Paulina 
Hey, jestem Paulina i mam 15 lat. Nie wyobrażam sobie życia bez trzech rzeczy książek (ale to chyba oczywiste skoro tutaj jestem), herbaty i muzyki. Dzień bez chociaż jednej z nich, to dzień stracony. Marzycielka, która chciałaby mieszkać w Wielkiej Brytanii i zwiedzić cały świat. Myślę, że tak można mnie nazwać. Fajnie, że tutaj zajrzałeś. Dziękuję za każdego plusa pod moimi opiniami. :)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 8 cytatów, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-20 19:15:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:

Dobra młodzieżówka, poruszająca trochę temat wiary, trochę dorastania w małym mieście, gdzie wszyscy się znają twoją historię. Autor wykreował trzech ciekawych bohaterów. Mamy bogatą dziewczynę zadającą się z dwoma "dziwolągami". Travisem, czyli powiedzmy przeciętnym nastolatkiem oraz Dillem, którego ojciec siedzi w więzieniu. Cała książka jest wciągająca, zwłaszcza druga połowa. Do... Dobra młodzieżówka, poruszająca trochę temat wiary, trochę dorastania w małym mieście, gdzie wszyscy się znają twoją historię. Autor wykreował trzech ciekawych bohaterów. Mamy bogatą dziewczynę zadającą się z dwoma "dziwolągami". Travisem, czyli powiedzmy przeciętnym nastolatkiem oraz Dillem, którego ojciec siedzi w więzieniu. Cała książka jest wciągająca, zwłaszcza druga połowa. Do przeczytania w jeden dzień. Zawsze śmieszą mnie nawiązania do Polski w książkach. Kto czytał ten wie, o czym teraz myślę.

pokaż więcej

 
2018-10-07 14:14:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:
Cykl: Lovely Vicious (tom 1)

Książka była dobra do pewnego momentu, gdzie nie wiadomo dlaczego bohaterowie zakochują się w sobie. Naprawdę nie potrafię znaleźć wytłumaczenia dlaczego, w ciągu dwudziestu stron ich charakter zmienia się diametralnie. Pomijając to książka jest w porządku. Bez fajerwerków, ale da się to czytać.

 
2018-10-02 18:47:22

Moim ukochanym stereotypowym motywem w książkach jest bad-boy i szara myszka. Przewija się on w większości młodzieżówek, ale chyba każda z nas marzy (lub marzyła będąc nastolatką) o spotkaniu "złego" chłopaka, który pod jej wpływem staje się lepszy.

więcej...
 
2018-09-23 21:44:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Świat Verity (tom 1)

Bardzo długo czaiłam się na tę książkę i chyba ją przeceniłam. Wszyscy się nią zachwycają i trudno doszukać się negatywnych opinii. Dla mnie była okej, nic więcej. Może to przez to, że nastawiałam się na coś niezwykłego, nie wiem czy przeczytam kolejny tom.

 
2018-09-23 08:40:37
Ma nowego znajomego: Papierowa
 
2018-09-21 22:56:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Kolejna książka do której robiłam drugie podejście. Przepraszam wszystkie osoby, które uwielbiają tę historię, ale ja miałam dość już na początku. Nie mogłam wkręcić się w historię Cath. Sama bohaterka wydawała mi się po prostu nijaka i jej postępowanie było wymuszone. Od jednej czwartej książki pomijałam fanfiki, ponieważ moim zdaniem nie wnosiły one nic. Może komuś ta pozycja się podoba,... Kolejna książka do której robiłam drugie podejście. Przepraszam wszystkie osoby, które uwielbiają tę historię, ale ja miałam dość już na początku. Nie mogłam wkręcić się w historię Cath. Sama bohaterka wydawała mi się po prostu nijaka i jej postępowanie było wymuszone. Od jednej czwartej książki pomijałam fanfiki, ponieważ moim zdaniem nie wnosiły one nic. Może komuś ta pozycja się podoba, niestety dla mnie nie przypadła do gustu.

pokaż więcej

 
2018-09-14 22:00:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Robiłam dwa podejścia do tej książki. Jak dla mnie za dużo narracji na raz (nie mogłam się połapać kto jest kim) przez co żadnego z bohaterów nie poznajemy bliżej. Jedyne co było ciekawe to rozpiska minutowa akcji, ale nie ratuje to całości. Książka ciągnęła się i musiałam się zmuszać, by to czytać.

 
2018-08-30 21:36:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Listy do utraconej (tom 1)

Mam wrażenie, że jest to jedna z tych książek, o których dużo się nie mówi. A szkoda, bo jest to naprawdę dobra młodzieżówka. Może czasami miałam ochotę wziąć Declan'a i nim potrząsnąć (jego przyjaciel zrobił to za mnie, co uratowało sytuację). Styl autorki jest przyjemny, lekko przewidywalny (ale ja wyprzedzam zakończenie w większości książek). Dla mnie to historia została skończona i nie... Mam wrażenie, że jest to jedna z tych książek, o których dużo się nie mówi. A szkoda, bo jest to naprawdę dobra młodzieżówka. Może czasami miałam ochotę wziąć Declan'a i nim potrząsnąć (jego przyjaciel zrobił to za mnie, co uratowało sytuację). Styl autorki jest przyjemny, lekko przewidywalny (ale ja wyprzedzam zakończenie w większości książek). Dla mnie to historia została skończona i nie rozumiem tworzenia dalszych części.

pokaż więcej

 
2018-08-29 15:05:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Moondrive

Były w tej książce momenty dobre, ale zdecydowanie przeważały te gorsze. Przez chwilę (gdzieś w 1/4) miałam wrażenie, że książka się rozkręca, niestety po kolejnych 100 stronach wróciliśmy do punktu wyjścia. Oczekiwałam czegoś więcej.

 
2018-08-26 12:40:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Pod koniec książka ciągnęła się niemiłosiernie i nie mogłam doczekać się końca. Zachowanie bohaterów zmienia się jak w kalejdoskopie i w jednej minucie przechodzą przez pięć różnych stanów, co bywa denerwujące. Autorka przesadziła z wiekiem bohaterów i opisywała 18-19 latków, a nie 16 latków. Jennifer Echols chciała osiągnąć efekt "Romeo i Julia", niestety z marnym skutkiem.

 
2018-08-22 23:24:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-22 17:35:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik

Na szczęście autorka nie poszła w pisanie erotyku (czego można by oczekiwać po okładce). Od początku polubiłam bohaterów. Meg jest zbuntowaną nastolatką, ale kryje się za tym dłuższa historia. Zakończenie mnie zaskoczyło. Oczywiście było słodkie i urocze, jak to bywa w młodzieżówkach, jednak nie w głupi sposób. Dwie rzeczy, które mi przeszkadzają to wybór okładki (gdybym zobaczyła ją na półce... Na szczęście autorka nie poszła w pisanie erotyku (czego można by oczekiwać po okładce). Od początku polubiłam bohaterów. Meg jest zbuntowaną nastolatką, ale kryje się za tym dłuższa historia. Zakończenie mnie zaskoczyło. Oczywiście było słodkie i urocze, jak to bywa w młodzieżówkach, jednak nie w głupi sposób. Dwie rzeczy, które mi przeszkadzają to wybór okładki (gdybym zobaczyła ją na półce w sklepie, obeszłabym szerokim łukiem). Druga to polskie tłumaczenie tytułu, rozumiem, że pani tłumacz miała fantazję, ale lepiej byłoby, zostawić tytuł oryginalny lub chociaż przypominający oryginalny. Jednakże obydwie, te uwagi nie mają wpływu na samą treść książki.

pokaż więcej

 
2018-08-22 09:43:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Cykl: Moondrive

Na początku książki bardzo irytowała mnie postać Finley'a, ale po przemyśleniu jego zachowania doszłam do wniosku, że autor genialnie ją wykreował. Przecież on robił wszystko co normalny nastolatek w jego wieku. Może jego zachowanie momentami było dziecinne, to jak nie miał własnego zdania albo nie próbował pomóc Numerowi 21. Ale jego postępowanie jest dla mnie w 100% uzasadnione i zrozumiałe.... Na początku książki bardzo irytowała mnie postać Finley'a, ale po przemyśleniu jego zachowania doszłam do wniosku, że autor genialnie ją wykreował. Przecież on robił wszystko co normalny nastolatek w jego wieku. Może jego zachowanie momentami było dziecinne, to jak nie miał własnego zdania albo nie próbował pomóc Numerowi 21. Ale jego postępowanie jest dla mnie w 100% uzasadnione i zrozumiałe. Czytałam tą książkę "w ciemno" i nie miałam w stosunku do niej żadnych oczekiwań. Autor bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

pokaż więcej

 
2018-08-20 20:49:38
Dodała do serwisu książkę: Growing Up Duggar
 
2018-08-20 09:48:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Czytnik
Autor:

To nie jest tak, że ta książka jest bardzo zła, ona może się podobać. Tylko musicie choćby kojarzyć ludzi, do których kierowane są listy. Ja nie znałam nikogo i o ile na początku nie przeszkadzało mi to, tak pod koniec po prostu omijałam opisy życia tych osób. Autorka przesadziła z "dramatyzmem" postaci. Laurel była po prostu nie do wytrzymania. Nie wiem czy potrafię znaleźć w niej coś co... To nie jest tak, że ta książka jest bardzo zła, ona może się podobać. Tylko musicie choćby kojarzyć ludzi, do których kierowane są listy. Ja nie znałam nikogo i o ile na początku nie przeszkadzało mi to, tak pod koniec po prostu omijałam opisy życia tych osób. Autorka przesadziła z "dramatyzmem" postaci. Laurel była po prostu nie do wytrzymania. Nie wiem czy potrafię znaleźć w niej coś co byłoby pozytywne. Oceniając całą książkę pierwsze 100-150 dobre, później coraz gorzej.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
191 143 907
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (16)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd