Granice wyobraźni

Okładka książki Widok Z Wysokiego Zamku Leszek Błaszkiewicz, Krzysztof T. Dąbrowski, Piotr Nikolski, Artur Panek, Marek Sokólski, Bohdan Waszkiewicz
Widok Z Wysoki... Leszek Błaszkiewicz...
Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki BezKres Krzysztof T. Dąbrowski, Karina Frankowska, Krzysztof Graboń, Adam Gabriel Grzelązka, Hanna Kobus, Katarzyna Koziorowska, Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz, Katarzyna Lewandowska, Janina Żaneta Mikulska, Wiesław Janusz Mikulski, Anna Obara-Pawłowska, Krzysztof Rębowski, Iza Smolarek, Zdzisław Szymański, Maksymilian Tchoń, Dariusz Paweł Trybuła, Krzysztof Woźniak, Anna Wrocławska, Tadeusz Zawadowski, praca zbiorowa
BezKres Krzysztof T. Dąbrow...

Antologia „Granice wyobraźni” 👻

„Był to człowiek na krawędzi. Dni, godziny lub już tylko minuty oddzielały go od obłędu.”

Zbiór szesnastu mrożących krew w żyłach opowiadań. Wymienię tylko te, które mnie zafascynowały i przeraziły do tego stopnia, że miałam dziwne sny i koszmary. A które najbardziej przypadły mi do gustu? Pierwsza siódemka jest moim faworytem.

🌲 Agnieszka Florczak „Głosy w lesie”
Kilkuletni chłopiec o imieniu Dennis oddala się od domu i kieruje w stronę lasu. Na swojej drodze spotyka dziewczynkę. Nie wie, że niewinna zabawa w chowanego przerodzi się w niebezpieczeństwo.

☠️ Emilia Szelest „Hollywooddeath”
Młoda aktorka Hollywood popełnia samobójstwo, lecz zmarła ma problem z przejściem na drugą stronę...

❣️ Anna Langer „Krwawa Mary”
Mężczyzna  w dniu Walentynek wraca z baru do domu, gdzie zostawił swoją dziewczynę, a jego zachowanie budzi podejrzenie, że coś jest z nim nie tak...
„Była wtedy zbyt głośna, zbyt gruba, zbyt wszędobylska, zbyt ciekawska, zbyt żądna życia. A ja wspaniałomyślnie postanowiłem ją zmienić.”

💀 Ludka Skrzydlewska „Martwe twarze”
Kobieta od ekipy remontu starej posiadłości zauważa pewne wady, które przybierają kształt ludzkich twarzy...
„Niepokój sprawia, że zamieram na chwilę, gdy zdaje mi się, że jedna z plam na palenisku przypomina konkretny kształt. Wygląda... jak twarz.”

👻 Patrycja Żurek „Nie depcz duchów”
Opuszczony szpital psychiatryczny, w którym Miyu odkrywa mroczną prawdę o eksperymentach.
„Umiesz ocenić, co jest rzeczywistością, a co iluzją?”

🦌 Katarzyna Jakubowska „Szaleństwo w Burning Mountains”
Paczka przyjaciół wyjeżdża w góry na kilka dni. Na tych terenach miały miejsce tajemnicze zniknięcia turystów.

🧒🏻 M. M. Macko „Spawa Ethana Patza”
Rodzące wiele pytań zaginięcie sześcioletniego Ethana Patza, który po wyjściu z domu szedł na przystanek autobusowy.

Niektóre nowele inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. To budzi jeszcze większą ciekawość, co by było gdyby... Miałam wrażenie, że przeniosłam się w sam środek grozy. Uwielbiam to. 🖤

Lubicie przerażające opowiadania? Czy boicie się czytać? 😃

Antologia „Granice wyobraźni” 👻

🌲...

Na półkach: , , , , , ,

Wyjątkowo dobra antologia.

Wyjątkowo dobra antologia.

Podobno dla wyobraźni granic nie ma. Nie istnieje dla niej słowo niemożliwe, nierealne staje się rzeczywiste, a to, co nie do pomyślenia okazuje się jak najbardziej warte zgłębienia. Gdzie kończy się ta niezwykła kraina i czy tylko jest w ludzkich umysłach? Tego nie wie nikt dopóki nie sprawdzi tego sam.

Co kryje się za znanym na całym świecie białym napisem Hollywood? Sława? Sukces? Satysfakcja? A może całkiem coś zupełnie innego, co dociera do człowieka w najmniej spodziewanym momencie? W fabryce snów wszystko przecież jest możliwe i Peg wie o tym doskonale, każdy dzień może przynieść to, o czym marzy wielu, lecz zdobywają niektórzy. Czy jej będzie dana szansa nie tylko zabłyśnięcia, ale i zapisania się wśród tych, którzy stają się legendami? Niekiedy marzenia spełniają się, lecz trzeba uważać czego się pragnie. Ile prawdy jest w pogłoskach albo mitach? Jeżeli na coś nie ma dowodów, twardych i namacalnych czy to rzeczywiście nie istnieje? Wytwór jedynie bujnej wyobraźni? To, co niewyjaśnione kusi by to zgłębić i zostać tym, kto wyjaśnił zagadkę, jednak cena za to bywa duża. Ellen przekonała się o tym sama, chociaż nie tak miały potoczyć się wydarzenia. Czy było warto podjąć ryzyko? Tego nie wie nikt, bo to, co wydarzyło się w odludnej części pewnego masywu górskiego stało się niewytłumaczalnym incydentem z tragicznym finałem. Pewne tajemnice są znane jedynie nielicznym i wyłącznie oni mogą stawić im czoła. Bella i Tom mierzą się z siłami jakie większości ludzi wydają się fenomenami bądź zjawiskami dalekimi od uważanych za zwyczajne. Czy i tym razem uda im się zwyciężyć? Jeżeli tak uratują spory kawałek świata, a jeżeli nie? No cóż zatriumfuje zło, jakie powinno pozostać w przeszłości, niestety daje o sobie znać teraz i nie można go zignorować. Co jeszcze czai się w czeluściach ludzkich umysłach gdzie swoje źródło ma fantazja i w codziennej rzeczywistości, będącej niejednokrotnie źródłem niepojętych wydarzeń?

To, że bardzo lubię antologie wiadomo nie od dziś, krótka forma opowiadań nie wszystkim odpowiada, lecz jak dla mnie ważniejsze jest to jak historia jest przekazana. W „Granicach wyobraźni” dostałam pakiet szesnastu opowieści, zaskakujących na każdym kroku i z niespodziewanymi tematami. Jak wskazuje sam tytuł otrzymujemy nowele niezwykle twórczo rozwijające hasło co by było gdyby …, zresztą nie tylko je, ale również faktyczne wydarzenia, wokół jakich narosło wiele mitów, a także motywy fantastyczne. W różnorodności siła, w tym przypadku jak najbardziej zdanie to potwierdza się na każdym kroku. Pisarki i pisarze postarali się by czytający nieustannie byli zadziwiani, nie wiedzieli czego mogą się spodziewać, lecz po każdej części poprzeczka niecierpliwie sięgali po nową porcję zagadkowych wątków z zakończeniem każdorazowo zdumiewającym, a wcześniej z nieszablonowym wstępem i rozwinięciem. Zdziwienie, zaskoczenie i niepewność jak potoczy się każda z historii towarzyszy nam nieustannie podczas lektury, autorzy umiejętnie podsycają te odczucia. Ich opowiadania sięgają do różnych gatunków, czasami łącząc je, każdorazowo przypominając, że „Granice wyobraźni” to, coś więcej niż nam się zdawało jeszcze przed chwilą i sięgają o wiele dalej oraz głębiej niż przypuszczaliśmy.

Co kryje się za znanym na całym świecie białym napisem Hollywood?...

To już piąta książka z wydawnictwa WasPos, którą czytam jedna za drugą. Bardzo podoba mi się ich nieco większy druczek, który niesamowicie wygodnie się czyta. Tutaj dodatkowo miałam urozmaicenie mojej lektury, gdyż książka jest zbiorem krótkich opowiadań z których każde było inne! Niesamowita mieszanka uczuć i doznań zmieszana w jednym kotle z czego wyszła przepyszna i bardzo ciekawa kompozycja smakowa. Co mnie zaskoczyło, to to, że nie wszystkie historie dzieją się bardzo szybko. Autorzy mają przeróżne gusta smakowe. Jedni piszą niemal samymi ozdobnikami, inni są konkretni niczym czarny kolor, który nie posiada odcieni, jeszcze inni są bardzo wyważeni. Dobra historia, kilka dodatków, małe zaskoczenie i satysfakcjonujący koniec. Bywają i takie, po których skończeniu odczuwałam ogromny niedosyt. Aż byłam zła, że rozpoczęłam kolejną opowieść, która nie umiała nadgonić doskonałości poprzedniej. Na szczęście ponownie pojawiała się kolejna, która mnie udobruchała i pokazała, że póki nie doczytam ostatniej strony książki, czeka mnie jeszcze ogrom emocji.
Słuchajcie, nic tak nie porównuje stylów autorów jak właśnie takie krótkie opowiadania. Czytając je możemy zobaczyć, który autor wkradł się w nasze gusta, a który niekoniecznie spełnił oczekiwania. Żeby uogólnić całą książkę, powiem wam, że jedne historia podobały mi się bardziej, drugie mniej. Spójnym problemem była tutaj krótkość utworów. Jedni spieszyli na oślep wyprzedzając całkowicie moje myśli. Zanim zdążyłam się na nią przygotować już było po wszystkim. To czasem denerwowało, choć wydawca miał dla nas niespodziankę, bo, przynajmniej moim zdaniem, przeplatał opowiadania w ten sposób, by pokazywać je naprzemiennie. I nie chodzi tu o lepsze, czy gorsze, ale o sam wątek. Każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Od uroczej miłości, granic fantastyki, rozbawienia, po piratów i ludzi nie w pełni władających swoim umysłem. Cała szesnaście sztuk z których można wybierać i przebierać w poszukiwaniu tego, które skradnie wasze serce:-)

Antologia, którą mam możliwość recenzować, z czego niezmiernie się cieszę. Tak dużo jak jest tu zawartych historii, tak dużo emocji we mnie wywołały. Od wzruszenia po strach, a nawet wstręt. Po kolejne dzieła autorów z przyjemnością sięgnę, po tej niewielkiej dawce ich talentu.
Poniżej kilka słów o tytułach wchodzących w skład książki.

Agnieszka Florczak -"Głosy w lesie"

Denis uwielbiał przygody. W swoim jedenastoletnim życiu  nie miał zbyt wielu okazji do nich, więc gdy mama pozwoliła mu pobawić się w pobliskim zagajniku, bardzo chętnie skorzystał. Ptaki w rozłożystych konarach drzew, motyle, wiewiórki.. mała roześmiana blondynka.
Pamiętacie historię opowiadane przez babcię, które miały nas ostrzegać przed niebezpieczeństwem? To zdecydowanie jedna z nich. Pytanie tylko czy nauczy was czegoś, czy może wystraszy?

Emilia Szelest - "Hollywoodeath"

To słodko - gorzka historia Peg Entwistle. Co czeka nas po śmierci? Czy wszyscy odchodzimy w stronę przysłowiowego światła? Co jeśli się tak nie stanie? Czy istnieje coś takiego jak niedokończone sprawy?
Przekonajcie się sami
(Nawiązanie do jednego z lepszych filmów jakie kiedykolwiek widziałam ❤️)

Anna Langer - "Krwawa Mary"

Czy można być "zbyt"?
Bohater tej historii tak właśnie uważa. Dla niego niektórzy ludzie są zbyt głośni, zbyt wścibscy, zbyt nadgorliwi, itd. On jednak potrafi to naprawić, a jak to robi przekonajcie się sami 😏
Historia po której jeży się włos na głowie, a żołądek może fiknąć nie jeden raz.

Ludka Skrzydlewska - "Martwe twarze"

Rosario Nava to architekt. Jej kolejnym zleceniem jest odnowa domu w Kordobie. Zwyczajne zlecenie okazuje się jednak próbą wiary we własne przekonania dla młodej kobiety. Czym są tajemnicze twarze pojawiające się na podłogach i ścianach?

Patrycja Żurek -"Nie depcz duchów"

Miyu - młoda kobieta, która w życiu kieruje się głównie sercem jej altruizm nie zna granic. Obiera na cel ujawnienie matactw w szpitalach, gdzie zamiast leczyć przestępców wykonywano na nich eksperymenty. Co się stanie, gdy przekroczy próg jednego z już opuszczonych szpitali?

Katarzyna Jakubowska - "Szaleństwo Burning Mountains"

To miał być spokojny, uroczy weekend w górach. Elena i grupa jej przyjaciół miała nie zapomnieć go do końca życia. Ludzie znikają bez śladu w tych górach. Czy tak było? Czy plotki i miejscowe legendy mówią prawdę?

M.M. Macko - "Sprawa Etana Patza

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znika dziecko, trudno przejść obojętnie. Tak było i tym razem nawet po ponad trzydziestu latach ta sprawa nie daje spokoju pewnemu agentowi FBI. Czy prawdą będzie tak oczywista jak się wydaje?

Grażyna A. Adamska - "Dziennik Samuela"

Samuel to strażnik pustyni. Za zadanie ma chronić wejścia do świata podziemi i wszystkich mieszkańców. Jaką przyjdzie mu ponieść stratę, gdy zbliżać się będzie wielka armia? Co zwiastuje nagłe pojawienie się wojownika pustyni?

Alexandra Claire - "W skórze kobiety"

Mary wiedzie spokojne studenckie życie, aż do pewnej Halloweenowej nocy, gdy w bestialski sposób ginie jej znajoma z campusu. Kto stoi za serią morderstw popełnianych na kobietach i najważniejsze, kto będzie następny?

Camille O'Naill - "Cywilizacja 2.0"

Statek kosmiczny pod dowództwem Sini Santarian w kolejnej misji dla Akademii Zjednoczonej Marynarki ulega rozbiciu na nieznanej planecie ...
Walka o przetrwanie, dostosowanie się. Co dalej?

Piotr Kudlik - "Ostatni Denhoff"

Gdzieś między Borownem a Kruszyną na mało uczęszczanej drodze znajduje się pewien kamienny obelisk. Co takiego ma wspólnego z Markiem i jego randką z Agatą? Kim jest tajemniczy Adam? Historia na granicy czasów. Czy przeszłość można mienić? Bardzo ciekawa historia z dopracowanymi wątkami historycznymi.

Kamila Malec - "Koloseum śmierci"

Bella i Tom to rodzeństwo, są Łowcami duchów. Tym razem ich uwagę zwracają dziwne wstrząsy, które nie mają racji bytu, sprowadzają ich do Darłówka Zachodniego. Jakie tajemnice skrywają stare ruiny?

Magdalena Wojtkiewicz - "Zakład"

Na początku chciałbym zauważyć, że znajomość autorki co do ekwipunku jak i wyposażenia statku bardzo mi zaimponowała. Sama historia pozornie zwykłego zakładu pomiędzy dwoma żeglarzami okazała się bardzo ciekawa, a nawet w pewien sposób wzbudzała gęsią skórkę.

To opowiadanie ma potencjał, szkoda że było tak krótkie.

Krzysztof T. Dąbrowski - "W mrocznym zwierciadle duszy"

Czy wierzycie w reinkarnację? Wiele żywotów, w którym za każdym razem dzieją się dziwne, a nawet przerażające rzeczy?
Autor zabiera nas w podróż po umyśle pewnego mężczyzny. Jego wspomnienia potrafią nieźle namieszać w naszych umysłach.

Sandra Czoik - "Trzy prawdy"

Trzy kobiety i trzy prawdy. Co odkryją po przekroczeniu progu starego dworu? Czy zasłyszane plotki o obrzędach i czarnych mszach mówią prawdę? Jakiego odkrycia dokonają? Mówią, że w każdej plotce jest ziarnko prawdy...

I na koniec

Anna Tuziak - "Charlotte de Berry"

Nie ukrywam, że wszystko co wychodzi spod pióra autorki jest dla mnie niewątpliwie genialne. Tak jest również i w tym przypadku. Młoda córka gubernatora wyrusza w podróż morską do Francji.
Napad piratów niweczy jej plany. Odtąd temperamentna , niewątpliwie piękna dziewczyna przebywa na łasce piratów. Jak to się skończy?

Ta antologia jest z pewnością warta uwagi. Ze swojej strony gorąco polecam, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Poniżej kilka słów o tytułach wchodzących w skład książki.

Agnieszka Florczak -"Głosy w...

A wieczorową porą przychodzę do was z Antologią grupy Ailes Wydawnictwo WasPos

" Granice wyobraźni "

Jest, to książka w rodzaju antologii
Znajduje sie się niej 16 różnych opowiadań.
Zaczynamy od opowiadania "Śmiechy w lesie" którego bohaterem jest Denis.

Muszę przyznać że czytając je towarzyszyło mi dziwne uczucie przerażenia jak i podekscytowania.

Było to takie nietypowe, dawno czegoś takiego nie czułam.
Jednak nie tylko ono jedno miałon w sobie coś więcej.
Bez problemu mogłabym wymienić moje top 3 opowiadania.
Zastanawiam się jak to jest ze mimo kilku innych autorek tak łatwo się wczuc ,w każdą historię.

Według mnie ,każdy znajdzie tu coś dla siebie.
W zależności od upodobań mamy duchy, piratów, miłość A nawet nutkę grozy i chorób psychicznych.

Mimo różnorodności całość czyta się bardzo szybko i łatwo A co najważniejsze wciąga jak huragan. !!

Niektóre z nich mają bardzo ciekawe zakończenie, szczególnie te kiedy na końcu dowiadujemy się ze historia jest oparta na faktach.

Mogę was dodatkowo zapewnić ,że na pewno nie bedziecie się nudzić.
Bardzo fajnie jest czasem ściągnąć po taką lekturę ,która tylko rozbudzi naszą wyobraźnię.

Jak już wspomniałam polecam je każdemu, nawet na moją odpowiedzialność.
Jestem dumna ponieważ, to mój patronat medialny.
Chciałabym mieć pod opieką więcej takich cudów.

Wiem że nieładnie tak zachwalać jedną rzecz w kółko ,ale bardzo ciężko w skrócie opisać całość.

Nie chcialam zdradzać wam po kolei każdego wątku bo, to najzwyczajnie w świecie nie miałoby sensu.

Powstałby z tego spojler, nie recenzja.
Bardzo pozdrawiam autorki i mam nadzieję, że to nie ostatnia taka książka w ich wydaniu.

Osobiście uważam również ,że to jest bardzo silna grupa i oby więcej książek z pod ich pióra wyszło 🥰

Nie byłabym sobą gdybym was nie zaprosiła was do ich stron autorskich ♥️
Magdalena Wojtkiewicz - strona autorska
Mistrzyni Słowa - M.M.Macko
Patrycja Żurek. Pisarz.
Camille O'Naill - strona autorska
Alexandra Claire - strona autorska

Te autorki zasługują na wyróżnienie ♥️
Dlatego są tu wyróżnione bo dopiero zaczynają swoją drogę w bardzo dobrym kierunku ♥️

A wieczorową porą przychodzę do was z Antologią grupy Ailes Wydawnictwo WasPos

" Granice wyobraźni "

Jest, to książka w rodzaju antologii
Znajduje sie się niej 16 różnych opowiadań.
Zaczynamy od opowiadania "Śmiechy w lesie" którego bohaterem jest Denis.

Było to takie...

Jak daleko sięga wyobraźnia szesnastu autorów, których opowiadania znajdziecie na kartach tej antologii?

Wraz z bohaterami każdej historii wyruszymy po przygodę! Ale trzymajcie się mocno... bo czeka nas jazda bez trzymanki!

Udamy się w góry, odwiedzimy szpital psychiatryczny, postaramy się dowiedzieć, czy Różokrzyżowcy rzeczywiście odprawiają czarne msze... A na twarzy poczujemy pustynny piasek, usłyszymy jak fale uderzają o burtę pirackiego okrętu, na pokład którego trafimy z pewną niezwykle silną kobietą. Chwila wytchnienia i zadumy czeka nas przy sławnym napisie "Hollywood". Odpocznijcie... bo za moment przyjdzie nam uciekać przed seryjnym mordercą!

Tak wiele... i jeszcze więcej czeka na Was w antologii "Granice wyobraźni"! 🔥

Przed Wami wyjątkowa, nieprzewidywalna antologia, która pochwyci czytelnika i już nie wypuści! To zbiór świetnych opowiadań. Są tak różne, jednak łączy je jedno - zaciekawią już na wstępie. Wszystkie czytałam z zapartym tchem. Muszę przyznać, że niektóre wywołały u mnie gesią skórkę i nieźle przeraziły. Część historii została napisana w oparciu o prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Chciałabym opowiedzieć Wam o każdym z nich, jednak wtedy musiałabym napisać osobną książkę 😁 W tym miejscu odsyłam Was do szesnastu postów na moim profilu, które tworzą cykl "Antologia od Kuchni". Przygotowałam go po to, abyście mogli przeczytać więcej o poszczególnych opowiadaniach. Znajdziecie tam ich opisy.
"Granice wyobraźni" to pierwsza przeczytana przeze mnie antologia. Jestem po prostu szczęśliwa, że swoją przygodę ze zbiorami opowiadań zaczęłam właśnie od tej pozycji. Pochłonęłam ją błyskawicznie, opowiadanie po opowiadaniu. I wiecie co? Wciąż było mi mało!

Opowiadania zebrane w antologii z pewnością przypadną do gustu fanom mrocznych, niewyjaśnionych zjawisk. Nie zabraknie kryminalnych zagadek, a także tajemnic z przeszłości... i uwaga! Program zwiedzania przewiduje także podróż do przyszłości!
Pewnie wiele osób chciałoby, abym wskazała, które opowiadanie było według mnie najlepsze. Otóż... Nie jestem w stanie wybrać! Wszystkie były po prostu świetne!
Całym sercem zachęcam Was do sięgnięcia po antologię Grupy Literackiej Ailes. Przekroczcie granice wyobraźni!

Jest to mój kolejny patronat medialny, z którego najzwyczajniej w świecie jestem dumna!

Książka miała premierę 13 sierpnia 2021r.

W książce znajduję się szesnaście opowiadań, każde różne na swój sposób więc każdy znajdzie coś dla siebie. Łączy te opowiadania nastrój grozy oraz prawda, która miesza nam się ze złudzeniem. Książkę bardzo szybko się czyta pomimo jej liczby stron - 466. Czytając każde opowiadanie towarzyszą nam emocje. Najczęściej jest to groza, strach, podziw czy zdumienie.
Niektóre opowiadania są inspirowane faktami, choć są nieco zmienione. Każde opowiadanie wciąga od pierwszych stron a zakończenia potrafią zaskoczyć. Każdy z bohaterów jest świetnie wykreowany. Nie będę pisać opisu każdego opowiadania, bo za dużo by to zajęło.
Podsumowując jest to idealna książka dla fanów grozy czy fantastyki. Najlepiej czytać wieczorami, by odczuć lepiej klimat opowiadań. Polecam! 9/10

Niektóre...

Nieprzewidywalne, emocjonujące, dające do myślenia – takie właśnie są historie przedstawione na kartach antologii Granice Wyobraźni. Szesnastu autorów zaprasza Cię do świata własnej wyobraźni, gdzie prawda miesza się ze złudzeniem, dobrzy bohaterowie miewają gorsze oblicza, a rozwiązanie zagadki bywa bardzo zaskakujące.
Wyrusz na wyprawę pirackim statkiem i poznaj silną kobietę, która ma więcej ikry niż niejeden wilk morski. Wejdź w umysł kilkuletniego chłopca, którego spotkało w lesie coś złego. Zanurz się w złotej erze Hollywood i poznaj jej mroczną stronę.
Odważ się wejść między mury opuszczonego szpitala psychiatrycznego, by poszukać duchów. Zatrać się w uniwersum przyszłości i losach ludzkości po „końcu świata”.
Wybierz się z grupą przyjaciół w góry i staw czoło tajemniczemu windigo.
Posłuchaj szumu pustynnego piasku, który opowie Ci historię życia i śmierci.
Siądź na kozetce u psychologa i poznaj zakamarki swojej mrocznej duszy.
Poznaj historię miłości, która kończy się bardzo… krwawo.
Popłyń w morską wyprawę statkiem, który wkrótce zaginie.
Zejdź do darłowskich podziemi, by odkryć nazistowskie tajemnice.
Odwiedź tajemniczy dom, na którego ścianach ukazują się ludzkie twarze.
Rozglądaj się uważnie, kiedy natrafisz na miejsce oznaczone symbolem Różokrzyżowców. Krocz śladami agenta FBI, który próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia pewnego chłopca. Udaj się w podróż do przeszłości i poznaj historię rodu Denhoffów. Przetrwaj Halloween, podczas którego grasuje seryjny morderca.
Tylko uważaj – kiedy raz przekroczysz granice własnej wyobraźni, z pewnością będziesz chciał zrobić to ponownie.

Zbiór szesnastu opowiadań z których każdemu czytelnikowi lubiącemu grozę jakieś na pewno przypasuje? Lub wszystkie? No jak się okazuje jest to możliwe!

Zbiór ten zaopatrzony jest w niezwykle mocne opowiadania w których część informacji jest prawdziwa a część to totalna fikcja literacka. Nic tu tak naprawdę nie jest tym czym być powinno, nic nie jest na tyle przewidywalne aby się książką rozczarować.

Każde z opowiadań ma swój niepowtarzalny klimat, jest w nim pełno grozy, mroku , strachu czy też niepewności jak dana historia się nam tutaj zakończy. I choć co prawda nie wszystkich autorów z tego zbioru znam, to teraz wiem, że z pewnością będę chciała coś z ich dorobków przeczytać.

Co do opowiadań tu zawartych to powiem Wam szczerze, że naprawdę dobrze mi się je czytało. W każdym z nich znajdziecie nie tylko strach i mrok, ale też pewnego rodzaju „magię”, która sprawa, że od tego tomu dość ciężko się oderwać. Niektóre z tych historii są dość skomplikowane, inne zaś dość proste, ale wszystkie bezwarunkowo łączy jedna rzecz - GROZA.

Nie będę tu wspominać, które z opowiadań mi się podobało najbardziej bo tak naprawdę, każdy z nas ma inny gust … ale prawdę mówiąc to każde z nich miało coś w sobie co mnie zaskoczyło. Także ja szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam i skusiłam się na ten zbiór. Przeszedł chyba wszelkie moje oczekiwania, a zakończenia tych historii są tak nieprawdopodobne, że aż szokują czytelnika.

Gorąco polecam Wam sięgnąć po tę pozycję!
Na pewno się nią nie zawiedziecie!

Sięgacie czasami po zbiory opowiadań? Ja powiem szczerze, że rzadko się decyduje na taki krok. Po prostu bardziej wole „całe” historie niż te opowiedziane raptem po kilka stron i najczęściej albo kiepsko zakończone albo niedokończone w ogóle. Po ten zbiór szczególnie chciałam sięgnąć po zapoznaniu się z jej tematyką i opisem. Ale czy tym razem było warto?...

"Granice wyobraźni" to analogia, szesnaście różnych historii, napisanych przez szesnastu różnych autorów, którzy złączyli to w całość. Swoją drogą bardzo dobrą całość. Pierwszy raz miałam doczynienia z analogią i było to naprawdę ciekawe doznanie, przez jakie pewnie częściej po owe powieści sięgać.
Te opowiadania są naprawdę bardzo dobre i zdecydowanie dzięki nim można zobaczyć swoje granice wyobraźni. Każda z historii się od siebie różni, jednak każda niesamowicie wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony! Wszystkie są na równym poziomie! Rzadko mi się zdarza żebym podczas czytania miała ciary na rękach lub czuła ogólny niepokój, na palcach jednej ręki mogłabym policzyć ile książek było w stanie mnie do takiego stanu doprowadzić. Ta książka ląduje właśnie do takiej listy bo podczas czytania jej miałam niezłe ciary i miejscami byłam serio przerażona! Każde z opowiadań gwarantuje, na swój sposób, rollercoster emocjonalny oraz każde z nich daje do myślenia, przez co gdy się skończy daną historię, myśli się o niej jeszcze jakiś czas. Autorzy odwalili kawał dobrej roboty i za to nalezą im się brawa! Ta książka, te historie pozostaną w mojej pamięci na długo.
Jeśli lubicie książki przy których można nabyć się dobrego stracha lub lubicie intrygujące, pełne napięcia (często przerażającego) to "Granice wyobraźni" będą dla was w sam raz!
Ps. Polecam czytać w nocy!

Te opowiadania są naprawdę bardzo dobre i zdecydowanie dzięki nim można...

• Opowiadania
  • Do kupienia
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Granice wyobraźni