Morderstwo na mokradłach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ABC". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficynka
978-83-62465-46-0
Ag2S

Alfred Bendelin, prywatny detektyw (dyskrecja gwarantowana) Alfred Bendelin, najsłynniejszy prywatny detektyw Londynu, nie może narzekać na swój los: jest rozchwytywany zarówno przez majętnych klientów, jak i rozkochane w nim wielbicielki. Brawurowo rozwiązuje sprawę za sprawą, przyprawiając funkcjonariuszy Scotland Yardu o ból zębów i koszmary nocne. Słynie z niezawodnego lewego sierpowego,...

Alfred Bendelin, prywatny detektyw (dyskrecja gwarantowana)

W postać znanego z powieści kryminalnych detektywa wciela się niejaki Nicholas Jones – wbrew wszystkim swoim zasadom i zdrowemu rozsądkowi. Z dnia na dzień porzuca wygodne życie w wielkim mieście i wyrusza na prowincję, aby rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Tak – oczywiście wszystko to dla pewnych pięknych niebieskich oczu.

W otoczonej mokradłami osadzie Little Fenn zostaje znaleziona głowa znanego w okolicy domokrążcy. Wydaje się, że nikt z mieszkańców wioski nie miał motywu, by go zamordować, ale ich dziwne zachowanie zwraca uwagę samozwańczego detektywa. Wśród jesiennych mgieł spowijających torfowiska czai się zło...

źródło opisu: http://oficynka.pl/

źródło okładki: http://oficynka.pl/

8_oclock | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2014, A_Wo
Przeczytana: 07 lipca 2014

"Morderstwo na mokradłach" to debiut polskiej autorki, stylizowany na klasyk angielski. Mamy tu angielską prowincję (a nawet mokradła dla stworzenia atmosfery), tajemnice ukryte w czterech ścianach domów miłych sąsiadów, ciapowatego detektywa, który sam nie wierzy w swój sukces, kota miażdżącego spojrzeniem, stare ciotki oraz wątek - a właściwie wątki - romansowe. Język autorki jest żartobliwy.
Trochę za dużo jest tu wszelakich "rekwizytów", mających ubarwić kryminał, na niekorzyść pogłębienia akcji, co nie przeszkadzało mi cieszyć się lekką lekturą i talentem młodej autorki w jakiś 3/4 książki.
Bliżej zakończenia autorka przestaje się trzymać konwencji. Rozwiązanie jest dla mnie nieuprawdopodobnione, naciągane, a nawet powoduje lekki niesmak. Identyczne wrażenie wywołują u mnie rozmówki o krwawych napisach na ścianie.
W każdym razie nie była to książka nudna.

-luna- | 2016-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Jest to książka, która czyta sie szybko, lekko i bardzo łatwo. Nie jest to typowy kryminał, w którym leje sie krew i tajemnica goni tajemnice. Raczej jest to gatunek przygodowy z nuta komedii. Oczywiście morderstwo tez jest i to nie byle jakie (odcięta głowa i ciało znalezione na torfowiskach). Opisy angielskiej wsi swietnie działają na wyobraźnie. Trzeba przyznać, ze Sasza Hady doskonale przetrzymała czytelnika do końca. Właściwie nie można zgadnąć, kto jest morderca, choć motywy samego morderstwa są mocno naciągane. Książkę polecam, szczególnie teraz, na wakacje i lato jako odskocznia od cięższej literatury.

Moderna | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, Kryminal tango
Przeczytana: 07 maja 2013

Nie ma chyba lepszej scenerii dla kryminalnej intrygi niż angielska prowincja. O wrzosowiskach, pubach i starych pannach zaludniających osady i miasteczka pisało i pisze wielu- niezrównana Angielka Agatha Christie, świetna Amerykanka Martha Grimes. Dołącza do nich Polka Sasza Hady, ze swoim debiutem "Morderstwo na mokradłach". Kryminał pisany jest zgodnie z najlepszymi tradycjami gatunku. Mamy więc tradycyjne herbatki, podczas których łatwo zebrać poszlaki, stare i nowe tajemnice mieszkańców, ploteczki oraz nieodłączne angielskie ciotki, które zawsze wiedzą lepiej. Mamy sympatycznego, choć nieśmiałego głównego bohatera, Nicolasa Jonesa, który na swoje nieszczęście mieszka w tym samym miejscu, co wymyślony przez pisarza Ruperta Marley'a, as dedukcji-Alfred Bendelin. Dlatego to właśnie do policjanta Nickolasa puka mieszkanka angielskiej wsi z prośbą o wyjaśnienie,w jaki sposób w beczce z dyniami w jej domu znalazła się ludzka głowa... Policjant/as dedukcji incognito wybiera się na...

eR_ | 2014-03-27

Ciche wioski angielskie skrywają swoje tajemnice-na torfowiskach zazwyczaj..
A do tego humor,akcja,bohaterowie których się lubi,czego chcieć więcej.
Mam tylko nadzieje,że autorka pokusi się o cały cykl z tymi bohaterami.

marina | 2013-03-13

Jak każdy dobry kryminał, "Morderstwo na mokradłach" wciąga czytelnika już od samego początku.
Intrygująca zbrodnia, sympatyczny główny bohater, małe angielskie miasteczko, przyjaźni (?) mieszkańcy oraz tytułowe tajemnicze mokradła, tak w skrócie opisałabym tę książkę.
Między wszystkimi elementami przeplatają się smakowite opisy domowej kuchni, nie radzę więc czytać z pustym żołądkiem ;)
Książkę polecam każdemu, jest to wbrew pozorom bardzo ciepła, miejscami zabawna powieść o przyjaźni i miłości, wątek morderstwa, choć ważny, nie zdominował całej opowieści, co według mnie jest dużym plusem. Spodobał mi się także fakt, że pomimo panującej ostatnio "mody" na brutalne opisy wszelkich mordów, gwałtów, itp., w tej książce ich nie znalazłam. Choć przed oczami pojawiały mi się czasem obrazy, hm, mało sympatyczne, to nie czułam się zniesmaczona czy obrzydzona.
A! I co ważne, osoba należąca do tych mniej odważnych (czyt. ja) nie będzie miała problemu z zaśnięciem w nocy ;)

| 2012-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Lubicie „Morderstwa w Midsomer”? Albo przynajmniej cichą angielska wieś? Jeśli tak to „Morderstwo na Mokradłach” będzie dla was świetną lekturą. Tak jak było dla mnie.

"Alfred Bendelin, najsłynniejszy prywatny detektyw Londynu, nie może narzekać na swój los: jest rozchwytywany zarówno przez majętnych klientów, jak i rozkochane w nim wielbicielki. Brawurowo rozwiązuje sprawę za sprawą, przyprawiając funkcjonariuszy Scotland Yardu o ból zębów i koszmary nocne. Słynie z niezawodnego lewego sierpowego, piekielnej inteligencji i zniewalającego uśmiechu. Jest tylko jeden problem: Alfred Bendelin nie istnieje.

W otoczonej mokradłami osadzie Little Fenn...

Iwona | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 27 października 2013

Już w momencie gdy przeczytałam rewelacyjne opisy angielskiej wsi (której niewątpliwie jestem fanką), wiedziałam, że polubię tą książkę. Klimat który udało stworzyć się autorce jest naprawdę magiczny. Z mieszkańcami miasteczka mogłabym bez problemu się zaprzyjaźnić :)

aniesse77 | 2016-02-10
Na półkach: Przeczytane, 52/2016
Przeczytana: 10 lutego 2016

Czytanie tej książki to była duża przyjemność. Lekki kryminał w stylu retro napisany z poczuciem humoru. I czego chcieć więcej?

Larysa | 2012-10-27
Przeczytana: 27 października 2012

Kryminały pokochałam prawie z tak samą wielką mocą co paranormalne romanse. Lekki dreszczyk niepewności, wiele tajemnic to to, co w książkach lubię najbardziej. "Morderstwo na mokradłach" chociaż bestselerem nie jest, pozwoliło mi się oderwać od szarej rzeczywistości na kilka dłuższych godzin.

Głównym bohaterem powieści jest Nick Jones - młody mężczyzna, wychowany przez surowe ciotki stara się ułożyć swoje życie po swojemu. Jednak nie jest to takie proste. Lata wpajanych nauk kobiet, praca policjanta i na domiar złego odwiedziny przyjaciela, wcale nie ułatwiają mu zadania. Alfred Bendelin wykreowana postać przez jego kolegę podbija serca nie jednej osoby, jednak pomysł by autor poczytnych kryminałów zamieszkał wraz z Nickiem nie jest dobry. Kiedy ludzie odkrywają siedzibę: dzwonią, nawiedzają, pukają i szukają pomocy detektywa. Zdesperowany Jones puszcza większość płazem, jednak kiedy pojawia się pewna kobieta bierze sprawy w swoje ręce i wyrusza tropem mordercy do Little Fenn...

Calamitas | 2017-01-30

Może nie jest to dzieło wybitne, może nieszczególnie oryginalne, ale nie sposób nie zapałać do niego sympatią. Osobiście przepadam za kryminałami z prowincją w tle, jeszcze bardziej za takimi z angielską wsią a gdy jeszcze rzecz się dzieje w czasach bardziej odległych, to już po prostu lodzio-miodzio. Jeżeli autor, tak jak Sasza Hady, potrafi przy tym zainteresować mnie opisaną historią, przymknę oko na wiele niedociągnięć. Dla mnie największym atutem tej książki jest warstwa obyczajowa, kreacja bohaterów pierszo- i drugoplanowych oraz humor. Takie kryminały czytam dla atmosfery, zagadka kryminalna jest tylko wątkiem pobocznym.