Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Breaking the habit of being yourself
chiropraktyka

Autor, mówca, badacz i chiropraktyk łączy dziedziny fizyki kwantowej, neurobiologii, biochemii mózgu, biologii i genetyki, ukazuje czytelnikowi prawdziwe możliwości ludzkiego umysłu. Dzięki niemu możesz odrzucić fałszywe przekonania i zastąpić je ich pozytywnymi odpowiednikami. Subtelne zmiany w sposobie korzystania z mózgu stanowią kwantowy klucz do korzystnych zmian zachodzących w ciele, życiu i związkach. Dr Dispenza opracował proste techniki, dzięki którym każdy ma okazję eksperymentowania z własnym polem kwantowym. Prezentuje również czterotygodniowy program modyfikacji własnego umysłu na taki, który odpowiadałby Twojej wymarzonej przyszłości. Praktyczne medytacje ułatwią wprowadzenie kluczowych zmian w życiu. Lepszy mózg – lepsza przyszłość!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/wymie-umys-na-lepszy-model-p-8453.html

źródło okładki: http://www.talizman.pl/wymie-umys-na-lepszy-model-p-8453.html

Lulu | 2018-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Pierwsze dwie części książki mają za zadanie wyjaśnić czytelnikowi, w jaki sposób działa ludzki umysł i jaki wpływ ma on na otaczający świat. Odpowiada miedzy innymi na pytania: Co jest bardziej realne świat wewnętrzny, czy zewnętrzny? Czy możemy świadomie kreować swoje życie? W jaki sposób uzależniamy się od emocji?
Autor naukowo, ale w bardzo prostych słowach odpowiada na nie i chce w ten sposób przygotować czytelników do pracy z własnymi umysłami, polegającej na medytacji, świadomości, pozbywaniu się nałogów i destrukcyjnych stanów emocjonalnych oraz doświadczaniu nowych sytuacji i emocji w życiu.
W trzeciej części znajdują się praktyczne ćwiczenia, które pomogą wam tego dokonać.
Moim zdaniem jest to świetna, rzeczowa i treściwa książka, której rady jeśli konsekwentnie będziecie stosować na co dzień, z pewnością zmieni wasze życie.

hadzia | 2013-07-15
Przeczytana: 01 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Shetani | 2013-04-07

Podobno każdy człowiek używa tylko około 10 % swojego mózgu. Trochę to przerażające, nieprawdaż? Jak to możliwe, że korzystamy tylko z tylu możliwości, a i tak robimy wszystko to, co robimy? A co się kryje za tymi 90 %? Dobre pytanie, może kiedyś poznamy na nie odpowiedź. Ale póki co, powinniśmy się skupić na jak najlepszym korzystaniu z tych 10…
„Wymień umysł na lepszy model” to książka autorstwa dr Joe Dispenzy. Człowiek ten studiował biochemię, ale to nie wszystko. Posiada tytuł licencjata nauk ścisłych, stopień doktora chiropraktyki, wygłasza mnóstwo wykładów, które przede wszystkim dotyczą ludzkiego mózgu. Ta książka jest właśnie swego rodzaju wykładem, który łączy w sobie wiele elementów. Znajdziemy tutaj podejście biochemiczne, neurobiologiczne a nawet fizyczne! Brzmi trochę strasznie, jednak wcale takie nie jest. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z naukowego podejścia autora, które otrzymałam. Uwielbiam takie mądre analizy w książkach tego typu, dzięki nim możemy się...