Okładka książki The Witch of the Forest. Magia ziemi. Połącz swój wewnętrzny rytm z cyklem natury Lindsay Squire
Lindsay Squire Wydawnictwo: Publicat ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
The Witch of the Forest's Guide to Earth Magick: Ground yourself with magick. Connect with the seasons in your life & in nature
Publicat
2024-02-28
2024-02-28
ezoteryka magia ziemi żywioły

Spójrzcie tylko jaka ta książka jest piękna 😍
Do tego idealna na wiosnę 🤫

A jeśli chcecie wiedzieć dlaczego po nią sięgnęłam to już tłumaczę.

Uwielbiam rośliny , nie tylko interesuje się pielęgnacją, odmianami ale również właściwościami .
W jednym z rozdziałów możecie poznać zastosowanie roślin nie tylko w magii ale również dowiedzieć się które np wspomogą sen .

Kolejną rzeczą są kryształy .
Podobnie jak we wcześniejszym przykładzie poznacie ich właściwości ale także będziecie lepiej potrafili dobrać je względem siebie.
Pielęgnacja też jest ważna ,bo taki kryształ służy nam bardzo długo warto wiedzieć który można moczyć w wodzie ,który nie bądź który powinien omijać światło słoneczne.

Każdy znak zodiaku jest innym żywiołem , z którego swoją moc czerpie warto to wiedzieć. Być może po zastosowaniu kilku rzeczy z książki odnajdziesz swój wewnętrzny spokój ,dostatek ale przede wszystkim poczujesz się lepiej .

Książka miała stanowić dla mnie lekcje samorozwoju , bardzo przyjemna nie tylko dla oczu ale i dla duszy .
Pochłonęłam ja podczas jednej małej podróży .

Jeśli lubicie takie tematy lub po prostu jesteście ciekawi co w sobie jeszcze kryje sięgnięcie .
Z pewnością nie zaszkodzi 🌸

(Współpraca barterowa @wydawnictwo_publicat )

Spójrzcie tylko jaka ta książka jest piękna 😍
Do tego idealna na wiosnę 🤫

A jeśli chcecie wiedzieć dlaczego po nią sięgnęłam to już tłumaczę.

Staram się aby przestrzeń wokół mnie zawsze posiadała choć mały bukiet kwiatów , wtedy od razu w każdym miejscu czuję się komfortowo....

Pierwsze co się rzuca w oczy to piękne, niezwykle estetyczne wydanie tej książki. Bogactwo ilustracji i kolorów sprawia, że czas spędzony z tą książką jest jeszcze przyjemniejszy.
Lektura "𝐌𝐚𝐠𝐢𝐢 𝐳𝐢𝐞𝐦𝐢" to uczta nie tylko dla ducha, ale również dla oczu.

W książce czekało na mnie wiele ciekawych rozdziałów, jak np. budowanie więzi i zestrajanie się z każdą porą roku czy opis leczniczych ziół i kwiatów.

Nigdy wcześniej nie słyszałam o horoskopie drzewnym. Sporo się o nim dowiedziałam, okazało się również, że mojemu zodiakowi przypisany został jesion.

Zaciekawił mnie też rozdział o komponowaniu własnego kadzidła. Najczęściej palę w domu Palo Santo, z chęcią spróbuję stworzyć własny zapach.

Jeśli zaś chodzi o kamienie, mam już pewną wiedzę na ich temat oraz biżuterię (głównie bransoletki) z odpowiednimi dla mnie kryształami. Książka pozwoliła mi rzetelnie uzupełnić wiedzę w tym temacie. Do tej pory oczyszczałam i ładowałam swoje kamienie światłem księżyca. Dzięki tej książce poznałam inne metody, które na pewno wykorzystam (wizualizacja brzmi bardzo magicznie!).

Znalazłam tez porady dla empatów, a ćwiczenia uziemiające już praktykuję! Zamierzam również wdrożyć w swój plan dnia pracę z cieniem.

Lektura "𝐌𝐚𝐠𝐢𝐢 𝐳𝐢𝐞𝐦𝐢" to uczta nie tylko dla ducha, ale również dla oczu.

Lubię od czasu do czasu sięgać po książki, które na pierwszy rzut oka całkowicie odbiegają od moich aktualnych zainteresowań.
Kiedyś w jednym z postów wspominałam, że miałam takie okresy w życiu, kiedy interesowałam się magią. To dlatego skusiłam się na "Magię ziemi". Książka oczarowała mnie przede wszystkim swoją oprawą graficzną. We wnętrzu poza praktycznymi informacjami kryje się wiele przepięknych grafik. Uważam, że tego typu książki wymagają wizualizacji, dzięki temu lepiej przychodzi czytelnikowi przyswojenie wiedzy w niej zawartej.

"Magia ziemi" to praktyczny poradnik zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wiedźm. Autorka postanowiła podzielić się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniami, namawia nas do odnalezienia własnej magicznej drogi. Pokazuje również, że nie trzeba mieć zaawansowanych narzędzi, by rozpocząć swoją przygodę w tym świecie. Głównym założeniem, które mocno wybrzmiewa z każdej strony to wzmocnienie naszej więzi z naturą, dzięki czemu możemy dowiedzieć się wiele na swój temat.

Ludzie od lat czerpią wiele z natury by poprawić swoją fizyczną stronę, ta pozycja pokazuje jak te dary mogą wpływać także na naszą duchowość. Spodziewajcie się nie tylko dawki wiedzy teoretycznej ale również wielu praktycznych ćwiczeń. W środku znajdziecie też schematy, dzięki którym łatwiej wam będzie przygotować jakiś rytuał, bez konieczności zagłębiania się w tekst.

Jeśli czujecie, że to dobry czas na zajrzenie w głąb siebie i odnalezienie swojego połączenia z naturą to będzie to idealna pozycja dla was.

Książki z serii "The witch of the forest" są inspirujące. Nie tylko w sprawach magii, ale życia codziennego, dają trochę do myślenia, co w nich lubię. Nie tylko dowiaduję się rzeczy o praktykowaniu magii, ale też układam torchę sobie w głowie.

Tym razem autorka przybliża nam magię ziemi, uczy nas jak z niej czerpać i jak jej dziękować. I tym razem książka jest pięknie i prosto wydana. Zrozumiała, a nie jak takie przewodniki mają w zwyczaju, że nic nie rozumiesz i jakbyś czytała w obcym języku. Możemy się tu wiele dowiedzieć o grymaurach ziół, magi żywiołów i pór roku, jak oczyszczać siebie i pozostawić czyste otoczenie oraz naturę.

Lubię tą serię, są pierwszymi poradniami, które dobrze się czyta i faktycznie coś zmieniają, inne brzmią jak puste podręczniki. Jednak muszę przyznać, że pierwszy tom bardziej mi się podobał, ten mniej jakoś do mnie trafił. Nie umiem sprecyzować dlaczego, po prostu "Magia naturalna" bardziej do mnie trafiła, ale i tak nadal polecam obydwie książki każdemu, kto ma ochotę poznać od podstaw magię i jej spróbować w praktyce ;)

The Witch od the Forest Magia Ziemii autorstwa Lindsay Squire wydane przez Wydawnictwo Publicat
#współpracabarterowa

Magia Ziemi to przepięknie wydana książka wypełniona współczesną magią naturalną. Już będę abstrachował od tego czy ktoś w to wierzy czy nie - to sprawa osobista, ale trzeba przyznać że autorka podeszła do sprawy bardzo rzetelnie i przedstawiła nam tylko wiedzę, która w żadnym miejscu nie będzie przynosić dla nas fizycznych niekorzyści. W dodatku p. Squire w żadnym momencie książki niczego nam nie narzuca i podkreśla za każdym razem, że możemy skorzystać z tego z czego chcemy i co intuicyjnie nam się podoba albo uważamy za pomocne/przydatne.

Podejście do magii naturalnej jest wieloaspektowy gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie - karty tarota, medytacja, wróżenie, zioła i kwiaty lub minerały, a także magia pór roku. O ile tarota do mnie nie przemawia, tak rozdział o minerałach czytało mi się z ogromną przyjemnością!

Magia Ziemi cechuje się śliczną oprawą graficzną i wyszczególnieniem najważniejszych informacji. Często w podobnych tytułach przytłacza mnie poziom szczegółowości opisanych zjawisk. Pani Squire oszczędziła nam tego prezentując świetną pigułkę + strony z rysunkami i streszczeniem danego podrozdziału. Czyni to pozycję znacznie przyjemniejszą i przydatniejszą w odbiorze przez "szarego" początkującego czarownika.

Ja do Magii Ziemi będę wracał z wielką przyjemnością przeglądając najwazniejsze informacje. Magia, która nie szkodzi, a może pomóc to niezwykle urozmaicenie codzienności i dlaczego by nie spróbować? Koniecznie będę też wypatrywał innych książek autorki - o tarocie i astrologii. Jestem ciekaw, co odkryje po tych pozycjach! A tymczasem będę polecał tę książkę wszystkim zainteresowanych. Każdy intuicyjnie powinien móc stwierdzić czy jest to temat, który jego fascynuje!

#współpracabarterowa

"Magia ziemi" opowiada o praktykowaniu magii, przyrządzaniu eliksirów, o właściwościach magicznych ziół oraz przypraw. Możemy dowiedzieć się jak wykorzystać siłę kryształów, jak wróżyć z kart, jak odzyskać swoją energię oraz jak tworzyć kadzidła. Treść książki skierowana jest do osób dopiero początkujących z magią. Trudno nie zauważyć, jak ta książka wyróżnia się na tle innych już na pierwszy rzut oka. Bardzo spodobała mi się jej szata graficzna. Pod obwolutą znajduje się tablicza runiczna. Książka zachwyca swoimi bogato ilustrowanymi stronami i barwnymi kompozycjami, nadającymi każdej stronie niezwykłą estetykę. Każda strona staje się prawdziwym dziełem sztuki, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać wzroku od jej piękna.

Poradnik ma zaledwie 176 stron, jednak znajduje się tu wszystko to co najważniejsze. Między innymi poznamy informacje związane z wyznaczaniem kręgu, zostaną omówione 4 żywioły, poznamy rytm natury i magię pór roku. Znajdziemy tu również grymuar ziół i przypraw oraz kwiatów, a także kryształów. Nauczymy się komponować własne kadzidło, poznamy proste zaklęcia, porady i wskazówki magiczne oraz wiele więcej. Do tego całość napisana jest prostym i przystępnym językiem. Książka również pod kontem graficznym, wydana jest cudownie 🥰 Piękne, magiczne i barwne grafiki stworzone przez z Viki Lester umilają czytanie i zachęcają do sięgnięcia po tę pozycję. A graficzne podejście do tematu ułatwia przyswoić wiedzę. Muszę wspominać, że na obwolucie okładki, po wewnętrznej stronie, znajduje się tablica runiczna.

"Magia ziemi" Lindsay Squire od Wydawnictwa Publicat to książka, która zachwyciła mnie wizualnie. Czytałam już wcześniejszą książkę autorki "Magia naturalna" i dobrze ją wspominam. W nowej książce autorka, jak sugeruje tytuł, skupia się na magii ziemi. Jednak są to bardzo ogólne informacje ale przedstawione jasno i czytelnie. Mają na celu zachęcić nas do pogłębiania wiedzy....

Dzis przychodzę do Was z recenzja świetnej książki ✨
The Witch of the Forest. Magia ziemi. Połącz swój wewnętrzny rytm z cyklem natury.
To jest moje kolejne spotkanie z książką wspaniałej autorki @thewitchoftheforest Uwielbiam książki które posiadają nie tylko piękną grafikę a dodatkowo multum ciekawych informacji które w jednym miejscu tworzą świetną kompozycje wspaniałej magicznej wędrówki.
Co w niej znajdziecie?
💚 Ciekawe odniesienie do żywiołów i jak znaleźć w nich harmonię
💚Zestrajanie się z energiami pór roku
💚Grymuar ziół i przypraw 🤩Uwielbiam ta tematykę z racji zamiłowania do ziololecznictwa
💚Grymuar Kwiatów
💚Horoskop drzewny
💚Sól i jej właściwości
💚Rodzaje żywicy i gum
💚Jak zrobić własne kadzidła 😍
💚Metale i ich właściwości
💚Grymuar Kryształów
💚Runy, Kości Astrologiczne, i ogólne pojęcie astrologii
💚Empata - wszystko co nas interesuje
💚Praca z cieniem
💚Medytacja, Uziemienie, Techniki Oddechowe
Tak naprawdę wiele wspaniałych ciekawych rzeczy tu znajdziecie dzięki którym lepiej zrozumiecie swoje cialo i wpływ calej otaczającej nas energii na nas samych.
Czy to spacer, zbieranie darów narury, sadzenie kwiatów czy przytulanie się do drzew każdy na swój sposób znajdziecie połączenie z matką ziemia.
Zwłasz­cza teraz jak człowiek z utęsknieniem wyczekuje na słońce i zieleń i zapach wiosny.
Czekacie juz na wiosnę na kolory, zapachy? Ja uwielbiam jak natura budzi się do życia i napełnia nas energia, radością i wszechobecnym światłem ✨
Wydawnictwu @wydawnictwo_publicat @czarymarypl dziękuję za kolejny pielny egzemplarz do recenzji
A ilustracje kosmos @forensicsandflowers

Dzis przychodzę do Was z recenzja świetnej książki ✨

„The Witch of the Forest. Magia ziemi” to książka Lindsay Squire wydana przez Wydawnictwo Publicat [współpraca reklamowa].

W całym swoim życiu miałam styczność z wieloma przepięknymi wizualnie książkami. Niekiedy były to książki ze współprac recenzenckich, niektóre widziałam u znajomych na półkach, niektóre mam na liście do kupienia i czekają na swoją kolej. „Magia ziemi” jest jedną z tych książek, które urzekają, jak tylko weźmie się je do ręki. Na uwagę zasługuje zarówno treść, jak i oprawa graficzna – ilustracje autorstwa Viki Lester pojawiające się na każdej stronie książki. Dodatkowo na wewnętrznej stronie ślicznej obwoluty znajdziemy świetny dodatek, czyli tablicę runiczną.

Co do treści książki – dowiemy się z niej, w jaki sposób poprzez czarostwo możemy poprawić jakość swojego życia, a także wzmocnić więź z ziemią w chaosie współczesnego świata. Autorka pomoże nam odnaleźć swój naturalny rytm i zsynchronizować go z cyklami natury. Nauczymy się wykorzystywać w zaklęciach i rytuałach potęgę czterech żywiołów, odnajdziemy informacje o właściwościach ziół i kryształów. Autorka opisuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć o czarostwie na podstawowym poziomie.

W książce znajdziemy przydatne informacje dla osób zainteresowanych czarostwem na każdym etapie zaawansowania. Możemy przyswoić nową wiedzę lub ją sobie ponownie uporządkować, aby umocnić poczucie więzi z własnym czarostwem. Poczytamy o takich tematach jak podstawy uprawiania magii, narzędzia wróżbiarskie, metody wyznaczania kręgu, podstawy rytuałów, czerpanie energii z mocy pór roku i żywiołów (skorelowanie praktyk z porami roku względem Koła Roku, cyklu ośmiu sabatów). Dodatkowo autorka przekazuje nam tajniki pracy z cieniem, umożliwiające rozwój i transformację.

Podobała mi się świadomość autorki i podejście, że nie wszystko, co jest w książce opisane, musi być odpowiednie akurat dla nas. Lindsay Squire przekazuje nam zbiór wiedzy z informacją, że to my musimy zadecydować, jakie praktyki są dla nas odpowiednie i które chcemy włączyć do swoich działań. Autorka skupia się również na opiece pozaklęciowej, czyli na zatroszczeniu się o siebie po odbyciu praktyk w myśl odzyskiwania równowagi wewnętrznej.

Oprócz teorii, w książce znajduje się wiele przykładów praktyk, zarówno jeśli chodzi o zaklęcia i rytuały, jak i wykonywanie przedmiotów potrzebnych nam na wyznaczonej drodze. Przykładowo, przy opisie każdego rodzaju magii żywiołów, autorka przekazuje nam, jak wykonać opisywane narzędzia i składniki. Tym sposobem pozyskujemy informację, jak stworzyć saszetkę z zaklęciem przyciągającym bogactwo (magia ziemi),słoik z zaklęciem na komunikację (magia powietrza),zaklęcie oczyszczające płomieniem świecy (magia ognia) lub jak przygotować rytualną kąpiel na wzmocnienie intuicji (magia wody). To samo tyczy się pór roku – autorka opisuje magię jesieni, zimy, wiosny oraz lata i przedstawia nam, jak możemy dostroić się do rytmu natury, wykonując proste czynności budujące zestrajanie.

W książce znajduje się również rozdział poświęcony magii matki ziemi, w którym znajdziemy encyklopedię ziół i przypraw oraz kwiatów, rozpiskę ziół, kwiatów i przypraw względem intencji ukierunkowaną na odpowiedni dobór roślin do planowanych magicznych działań, a także horoskop drzewny. W dalszej części książki czeka na nas opis właściwości kryształów, tajniki wróżbiarstwa, czytelnie i przejrzyście opisane runy, rozdział poświęcony empatycznym zdolnościom, pracy z cieniem oraz technikom równoważenia energii. Wszystko to, co stara się nam przekazać autorka, jest jasne i klarowne, tworzące przejrzysty i piękny wizualnie zbiór podstaw praktyk magicznych.

Jeśli interesuje Was szeroko pojęty klimat witchy, albo chcecie poznać podstawy, to sięgnijcie po „Magię ziemi”.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat.

❁ „Magia ziemi” to dobrze napisany poradnik dla osób początkujących, które dopiero zaczynają wchodzić w temat magii i wszystkiego co się z nią wiąże. Szczegółowo napisana, z wszelkimi wskazówkami czy doświadczeniami autorki książka, ilustrowana jest naprawdę pięknymi grafikami, które tylko zachęcają po sięgnięcie tej pozycji.

❁ Większość informacji była mi dobrze znana, dlatego stąd moje podkreślenie by pozycja była dla początkujących. Na pewno takie osoby zdobędą od autorki podstawową wiedzę. Bowiem autorka dobrze potrafi wprowadzić czytelnika w temat.

❁ W książce można znaleźć dosłownie wszystko co jest ważne. Począwszy od podstawowych rytuałów, przez żywioły po kryształy i pracy z cieniem czy równoważenia mocy. Samo wydanie jest niezaprzeczalne ładnie wydane i rzuca się w oczy.
Oczywiście wszystko co zawarte w książce już wiedziałam i nie była to taka lektura, która by mnie wciągnęła. Momentami czułam się znudzona informacjami, które są mi znajome, ale z drugiej strony ładnie wydany tomik obiecująco zachęcał do lektury. Jednocześnie czułam przyjemny powrót do tego co mi znajome i mogłam się odprężyć na czas lektury.

❁ Większość informacji była mi dobrze znana,...

• Kupię
  • Wybrane