Szeptane słowa. Nauki Zagłady i Cierpienia

Wydawnictwo: Poligraf
filozofia i etyka
allison

Książka ta jest zmaganiem starego Żyda (autora) z fundamentalnymi problemami Holokaustu. Żyd ten nie może się pogodzić z myślą, że na pytania dotyczące tragedii ludzkich cierpień i okrucieństw losu nie ma odpowiedzi. Czy Pan Bóg nas wtedy rzeczywiście opuścił? Dlaczego dopuścił do tak strasznej tragedii? Dlaczego nie odpowiadał na nasze modlitwy i skargi? Dlaczego jest tyle tragedii na...

Czy Pan Bóg nas wtedy rzeczywiście opuścił?
Dlaczego dopuścił do tak strasznej tragedii?
Dlaczego nie odpowiadał na nasze modlitwy i skargi?
Dlaczego jest tyle tragedii na świecie?
Czy rzeczywiście wszystko co się dzieje jest wynikiem jakiegoś zupełnie nieskoordynowanego chaosu i przypadkowości?
Co nas czeka?
Jak mamy patrzeć na świat, w którym żyjemy?
Te i jeszcze wiele innych pytań zadaje autor i otrzymuje odpowiedzi z własnego wnętrza. Jemu wydaje się, że przychodzą one do niego z transcendentum.
Do książki dołączonych jest czterdzieści obrazów autora, które łączą się z jej tematem.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl