Początek mnie i ciebie

Tłumaczenie: Joanna Nałęcz
Wydawnictwo: Amber
The Start of Me and You
Sophie

Paige ma siedemnaście lat. Mówią o niej Dziewczyna, Której Chłopak Utonął. Chce żyć normalnie, pokonać lęki, ale nie potrafi znaleźć swego miejsca w szkole i w domu. Pewnego dnia siada w jednej ławce z dziwnym chłopakiem… Nastoletni bohaterowie są niezwykle prawdziwi i przeżywają prawdziwe emocje: kochają, rozpaczają, śmieją się, płaczą i wspierają się nawzajem. Piękna historia o odnajdowaniu własnej tożsamości i podnoszeniu się z tragedii. „ Kirkus Reviews”

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2015 r.

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2015 r.

dearthasense | 2019-09-04
Przeczytana: 04 września 2019

Przeczytana w dwa wieczory!
"-Zdarza Ci się jeszcze raz wrócić do przeczytanej książki, bo naprawdę ci się podobała?
Tak.
-I wiesz, jak to się skończy. Nawet w tragediach.
Chodzi o to, że wiemy już, że to się dobrze nie skończy, ale czytamy znowu dla tego wszystkiego, co się dzieje przed końcem. Bo warto."
ODWOŁANIE DO 'WCHODZENIA PO RAZ DRUGI DO TEJ SAMEJ RZEKI' CZYLI MAŁŻEŃSTWA RODZICÓW-PONOWNYCH SPOTKAŃ, KTÓRYCH PAIGE NIE MOŻE ZAAKCEPTOWAĆ

"Zawsze przygotowujesz się na rzeczy, które i tak zwykle się zdarzają, zamiast skupić się na rzeczach, które chciałabyś, żeby się stały. Kiedy jesteś w żałobie, jesteś zaślepiony żałobą, masz tendencję do wyobrażania sobie najgorszych rzeczy. Wtedy ci się wydaje łatwiejsze przygotowanie na złe rzeczy w sposób, na który nie mogłam przygotować się w przypadku Aarona."

alekso | 2019-05-31

Rewelacyjna książka, ciekawa i nietuzinkowa jak dla mnie. Przeczytałam niewiele książek, w których bohaterowie musieliby się zmagać z podobnymi problemami, jak bohaterka "Początek mnie i Ciebie". Bardzo podobała mi się postawa Maxa i szacunek, jakim darzył Paige. Był bardzo grzeczny, kulturalny, opanowany i stanowczy. Czułam między nimi chemię od początku książki. :) Polecam.

wCzepkuUrodzona | 2019-05-17
Przeczytana: 13 maja 2019

"Paige ma siedemnaście lat. Mówią o niej Dziewczyna, Której Chłopak Utonął. Chce żyć normalnie, pokonać lęki, ale nie potrafi znaleźć swego miejsca w szkole i w domu. Pewnego dnia siada w jednej ławce z dziwnym chłopakiem… Nastoletni bohaterowie są niezwykle prawdziwi i przeżywają prawdziwe emocje: kochają, rozpaczają, śmieją się, płaczą i wspierają się nawzajem. Piękna historia o odnajdowaniu własnej tożsamości i podnoszeniu się z tragedii".

Perełka warta przeczytania.
Książka lekka, przyjemna, wzruszająca o miłości i stracie. Nie jest płytka, pomimo, że bardziej skierowana do młodzieży. Polecam.

Dziewczynka87 | 2019-01-23

Nie zachwyca

Karolina | 2018-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 13 października 2018

O podnoszeniu się z żałoby.

siesia91 | 2018-09-12
Przeczytana: 12 września 2018

Niby akcja dzieje się w ślimaczym tempie i nic tak na prawdę się nie dzieje jedynie rozkładanie na czynniki pierwsze uczuć Paige ale a książka ma coś w sobie. Trochę jakby napisana dla grzecznych 15 latków ale mocno wciągająca i od początku kibicowałam Maxowi i Paige.

Btw. zachowanie Paige by zdobyć minimalną uwagę wyśnionego chłopaka to obraz tak wielu dziewczyn, w tym mnie kiedyś, że aż chciało by się nią potrząsnąć i powiedzieć by odpuściła bo nie warto.

Dedersi | 2018-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Kiedy ona płakała i ja płakałam, kiedy wspominała Aarona ze łzami i ja za nim tęskniłam nie znając go, kiedy ona była zadowolona i ja tak się czułam...
To cudowne jak możemy się wczuć w bohatera książki. To była na prawdę rewelacyjna książka :)

BliskaNieznajoma | 2018-04-07
Przeczytana: sierpień 2017

Książke czyta sie przyjemnie. Wzruszająca historia ze zwrotami akcji. Dziewczyna, która zaczyna wszystko od początku po śmierci swojego chłopaka i odnajduje pocieszenie w nowym przyjacielu, a może nawet kimś więcej. Polecam tę książkę każdemu bez względu na wiek.

Lost_in_hours | 2018-01-14
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Podczas poszukiwań ciekawej książki na Lubimy Czytać trafiłam na "Początek mnie i ciebie" Emery Lord. Zarówno opis, jak i okładka zaintrygowały mnie, więc zaczęłam poszukiwania :) Okazało się, że książka ta znajduje się w pobliskiej bibliotece, gdzie pospiesznie się udałam :) Dziś zatem opowiem Wam o tej "jednej z najwyżej ocenianych powieści młodzieżowych roku" :).

Emery Lord jest autorką czterech książek, z czego dwie zostały przetłumaczone na język polski, a są to właśnie "Początek mnie i ciebie" oraz "Miłość nas zderzyła". Autorka mieszka w Cincinnati wraz z mężem. Posiada mnóstwo sukienek i książek, a o sobie mówi, że kocha dobre piwo, muzykę oraz publiczną bibliotekę. Z tego opisu można wywnioskować, że to całkiem sympatyczna i ciekawa osoba :)

"Wyobrażenie, jak mogłoby nam być razem, ciągle wisiało w powietrzu, ale teraz nie będziemy już nigdy niczym więcej niż garścią złotych wspomnień i domniemywań."

Paige jest dziewczyną, której los dał zadanie. Tym zadaniem jest...

,,Początek mnie i ciebie” to jedna z wielu popularnych obecnie powieści Young Adult. Jak i w innych gatunkach, i tutaj znajdują się książki genialne i zapadające w pamięć, jak i całkiem przeciętne. Książka Emery Lord co prawda nie jest najlepszą z tego gatunku jaką poznałam, ale jedną z lepszych.

Siedemnastoletnia Paige mieszka w małym miasteczku, gdzie ludzi zwykle określa się poprzez jedną ich cechę. Ona jest ,,Dziewczyną, której chłopak utonął”. Paige i Aaron byli parą zaledwie od dwóch miesięcy, gdy chłopak zginął. Naszą bohaterkę poznajmy rok po tym wydarzeniu. Chociaż nadal cierpi i nie może zapomnieć o swojej stracie(ma powracające sny, w których tonie), Paige pragnie na nowo zacząć normalnie żyć, spotykać się z ludźmi, cieszyć. Opracowuje listę rzeczy, które mają pomóc jej w tym pomóc. Jedną z nich jest randka. Paige pragnie ją przeżyć z Ryanem, którym od była zauroczona przez związkiem z Aaronem. Jednak gdy na zajęciach z literatury jej partnerem zostaje Max, kuzyn Ryana,...