Aż po horyzont

Amy and Roger's Epic Detour
Jaguar
literatura młodzieżowa
2014-03-12

Książka bądź co bądź nudna pod względem emocji. Chemii czy tej szczególnej więzi między bohaterami brak. Relacja między rodzeństwem znikoma. Bohaterka nuża się jedynie w swojej żałobie, co też jest dosyć nieudolne. Kreacje postaci mdłe i nie wyróżniające się niczym. Jedyne co dla mnie było zachwycające, to opis USA i poszczególnych stanów. To mnie naprawdę zachwyciło,...

Najważniejsze książka bardzo mi się spodobała, jest to książka spokojna, dobra na wyciszenie, ale również pełna uroku.
Amy w zasadzie była gotowa ruszyć dalej po śmierci ojca tylko nie wiedziała jak i tu mamy podróż jako terapię. Widać i słychać ,że Amy była gotowa bo sama wychodziła na przód w decyzjach , pierwsza np. pojechać do Parku gdzie jeździła z ojcem i bratem. Jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Amy po stracie bliskiej osoby, nie potrafi dojść do siebie. Jednak jej matka, postanawia wyprowadzić się do innego stanu. Brat Amy jest na odwyku, a ona sama musi przejechać kawał drogi z nieznanym Rogerem. Książka bardzo fajna, lekka i przyjemna. Super opisana trasa oraz dodane różne elementy podróży. Ale brakuję mi zakończenia historii Amy i Rogera oraz rodziny Curry

Czytałam jako młoda dziewczyna, bardzo przyjemna delikatna, pokazująca świat nastoletniej dziewczyny i piękną miłość.

Fajna przygodówka , dla nastolatków i dojrzałych czytelników. Miłość, choroba, traumy rodzinne . Ciekawa

Co byście zrobili, gdyby w wyniku pewnych zawiłości losu, musieli pokonać kilkanaście stanów (bądź województw, jeśli by to przełożyć na polskie realia) w samochodzie w towarzystwie praktycznie nieznajomego chłopaka? Takie wyzwanie czekało na Amy Curry, nastolatkę z Kalifornii, bohaterkę książki „Aż po horyzont”. Opis z tyłu książki zawierał też fragment recenzji mówiący o...

Książkę czyta się dosyć przyjemnie. Pod koniec jednak ma się pewien niedosyt. Moim zdaniem kończy się trochę za szybko. Co dalej z Amy i Rogerem? Jak wyglądała relacja Amy, jej matki i brata po tym jak wyszedł z odwyku? Szkoda, że autorka nie dopisała zakończenia jednak książka sama w sobie godna polecenia.

Chyba nie do końca dla mnie, chociaż całkiem dobrze napisana.

Książki, które poznałem, o których pisałem, które również w ten lub inny sposób promowałem. Projekt w aplikacji Instagram odnajduje swoje odbicie również w tym miejscu. W kolejności niezobowiązującej, wśród tekstów pisanych i napisanych na przestrzeni dwóch dekad, a czasem znacznie dalej.

Książka jest mega !!!
Jest po prostu super, nic dodać nic ująć. Tak naprawdę opowiada o takiej normalnej historii, która może przytrafić się każdemu z nas. Amy przeżyła tragedię mimo, że minęło zaledwie kilka miesięcy dalej nie może pozbierać. Kryje w sobie ciężar, który tak naprawdę zna tylko jej rodzina. Nie ma odwagi powiedzieć nikomu. Od tej pory przysięgła sobie, że...

1 884
    1 615