Zombiefilia

horror
2013-06-29
horror zombie groza bizarro antologia opowiadania

Okładka książki Kochankowie niedoskonali Krzysztof T. Dąbrowski, Sylwia Błach, Dariusz S. Jasiński, Tomasz Czarny, Katarzyna Skrzyńska, Piotr Ferens, Eryk Edwardsson, Mateusz Stypułkowski, Maciej Szymczak, Michał Grabowski, Agnieszka Nosek, Marzena Woźniak, Dominika Tomczak, Agnieszka Parzych, Justyna Przystawska, Anna Sobkowiak
0,0
Kochankowie ni... Krzysztof T. Dąbrow...
Okładka książki Czerwony Karzeł 1(23) 2018 Krzysztof T. Dąbrowski, Karolina Kaczkowska, Norbert Góra, Flora Woźnica, Grzegorz Szczepaniak, Joanna Głogowska, Andrzej Prószyński, Jan Plata-Przechlewski
0,0
Czerwony Karze... Krzysztof T. Dąbrow...
Okładka książki Szortal na wynos #61 Krzysztof T. Dąbrowski, Jan Maszczyszyn, Konrad Staszewski, Jagoda Wochlik, Marek Ścieszek, Karol Mitka, Małgorzata Gwara, Marek Adamkiewicz, Mike Jansen, Marcin Knyszyński, Maciej Rybicki, Paweł Leśniewski, Grzegorz Czapski, Łukasz Jabłoński, Mateusz Antczak, Alicja Mirek, Karol Koziarski, Monika Syminowicz, Maciej Żołnowski, Dariusz Bednarczyk, Tristam James
8,0
Szortal na wyn... Krzysztof T. Dąbrow...
Okładka książki Magazyn Histeria XXIV Edgar Allan Poe, Krzysztof T. Dąbrowski, Agnieszka Kwiatkowska, Antoni Nowakowski, Marcin Zwoleń, Maciej Szymczak, Łukasz Kuliński, Jakub Bielawski, Kacper Szydłowski, Jacek Nowak, Piotr Tiszczenko, Olga Kowalska
7,0
Magazyn Hister... Edgar Allan Poe, Kr...

eee nie - to nie dla mnie

Dokładnie w połowie - chociaż bardzo szkoda, bo np. za Rojka dałabym 10 ( Smerfy w roli zombie po prostu rządzą. Obok takich perełek są też niestety dużo gorsze, natomiast najważniejsze, że antologia w ogóle jest :). I za to dodatkowa gwiazdka. Na pewno warto sięgnąć, choćby dla tych kilku lepszych opowiadań

I to jest dopiero dziwna książka. Opowiadania. Różne. Jedne dobre, inne słabiutkie, ze aż szkoda papieru. Ale Smerfy zombie.....? Pojechali po całości. Ogólnie średnio. Nie upieram się by polecać.

Mieszanka opowiadań to pewność, że dostaniemy do ręki produkt bardzo nierówny, gdzie obok ciekawych, wciągających historii dostaniemy również mdłe, nudne i bezwartościowe. Nie inaczej jest w tym przypadku. Stąd taka średnia ocena.

Całkiem dobra antologia, choć nie wszystkie opowiadania mi się podobały

W "Zombiefilii" każdy znajdzie coś dla siebie. Opowiadań jest dużo, napisanych różnym stylem i, choć wszystkie traktują o nieumarłych, to każde z nich niesie ze sobą zupełnie inne przesłanie.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2013/07/antologia-zombiefilia-pierwsza-polska.html

Najlepszy zbiór opowiadań, gdzie główną rolę grają zombie, jakie dane było mi przeczytać. Daję (zgniłą) okejkę.

Zbiór bardzo różnorodny. Znajdziemy tu styl i treść lepszą czy gorszą ale i tak godną przeczytania zwłaszcza dla fanów zombie. Kilka opowiadań zaniżają poziom ale nie warto się nimi zarażać.

1932

Po darmowym (legalnym!) e-booku spodziewałam się dosłownie wszystkiego, ale najmniej tego, iż lektura może mnie wciągnąć.
A wciągnęła, przyznaję.
Różnie z antologiami bywa. Zazwyczaj tylko część opowiadań jest warta uwagi, reszta to mało ambitne zapychacze. Moja teoria na temat zbiorów zaczęła się jednak mocno chwiać w posadach, kiedy czytałam "Zombiefilię" - mogłam się...

Nie powala na kolana, ale też kilka opowiadań jest ciekawych. Raczej jednak opowiadania są nudnawe, pisane trochę stylem - oby było więcej jelit, krwi, maksimum brutalności, flaków i gryzienia, wtedy będzie super. Takie "wymuszone".

Dyskusje

• 2013