Jak zerwać z nałogiem bycia sobą

Okładka książki Jak zerwać z nałogiem bycia sobą Joe Dispenza
Okładka książki Jak zerwać z nałogiem bycia sobą
Joe Dispenza Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Breaking The Habit of Being Yourself: How to Lose Your Mind and Create a New One
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2020-09-04
2020-09-04
Ryszard Oślizło
poradnik rozwój osobisty rozwój duchowy samodoskonalenie mózg umysł podświadomość emocje medytacja

Książka jest podzielona na 3 części, w której 2 pierwsze to teoria, a 3 to praktyka medytacyjna. Do niej należy dokupić płytę z nagraniami osobno. Trwa około 4 tygodnie, ja dopiero jestem w 1, więc na temat samej praktyki jeszcze się nie wypowiem, ale książkę polecam osobom, których ciekawi ta tematyka i chcą poznać ją z nowej perspektywy, mniej duchowej. :)

Książka jest bardzo ciekawa, autor wyjaśnia medytację z punktu widzenia naukowego i przedstawia mechanizmy zachodzące w naszym ciele i umyśle. Dzięki temu można z łatwością zrozumieć jaki jest cel medytacji i co krok po kroku w niej zachodzi. Nie ma w tym mistycyzmu, a same fakty i badania naukowe, co moim zdaniem pozwala zrozumieć to wszystko z zupełnie innej perspektywy....

Książka o trzech warstwach biologicznej, psychologicznej i lekko ezoterycznej. Pierwsze dwie bez zastrzeżeń i polecam. W temacie trzeciej ... jak kto uważa. Kwantowe teorie do mnie przemawiają, ale czy tak jest, to się przekonam w kolejnym wcieleniu ;-) Na razie nie przywiązuję się do nich bardzo. Kupiłem najpierw ebooka i był zapętlony - ze 3 x czytałem to samo. W końcu kupiłem papier ;-)

"dr" Joe powołujący się na fizykę kwantową szczycący się tytułem kupionym w diploma mill. Techniki owszem, mogą działać, ale wszystkie ezoteryczne wykwity na interpretacji kopenhaskiej mogą jedynie spowodować uniesienie się kącika ust z politowaniem. Prawdopodobnie znajdziecie dużo podobnych książek nie starających się na siłę "unaukawiać" i bez zbędnych wypełnień.

Joe Dispenza podaje jakieś informacje z kapelusza o fizyce kwantowej! Ciężko brać na poważnie dalsze fragmenty książki jeśli autor twierdzi, że istnieje nieskończona liczba wszechświatów i jeśli tylko staniemy się "obserwatorami" w polu kwantowym jednej z potencjalnej rzeczywistości to stanie się ona realna... dodatkowo jakieś historie typu: jedna z uczestniczek jego wykładów miała długi, zaczęła manipulować polem kwantowym i nagle wygrała na loterii dokładną kwotę dzięki której będzie mogła je spłacić... pomimo, że dalsze fragmenty może mają jakieś uzasadnienie to ten początek sprawia, że poważna osoba nie potraktuje tej pozycji poważnie.

🧠💡 Jak zerwać z nałogiem bycia sobą? Odkryj potęgę swojego umysłu! 🌟✨

Czy wiesz, że w zaledwie cztery tygodnie możesz odmienić swój mózg i pozbyć się negatywnych przekonań oraz nawyków? Dr. Joe Dispenza udowodnił to tysiącom ludzi, którzy skorzystali z jego programu! Poznaj skuteczne techniki, w tym medytacje, które otworzą drzwi do Twojego umysłu i pozwolą Ci wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

W tej fascynującej książce "Jak zerwać z nałogiem bycia sobą" , znajdziesz klucz do pełni potencjału swojego umysłu. Odkryj nieograniczone możliwości, jakie kryje w sobie Twoja świadomość! To niezwykła podróż ku pozytywnej transformacji, wsparta naukowymi dowodami z zakresu psychologii, psychiatrii i fizyki.

Przyjrzyj się cytatom, które przedstawiają nam fascynujące zjawiska z zakresu fizyki kwantowej i mocy naszego umysłu:

🌀 "Czy kiedykolwiek miewasz wrażenie, jakby czas i przestrzeń znikały? Podczas takich chwil stajesz u progu drzwi wiodących do pola kwantowego, gdzie możesz współpracować z uniwersalną inteligencją."
🌀 "Cel naszego życia to zrzucenie maski i fasady blokujących swobodny przepływ inteligencji i ekspresję wyższego umysłu poprzez nas. Oczekuj cudów i żyj tak, jakby siła wyższa była po Twojej stronie."

Czytając tę książkę, poczujesz się fantastycznie! Odkryjesz, jak zyskać dostęp do swojego potencjału, jak pogodzić myślenie z emocjami i ciałem, oraz jak wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

Ta lektura to cegiełka w Twoim rozwoju duchowym pomoże Ci pokonać negatywne myśli i skierować swoje myślenie na drogę do sukcesu. Teraz gdy Twój umysł jest gotowy, zrób pierwszy krok w stronę pozytywnych zmian!

#JakZerwaćZNałogiemByciaSobą #PotęgaUmysłu #TransformacjaŻycia #Medytacje #FizykaKwantowa #SkuteczneTechniki #PełenPotencjał #NaukaIDuchowość #PozytywneZmiany #DrogaDoSukcesu #RozwójOsobisty #NiezwykłaKsiążka #OdkryjSwojeMożliwości #CzytajKsiążki #InspirującaLektura #ZmieńMyślenie #OdważneDecyzje #ZróbPierwszyKrok #MocMyśli #CudownyUmysł #Świadomość #CiałoIDusza #KsiążkaMotywacyjna #Nałóg #Emocje #CytatyZKsiążki #Przeczytaj #OdkryjNoweMożliwości #InspirującyRozwój #PoznajSamegoSiebie

🧠💡 Jak zerwać z nałogiem bycia sobą? Odkryj potęgę swojego umysłu! 🌟✨

Zacząłem czytać tą książkę już dosyć dawno, ale ponieważ ma wiele fragmentów obrazkowych z podpisami, które automat słabo odczytywał... a poza tym pomyślałem że jest za dobra by się z nią zapoznawać tak po prostu w pracy ;) odłożyłem mimo, że byłem prawie w połowie. No i uznałem, że urlop za granicą, taki planowany na dość wolny i bez stresu, będzie idealnym momentem na tę książkę. Czytać zacząłem od początku, dużej części wysłuchałem, ale czasami zaglądałem w tekst, miałem czas więc mogłem (btw. niesamowite wrażenia jadąc autobusem do Avebury i jednocześnie słuchając tej książki - kreacja marzeń live ;) ).

Uważam, że to bardzo dobra książka, jedna z lepszych, ocierająca się może troszeczkę o rozwój duchowy, a jednak podparta psychologią i psychiatrią (i fizyką). Lubię takie, bo lubię jak coś ma osadzenie w hmm... no przynajmniej mierzalnych i namacalnych faktach ;) A więcej to mam nadzieję przekażą cytaty, których tak naprawdę żeby przekazać wszystko co uważam za najważniejsze, musiałoby być znacznie więcej - to jedna z tych książek, której fragmenty skopiowane zachowam w osobnym pliku, za tak ważne je uważam, tu jednak oczywiście będzie to w bardzo okrojonej wersji, dlatego jeśli komuś się wyda, że to za bardzo fantastycznie brzmi, musi jednak sięgnąć po całość (nie będę tu np. przytaczać opisu natury cząsteczki itp.).

"Na przykład ja dorastałem razem ze starszym bratem, któ­ry nieustannie mną pomiatał. Ciągle odczuwane napięcie i lęk wzmagały we mnie niepokój, prowadziły do powstawania wzorców myślowych przenikniętych bojaźnią i kazały utrzymywać stan wiecznej czujności, bo nigdy nie wiedziałem, kiedy może zdarzyć się coś złego. Ten strach stał się przyczyną długotrwałej nadczynności w mózgowych ośrodkach lęku, z którą udało mi się poradzić sobie dopiero w późniejszym życiu."
[to z przedmowy dr med. D.G. Amena, nie od autora]
(pdf.str.6)
- nie jest to może jakiś bardzo odkrywczy fragment ale dobrze przedstawia jak działa mózg i cóż, niestety "nadczynność w mózgowych ośrodkach lęku" znam z autopsji...

"W tym stanie umysłu mózg nie rozróżnia tego, co dzieje się w zewnętrznym świecie rzeczywistości od tego, co dzieje się w wewnętrznym świecie umysłu. Stąd, jeśli potrafisz wywołać mentalnie pożądane doświadczenie, posługując się wyłącznie myślą, to doświadczysz emocji związanych z tym zdarzeniem, zanim nastąpi ono w świecie fizycznym. Przechodzisz teraz do nowego stanu bytu, ponieważ umysł i ciało działają jako całość. Kiedy czujesz, jakby jakaś potencjalna przyszła rzeczywistość zaczynała cię otaczać w chwili, gdy się na niej koncentrujesz, to znaczy, że przekształcasz swoje automatyczne nawyki, postawy i inne niechciane podświadome programy."
(pdf.str.20)

"Spójrzmy prawdzie w oczy - nikt z nas nie jest doskonały. Niezależnie od tego, czy chcielibyśmy w jakiś sposób zmienić swe fizyczne, emocjonalne czy duchowe Ja, wszyscy pragniemy tego samego: żyć jako idealna wersja tego, kim sądzimy i wierzymy, że możemy być. Stojąc przed lustrem i patrząc na swoje sadełko, widzimy nie tylko swe nieco zbyt pękate odbicie. Widzimy też, w zależności od nastroju w danym dniu, szczuplejszą, zgrabniejszą wersję samego siebie albo przeciwnie, wersję grubszą i bardziej przysadzistą. Który z tych obrazów jest prawdziwy?
(...)
Odpowiedź brzmi: wszystkie są prawdziwe - i to nie tylko te skrajne warianty, ale także nieskończone spektrum wyobra­żeń, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Jak to możliwe? Żeby ułatwić ci zrozumienie, dlaczego żadna z tych wersji Ja nie jest ani bardziej, ani mniej prawdziwa od innych, będę musiał rozbić w pył przestarzały sposób pojmowania fundamentalnej natury rzeczywistości i zastąpić go nowym."
(pdf.str.27)

"[tu opis zjawiska zwanego załamaniem funkcji falowej/efektem obserwatora]
Jeśli subatomowe cząstki mogą istnieć w nieskończonej liczbie możliwych miejsc jednocześnie, to potencjalnie jesteśmy w stanie powołać do istnienia nieskończoną liczbę możliwych rzeczywistości. Innymi słowy, jeśli potrafisz wyobrazić sobie jakieś zdarzenie w swojej przyszłości, związane z jednym ze swoich pragnień, to ta rzeczywistość już istnieje jako możliwość w polu kwantowym, czekając na twój akt obserwacji. Skoro umysł potrafi wpływać na pojawienie się elektronu, to teoretycznie może również wpływać na pojawienie się każdej możliwości."
(pdf.str.40)

"Czy kiedykolwiek miewasz wrażenie, jakby czas i przestrzeń znikały? Przypomnij sobie te chwile, kiedy podczas jazdy samochodem skupiasz się na trapiących cię zmartwieniach. Zapominasz wówczas o swoim ciele (tracisz poczucie ciała w przestrzeni),zapominasz o otoczeniu (znika świat zewnętrzny) i zapominasz o czasie (nie masz pojęcia, jak długo znajdujesz się w tym „transie”).
W takich chwilach stałeś u progu drzwi wiodących do pola kwantowego, zyskując dostęp do współdziałania z uniwersalną inteligencją. W zasadzie już uczyniłeś myśl bardziej realną niż cokolwiek innego."
(pdf.str.65)

"Gdy zachowanie zgodne jest z intencjami, a działanie z myślami, i kiedy umysł współgra z ciałem, a słowa z czynami, wówczas w każdym człowieku budzi się potężna moc."
(pdf.str.81)

"Większość ludzi najczęściej pogrąża się w negatywnych myślach i uczuciach. Czy to prawdopodobne, że większość tego, co się dzieje w teraźniejszości, jest negatywna? Oczywiście, że nie. Negatywizm jest tak częsty, ponieważ albo żyjemy w przewidywaniu stresu, albo przeżywamy go ponownie we wspomnieniach, więc nasze myśli i uczucia są napędzane silnymi hormonami stresu i przetrwania."
(pdf.str.148)

„Cel naszego życia nie polega na tym, aby być dobrym, zadowolić Boga, być pięknym, łubianym i odnoszącym sukcesy. Nasz cel to zrzucić maski i fasady blokujące swobodny przepływ tej inteligencji i ekspresję wyższego umysłu poprzez nas. Czerpać siłę ze swych wysiłków twórczych i zadawać szersze pytania, które przywiodą nas do bujniejszego przeznaczenia. Oczekiwać cudów w miejsce najgorszych scenariuszy i żyć tak, jakby siła wyższa była po naszej stronie. Rozmyślać o tym, co nieprzeciętne, cieszyć się z korzyści czerpanych z tej niewidzialnej mocy i otworzyć umysł na szersze możliwości - a wszystko to, aby się rozwijać i pozwolić wyższemu umysłowi przejawiać się przez nas jeszcze wyraźniej.”
(pdf.str.379)
- bardzo fajnie ujęty sens życia! :)

Warto przeczytać całą.

(czytana/słuchana: 29.05-3.06.2023)
5/5 [9/10]

Świetna pozycja o neuroplastyczności. Merytoryczna, ciekawa, ale też niełatwa. Wymaga dużego skupienia podczas czytania, nie tylko początek traktujący o fizyce kwantowej, ale również rozdziały odnoszące się do medytacji. Ciekawe, niekonwencjonalne podejście, które zdecydowanie do mnie przemawia. Nie jest to jednak poradnik dla kogoś kto oczekuje szybkich zmian. To kompendium wiedzy o procesach zachodzących w naszym umyśle, podświadomości i osobowości oraz opis poszczególnych kroków, które wykonywane z determinacja i oddaniem mogą pomóc osiągnąć cel zmiany nawyków, a nawet osobowości. Zdecydowanie dobra pozycja dla osób które poszukują siebie oraz odpowiedzi na pytania jak wygląda proces kształtowania osobowości.

Jak dla mnie idealny drogowskaz jak opanować myślenie. W trakcie czytania książki już czułem się fantastycznie, a nawet nie zacząłem medytować z intencją. Jestem mega szczęśliwy, że udało mi się trafić na tę pozycję. Będzie to cegiełka w moim rozwoju duchowym, bo niestety często umysł ciągnął mnie w dół. Polecam w 100%.

Ciekawa pozycja, która mi dała inne spojrzenie na to jak funkcjonuje świat.

Ciekawa pozycja, która mi dała inne spojrzenie na to jak funkcjonuje świat.

Dopiero zacząłem czytać ( 79 strona) a już wiem że moje życie nie będzie wyglądać tak samo.
Do mnie trafiła w odpowiednim momencie, i pomogła zrozumieć wiele istotnych kwestii.
Nie mogę się doczekać efektów, jak systematycznie będę wprowadzał w życie prawa opisywane w tej książce.

• Psychologia
  • Poradnik

Dodaj cytat z książki Jak zerwać z nałogiem bycia sobą