Chcecie przeżyć noc, świt i dzień żywych trupów skumulowane w jednej książce? Przedstawiamy Wam "Zombiefilię" - pierwszą w Polsce antologię o zombie. Znajdziecie w niej wszystko, o czym fan gnijących maszkar może zamarzyć - od mrocznych i śmiertelnie poważnych opowieści z nieumarłymi w roli głównej, aż po absurdalne twory z pogranicza gatunków. Ekipa polskich autorów grozy, wspierana przez amerykańskiego mistrza bizarro, Carltona Mellicka III, obiecuje czytelnikom dość zaskoczeń, by starczyło do grobowej deski - i jeszcze trochę dłużej.

źródło opisu: http://wydaje.pl/e/zombiefilia

źródło okładki: http://wydaje.pl/e/zombiefilia

awiola | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

"Wszystko co żyje, żyje po to, by jeść, wydalać i kopulować. Zamknięty krąg. O ile jednak duża część zwierząt w międzyczasie czyni coś pożytecznego dla ogólnego ekosystemu, o tyle ludzie stanowią zbędny element, zagrażający poważnie równowadze całej planety."

Motyw żywych trupów to obraz szeroko eksponowany w przeróżnych działach kultury popularnej. Któż z nas nie oglądał kultowego horroru "Noc żywych trupów" oraz jego kontynuacji, czy nie czytał książek poruszających tą tematykę. Temat śmierci bowiem od zawsze pobudzał wyobraźnię ludzi, kreując najróżniejsze scenariusze. Nawet te najbardziej ohydne i krwawe.

Z przyjemnością przedstawiam wam pierwszą wydaną w naszym kraju antologię o zombie. "Zombiefilia" to zbiór dwudziestu pięciu zróżnicowanych opowiadań, napisanych przez dwudziestu dwóch autorów literatury grozy. Co ważne, antologię można pobrać w formie e-booka zupełnie za darmo na stronie wydaje.pl. Po przeczytaniu wszystkich utworów, moją szczególną uwagę zwróciło sześć...

Beremis | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 26 października 2014

I wyszedł całkiem fajny zestaw opowiadań z zombie w roli głównej. Przed lekturą obawiałem się, że w darmowej pozycji nawrzucają wszystko co się nawinie i ogólny poziom będzie mocno zaniżony przez grafomańskie pozycje, które w zestawie się znajdą, bo autor nie chciał kasy. Ufff, nie jest źle. Jest dobrze, a w przypadku kilku pozycji nawet bardzo dobrze.

Reading_is_sexyy | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, 📚 2014 📚
Przeczytana: 2014 rok

Niestety.. mnie lektura tej antologii przyjemności nie sprawiła.
Czytało się ciężko. Większość opowiadań była albo prymitywna, albo obrzydliwa, albo nudna.
Nie znalazłam w niej prawie że niczego, co spełniałoby moje wymagania, a takowe są niewielkie. Sięgając po zbiór opowieści dotyczący zombie liczyłam (przyznam szczerze) na sporą dawkę survivalu i szkoły przetrwania.
Jak dalece moje oczekiwania minęły się z rzeczywistością.
Jedyne i tym samym największe wrażenie zrobiła na mnie "Drosera animalia" w wykonaniu Pauliny J. Król.
Jeżeli szukacie czegoś o zombie, to tę książkę zalecam Wam pominąć, aby zamiast niej sięgnąć po o wiele bardziej pasjonującą lekturę postapokaliptyczną.

Alicya Oss | 2014-02-04

Zombie ci u nas dostatek /antologia Zombiefilia/

Zombie zadomowiły się już i na naszym podwórku. Dlatego, oprócz innych soczystyyyych i chruuuuuupiących przysmaczków, pojawią się na naszej stronie recenzje poszczególnych opowiadań zawartych w Pierwszej Polskiej Antologii Zombie. Zapraszamy do lektury - opowiadania są dostępne w formie e-booka całkowicie za DARMO!

Cóż mogę powiedzieć po lekturze? Zombie ci u nas dostatek. Niezaprzeczalnie żywe trupy zawładnęły wyobraźnią twórców wszelakich. Dwudziestu dwóch autorów zmierzyło się z tym, dosyć wdzięcznym – jak się okazało – tematem. Udowodnili, że można na podstawie jednego, krótkiego hasła „zombie” budować, budować, budować…a i tak pomysłów nie zabraknie. Mamy więc szeroki wachlarz bohaterów od mózgożernych, bezmyślnych potworów, do refleksyjnych lub po prostu chciwych amatorów mięsnych smaczków. Zombie też człowiek (przynajmniej kiedyś), więc wszystko co ludzkie wcale nie jest mu takie obce, jakby niektórzy chcieli. Poznajemy...

Małgorzata | 2014-05-12
Przeczytana: 01 maja 2014

Częstą przypadłością tzw. "zbiorów opowiadań" jest to, że są one bardzo nierówne. Obok opowiadań czytanych jednym tchem trafiają się też takie, które czyta się przez tydzień - codziennie po kilka zdań. Powyższą charakterystykę z powodzeniem odnieść można do "Zombiefilii" - "pierwszej w Polsce antologii o zombie". Przyznaję , że zarówno opowiadanie rozpoczynające (nigdy nie spotkałam się z podobnym ujęciem tej problematyki!) jak i kończące (pomimo tego, że sposób w jaki przedstawiono bytowanie ocalałych wydawał mi się biologicznie niemożliwy) spełniają swoją funkcję - zachęcając do zapoznania się i pozostawiając pozytywny obraz całości, jednakże to, co znajduje się pomiędzy, niestety, nie zachwyca. Pomimo dużej ilości i różnorodności przestawionych opowiadań, tak naprawdę jestem w stanie wymienić najwyżej pięć, przy czym nie wszystkie z powodów pozytywnych. W wielu wypadkach była to twórczość przedramatyzowana, w której pseudotragiczna konwencja miała zagłuszyć treściową pustkę lub...

Weronika | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, Mam, Zrecenzowane
Przeczytana: 03 lipca 2013

Moja recenzja:

dave | 2014-06-14
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Zacznę od tego, że nie lubię opowiadań. Uwielbiam natomiast tematykę zombie/postapokaliptyczną. Z racji na to, że rynek zombie dość ubogi - pozwoliłem sobie spróbować. Nie spodziewałem się czegoś szczególnego, więc się nie zawiodłem. Jak już ktoś wcześniej pisał - opowiadania są na różnym poziomie, zdarzały się lepsze i gorsze, i okropnie słabe. Moim zdaniem dobre opowiadanie to takie, po którym zastanawiam się 'co mogłoby stać się dalej'/'jak to się zaczęło' itp. Po dobrym opowiadaniu rozmyślam całymi dniami jak autor mógłby to rozwinąć. Tutaj znalazłem tylko jedno (!) takie opowiadanie. Antologia wypada naprawdę słabo. Nie uważam, że powinno się omijać tego zbioru - jest szansa, że znajdziesz tu coś dla siebie. Nie powiem, żeby czas spędzony nad antologią był czasem straconym, ale na pewno nie polecę jej nikomu.

Alicya Rivard | 2014-03-09
Przeczytana: 08 lutego 2013

CZY WZAJEMNE ZJEDZENIE SIĘ JEST OSTATNIM AKTEM CZŁOWIECZEŃSTWA?

Cóż, podobno nie ma idealnych związków. Ja i „Zombiefilia” trochę się rozmijamy, chodź to rozmijanie jest jednocześnie dążeniem ku sobie :) Takie zagmatwane jakby… Czytałam ten zbiór opowiadań w zeszłym roku, gdzieś w okresie wakacyjnym. Przykre okazuje się to, że właśnie niewiele z utworów pamiętam. Choć czas pod pewnym względem okazał się wspaniałomyślny, bo oceniam antologię bardziej przychylnie niż wtedy. Tylko cztery opowiadania wspominam z zachwytem i ewentualnie ze trzy uważam za dobre, pozostałe moja pamięć chyba wyparła. Myślę, że to jednak sukces, jak na kogoś, kto raczej unika opowiadań :)

Jak dla mnie, nad wszystkimi góruje Carlton Mellic III z opowiadaniem „Cytrynowe noże i karaluchy”. Historia ma przytłaczającą a zarazem wciągająca atmosferę zagłady. Ludzie-karaluchy przemykają w ciemnościach, zagubieni i niepewni swojej natury szukają wyjścia, nawet jeśli ma to być śmierć. Dobre bizzaro nie tylko...

Czechożydek | 2015-09-22

Po darmowym (legalnym!) e-booku spodziewałam się dosłownie wszystkiego, ale najmniej tego, iż lektura może mnie wciągnąć.
A wciągnęła, przyznaję.
Różnie z antologiami bywa. Zazwyczaj tylko część opowiadań jest warta uwagi, reszta to mało ambitne zapychacze. Moja teoria na temat zbiorów zaczęła się jednak mocno chwiać w posadach, kiedy czytałam "Zombiefilię" - mogłam się przyczepić do chyba tylko dwóch tekstów. Reszta była albo w porządku, albo zaskakująca, a po niektórych to aż mi się płakać chciało, że się skończyły.
Polecam wszystkim fanom zombie oraz tym, którzy nie wiedzą, czym ci pierwsi się zachwycają, a chcieliby wiedzieć.

Buffy1977 | 2015-03-10

Pierwsza w Polsce antologia dwudziestu pięciu opowiadań o zombie, autorstwa dwudziestu jeden naszych rodzimych autorów (zarówno tych zaprawionych w pisarstwie, jak i debiutantów) i jednego amerykańskiego mistrza bizarro. „Zombiefilia” dzięki altruistycznemu podejściu jej twórców do swojego zawodu (i po części pewnie z powodu problemów z wypuszczeniem na nasz rynek wydawniczy ich zamysłu literackiego) trafiła w ręce czytelników w formie darmowego e-book’a, choć mnie przyjemność jego przeczytania kosztowała niemalże 50 zł… cóż, niechęć do „elektronicznej literatury” niezmiennie naraża mnie na spore wydatki.

Ciężko jest zaproponować czytelnikom coś oryginalnego w tematyce zombie, więc jak można się było tego spodziewać sporo tekstów eksploruje jakże konwencjonalny motyw zarazy opanowującej świat i egzystencji kilku niedobitków w postapokaliptycznych realiach. Jednakże, choć owa oś fabularna była już nieraz eksploatowana zarówno w kinematografii, jak i literaturze muszę przyznać, że...