Dotknięcie anioła

Wydawnictwo: Karta
838828827X
historyczna

Świadectwo Henryka Schonkera to osobista historia żydowskiego chłopca, który ocalał z Holokaustu. Opowieść rozgrywa się kolejno w Oświęcimiu, Krakowie, Wieliczce, Tarnowie, Bochni, obozie Bergen-Belsen... Autor i jego rodzina doświadczają niezwykł

Kasztan | 2010-05-15
Przeczytana: 2008 rok

To, moim zdaniem, jedna z najlepszych książek opisujących Holocaust. Jeśli ktoś interesuje się tą tematyką, nie może jej ominąć. Poruszająca, zadziwiająca, wywołująca dreszcze.

Kamila | 2011-01-20
Przeczytana: grudzień 2011

Mieszkam w Oświęcimiu, a na moich półkach mama gromadzi niezliczone książki opowiadające o wojennych losach Żydów, jednak ta opowiada o rodzinie z Oświęcimia, więc facynuje mnie zczególnie, ich dom mijam codziennie w drodze ze szkoły, z wielką chęcią przeczytam.

Sanny | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Niesamowicie wzruszająca opowieść o przetrwaniu w czasach spełnionej apokalipsy, o miłości, rodzinie i przyjaźni. Po prostu o życiu...tylko, że tło stanowi postępujący Holocaust...
Książka godna polecenia. Niezwykle prosta, niczym opowieść dziecka, a zarazem dogłębnie wstrząsająca.
Osobiście zadziwiła mnie głęboka wiara autora, jego doszukiwanie się w każdym zdarzeniu palca Opatrzności. Mimo tego nie jest to powieść sentymentalna, łzawa. Autor nie narzuca czytelnikowi, że to musiał być cud, on wyraża tylko swoje zdanie. Myślę, że to jest właśnie najważniejsza cecha tego świadectwa. Ta prostota i wyrażanie tylko swojej opinii -to stanowi siłę tej książki.

Ana294 | 2013-09-10
Przeczytana: 20 maja 2013

Bardzo poruszająca historia rodziny żydowskiej przedstawiona w okresie II wojny światowej. Jestem zaskoczona wrogą postawą niektórych Polaków wobec narodu Żydowskiego.

Trewir | 2014-01-15
Przeczytana: maj 2013

Jedna z bardziej pasjonujących ksiazek, które czytałem. Po takich wspomnieniach Az sie nie chce wracac do powiesci/fikcji

Anna Grochal | 2012-06-25
Przeczytana: 05 października 2011

Książka, której opisać się nie da - brak słów... Trzeba o tym wiedzieć, pamiętać...

wissmo | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016