Morderca we mnie

Tłumaczenie: Robert Ziębiński
Wydawnictwo: MIND
The killer inside me
Sandra

Powieść Jima Thompsona należy dziś do absolutnej klasyki kryminału, a psychopatyczny szeryf policji Lou Ford to bez wątpienia dziadek Dextera i ojciec Hannibala Lectera. To on zapoczątkował we współczesnej popkulturze modę na niezwykle inteligentnych, ale okrutnych seryjnych morderców. Książką Thompsona inspirowali się m.in. Stanley Kubrick i Bruce Springsteen. Została też dwukrotnie...

Książką Thompsona inspirowali się m.in. Stanley Kubrick i Bruce Springsteen. Została też dwukrotnie zekranizowana. W 2010 roku gwiazdorsko obsadzony film w reżyserii Michaela Winterbottoma wywołał skandal na festiwalu w Berlinie.

źródło opisu: Wydawnictwo MiND, 2012

źródło okładki: wydawnictwomind.pl

Mateusz | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Tą pozycję poleciło mi dwoje moich niekwestionowanych mistrzów: Stanley Kubrick oraz Jo Nesbo. Oboje byli zachwyceni tym liczącym już niespełna 60 lat klasykiem literatury kryminalnej i pochwały te są jak najbardziej na miejscu. Świetny portret psychopatycznej jednostki z zastosowaną pierwszoosobową narracją. Bez zbędnych dłużyzn, fabularnie bardzo dobrze dopracowana, czyta się z zapartym tchem.

Kornelia Zdolska | 2014-06-18

Bardzo dobrze przedstawiony portret psychologiczny bohatera , jego wątpliwości , zawahania , planowanie morderstw. Autor pokazuje jakim bezlitosnym stworzeniem mozże być człowiek i do jakich działań może się posunąć, aby osiągnąć swój cel. Główny bohater jest psychopata popełniającym kolejne zbrodnie z zimna krwią, jednakże sposób i wykonanie, świadczą o niesamowitej inteligencji i przebiegłości tego człowieka .

Pablo | 2013-10-15

Książka o szaleństwie, krotka i oszczędna w swej formie. Dlaczego główny bohater ( antybohater ) zabija ? Trudno na to pytanie udzielić odpowiedzi, pcha go do tego jego szaleństwo to tyle i aż tyle. Momentami brutalna. Przerażające jest w niej to z jakim spokojem morderca, opowiada o swoich motywach, które dla niego są jasne i zrozumiale. Przypomina trochę historie Ryszarda Kuklińskiego opiasana w książce pt.''Człowiek z lodu'' tyle ze ''Morderca we mnie'' to fikcja.

Marczewek | 2014-05-04
Przeczytana: 03 maja 2014

Kolejna książka, której nie mam pojęcia jak ocenić. Początek zachęcający, potem zrobiło się dość nudno i dziwnie (może przez tłumaczenie), bo jakiś taki dziwny język się pojawił.
Dopiero ostatnie rozdziały sporo namieszały.
Generalnie nic specjalnego.

Schwarzi | 2014-09-15

Bardzo dobry kryminał i ciekawie ukazana osobowość mordercy.

Mizerna | 2017-03-20
Sarl | 2017-03-10