Coś do stracenia

Tłumaczenie: Ilona Wasilewska
Cykl: Coś do stracenia (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
6,87 (2088 ocen i 230 opinii) Zobacz oceny
Losing It
bookworm_babe

Mając dosyć bycia jedyną dziewicą wśród swoich przyjaciółek, Bliss Edwards decyduje, że najlepszym rozwiązaniem tego problem jest stracenie dziewictwa tak szybko i tak łatwo jak to tylko możliwe – szybki numerek. O jej planie można by rzecz wszystko, ale zdecydowanie nie, że jest prosty. Kiedy dziewczyna zaczyna wariować i zostawia przystojnego chłopaka samego i gołego w jego własnym łóżku używając wymówki, w którą nie uwierzyłby nawet półmózgowiec. I jakby już nie była zawstydzona do granic możliwości, to kiedy wraca do college’u na ostatni semestr studiów, poznaje swojego nowego nauczyciela sztuki, którego jakieś 8 godzin temu zostawiła rozebranego w łóżku…

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=cos-do-st...(?)

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/16034964-losing-it

kryminalnakuchnia | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Niekwestionowana królowa polskich festiwali, śpiewała kiedyś "Ale to już było". W moim odczuciu, piosenka ta doskonale obrazuje treści, które możemy odnaleźć czytając "Coś do stracenia" autorstwa Pani Carmack.

Jak dla mnie nic nowego, nic zaskakującego, a tym bardziej nic zwalającego z nóg.

Przeciętne romansidło z lekko naciąganym romansem z nauczycielem w tle.

Szkoda, bo książka naprawdę zapowiadała się obiecująco. Niestety, według mnie, autorka stworzyła byle jakich bohaterów i byle jaką historię, a raczej historyjkę.

Fakt czyta się to szybko, bo autorka używa bardzo prostego i przystępnego języka, ale cóż z tego, skoro jej treść jest prosta i przewidywalna jak kolejne odcinki popularnych polskich seriali.

Pozostałe książki autorki raczej sobie daruję. Zdecydowanie wolę bardziej ambitną literaturę.

Natalia-Lena | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Romans uczennicy z nauczycielem nie jest zbytnio oryginalnym tematem powieści i szczególnie w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Sięgnęła po niego chociażby Colleen Hoover w Pułapce uczuć, Leah Raeder w Unteachable, Sylvain Reynard w Piekle Gabriela czy Sara Shepard w serii Pretty Little Liars.

Teraz do Layken i Willa, Maise i Evana, Julii i Gabriela oraz Arii i Ezry dołączają Bliss i Garrick za sprawą powieści Coś do stracenia. Ich znajomość bardzo przypomina związek Arii i Ezry, początek jest wręcz bliźniaczy. Oto Bliss poznaje w barze tajemniczego przystojniaka i spędza z nim kilka miłych chwil (niestety zakończenie jest już mniej przyjemne i dość kłopotliwe). Następnego dnia odkrywa, że jej barowy przystojniak jest jej nauczycielem. Tak zaczyna się historia pełna wzlotów i upadków, rozdarcia pomiędzy ,,chciałabym a boję się".

Jeśli liczycie na sekretny i burzliwy romans, który sprawi, że będziecie niecierpliwie przewracać kolejne strony, by dowiedzieć się, jak potoczy...

| 2014-12-23

Mam wrażenie, że gdzieś tę książkę już czytałam. Aaa! Nagłe olśnienie, no przecież ona jest kompletnie podobna do "Pułapki uczuć" Colleen Hoover!
Nie chcę ich porównywać, nie wiem nawet, która z nich została pierwsza napisana... Bardziej jednak skłaniam się ku "Pułapce...". W "Coś do stracenia" czegoś mi brakowało. Nie wiem czego, ale kolejne części i tak przeczytam ;)
Fajna lektura na odstresowanie, zrelaksowanie itp.

Katarzyna | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

Kolejna książka, gdzie występuje motyw zakazanej miłości między uczennicą a nauczycielem. Większość się powtarza, dzieją się rzeczy takie jak w innych książkach, ukradkowe/wymowne spojrzenia, potajemne spotkania, możliwość straty pracy/stypendium. Ale mimo wszystko coś mi się w tej książce spodobało. Podejrzewam, że to postać Garrick'a przyciągnęła moją uwagę, podobnie jak postać Cade'a.
Główna bohaterka, Bliss, jest dla mnie nieco irytująca.
Uważa dziewictwo za swoje przekleństwo.
Chce je stracić.
Z przypadkowym facetem, którego nigdy nie chce już na swojej drodze spotkać.

No więc wybiera się z przyjaciółką do baru, gdzie SZUKA CELU. Interesuje ją barman, ale nie chce jej się na niego tyle czekać. Idzie do ubikacji i tam spotyka swój ideał. O tak, majty mokre. Ma on na imię Garrick.

Gdy ma już do czegoś dojść, Bliss rezygnuje, jest za bardzo zdenerwowana, sparaliżowana strachem, jak ten facet może zareagować, gdy dowie się, że jest dziewicą. Dziewczyna ucieka.

Następnego dnia...

myślnik | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czasami to co proste jest najlepsze.

Nie mogę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

Ożywcza,zabawna,romantyczna,poruszająca jakąś zapomnianą nutę w sercu.

Czasami potrzebujemy czegoś,co z założenia skończy się dobrze.
Czegoś po czym odetchniemy z ulgą i z uśmiechem na ustach zaśniemy snem spokojnym.

"Coś do stracenia" zwyczajnie Wam to ofiaruje.

Bliss jest przykładem sumiennej,poukładanej cnotliwej dziewczyny,która za dużo myśli.
Tak wychodzi z treści.
Dla mnie Bliss,jest dziewczyną,która czeka na odpowiednią osobę,w odpowiednim czasie,na swoim miejscu.
Czy poderwany w barze facet,okaże się kimś takim?
Czy raczej druzgocącą w skutkach pomyłką w planie pt.:"Jak stracić dziewictwo od zaraz"!
W międzyczasie przyjaciel,będzie chciał czegoś więcej niż przelotny pocałunek w policzek,a kot potrzebny do zakrycia kłamstwa okaże się bestią z piekła rodem.
Los nie oszczędza Bliss zwłaszcza jak zaczyna kombinować i nieudolnie kłamać.

Czy ta książka czymś mnie zaskoczyła?
Nie,i właśnie o...

Przyjemna, ciepła, urocza i z iskrą.

Podoba mi się styl pisania Cory Carmack.

Historię Bliss i Garricka czytało się bardzo, bardzo przyjemnie i dobrze.

Nie można powiedzieć, że tematyka jest oryginalna, bo romans/miłość pomiędzy uczennicą a nauczycielem zdarzał się niejednokrotnie.

Może była to książka za krótka, wątki można by rozwinąć, bardziej rozwinąć postacie drugoplanowe i może i pierwszoplanowe, ale w efekcie i tak jestem zadowolona po przeczytaniu tej książki.

Lenalee | 2014-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2014

Wiecie, co mnie czasami najbardziej frustruje? To, gdy jestem tak bardzo blisko od naprawdę mocnego polubienia jakiejś książki, a jednak istnieje ten jeden mały detal, który mi na to nie pozwala, a którego nie jestem w stanie jednak zignorować, bo dosyć kłopotliwie ingeruje on w całość danej historii. Piszę o tym nie bez powodu, ponieważ z taką sytuacją spotkałam się właśnie teraz, podczas czytania książki „Coś do stracenia” Cory Carmack - bardzo bym chciała dodać tę książkę do jednych z najlepszych, lekkich lektur, z jakimi się spotkałam, a jednak nie jestem w stanie tego zrobić. Dlaczego? O tym za chwilę.

Bliss ma dwadzieścia dwa lata i jeden, wielki, męczący ją problem. Jest dziewicą. Brzmi absurdalnie, a jednak dziewczyna desperacko pragnie mieć ten tak istotny w życiu każdej kobiety krok za sobą, aby nie dopuścić do opuszczenia college'u nietkniętą. W tej sytuacji wyjście jest tylko jedno - szybki numerek z nieznajomym mężczyzną, którego nigdy więcej nie spotka powinien...

książek: 1979

Po kiego grzyba to czytałam?
Odpowiedź jest prosta - aby się odmóżdżyć, a takie romansiki aż proszą się o czytanie w ramach relaksu. Jednak 'Coś do stracenia' nie powoduje napadów śmiechu, jak to przeczytałam w jakieś opinii, ale napady złości i zniecierpliwienia. Papierowe postaci, słabo poprowadzona historia, która w innej książce mogłaby być czymś interesującym (w końcu chodzi o romans studentki i wykładowcy!), przewidywalne zdarzenia, no i jeszcze ta 'miłość'. Słodka, że aż mdli. Najbardziej wkurzające momenty tej książki? Niezdarność Bliss, przy której Bella ze 'Zmierzchu' wydaje się być sprawną mistrzynią olimpijską. Miało być zabawnie, ale osobiście nie lubię wciskania tego, co ma być 'śmieszne', a tak naprawdę nie ma nic wspólnego z rozbawianiem czytelnika.
'Coś do stracenia' to pozycja, której nie polecam. Są naprawdę lepsze romanse lub historie tego typu.

wiolagg66 | 2014-09-21

Może niektórym może się wydawać,że to zwykła historia,gdzie studentka zakochuje się w nauczycielu...ale zapewniam,że jest w niej coś wyjątkowego.Coś,co zachwyca czytelnika i na pewno zachwyci też Was.

Baaaardzo polecam :D

Martoonia | 2014-04-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Jedna ważna decyzja, a może chwilowy impuls, który pociąga za sobą szereg czasem niezręcznych sytuacji. Miłosne podchody w wykonaniu studentki i wykładowcy, którzy pomimo absurdalności całej sytuacji nie potrafią ot tak o sobie zapomnieć. Historia z humorem, główna bohaterka czasem zanim zdąży pomyśleć, to już coś zrobi i niekoniecznie kieruje się przy tym zdrowym rozsądkiem. Ale grunt to wyjść cało z opresji :) Książka mnie na kolana może nie powaliła, ale i tak warto po nią sięgnąć