Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki

Okładka książki Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki Joe Dispenza
Okładka książki Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki
Joe Dispenza Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Breaking the habit of being yourself
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-02-13
2013-02-13
Ryszard Oślizło
chiropraktyka

Jest to zdecydowanie jedna z najważniejszych książek jakie przeczytałem w swoim życiu. Pomogła mi lepiej zrozumieć samego siebie, a co za tym idzie, umożliwiła mi wprowadzenie wielu pozytywnych zmian. Uważam, że moje życie mogę podzielić na dwie części, przed tą książką i po niej, ponieważ po jej przeczytaniu zyskałem ogromną wolność myślenia i decydowania o swoim własnym losie.

Oczywiście, samo jej przeczytanie niewiele zmieni. Treść, którą można w niej znaleźć należy poprzeć działaniem, ale dzięki niej przynajmniej wiadomo gdzie potencjalnie można się udać i jak tego dokonać. Zdecydowanie polecam 🙂

Uważam, że to najważniejsza książka w moim zyciu! Książka o postrzeganiu Świata poprzez nasze ego, pozwalająca uwierzenie, że to my kreujemy naszą rzeczywistość.

Porusza fragment, w którym autor pisze: Your personality creates your personal reality. If you don’t pay attention and decide what you want your life to be like, your old habits and traits will be running you on autopilot (old patterns and repetitive thoughts). Then you will get the result you have always gotten, nothing will change!

Książkę przeczytałam po polsku, ale te słowa bardziej działają na mnie wypowiedziane po angielsku, nie wiem, czy tylko ja tak mam? Podobnie mam, gdy słucham wykładów Dispenzy po angielsku, w nich jest moc.
Mam zastrzeżenie do przekładu samego tytułu. Jak dla mnie ten tytuł brzmi "Przełam nawyk bycia sobą", co jest najtrudniejszym zadaniem i clue tej książki. Sam Dispenza powtarza: nobody, nowhere, in no time. Taki stan to właśnie: "Breaking the habit of being yourself".

Książkę przeczytałam po polsku, ale te...

Pierwsze dwie części książki mają za zadanie wyjaśnić czytelnikowi, w jaki sposób działa ludzki umysł i jaki wpływ ma on na otaczający świat. Odpowiada miedzy innymi na pytania: Co jest bardziej realne świat wewnętrzny, czy zewnętrzny? Czy możemy świadomie kreować swoje życie? W jaki sposób uzależniamy się od emocji?
Autor naukowo, ale w bardzo prostych słowach odpowiada na nie i chce w ten sposób przygotować czytelników do pracy z własnymi umysłami, polegającej na medytacji, świadomości, pozbywaniu się nałogów i destrukcyjnych stanów emocjonalnych oraz doświadczaniu nowych sytuacji i emocji w życiu.
W trzeciej części znajdują się praktyczne ćwiczenia, które pomogą wam tego dokonać.
Moim zdaniem jest to świetna, rzeczowa i treściwa książka, której rady jeśli konsekwentnie będziecie stosować na co dzień, z pewnością zmieni wasze życie.

Autor naukowo, ale w bardzo prostych słowach odpowiada...

Podobno każdy człowiek używa tylko około 10 % swojego mózgu. Trochę to przerażające, nieprawdaż? Jak to możliwe, że korzystamy tylko z tylu możliwości, a i tak robimy wszystko to, co robimy? A co się kryje za tymi 90 %? Dobre pytanie, może kiedyś poznamy na nie odpowiedź. Ale póki co, powinniśmy się skupić na jak najlepszym korzystaniu z tych 10…
„Wymień umysł na lepszy model” to książka autorstwa dr Joe Dispenzy. Człowiek ten studiował biochemię, ale to nie wszystko. Posiada tytuł licencjata nauk ścisłych, stopień doktora chiropraktyki, wygłasza mnóstwo wykładów, które przede wszystkim dotyczą ludzkiego mózgu. Ta książka jest właśnie swego rodzaju wykładem, który łączy w sobie wiele elementów. Znajdziemy tutaj podejście biochemiczne, neurobiologiczne a nawet fizyczne! Brzmi trochę strasznie, jednak wcale takie nie jest. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z naukowego podejścia autora, które otrzymałam. Uwielbiam takie mądre analizy w książkach tego typu, dzięki nim możemy się dowiedzieć ciekawych i interesujących faktów. Poza tym dla mnie jako biotechnologa jest to po prostu przyjemne do czytania.
Książka dzieli się na trzy części. Przyznam szczerze, że dwie pierwsze mogą niektórych trochę zanudzić, a właściwie to może bardziej zniechęcić, a nie zanudzić, gdyż są pełne analiz, tłumaczeń i szczegółów. Nie są to wypowiedzi łatwe i proste, trzeba się dobrze na nich skupić i nie odbiegać myślami gdzieś indziej – tylko wtedy zrozumiemy je w pełni. Czytanie tej książki od niechcenia czy też kartkując strony mija się z celem, bo nic z owej lektury nie wyniesiemy, a nie o to tutaj chodzi. Jest to pozycja nieco trudniejsza i bardziej skomplikowana niż większość poradników, ale to sprawia, że jest bardziej wartościowa. Warto przebrnąć przez dwie pierwsze części, aby dotrzeć do trzeciej.
A o czym jest ta trzecia część? To „kurs” zmiany naszego umysłu. Autor znakomicie opisał krok po kroku cztery tygodnie, które mają nam pomóc w ulepszeniu naszego podejścia do wielu rzeczy. Podobno wszystko zaczyna się od myśli, a więc należy na nie uważać i umieć je trafnie konstruować. Tekst jest uzupełniany wieloma przykładami i historiami różnych ludzi, a dodatkowo znajduje się tutaj wiele schematów i rysunków, które pomagają nam w zrozumieniu tego, co autor chciał nam przekazać. Nie obawiajcie się tego, że jest tu wiele biologicznych czy fizycznych odniesień i tłumaczeń, to naprawdę nie stanowi żadnego problemu. Myślę, że autor tak dobrze wszystko w tych kwestiach wyjaśnił, że nikt nie będzie miał trudności w przyswojeniu każdego słowa.
Uważam, że jest to pozycja godna polecenia i poświęcenia jej uwagi, ponieważ jest naprawdę bardzo dobrze napisana i dopracowana. Podejście naukowe sprawia, że zyskuje w oczach czytelnika, a i sam sposób autora na przekazywanie wiedzy jest bardzo przyjazny. Czytanie jej wymaga skupienia i koncentracji, ale efekty mogą być niesamowite – kurs, który nam zafundował dr Dispenza wydaje się być naprawdę bardzo efektywny. Nie mam tej pozycji nic do zarzucenia.

„Wymień umysł na lepszy...

• Rozwój
  • Rozwój osobisty
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki