Ugly Love

1 007
Ugly Love
ew_cia

Inne wydania

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia. Serca...

Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia. Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać.

Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.

"Ta powieść dosłownie mnie zniszczyła, choć do samego końca udawałam, że zawieszona na powiece łza znalazła się tam przypadkiem. »Ugly Love« zagnieżdża się w duszy na zawsze – wszak miłość, ból i cierpienie mają wiele odcieni."
Angelika Zdunkiewicz-Kaczor, lustrorzeczywistosci.pl

"Nie czytałam jeszcze nic tak seksownego i jednocześnie niewinnego. Wystarczy raz wyobrazić sobie Milesa, raz usłyszeć płacz Tate i raz poczuć tę niesamowitą chemię między nimi, by całkowicie zakochać się w najnowszej powieści Colleen Hoover."
Natalia Pych, ksiazkowe.pl

"Colleen Hoover znów poturbowała mnie emocjonalnie. Pokazała zupełnie inne oblicze miłości, zmuszające do poddania się i pustego egzystowania."
Irena Bujak, zapatrzonawksiazki.blogspot.com

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Beatrycze | 2016-01-03
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Rewelacja przez duuuuże R!
"Maybe someday" wysoko postawiła poprzeczkę i nie sądziłam, że kolejnymi książkami uda się autorce jej dorównać, ale jakże się myliłam!
Historia Tate i Milesa w każdym calu jest dopracowana, przemyślana, porywa, smuci, wzrusza...a za każdym razem gdy patrzę na okładkę przechodzą mi ciarki po plecach! (mowa oczywiście o wersji angielskiej - rodzime wydawnictwo się nie popisało)
Z niecierpliwością czekam na ekranizację:)

szaraczek | 2016-05-12
Przeczytana: 12 maja 2016

Zawsze zastanawiałam się, co takiego widzą fani w książkach Pani Hoover. Teraz już wiem. Sama zakochałam się w Ugly Love od pierwszych stron.
Ja jej nie przeczytałam. Ja ją pochłonęłam. Przyznaję. Chciałam przeczytać ją pomału, powoli delektować się każdym kolejnym rozdziałem. Niestety ciekawość była ode mnie silniejsza.

W samym zamyśle książki bardzo podobały mi się nietuzinkowe losy bohaterów. Historia Milsa jest tak dramatyczna i niesamowita, że sama byłam mu w stanie wszystko wybaczyć. Jednak zacznijmy od początku.

Ugly love to historia Milsa i Tate. Jedno z nich nosi w sobie zbyt głębokie rany przeszłości by pozwolić sobie na ponowne przeżycie szczęścia, a druga cały czas ma nadzieje, że ich relacja skończy się na czymś o wiele głębszym niż to, co ich naprawdę łączy. Ugly love udowadnia, że zanim najpierw przebaczymy sami sobie potrzebujemy przebaczenia od innych.

I między innymi właśnie to tak mi się w niej podoba. Bardzo głęboko chwyta czytelnika za serce. Wielokrotnie...

oskanowakowska | 2016-03-01

Zastanawiam się czy jest jeszcze ktoś wśród czytelników, kto nigdy nie czytał książek Coleen Hoover, albo ktoś, komu to nazwisko nic nie mówi.

Zastanawiam się również, czy jest coś, czego nikt jeszcze nie napisał o "Ugly love", bo przecież to, że jest kapitalna wszyscy już wiedzą.

Autorka tym razem postawiła na dwutorowość akcji, co moim zdaniem wyszło zdecydowanie na plus.
Z jednej strony mamy opis tego co dzieje się na chwilę obecną, z drugiej zaś historię głównego bohatera.

Ta książka, jak wszystkie pisane przez Hoover łapie za serce.

Ta książka wciągnie cię do granic.

Ta Książka jest fenomenalna!!!!

Kasiek | 2016-03-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2016

Książka dobra. Colleen Hoover trzyma poziom. Jednak tym razem historia nie pochłonęła mnie tak jak poprzednie jej autorstwa.
Akcja dzieje się w dwóch wymiarach - obecnie i sześć lat wcześniej i można odnieść wrażenie jakby czytało się dwa oddzielne opowiadania, przy czym każde ma innego narratora. Wątek teraźniejszy, opowiadany przez główną bohaterkę, wydaje się mniej interesujący niż retrospekcje z przeszłości. Związek, który tworzą Tate i Miles często bywa irytujący, mimo iż motywy są zrozumiałe. Niewiele się dzieje. Autorka bardziej skupia się na emocjach głównej bohaterki niż na jakiejkolwiek akcji.
Co do drugiej części fabuły, dotyczącej przeszłości głównego bohatera, jest ona bardziej dynamiczna i tym samym lepiej się ją czyta. Jednak nie jest to jakaś bardzo porywająca historia, od której trudno byłoby się oderwać. Mimo, że jest tragiczna, nie wzruszyła mnie i raczej nie będę jej rozpamiętywać.
Spośród książek autorki, które do tej pory przeczytałam, ta wydaje mi się...

Aneta Wiola | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

NIEPOŻĄDANA MIŁOŚĆ
Tate zaczyna nowe życie. Wprowadza się do brata i rozpoczyna pracę jako pielęgniarka, by również dalej kształcić się w swoim zawodzie. Los kobiety diametralnie się zmienia, kiedy na swojej drodze poznaje przystojnego sąsiada Miles'a. W krótkim czasie obydwoje bardzo się do siebie zbliżają, jednak tylko jedno z nich pragnie miłości, drugie nie jest do niego zdolne.

BOHATEROWIE:
Tate - z pozoru poukładana, ładna dziewczyna. Kiedy poznaje Miles'a łamie swoje wszystkie zasady w imię zaistniałego układu. Dziewczyna jest nadwrażliwa, ciągle beczy, wszystko analizuje. "Za dużo myślisz dziewczyno!" - mam ochotę krzyknąć. Zakochana mimoza bez kręgosłupa.
Miles - przystojny, ambitny chłopak z trudną przeszłością. Od początku mówi wprost czego oczekuje od Tate. Przekonany, że nie jest zdolny do miłości rani swoich bliskich. Czasami wkurzający, jednak z tej dwójki to jego można bardziej zrozumieć.

OPINIA:
Nie polubiłam zarówno Tate jak i Miles'a. Podobała mi się historia...

BagatElka | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

"O ja cię. O kurde. O kurwa. Jestem cieczą.Jestem kilwaterem."

To urywki z "Ugly love". Dodatkowo na okładce widnieje :
"Tej powieści się nie czyta,tylko przeżywa"

Ja czułam,potężne mdłości. I mogę,w egzaltowanym stylu,zgodnym z tym z książki,zakrzyknąć: olaboga za g....!
Po dotarciu do końca tej szmiry,dochodzę do wniosku,że pani Colleen Hoover,to bardzo nieszczęśliwa i zakompleksiona osoba,z ograniczonym zasobem słów.
Napalona Tate,mrukliwy Miles i tajemnica w tle,która to tajemnica ma wypełnić pustkę,wyjącą rozdzierająco z każdej strony.
Nie ze mną takie numery Hoover!
"Hopeless" przeczytałam bez uszczerbku na zdrowiu ale podczas poznawania "Ugly love" szare komórki zdychały mi z jękiem rozpaczy.

Aleksandra | 2016-06-15
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Recenzja dostępna również na moim blogu zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Czy można stworzyć związek skupiając się tylko na teraźniejszości? Nie mówić o swojej przeszłości i nie wiązać żadnych planów z przyszłością? Taką zasadę stawia Miles, a Tate się zgadza. Jednak jak długo taki układ przetrwa?

Właściwie wszystko zaczyna się, gdy Tate przeprowadza się do swojego brata. W mieszkaniu na przeciwko mieszka kumpel Corbina - Miles. Mężczyzna rzadko się uśmiecha i mało mówi, lecz między nim, a Tate szybko tworzy się nić pożądania.

Po powieści pani Hoover spodziewałam się lawiny emocji, jaką dostałam czytając "Hopeless" czy "Pułapkę uczuć". Lecz powiem szczerze, że tym razem tak nie było. Akcja momentami przypominała mi historię z książki "Dziesięć płytkich oddechów".

Nie zdążyłam polubić nawet głównej bohaterki. Praktycznie nic o niej nie wiem, poza tym, że robi magisterkę z pielęgniarstwa, a w weekendy pracuje w pobliskim szpitalu. Nie wiem nic o jej zainteresowaniach, o...

Katarzyna | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Teraz okładka jak i tytuł nabierają nowego znaczenia.
Historia Miles'a.. nie spodziewałam się takiego zakończenia wątku, wiadomo było, że coś się stało, ale że aż taka tragedia go dotknęła. Nie życzę nikomu takiej sytuacji, nawet najgorszemu wrogowi. Nikt nie zasługuje, by cierpieć aż 6 lat.
Tate... zawiera układ z Miles'em, seks bez zobowiązań, brak pytań o przeszłość i przyszłość. Nic, czysty seks. Ale Tate czuje i chce uzdrowić Miles'a chociaż on tego nie chce. Także sytuacja naszej bohaterki jest trudna, zakochana daje się ranić, chce, by Miles wreszcie zrozumiał, że nie można żyć bez miłości.
Długa droga przed nimi.
Bardzo polubiłam Cap'a. Też chciałabym mieć takiego przyjaciela! Cudowny dziadek!
Świetnie mi się czytało! Polecam fanom twórczości Colleen!

kaktusowaona71 | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

„Ugly Love” to mój pierwszy kontakt z twórczością pani Hoover. I kontakt ten przyprawił mnie, nie ukrywam, o dreszcz rozkoszy. Książka jest w 100% tym czego pragnę i oczekuję od niezapomnianej lektury. Jeśli prawdą miałoby się okazać to, że jest to jej słabsza pozycja, to koniecznie muszę się zapoznać z całą resztą twórczości pani Colleen.
Od bardzo już dawna nie spotkałam książki tak perfekcyjnie pisanej emocją. Ten wir i żar aż kipi z każdej czytanej strony, przyprawiając o drżenie serca i.. kolan :) Każde słowo niesie z sobą ładunek emocjonalny, a konstrukcja zdań jeszcze ten efekt podkreśla na każdym kroku.
Historia wielce prawdziwa, a przynajmniej mocno prawdopodobna . Mnie osobiście dużo bardziej interesowały aktualne wydarzenia, zaś rozdziały poświęcone przeszłości Milesa, stanowiły coś w rodzaju usprawiedliwienia dla jego obecnego postępowania.
Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czytałam ją do 3 rano i nie byłam w stanie przestać, aż do momentu poznania ostatniego...

Marzena | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Podobnie jak książka dzieli się na dwie części- obecną opowiadaną przez Tate i przeszłą widziana oczami Milesa, tak moje doznania podzieliłam na trzy.
Na początku lekko osłupiałam.
Zdziwiona(być może już po prostu zapomniałam) jak młodzi ludzie potrafią wyolbrzymiać pewne sprawy. Jak 1/4 książki traktuje o problemie, którego ja nie widzę. Póżniej, kolejne ćwierć (albo i więcej) o oszukiwaniu siebie. Ileż razy przewracałam oczami, mruczałam do siebie, mamrotałam pod nosem?
Nie zliczę.
Ona oszukuje siebie, że to tylko sex, że nic od niego nie chce, on, że nic do niej nie czuje, ale i tak wszyscy wiedzą, że to co?
Jedno
Wielkie
Kłamstwo.
Ostatnie co czułam, to wzruszenie. Rozczuliłam się, zalałam łzami, współczułam.
Jak to u pani Hoover wzruszenie przyćmiło wszystko.
Najpierw Cię wkurzy, zamydli oczy, uśpi czujność, żeby móc wyrwać Ci serce, przepuścić przez blender i oddać taką miazgę.
Wez i sobie radz.

Nie płaczę zbyt często - wywiad z Colleen Hoover

Dzisiaj w Polsce ma swoją promierę książka „Never, never” - w Stanach ukazuje się powieść "It Ends With Us" - z tej okazji mamy dla Was wywiad z Colleen Hoover. Przeczytajcie ile godzin dziennie pracuje, jak to się stało, że opublikowała swoją pierwszą książkę i czy jej życie przypomina którąkolwiek z jej książki.

Wybrane promocje na Światowy Dzień Książki

Z okazji największego święta czytelników księgarnie i wydawnictwa przygotowały liczne akcje promocyjne. Wybraliśmy dla Was kilka, które naszym zdaniem są najbardziej kuszące.