Śmierć w podróży

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Killer on the Road
Inka

"Znajdź coś co naprawdę lubisz, i rób to naprawdę dobrze" - taką radę otrzymał Martin Plunkett od swojej kuratorki, Liz Trent, na zwolnieniu warunkowym. A trafił za kratki, bo miał pecha przy kolejnym włamaniu. Tyle, że nie były to zwykłe włamania. Tak jak nie był zwykłym człowiekiem sam Martin. Był ponad tych wszystkich beznadziejnych seryjnych zabójców, którzy dali się złapać jak frajerzy. I jego mordercza podróż po kraju trwała sporo lat.

W dorobku Jamesa Ellroya nie ma słabych powieści. Ta kolejna tylko to potwierdza. Nawet w pozornie schematycznej spowiedzi psychopatycznego osobnika Ellroy potrafi uczynić arcydzieło czarnego kryminału.

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2009

źródło okładki: literacki24.pl