Zakryjcie jej twarz

Cykl: Adam Dalgliesh (tom 1)
Wydawnictwo: Buchmann
Cover Her Face
Ag2S

Coroczny jarmark parafialny to tradycyjny element w krajobrazie sennej wioski. Tym razem jednak staje się on miejscem akcji pierwszego aktu tragedii. Stephen, syn pani Maxie, właścicielki posiadłości, oświadcza się pokojówce, której reputacja była tematem wielu plotek. Następnego dnia po zaręczynach Sally Jupp zostaje zamordowana. Nadinspektor Adam Dalgliesh wezwany z Londynu, by pomóc w śledztwie, za fasadą spokojnej na pozór wiejskiej sielanki odkrywa niepohamowane namiętności i mroczne tajemnice…

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Aurora92 | 2015-06-14
Przeczytana: 11 marca 2015

Autorka zdaje się naśladować styl Agathy Christie. Niestety, nie tędy droga. A szkoda, bo książka mogła być całkiem fajna.

Zuela | 2014-02-23

Duszna brytyjska atmosfera,przewidywalna aż do bólu.Nie należysz do towarzystwa możesz umrzeć....bolesne

Liza | 2013-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2013

Faktycznie "nowa Agatha Christie". Ciekawie napisany kryminał, trochę psychologii (tajemnice bohaterów, namiętności).

kwiatek29 | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Kryminał ten jest bardzo słaby,nie przeczytałam tej książki z przyjemnością.

Karolina | 2012-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2012
Nonoutor | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, Porażka
Przeczytana: 13 września 2013

Czytałem już kilka powieści tej autorki i muszę ze zdziwieniem przyznać, że jej debiut kryminalny "Zakryjcie jej twarz" mocno mnie rozczarował.
Największy zarzut jaki mogę postawić tej książce to zbyt wielkie (a nawet wulgarne) kopiowanie stylu Agaty Christie. Miejsce akcji, okoliczności, przyczyny zbrodni to jakby kalka niejednego kryminału "mistrzyni".
Zbyt mało psychologii i wywnętrzniania się jakże charakterystycznego dla późniejszych powieści P.D. James. Bo prawdę mówiąc oczekiwałem właśnie czegoś takiego...

majusha | 2013-09-20
Przeczytana: sierpień 2013

Książka nie powaliła mnie na kolana. Dobry kryminał powinien wciągać, zmuszać nas do myślenia nad całą fabułą. Nad tym kto mógł okazać się sprawcą, nad jego motywami. Niestety zakończenie nie było zaskakujące- przynajmniej dla mnie. Momentami książka bardzo mi się dłużyła. Zbyt dużo bohaterów, jakiś niepotrzebnych wątków. Trzy słowa: szału nie ma.

Abee | 2014-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Dobry kryminał. Krótki, treściwy, pełen smakowitych tropów. Szkoda, że ofiara to niesympatyczny typ zawistnej intrygantki. Historia wzbudza większe współczucie dla podejrzanych, niż dla ofiary. W stylu Christie. Zachęca do kontynuacji.

Lina | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Podobała mi się. Rzadko czytuję kryminały, a ten czyta się z przyjemnością. Zaciekwaiła mnie postać głownej bohaterki. Zostawiła mnie z pytaniem: "Z jakiego powodu ludzie tworzą nieprawdziwe opowieści".

nikabum | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Moje zbiory
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Książkę przeczytałam z przyjemnością, miło było snuć własne zakończenia. A jeśli o zakończeniu mowa, to trochę jestem zawiedziona. Było szybkie i lekko banalne. Bohaterowie, oprócz Sally mało zaskakujący.