Zaczytana84 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-02 12:47:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Pociągał mnie ten stary cmentarz i kościołek, przy którym znikają figury świętych. Tajemnicza postać kudłatego stwora z czerwonymi ślepiami sprawiała, że miałam ciarki na plecach. Niestety rozczarowałam się nieco po dłuższej chwili czytania. Książka, mimo że napisana swobodnym, prostym językiem, który bardzo lubię u tego autora, to zawiłość wątków odebrała jej całą lekkość. Trzeba być mocno... Pociągał mnie ten stary cmentarz i kościołek, przy którym znikają figury świętych. Tajemnicza postać kudłatego stwora z czerwonymi ślepiami sprawiała, że miałam ciarki na plecach. Niestety rozczarowałam się nieco po dłuższej chwili czytania. Książka, mimo że napisana swobodnym, prostym językiem, który bardzo lubię u tego autora, to zawiłość wątków odebrała jej całą lekkość. Trzeba być mocno skupionym by się nie pogubić. Autor niepotrzebnie też dobił książkę ponurością Radomia, którą jak dla mnie za bardzo podkreślał. Miałam ochotę na więcej historii o malej, urokliwej wiosce, w której dzieją się dziwne rzeczy i legendach o cmentarzyku.
Ale cenię książkę za dowcip i (bardzo ulotną niestety) tajemniczość oraz za głównego bohatera -Huberta, którego zdążyłam bardzo polubić.
Kobieta będzie czuła niedosyt legendy, mężczyznę zaś ta napoczęta tajemniczość będzie drażnić.
Dlatego moim zdaniem jest to książka bardziej dla młodzieży niż dorosłych.
Ale nie żałuję, że ją przeczytałam :)

pokaż więcej

 
2018-07-13 13:20:21
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-13 13:16:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Opowieść o dzieciństwie autorki opisana tak obrazowo, że czytając tę książkę czułam zapachy powojennych kamienic, słyszałam dźwięki wracającego do życia Krakowa i czułam smak cytrynowych lodów i obrzydliwie słodkich, waflowych misiów z kremem. Zaskakująco mądre, pełne liryki fragmenty dziecięcych listów i ta magia klimatu krakowskiej elity pisarzy...
Odbyłam piękną podróż po powojennym Krakowie.

 
2018-07-13 11:50:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Biografie

Zośka. Dowcipna, zdolna, przebiegła, bezczelna, niesłowna i wkurzająca. Taka była Stryjeńska.
Byłam zadziwiona, że w tamtych czasach kobieta mogła być tak nieodpowiedzialna i lekkomyślna. Jej ograniczony i sporadyczny instynkt macierzyński wywołał poniewczasie wyrzuty sumienia, które wpędzały ją w jeszcze większe długi. Niepoprawna w każdym calu aż skończyła... w wannie – ze strachu przed...
Zośka. Dowcipna, zdolna, przebiegła, bezczelna, niesłowna i wkurzająca. Taka była Stryjeńska.
Byłam zadziwiona, że w tamtych czasach kobieta mogła być tak nieodpowiedzialna i lekkomyślna. Jej ograniczony i sporadyczny instynkt macierzyński wywołał poniewczasie wyrzuty sumienia, które wpędzały ją w jeszcze większe długi. Niepoprawna w każdym calu aż skończyła... w wannie – ze strachu przed duchami.
Książka napisana fajnym językiem budziła we mnie różne emocje. Zośka – wkurzająca dziwaczka, do której mimo tylu kontrowersji nie da się nie czuć sympatii.

pokaż więcej

 
2018-07-12 12:55:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jako mieszkanka (od urodzenia do 14 roku życia) Będzina bardzo czekałam na powieść Pana Białasa „Rutka”. Miałam okazje poznać człowieka, dzięki któremu przechowany u Pani Sapińskiej pamiętnik Rutki Laskier ukazał się całemu światu i historia żydowskiej dziewczynki bardzo mnie przejęła. Pamiętnik leży na mojej polce już od lat i bardzo nie mogłam już się doczekać opartej na nim powieści Pana... Jako mieszkanka (od urodzenia do 14 roku życia) Będzina bardzo czekałam na powieść Pana Białasa „Rutka”. Miałam okazje poznać człowieka, dzięki któremu przechowany u Pani Sapińskiej pamiętnik Rutki Laskier ukazał się całemu światu i historia żydowskiej dziewczynki bardzo mnie przejęła. Pamiętnik leży na mojej polce już od lat i bardzo nie mogłam już się doczekać opartej na nim powieści Pana Zbigniewa Białasa. Przyznam, że powieść mnie zszokowała. Miałam wrażenie, że autor przywrócił do życia na parę chwil śliczną i niebywale zdolną dziewczynkę z będzińskiego getta.
Może była przy nim gdy pisał książkę...?
A może on był kiedyś przy niej… w innym życiu?
Ta książka jest hołdem oddanym Rutce.

pokaż więcej

 
2018-07-12 12:52:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Historia Tatuażysty z Auschwitz to majstersztyk obrazowych opisów. Pamięć Lalego Sokołova (bohatera książki) jest absolutna! To szczegółowa, pisana pięknym językiem opowieść o miłości, która udowadnia, że można kochać i być razem nawet na dnie piekła.
Zdecydowanie polecam

 
2018-07-12 12:48:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Najlepsza z przeczytanych w tym roku książek.
O tym ile może znieść jeden człowiek i jak pięknie po tym wszystkim żyć.
"Chłopak z Katynia" jest tak naprawdę chłopakiem z warszawskiej Woli. To on poinformował Niemców o zbiorowych mogiłach naszych oficerów. To on był przy pierwszych ekshumacjach i to on zobaczył ciało polskiej pilotki Janiny Lewandowskiej - jedynej kobiety zamordowanej w lesie...
Najlepsza z przeczytanych w tym roku książek.
O tym ile może znieść jeden człowiek i jak pięknie po tym wszystkim żyć.
"Chłopak z Katynia" jest tak naprawdę chłopakiem z warszawskiej Woli. To on poinformował Niemców o zbiorowych mogiłach naszych oficerów. To on był przy pierwszych ekshumacjach i to on zobaczył ciało polskiej pilotki Janiny Lewandowskiej - jedynej kobiety zamordowanej w lesie katyńskim.
Henryk Troszczyński.
Mój nowy bohater!

pokaż więcej

 
2018-07-12 12:33:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Jedna z nielicznych książek o ukrywającym się żydowskim dziecku, przy której można uśmiać się do łez. Jehuda po latach opisuje swoje przeżycia z brutalną szczerością względem samego siebie.
Szczegółowo opisuje podglądanie niemieckiej dziewczynki, obmacywanie współtowarzyszki wokół umierających ludzi podczas jazdy wagonem bydlęcym i przyznaje z wyrzutami sumienia, że parzył przypalonym...
Jedna z nielicznych książek o ukrywającym się żydowskim dziecku, przy której można uśmiać się do łez. Jehuda po latach opisuje swoje przeżycia z brutalną szczerością względem samego siebie.
Szczegółowo opisuje podglądanie niemieckiej dziewczynki, obmacywanie współtowarzyszki wokół umierających ludzi podczas jazdy wagonem bydlęcym i przyznaje z wyrzutami sumienia, że parzył przypalonym patykiem zadek osła by ten szybciej szedł. Opowiada o ludzkim wynaturzeniu w obozach zagłady, ale też nie szczędzi komicznych sytuacji jakie miały miejsce podczas pozorowania się na katolickiego chłopca w czasie, gdy przyszło mu się ukrywać.
Podziwiam odwagę tego człowieka jaką się wykazał opisując z taką szczerością swoje życie w okupowanym kraju.

pokaż więcej

 
2018-07-12 12:10:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Pełna ciepła i miłości do drugiego człowieka historia o bohaterstwie i niesamowitej odwadze.
To moja ulubiona książka o czasie Szoah. Irence, gdy była raczkującym brzdącem życie uratował piesek. Potem jej samej przyszło ratować innych. Ukrywała Żydów w willi majora SS u którego pracowała jako gospodyni – wszak najciemniej pod latarnią. Kiedy jednak major odkrył co się dzieje w jego własnym...
Pełna ciepła i miłości do drugiego człowieka historia o bohaterstwie i niesamowitej odwadze.
To moja ulubiona książka o czasie Szoah. Irence, gdy była raczkującym brzdącem życie uratował piesek. Potem jej samej przyszło ratować innych. Ukrywała Żydów w willi majora SS u którego pracowała jako gospodyni – wszak najciemniej pod latarnią. Kiedy jednak major odkrył co się dzieje w jego własnym domu zapłaciła wysoką cenę – została jego kochanką. Dzięki temu „dzicy lokatorzy” mogli pozostać w ukryciu. O tej niezwykłej biografii dowiedziałam się dzięki cudownej Katy Carr – brytyjskiej wokalistce o polskich korzeniach, która napisała piosenkę o Irenie Gut „Mała little flower”, która opowiada o narzeczonym Ireny, który zginął podczas akcji 3 dni przed ślubem.

pokaż więcej

 
2018-07-08 18:49:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Nikt tak jak Antonina nie kochał zwierząt! Osoba wrażliwa i utalentowana. Gdy czytałam tę książkę czułam się jak mieszkaniec willi "pod zwariowaną gwiazdą". Granicząca z bezczelnością odwaga Antoniny i jej przebojowość były dla mnie zadziwiające. To osoba której nie zabrakło miłości do braci mniejszych ani do bliźniego. Opisana z poczuciem humoru niebanalna historia ludzi, przed którymi chylę... Nikt tak jak Antonina nie kochał zwierząt! Osoba wrażliwa i utalentowana. Gdy czytałam tę książkę czułam się jak mieszkaniec willi "pod zwariowaną gwiazdą". Granicząca z bezczelnością odwaga Antoniny i jej przebojowość były dla mnie zadziwiające. To osoba której nie zabrakło miłości do braci mniejszych ani do bliźniego. Opisana z poczuciem humoru niebanalna historia ludzi, przed którymi chylę czoła...

pokaż więcej

 
2018-07-08 18:38:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Wstrząsające świadectwo z samego dna piekła. Książkę czytałam z zapartym tchem, bo zapominałam przy niej oddychać. To lektura szczególna, doskonale napisana ale dla ludzi o mocnych nerwach.

 
Moja biblioteczka
11 10 59
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd