozdziały, bo nie dzieje się nic zaskakującego. Boję się sięgnąć po kolejną książkę autorki, a jak sama napisała w podziękowaniu zamierza wydać kolejne.

pokaż więcej

 
2018-08-15 16:06:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:

Nie wymagałam zbyt wiele od tej książki. Wydaje mi się, że powieści Kasie West są kierowane do młodszej grupy wiekowej. Bohaterowie nie są wyraziści i raczej nie zapadają w pamięć. Historia przewidywalna, momentami nudna.

 
2018-08-14 18:25:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Po udanym cyklu "Damily" musiałam sięgnąć po coś więcej od tej autorki. I nie zawiodłam się. Nie wiem dla czego to książka bardzo skojarzyła mi się z "Riverdale", może przez to pływanie łódką po jeziorze i po ilości tajemnic, które każdy z bohaterów skrywa. Pokazuje ona różne sposoby radzenia sobie z tragedią. Niektóre momenty lekko naciągane, ale nie przeszkadzało mi to jakoś... Po udanym cyklu "Damily" musiałam sięgnąć po coś więcej od tej autorki. I nie zawiodłam się. Nie wiem dla czego to książka bardzo skojarzyła mi się z "Riverdale", może przez to pływanie łódką po jeziorze i po ilości tajemnic, które każdy z bohaterów skrywa. Pokazuje ona różne sposoby radzenia sobie z tragedią. Niektóre momenty lekko naciągane, ale nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo.

pokaż więcej

 
2018-08-14 18:15:24
Ma nowego znajomego: sqot_es
 
2018-08-14 18:15:16
Ma nowego znajomego: Anksunamun
 
2018-08-12 19:11:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:

Nie wymagałam dużo od tej książki. Jest przyjemna, szybko się czyta,ale nic poza tym. Historia jest interesująca. Co mnie zdziwiło to, że jeden wątek nie został domknięty. Autorka mogła się bardziej postarać, bo w mojej głowie (podczas czytania) zrodził się pomysł jak można byłoby go zakończyć.

 
2018-08-12 12:03:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Dimily (tom 3)

Jestem naprawdę zaskoczona, zarówno tą książką jak i całym cyklem. Nie spodziewałam się, że bohaterowie będą zarysowani tak dobrze i niejednowymiarowo. Eden i Tayler z pierwszego tomu nie są tymi samymi osobami, z którymi spotykamy się w trzecim tomie. Bałam się, że każda następna część bedzie "zapychaczem", ale nic takiego się nie stało. Całość zdecydowanie na duży plus.

 
2018-08-11 10:55:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Dimily (tom 2)

Książka jest bardzo wakacyjna, lekka. Momentami może przesłodzona, ale wybaczam, bo to młodzieżówka. Jedna rzecz, która irytowała mnie do granic możliwości (ale to nie jest wina autorki, tylko tłumacza) to używanie formy imienia Tayler w wołaczu. Nie brzmi to dobrze "Taylerze" dużo lepiej byłoby gdyby osoba tłumacząca zostawiła imię w podstawowej formie. To chyba jedyny zarzut do tej... Książka jest bardzo wakacyjna, lekka. Momentami może przesłodzona, ale wybaczam, bo to młodzieżówka. Jedna rzecz, która irytowała mnie do granic możliwości (ale to nie jest wina autorki, tylko tłumacza) to używanie formy imienia Tayler w wołaczu. Nie brzmi to dobrze "Taylerze" dużo lepiej byłoby gdyby osoba tłumacząca zostawiła imię w podstawowej formie. To chyba jedyny zarzut do tej pozycji.

pokaż więcej

 
2018-08-10 13:59:39
Ma nowego znajomego: 19Kinga_70
 
2018-08-09 20:41:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Dimily (tom 1)

Jeśli ktoś zapytałby mnie o książkę na wakacje, to z pewnością poleciłabym mu tę pozycje. Według mnie idealna na ten okres w roku. Miałam problem z Tayler'em i chyba nadal trochę mam. Jego zachowanie było tylko częściowo usprawiedliwione. A zachowanie matki, pomimo wszystko, to już dla mnie kompletny kosmos. Co do samej Eden, była normalną nastolatką, myślę, że większość ludzi w tym wieku... Jeśli ktoś zapytałby mnie o książkę na wakacje, to z pewnością poleciłabym mu tę pozycje. Według mnie idealna na ten okres w roku. Miałam problem z Tayler'em i chyba nadal trochę mam. Jego zachowanie było tylko częściowo usprawiedliwione. A zachowanie matki, pomimo wszystko, to już dla mnie kompletny kosmos. Co do samej Eden, była normalną nastolatką, myślę, że większość ludzi w tym wieku podjęłaby podobne decyzje. Jestem ciekawa kolejnych części.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
179 132 821
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (16)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd