Coś do ukrycia

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Cykl: Coś do stracenia (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Faking It
HouseOfReaders

Inne wydania

Mackenzie „Max” Miller ma poważny problem. Jej rodzice wpadli właśnie z niezapowiedzianą wizytą do miasta i jeśli zobaczą jej tatuaże, piercing i ufarbowane na wściekłą czerwień włosy, nieludzko się wściekną. Gorzej – gdy spotkają również jej obecnego chłopaka, Mace’a, zapewne zdecydują się ją wydziedziczyć. Max wmówiła im, że spotyka się z sympatycznym i poukładanym gościem, którego poznała w bibliotece, a wytatuowany facet z tunelami w uszach ni diabła nie pasuje do tego opisu. Sytuacja jest katastrofalna. Jedyne wyjście to w ciągu trzech minut znaleźć kogoś, kto zgodzi się odegrać chłopaka z biblioteki.

Cade przeniósł się do Filadelfii by studiować na uniwersytecie Temple, ale nic nie układa się tak, jak sobie zaplanował. Wisienką na torcie są rychłe zaręczyny Bliss i Garricka. Gdy do stolika, przy którym siedzi przysiada się nagle dziwna dziewczyna z jeszcze dziwniejszą prośbą, Cade porzuca na chwilę zdrowy rozsądek i zgadza się na szaloną maskaradę. Szybko okazuje się, że to, co miało potrwać kwadrans, tak szybko się nie skończy. A im dłużej Max i Cade udają parę, tym trudniej im zachować pozory…

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=cos-do-st...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=cos-do-st...»

mclena | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 18 grudnia 2016

"Uśmiech , jak maskę, na twarz zakładam,
wszystko wygładzi, wszystko naprawi.
Do oczu życie sobie zakraplam.
Zgubiłam duszę między kłamstwami."

"...życie nigdy nie jest proste. Jest porąbane, a potem sie umiera."

Książka z polecenia jednej z użytkowniczek LC - bardzo dziękuję! Pierwszy raz przeczytałam książkę pomijając pierwszy tom z cyklu - w tym wypadku nie robiło to różnicy z czego się cieszę, bo pierwsza część nie zachęciła mnie jakoś szczególnie do czytania.
Historia jakich pewnie wiele, nie zrobiła na mnie oszałamiającego wrażenia, ale OGROMNY ukłon należy się pani Iwonie Wasilewskiej, która tłumaczyła tę książkę - naprawdę nie mogło być lepiej! Dzięki jej tłumaczeniu powieść wypada naprawde super, język lepszy niż niejednego polskiego autora.
Dzięki pani Iwonie "Coś do ukrycia" jest naprawde świetną lekturą i to dzięki niej wynikła ta przyjemność z czytania, że nawet nie wiedziałam kiedy doszłam do samego końca.

Cade był fenomenalny! Z resztą Max różnież nie była...

| 2014-12-26

Czytałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tej książki. I z większością z nich się zgadzam. Jednak, jak na większość moich ocen, to 6 jest takie sobie...
Dlaczego dałam "Coś do ukrycia" tylko 6*** i aż 6***?
1) Czytałam już maasę książek o niegrzecznej dziewczynce i pokornym chłopczyku, albo na odwrót, więc to mnie specjalnie nie zaskoczyło.
2) Początek był świetny! Śmiałam się non stop z pomysłu Max i gry aktorskiej Cade'a :D
3) Przeszłość Max była prawdziwa, jej problemy były prawdziwe, coś takiego mogło się zdarzyć w rzeczywistości...
4) Mimo wszystko wolę "Coś do stracenia", bo przypomina jedną z moich ulubionych książek, bardziej identyfikowałam się z bohaterami i przeczytałam ją w mgnieniu oka.
No cóż... Nie jest to zła książka, czy coś w tym stylu- za nic w świecie bym czegoś takiego nie powiedziała. Jednak tło całej historii wydaje mi się być już trochę oklepane i może to lekko przyćmiło moją ocenę.
Zastrzegam, że jest to opinia bardzo subiektywna (są obiektywne...

książek: 2029

"Byłam jak potłuczona i sklejona na nowo lalka, w której zabrakło kilku elementów."

Jak bardzo potrafią się różnić dwie książki tej samej autorki? "Coś do stracenia" było lekką, zabawną powieścią na odprężenie, podobało mi się, ale nie zostawiło we mnie żadnego śladu i głębszej myśli. Natomiast "Coś do ukrycia" to książka tak inna od tamtej, że wciąż nie mogę się pozbierać...

Max to z pozoru nieustraszona, waleczna, o ciętym języku dziewczyna, wytatuowana i z włosami ufarbowanymi na jaskrawą czerwień. W rzeczywistości - poraniona, strzaskana, żyjąca w ciągłym lęku i poczuciu winy, odgradzająca się od świata jak murem. I niszcząca w zarodku wszelkie uczucia, jakie mogłyby się w niej pojawić... Kiedy poznaje Cade`a, coś się w niej zmienia, mimo to wciąż ucieka... Nie umie już normalnie żyć.

Cade również nie miał lekko w życiu. W przeciwieństwie do Max nie ucieka, ale pozwala odchodzić tym, na których mu zależy, nie walczy o nich... Do czasu jednak...

"Są w życiu pewne...

Liczba stron: 368

Nie mogę powiedziec,że to arcydzieło,bo tak nie jest. ''Coś do ukrycia'' to książka młodzieżowa,podobała mi się. Nie jest zła, ale za to bardzo odpręża i czyta się ją w dwa wieczory:)Tytuł dobrze nawiązuje do całej książki,bohaterka szybko straciła swoją miłośc i ukrywała przed rodzicami parę spraw,o których raczej powinni wiedziec. Dzieliłam swoje emocje z bohaterami. Na pewno to książka o życiu,bo często i w naszym tak jest. Oczywiście pod koniec wzruszyłam się,bardzo mocno! Łzy leciały mi ciurkiem,bo jest mi to dośc bliskie. W połowie zaczęło mnie irytowac zachowanie Max,podejmowała gwałtownie i nieracjonalnie decyzje,które zaważyły nad jej przyszłością.

Polecam :))))

Katarzyna | 2015-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2015

"Są w życiu pewne rzeczy, o które warto walczyć, nieważne, czy masz szansę zwyciężyć, czy nie."

Ta historia podobała mi się bardziej niż ta z Bliss i Garrickiem.
Tutaj poznajemy Max i Cade:)
Max jest zbuntowaną kobietą, która pod powłoką sukowatości ukrywa swoją wrażliwą duszę.
Cade rozpocza po utracie Bliss.

"Ból nas odmienił. Mój sprawił, że chciałem być idealny. Po to tylko, by już nigdy nikt mnie nie porzucił."

Śmieszna dosyć sytuacja w jakiej się poznali! Wiedziałam, że będzie ciekawie, gdy do akcji wkroczyli rodzice Max. Przed nimi jest idealną córką, taką jaka miała być Alex. Ale chce być w końcu wolna, a Cade jej w tym pomoże.

"Jestem wdzięczny za to, że przeszłość jest przeszłością, a przyszłość zależy od nas."

Książka podobała mi się:)

Kasiek | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 listopada 2014

Książka na jeden dłuższy wieczór, gdyż czyta ją się niezmiernie szybko. Jest wciągająca mimo, że fabuła jest zbliżona do innych książek tego typu i wiele można przewidzieć. Skrajnie różni bohaterowie walczą z demonami przeszłości i w związku z tym starają się nie przyznawać do rodzącego się między nimi uczucia. Wiele sytuacji i zachowań wywołujących pełen wachlarz emocji sprawia, że książka jest warta przeczytania.

Mystery | 2017-11-23
Na półkach: Przeczytane, Nic ciekawego
Przeczytana: 23 listopada 2017

Hmmmm... Po prostu mnie nie przekonała :)

Taka sobie historia, bez żadnych fajerwerków.

mania_kch | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

To kolejna bardzo dobra książka o stracie,bólu i odkupieniu.Historia bardzo wciągająca a w kilku momentach nawet zaskakująca. Ciekawie przedstawione główne postacie, niby zupełne skrajności, ale doskonale pasujące do siebie. Problemy z jakimi się zmagają, przeszłość, teraźniejszość a nawet przyszłość przedstawione bez żadnego banału czy wyolbrzymiania co powoduje, że treść jest głębsza i taka prawdziwa.
Polecam :)

majka94 | 2016-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2016, Zrecenzowane
Przeczytana: 28 stycznia 2016

"Są w życiu pewne sprawy, o które warto walczyć nieważne, czy masz szansę zwyciężyć czy nie.

Historia Cade'a i Max o wiele bardziej mi się podobała od poprzedniej.

Max jest dziewczyną, która pod fasadą wrednej suki skrywa to jaka jest naprawdę. Otoczyła się murem i nikomu nie udało się do tej pory go zburzyć, ale wszystko zaczyna się zmieniać gdy poznaje Cade'a. Chłopaka, który również nie miał w życiu łatwo.

"Coś do ukrycia" nie jest typowym romansidłem, w którym bohaterowie od razu się w sobie zakochują. Porusza ważne sprawy w życiu, takie jak stratę, życie z ciągłym poczuciem winy, akceptacją kogoś takim jakim jest, a przede wszystkim codzienną walkę o to, co się kocha.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. W sam raz na jeden wieczór.

Miriam Fraser | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 17 października 2014

Było zabawnie, oj, było... Pierwsze rozdziały były po prostu świetne. Czytałam je z wielkim uśmiechem na twarzy.
W kolejnych zdecydowanie była inna atmosfera. Przestało być już zabawnie, ale za to było romantycznie.
Ale to ostatnie rozdziały były najbardziej wartościowe. Autorka przekazuje nam to, że pozory często mylą i ktoś kto wydaje się być twardy jak skała, wcale taki nie jest. Opowiada nam o stracie i bólu; o tym jak bardzo ważna jest akceptacja przez najbliższych, oraz że zawsze warto być sobą, bo w innym wypadku ranimy samych siebie.

Według mnie powieść ma podobny poziom co do swojej poprzedniczki. Może nawet ta część jest trochę lepsza. Mogę z ręką na sercu przyznać, że warto zapoznać się z treścią tej książki

Exodus