W poszukiwaniu świętego Krzyża

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Krzyż, na którym umarł Zbawiciel, jest najsilniej oddziałującym i najbardziej rozpoznawalnym symbolem cywilizacji zachodniej. Jakie jest jednak jego pochodzenie? Jakie są dowody na jego fizyczne istnienie i co bardziej kontrowersyjne na jego przetrwanie przez dwa tysiące lat? W pewnym kościele na przedmieściach Rzymu niewielki kawałek drewna może zawierać odpowiedź na te pytania i mieć fundamentalne znaczenie dla zrozumienia genezy chrześcijaństwa.

kirrka | 2014-07-09
Przeczytana: lipiec 2014

Jeżeli ktoś uważa że ta książka to powieść historyczna ( tak jak ja ) uprzedzam zawiedzie się . Bardziej pasuje do literatury popularnonaukowej niż historycznej - takie moje spostrzeżenie.

Maciej | 2013-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wertowane