Jak przeprogramować swój mózg

Okładka książki Jak przeprogramować swój mózg Joe Dispenza
Okładka książki Jak przeprogramować swój mózg
Joe Dispenza Wydawnictwo: Studio Astropsychologii poradniki
poradniki
Studio Astropsychologii
2022-01-01
2022-01-01
Juliusz Poznański

Znakomita pozycja, polecam każdemu, kto ma dosyć swojego obecnego sposobu myślenia i reagowania na codzienne sytuacje i osoby.
Książka otworzyła mi oczy na pułapki schematów w których tkwimy codziennie. Warto przebrnąć przez, w mojej opinii, niepotrzebnie rozwlekłe opisy struktur mózgu, dla pozostałej wartości.
Książka warta każdej złotówki.

Książka warta każdej złotówki.

Bogata w fachowe słownictwo i zawiera dużo mądrych słów. Na szczęście mój umysł to ogarnął.

Duzo informacji, ale po przeczytaniu rozumiesz czemu, teraz tylko wszystko stosowac w praktyce

Książka zawiera w sobie dużo teorii, która pomaga w zrozumieniu funkcjonowania ludzkiego mózgu i tego, jak myślimy. Miałem wrażenie, że czasem tekst się powtarza, ale może to celowe zagranie dla lepszego zapamiętania informacji. Nie daje dużo wskazówek ani ćwiczeń, za to jest dobrą podstawą do dalszego odkrywania siebie.

Książka zawiera sporo wyjaśnień jak działa ludzki mózg. Niestety większość przykładów jest tutaj oczywista, przez 300 stron czekałam na jakiś przełom - nie doczekałam się. Autor za wszelką cenę chce przekonać do swojego sposobu myślenia, który chociaż jest słuszny, to ciągłe powtarzanie tych samych frazesów staje się męczące. Wiedza raczej dla kogoś kto nigdy nie interesował się tematem.

Niezwykle wartościowa książka, opisująca budowę i działanie naszego mózgu. Obszerna wiedza, którą autor podaje czytelnikowi przedstawiona jest w sposób naukowy i bardzo szczegółowo, ale nie trzeba kończyć medycyny, żeby zrozumieć jej treść. Fantastyczna wiedza, odkrywająca niezwykły potencjał, jaki kryje ludzki mózg.

[...]
„Świadome myśli, powtarzane wystarczająco często, stają się myśleniem nieświadomym”.

Interesuje Cię psychologia, neurologia ?
Ważnym jej przesłaniem jest to, że zmiana tego, kim jesteśmy, wpłynie na przyszłe pokolenia.
Mózg to niezwykle intrygujący organ, a jego potencjał jest do końca niezbadany.
POLECAM !

[...]

Interesuje Cię psychologia, neurologia ?
Mózg to niezwykle intrygujący organ, a jego potencjał jest do końca niezbadany.
POLECAM !

Książka to przede wszystkim naukowa podstawa do poradnikowego stylu pisarza. Nie ma tu miejsca na domysły, złote rady z cyklu blogowych artykułów psychologicznych albo własne przemyślenia. Wszystkie rozdziały są poparte badaniami naukowymi, wieloma ilustracjami struktur, np. budową neuronów czy mózgu i medycznym uzasadnieniem. Do tego dochodzi zrozumiały język. Polecam!

Książka stworzona dla osób pasjonujących się budową, funkcjonowaniem oraz samą naturą mózgu. Opisuje pojęcie tworzenia nowych "poziomów umysłu" co ma odnosić się do tytułu. Jak dla mnie bardzo wciągająca, dająca wiele do zrozumienia oraz co najważniejsze myślenia o samym sobie oraz tym dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy.

• Biblioteka
  • Kupić