Jakkolwiek przyjemnie było sobie wyobrażać, że wyborcy najpierw gromadzą fakty, potem wyciągają z nich wnioski i formułują sw...
Najnowsze artykuły
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Matthew D'Ancona
3
5,7/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,7/10średnia ocena książek autora
79 przeczytało książki autora
134 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
W poszukiwaniu świętego Krzyża
Matthew D'Ancona, Peter Thiede
5,3 z 4 ocen
12 czytelników 1 opinia
2006
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Była to polityka postprawdy w najczystszej formie - tryumf emocjonalnego nad tym, co racjonalne, zwodniczo prostego nad uczcie złożonym.
1 osoba to lubiPolityczne kłamstwo, obracanie kota ogonem i fałszerstwa to jednak zdecydowanie nie to samo, co postprawda. Nowe nie jest bowiem zakłamanie ...
Polityczne kłamstwo, obracanie kota ogonem i fałszerstwa to jednak zdecydowanie nie to samo, co postprawda. Nowe nie jest bowiem zakłamanie polityków, lecz reakcja na nie opinii publicznej. Oburzenie ustępuje miejsca obojętności, a ostatecznie zmowie. Kłamstwo uznaje się za normę nawet w krajach demokratycznych.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Postprawda Matthew D'Ancona
7,0
Postprawda - słowo roku 2016 wg Oxford Dictionaries, którego częstotliwość użycia w Internecie od lat szybuje w górę i coraz głośniej rozbrzmiewa na salach wydziałów humanistycznych. Jak rozpoznać fakty w świecie zalewającym nas informacjami, wśród których fałsz krąży jak wirus?
Trudno powiedzieć, choć powoli pracujemy nad szczepionkami chroniącymi nas przed tym wciąż mutującym się paskudztwem. Ironia, dobra satyra, naukowcy-celebryci, kurs charyzmy dla ekspertów, algorytmy namierzające niewiarygodne portale - to kilka z propozycji d'Ancona, doświadczonego dziennikarza. W "Postprawdzie" zwraca uwagę na subtelne cechy tego zjawiska, bada historyczne grunty ułatwiające jego wyrośnięcie (jak Watergate) oraz efekty (jak Trump czy proepidemicy). Tekst jest wyważony, oparty na głębokiej wierze w siłę ruchów obywatelskich i świadomości obowiązków społeczeństwa. Autorowi nie bardzo wychodzą metafory (dość mdłe i pomieszane),zdarza mu się też chrząknąć jak staremu dziadkowi na widok wnuka z ajfonem, jednak w ogólnym rozrachunku "Postprawda" to dobrze napisana, wrażliwa na niuanse pozycja, która nie tylko definiuje problem, ale i podsuwa propozycje jego rozwiązania.
Zalew fake newsów, ruchy o globalnym zasięgu oparte na kłamstwie, przegniła polityka - nic dziwnego, że tylu z nas poddaje się fatalistycznej frustracji. I musimy robić wszystko, by nie pozwolić przejść jej w bierną obojętność, ale wykorzystać jako paliwo do walki o czystszy świat. O uczciwość warto jest walczyć!
Jezusowy papirus Matthew D'Ancona
4,8
Książka niestety nie przedstawia zbyt wielu faktów na temat kodexu magdaleńskiego, jedynie niewiele ogólnych informacji. Ma ok 200 stron z czego niewiele jest poświęcone właściwemu zagadnieniu. Kilka rozdziałów nie dotyczy w ogóle zagadnienia. Jedynym ciekawym tematem jest ten poświęcony papirologii. Generalnie strata czasu. Autor w wielu miejscach opiera się na domniemaniach, próbując podciągnąć fakty pod swoją teorię.