Zodiak

2007-06-12
2007-03-23
Dariusz Strączyński
thriller zodiak zabójstwa morderca

W książce ukazane mamy śledztwo jednego z najbardziej zagadkowych seryjnych morderców w historii. Sprawa ciekawa tym bardziej że nikogo nie doprowadzono do sądu. Ktoś zagrał z policją w grę którą wygrał. Polecam jeśli kogoś interesuje ta sprawa i chciałby się z nią bliżej zapoznać. W książce mamy pokazane listy, szyfry które przesyłał Zodiak do opinii publicznej. Warto rzucić okiem.

Zaczyna się dość intrygująco, ale tylko dość. A im dalej w las tym gorzej. Książka o jednym z najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii jest przeraźliwie NUDNA. Ja wiem, że to nie do końca książka o Zodiaku, tylko obsesji autora na punkcie Zodiaka, ale co udało się zgrabnie ująć w scenariusz filmu Finchera, to w zapisanych setkach stron jest po prostu nieznośne. I bardzo niezajmujące.

2061

"Mamy szaleńców, którzy czekają..."

I lecąc sobie na fali szaleństwa i zbrodni, w końcu udało mi się

dorwać Zodiaka - ceny książki ZABIJAJĄ, więc skorzystałam z karty bibliotecznej Legimi i oto mam i ja!

Moje wrażenie po przeczytaniu całości było jedno - ciężka, mozolna i pozbawiona efektów praca policji oraz psychol, który wodził ich za nos.

I choć poznajemy tu dwóch głównych podejrzanych, to jednak zabójcą chyba okazał się zupełnie ktoś inny (dokopałam się teraz takich info).

Uważam, że na tle tej historii powstał jeden z najlepszych filmów o tym samym tytule - za każdym razem hipnotyzujący! Jest on o wiele lepszy niż literatura faktu, przez która się przetoczyłam - była to wymagająca uwagi lektura, której nie sposób było przelecieć "po łebkach".

Szczerze?

Zdecydowanie bardziej polecam film, a książkę w ramach uzupełnienia wrażeń.

"Mamy szaleńców, którzy czekają..."

I lecąc sobie na fali szaleństwa i zbrodni, w końcu udało mi się

I choć poznajemy tu...

Pod względem zasobu informacji w tym temacie, jest to naprawdę dobra książka. Co prawda momentami ich ilość może czytelnika przytłoczyć, jednak autor w związku z np. dużą ilością przedstawionych tu osób, czy kolejnością działań Zodiaka daje nam ściągę, która w tym naprawdę pomaga. Jest to książka w odbiorze ciężka, jednak ogrom pracy, jaki włożył w nią autor zasługuje na docenienie w każdym calu.

"This is the Zodiac speaking..." Na podstawie książki Graysmitha powstał film o Zodiaku (ten z 2007, nie gniot z 2005) seryjnym mordercy (mordercach?),który nigdy nie został złapany.
Na Zodiaku w kinie byłem dwa razy, następnie zakupiłem tę książkę, która uzupełniła kilka kwestii. I film i książkę polecam. Popkulturalni twórcy czerpią z tej historii garściami, czy to w filmach, czy serialach, szczególnie jak rzecz dzieję się w San Francisco.

Oczekiwania miałem wysokie i nie mogłem się doczekać, kiedy ją przeczytam. Niestety męczyłem się przy tej książce niemiłosiernie od początku do końca. Książka co prawda napisana rzeczowo i autor włożył w nią ogrom pracy, ale mnie osobiście przytłacza ogrom szczegółów, postaci przez co całość dzieła jest dla mnie ciężka do zrozumienia. Przykro mi wystawiać tak niską ocenę, ale w moim odczuciu tak właśnie jest.

Kawał pracy i życia włożony w tę książkę.

Kawał pracy i życia włożony w tę książkę.

Hejka, ma może ktoś tę książkę na sprzedaż za naprawdę małe pieniądze?

Hejka, ma może ktoś tę książkę na sprzedaż za naprawdę małe pieniądze?

OK, ale myślałam, że będzie bardziej ciekawa.
Nie polecam ludziom, którzy widzieli już film.

OK, ale myślałam, że będzie bardziej ciekawa.
Nie polecam ludziom, którzy widzieli już film.

Ciekawa pozycja. Zastanawia mnie czy kiedykolwiek znajdzie się prawdziwy Zodiac, chociaż mam wrażenie, że policja miała z nim do czynienia i wypuściła go z rąk.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Zodiak