Nie mogę powiedzieć ci prawdy

Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda
Wydawnictwo: Jaguar
The Thing About the Truth
Sherry

Kelsey nie pozwoli na to, by jeden błąd zrujnował jej życie. Owszem, wyleciała z poprzedniej szkoły, a jej dawni przyjaciele zamilkli, ale to jeszcze nie koniec świata. Teraz, w nowym liceum, dziewczyna koncentruje się przede wszystkim na nauce i stara się nie powtarzać dawnych błędów. Isaaca wyrzucono z tylu szkół, że on sam nie potrafi ich policzyć. Jako syn senatora jest pod wnikliwą...

Isaaca wyrzucono z tylu szkół, że on sam nie potrafi ich policzyć. Jako syn senatora jest pod wnikliwą obserwacją. Concordia High to jego ostatnia szansa – jeśli i tu zawiedzie, wyląduje w placówce z internatem.

Już przy pierwszym spotkaniu Kelley i Isaac wywierają na sobie ogromne wrażenie. Ona ma go za utytułowanego dupka. On traktuje ją jak zadzierającą nosa snobkę. Ale mija trochę czasu i niechęć przeradza się w fascynację. Problem w tym, że świat nie jest doskonały. Kelley i Isaac mają swoje sekrety i choć są w sobie naprawdę zakochani, jest coś, co może zrujnować ich związek – prawda.

źródło opisu: Jaguar, 2012

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

Aeyra | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

Świetna książka. Naprawdę. Wiele osób pisze, że jest ona dość przewidywalna. Muszę się z nimi zgodzić- z góry wiadomo, że wszystko między Kelsey i Isaac'iem dobrze się skończy. Ale mimo braku puenty książkę czyta się naprawdę szybko i cudownie. Jest napisana lekko w narracji pierwszoosobowej z perspektywy (wiadomo) Kelsey i Isaaca. Uwielbiam, kiedy w tego typu książkach mogę poznać sytuację z punktu widzenia obu postaci. Plusem jest też to, że Kelsey i Isaac mają inne podejście do niektórych spraw i nieco inaczej myślą, dzięki czemu wydaje się, jakby to osoby postawione w ich sytuacji pisały książkę. Mają też niewielkie różnice w doborze słownictwa np. Kelsey często używa skrótu O.M.G. (lub po prostu OH MY GOD), a Isaac nie zrobił tego ani razu.

Teraz trochę o postaciach. Najbardziej polubiłam (oczywiście) Kelsey i Isaaca, ale także Chloe. Chciałabym dowiedzieć się więcej o dziewczynie i o tym, jak poukładały się jej sprawy z Davem. Pozostałe postacie też były OK, choć jedna...

ewcia85 | 2019-01-29

Książka warta swojej uwagi. Bardzo lekka, wciągająca... polecam...

Kamila | 2018-10-03
Przeczytana: 03 października 2018

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, ogólnie jest ciekawa ale sam wątek kłamstwa które wychodzi pod koniec trochę rozczarowuje, tak samo jak zakończenie. Po tak ciekawych bohaterach i samej historii jednak spodziewa się czegoś więcej.
Ale w ogólnej ocenie książka warta polecenia :)

Lake Hamilton | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

Zawiodłam się. Naprawdę myślałam, że książka z tak tajemniczym tytułem opowie o czymś ciekawym, ale... tak nie było.
Kelsey nie dało się współczuć z powodu zmiany szkoły. Zachowywała się jak rasowa drama queen, wcale nie różniła się od swojej przyjaciółki, a swoje problemy wyolbrzymiała. Isaac nie miał za grosz charakteru, odniosłam wrażenie, że autorka starała się wbić go w jakieś ramy, ale tak naprawdę był mdławy.
Pomysł z klubem, fabuła - to wszystko jest po prostu nudne i niedopracowane. Autorka miała pomysł na dramę, ale ta okazała się zbędna. Książka jest tak naprawdę o niczym, a chociaż tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się zachęcający - nie warto się nim kierować.
Nie polecam.

Dominika | 2018-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2018

To była całkiem miła książka i choć niepozbawiona błędów, to jednak napisana tak przyjemnym i lekkim językiem, że idealnie wpasowała się w wakacyjny klimat, mimo że akcja toczy się raczej w szkole.

Lubię bohaterów w tej książce, a Kelsey tylko zyskuje na kolejnych stronach. Jej postać nabiera wyrazistości i charakteru. Podoba mi się to jak autorka poprowadziła ludzi w tej książce i zrobiła z nich takich normalnych nastolatków, którzy nie są przerysowani i zbyt idealni; mają swoją wady, problemy i czasami podejmują złe decyzje, ale tak naprawdę każdy człowiek jest taki.

Żałuję, że trochę pominięto sytuację rodzinną obu bohaterów i nie rozwinięto jej bardziej; to byłby fajny motyw związany ze stratą zaufania, taką obawą, ale i oczekiwaniami, które mają wobec nas rodzice. Też szkoda tego, że nie ma pokazanych większych różnic pomiędzy szkołą publiczną, a prywatną w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę książka toczy się tylko wokół romansu pomiędzy głównymi bohaterami i mało jeszcze...

maanysia | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Od początku wiedziałam, że nie będzie to ambitna książka, no i się nie myliłam. Jedyny wniosek, jaki z niej wyciągnęłam, to taki, że kłamstwo nie prowadzi do niczego dobrego i że nie można na nim zbudować związku. Fabuła bardzo przewidywalna i pozbawiona większego sensu, jak i to "wielkie" kłamstwo, które w moim odczuciu jest zwykłą błahostką w porównaniu do typowych ludzkich problemów. Zaletą jest to, że jest napisana lekkim językiem i że czyta się ją przyjemnie i szybko.

Zafira | 2018-05-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 01 maja 2018

Niby całkiem dobre, ale mimo wszystko jest to jedna z tych które szybko, bardzo szybko się zapomina.

Katarina | 2018-01-20
Przeczytana: styczeń 2018

"Nie mogę powiedzieć Ci prawdy" to książka dla nastolatek. Dlatego czytelniczkom, które są w moim wieku może wydawać się nudna i bardzo przewidywalna.
Książka nie jest źle napisana tylko powiela już utarty schemat książek dla nastolatek. Miłość dwojga młodych ludzi, potem rozstanie i na sam koniec wybaczenie i powrót do siebie.
Nie mogę powiedzieć, że książka była zła. Myślę, że już "wyrosłam" z książek o nastoletniej miłości ;) lub to nie był mój czas na czytanie tego typu literatury.

luckyanddot | 2017-10-27
Przeczytana: 27 października 2017

Nie spodziewałam się wiele po tej książce, jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. Widziałam, że jest to typowa literatura młodzieżowa, a więc połknęłam ją w trzy dni. Szybko się czytało, w szczególności dlatego, że była przeprowadzona bardzo ciekawa narracja, czyli dowiadujemy się, że coś się stało, ale nie wiemy dlaczego i kiedy. I tutaj zaczyna się historia, ponieważ równolegle poznajemy to co się stało przed i po, po to by na końcu spotkać się na tym co się stało. Strasznie to skomplikowane, i pomogłyby na pewno daty, a nie określenia "wcześniej" i "następstwa".

Książka na plus, po prostu dla odmóżdżenia :)

rosalialphina | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Totalnie nie mogłam się w niej znaleźć, jakoś za bardzo to wszystko dla mnie poplątane. Jakby autorka chciała na siłę zrobić z tego bestseller - jakby ta historia powinna być opowiedziana w nieco inny sposób, a ona wcisnęła ją w ramę tych "bijących rekordy popularności" serii young adult, które są wszystkie "kopiuj wklej" takie same :(