Aż po horyzont

Wydawnictwo: Jaguar
Amy and Roger's Epic Detour
HouseOfReaders

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć – przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół.

W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna… Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce – wyprawę, w trakcie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=az-po-hor...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=az-po-hor...»

Arlet | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

O TYM JAK JEDNA PODRÓŻ MOŻE ZMIENIĆ CAŁE ŻYCIE
To się nazywa przygoda! Nie tylko dla bohaterów, ale też dla czytelnika.
Morgan Matson bez wątpienia potrafi doskonale pisać. Po drugiej przeczytanej książce oficjalnie dołączam do jej fanów.
Poza tym przekonuję się, że choć do powieści drogi nigdy specjalnie mnie nie ciągnęło, teraz powoli zaczynam je lubić.

Dzieje się wiele, bowiem przemierzamy z Hillary i Edmundem...oj, przepraszam! - z Amy i Rogerem, kilka stanów Ameryki Północnej.
Ona musi opuścić dom w Kalifornii i dotrzeć do nowego w Stanwich, w Connecticut, gdzie czeka jej matka, z którą nie ma dobrego kontaktu. Ojciec Amy nie żyje, a brat jest na odwyku. Dziewczyna czuje, że jej rodzina na zawsze się rozpadła, nigdy nigdzie nie poczuje się jak w domu, a poczucie winy zżera ją każdego dnia i zamyka ją w kokonie odseparowania od życia, które kiedyś wiodła.
Natomiast Roger zgadza się na prosbe swej matki, zawieść Amy do Connecticut. Stamtąd ma wyruszyć do swojego ojca, u...

Książniczka | 2016-01-09

Długo omijałam tę książkę szerokim łukiem - miałam przeczucie, że to jakaś płytka bzdurka... Jak widać nie mogę ufać swoim przeczuciom - moja kobieca intuicja najwyraźniej nie działa zbyt dobrze...

Podróż Amy i Rogera przez Amerykę nie zaczęła się przyjemnie. Amy, zrozpaczona po śmierci ojca, za którą się obwinia, zmuszona do przeprowadzki, osamotniona - nie ma ochoty na spędzenie kilku dni z obcym chłopakiem. On też, mając złamane serce, nie jest radosnym towarzyszem podróży.

Ta ich wyprawa, która miała być tylko dokładnie zaplanowanym przejazdem z punktu A do punktu B - nagle staje się czymś zupełnie innym. Amy i Roger układają swój własny plan. A to sprawia, że zmienia się wszystko, a najbardziej - oni sami...

Powieść Matson spodobała mi się bardzo nie tylko dlatego, że zawsze lubiłam motyw podróży przez różne stany Ameryki. Autorka opisała tę podróż i relacje bohaterów tak, że stało się to naprawdę interesujące. Cały czas byłam ciekawa, co zdarzy się dalej, gdzie jeszcze...

Virginia | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

"Bo może to następne jutro będzie lepsze. Skąd możesz wiedzieć? A prędzej czy później nadejdzie taki dzień, po którym jutro naprawdę będzie lepsze."

WOW! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałam się, że "Aż po horyzont" tak mi się spodoba. Czuję pustkę i nie wiem co napisać... Wciąż żyję włóczęgą Amy i Rogera.

Życie Amy Curry jest bardzo skomplikowane. Jej ojciec niedawno zginął w wypadku samochodowym. Brat odwrócił się od niej, a matka wyjechała do Connecticut, chcąc zacząć życie na nowo. Amy po zakończeniu roku szkolnego ma do niej dołączyć. Zamieszkać w nowym miejscu. Zacząć nowe życie.

Podróż z Kalifornii do Connecticut ma zaplanowaną co do minuty, w której ma jej towarzyszyć Roger - syn przyjaciółki rodziny. Dziewczyna nie widziała go od dawna i z początku jest przerażona wizją spędzenia kilku dni z kimś, kogo ledwie zna. Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i decydują się na małe nieposłuszeństwo. Zmieniają nudną wyprawę w prawdziwą przygodę.

Zacznę...

mnulka | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Wspaniała książka, ciekawa. Bohaterowie na poziomie intelektualnie. Nie prowadzą głupich rozmów, a autorka zaoszczędziła nam opisów "o splataniu się ciał niczym dzikie kwiaty"... Na szczęście nie ma też tekstów o "obczajaniu swojego kolesia" (co jest teraz bardzo modne, a nie rozumiem dlaczego - nie mogę zdzierżyć tego słowa!!!!). Rozumiem, literatura dla młodzieży, zwłaszcza ta amerykańska, nie jest wysokich lotów, a błąd, powinna być bo skąd ta młodzież ma brać przykład, jakieś doświadczenie? Po czytaniu pierdół, powstają pierdoły.
W tej książce na szczęście (podkreślę to jeszcze raz) bohaterowie są mądrzy i ciekawi. Z czystym sercem polecam.

Kotkad | 2016-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 lutego 2016

Dochodzę do wniosku że lubię literaturę młodzieżową. Chyba z niej nie wyrosnę. Ta książka powoduje że wierzę że nasze dzieci czytają mądre rzeczy a nie puste frazesy. Jest pomysł, jest katastrofa ale czy w wieku nastu lat nie odczuwamy wszystkiego jako katastrofy, zawalenia się stropu na głowę, końca świata.
W "aż po horyzont" bohaterka traci ojca w tragicznym wypadku, rodzina rozpoczyna nowe życie a ona nie może znaleźć sobie miejsca w nowej rzeczywistości. Przełomem będzie podróż z miejsca A do miejsca B.
Nie doświadczycie tu dreszczyku emocji, niespotykanych pościgów itp, to nie thriller i sensacja. Dostajemy natomiast wiele opisów Ameryki, ludzi, miejsc i jedzenia(naprawdę ciekawych i przemawiających do czytelnika - zazwyczaj za opisami nie przepadam a te mnie oczarowały), dialogów i uczuć.
Kawał dobrej książki. Polecam

witcherrie | 2014-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2014

''Znakomita książka, która wzbudzi w czytelniku głód podróży i miłości''- to zdanie idealnie oddaje moje uczucia po przeczytaniu! Pochłonęłam w jeden dzień! Gdy tak przewracałam strony coraz bardziej pragnęłam natychmiast wyruszyć w taką podróż- problem jest w tym, że Ameryka jest dużo dłuższa od Polski :) Szkoda, że tak późno dowiedziałam się o przebiegu wypadku Amy, ale już w połowie książki domyśliłam się o co chodzi. Jednak to jest moim zdaniem jeden jedyny minus tej książki- reszta jest perfekcyjna!
Gorąco polecam

książek: 1921
Harii | 2015-05-25
Przeczytana: 24 maja 2015

"Największych odkryć dokonują ci, którzy wcale się tego nie spodziewają. W ten sposób Kolumb odkrył Amerykę. Pinzón dotarł do Brazylii, chociaż zamierzał dopłynąć do Indii Zachodnich. Stanley przypadkiem trafił na wodospad Wiktoria. No i ty. Moje odkrycie, którego dokonałem, chociaż wcale na to nie liczyłem."

Fajny pomysł na książkę. Od razu chce się jechać do USA i trochę powłóczyć. Poza tym opowieść o podróży Amy i Rogera potrafi wzruszyć i zainteresować.

Podróż, która zmienia… wszystko

„Bo może to następne jutro będzie lepsze. Skąd możesz wiedzieć? A prędzej czy później nadejdzie taki dzień, po którym jutro naprawdę będzie lepsze”.*

Ludzie podróżują, bo chcą odkrywać nowe miejsca, smaki, poczuć smak przygody. Często wyruszają w drogę, by odciąć się od rutyny, codzienności, zapomnieć o problemach. Czasami trasa jest planowana na długo przed wyruszeniem w drogę, a czasem jedzie się po prostu przed siebie, spontanicznie wybierając kolejne miejsca. Tych odważnych czekają wtedy niespodzianki i nie przewidziane wydarzenia mogące pomóc odnaleźć się na nowo, zrozumieć wiele spraw i pogodzić się z tym przed czym chciałoby się uciec.

Po tym jak parę miesięcy temu w tragicznym wypadku ginie tata Amy jej rodzina oddala się od siebie i nie potrafi już ze sobą rozmawiać. Ona sama wycofuje się też z życia towarzyskiego, odsuwa od przyjaciół i buduje sobie mały świat, w którym każdy dzień jest taki sam, ta rutyna daje jej złudne poczucie...

kamyk576 | 2014-10-07

Liczba stron : 453

Książka bardzo mi się podobała, a szczególnie dużo dały mi te opisy miejsc, w których przebywali główni bohaterzy. Na końcu znajdują się zdjęcia z podróży oraz co kilka stron były Playlisty- super!

Ulka | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeśli miałabym porównać tę książkę do innych, to na pewno postawiłabym ją na półce z pracami Sarah Dessen lub Jennifer Echols.

Uważam "Aż po horyzont" za lekturę raczej marną, od słabych postaci, przez nudne dialogi po mizernie poprowadzony wątek dotyczący żałoby - czyli w sumie główny. Nie czułam straty bohaterki, mimo jej trzęsącej się brody i tym podobnym rzeczom, nie mogłam się w to wszystko wczuć, być może dlatego że narratorka aż za bardzo się z tego wszystkiego tłumaczyła i przez to wydawało mi się że wyolbrzymia. Uważam też, że słabo poznałam postać Rogera - jakiś taki niewidzialny był, siedział cały czas obok Amy a ja o nim zapominałam.
Za to Autorka spisała się całkiem nieźle rozwijając ich przyjaźń, fajnie się o tym czytało i dzięki temu przez książkę szło się całkiem szybko.
Poza tym doceniam to, że pisarka odbyła tę podróż fizycznie a nie tylko palcem po mapie ;) jakoś tak wiarygodniej się to czytało, niektóre opisy były całkiem ciekawe, ale niestety reszta,...