Agatha Raisin i zwłoki w rabatkach

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 21)
Wydawnictwo: Edipresse
Busy Body, An Agatha Raisin Mistery
Agnieszka

No i masz babo placek! Wzburzone członkinie Stowarzyszenia Pań z Carsely muszą zrobić, co w ich mocy, żeby nadgorliwemu urzędnikowi miejscowego Wydziału Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, Johnowi Sundayowi, wybić z głowy nowatorskie pomysły. Jego zawodowa wena nie mieści się bowiem w głowie nawet tym niezwykle prawomyślnym obywatelkom. Ktoś jednak je w tym wyręcza - za pomocą kuchennego...

Jego zawodowa wena nie mieści się bowiem w głowie nawet tym niezwykle prawomyślnym obywatelkom. Ktoś jednak je w tym wyręcza - za pomocą kuchennego noża.
Agencja Agathy musi wkroczyć do akcji. Lecz jeśli ktoś ma tak wielu wrogów, jak pan John Sunday, nie wiadomo, ani od czego zacząć, ani jak powstrzymać mordercę przed kolejnym atakiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

PABLOPAN | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Myślałem, że Agathę znam już od podszewki, jednak ona jak zwykle potrafi zaskoczyć. Tym razem łapie za ogon kilka srok i tropi więcej niż jednego mordercę. Oczywiście ciągle narażając się przy tym na niebezpieczeństwo. Po dwudziestu tomach przywykłem do tego, że Raisin jest niereformowalna. Jest też niezrównana :) Polecam!

milva | 2014-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2014, Biblioteka
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

‘Agatha Raisin and the Busy Body’ M.C.Beaton

Better Helath and Safety than Sorrow…

Akacja zaczyna się w grudniu. Agatha, zmęczona nieudanymi próbami uzyskania świątecznego nastroju w latach poprzednich, postanawia wyjechać za granicę. Wyjazd się kompletnie nie udał i totalnie zniechęcona bohaterka wraca do Carsley. A Carsley nie jest tą samą miejscowością co zawsze w okresie bożonarodzeniowym. Nie ma w nim świątecznej atmosfery – sklep ma zaprzestać używania drewnianych półek, szkoła ma dodatkowe wydatki z powodu włączania światła na noc, a dzieci nie mogą bawić się zabawkowymi banknotami. Na dodatek, w tym roku nie ma choinki na szczycie kościoła. A choinka była zawsze. Osobą odpowiedzialną za to wszystko jest John Sunday, inspektor odpowiedzialny za BHP. Czepia się wszystkich i wszystkiego, więc dziwnym nie jest, że nikt go nie lubi.

Pewnego wieczoru Agatha zostaje zaproszona na spotkanie dotyczące kryzysowej sytuacji związanej z działalnością Sunday’a. Totalnie znudzona,...

Beata | 2017-08-19

Uważam , że jest to jedna ze słabszych części cyklu. Ale że polubiłam ten cykl i samą Agathę, to i tak przeczytałam z przyjemnością.

Anna | 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Coraz bardziej zakochuję się w postaci Agathy Raisin.

Menekse | 2017-02-09

Był to jeden z ciekawszych tomów o Agacie. Polecam.

Malwina | 2014-10-06
Przeczytana: 06 października 2014

Kolejna przygoda z Agathą w roli głównej. Uwielbiam jej przygody :) Znowu mnie zaskoczyła swoją czujnością i niewyparzonym językiem. Ahh tylko kiedy ta nasza Agata się ustatkuje i przestanie bujać w obłokach. Każdy napotkany nowy mężczyzna staje się jej obiektem zainteresowań a ona już obmyśla jak go zaciągnąć do łóżka. Czy Sir Charles w końcu uświadomi sobie, że kocha Agatę i będą razem? - no tym razem Charles mnie zaskoczył kiedy chciał zaproponować Agacie wspólne mieszkanie i podarował jej pierścionek po swojej babce. Kolejna część przede mną, może uda się w końcu bohaterce ustatkować.

efia | 2014-02-09
Przeczytana: 2013 rok

W tramwaju, autobusie, po ciężkim dniu.

Iwona | 2017-10-06
justys | 2017-09-23