Nie bój się bać

Wydawnictwo: Akuracik
Feel the fear and do it anyway
lęk
poradniki
Silence

Z lękiem można sobie poradzić. Książka dostarcza wiedzę i narzędzia, które mogą poprawić zdolność radzenia sobie z lękiem w każdej sytuacji. Z pozycji cierpienia, bezwładu i przygnębienia, uczuć często towarzyszących lękowi, można przejść do postawy cechującej się wewnętrzną siłą, wigorem, radością życia. Zmieniając sposób myślenia można nauczyć się inaczej patrzeć na lęk, widzieć w nim nie tyle przeszkodę na drodze do sukcesu, co ważny składnik życia.

źródło opisu: http://www.akuracik.com/nie+boj+sie+bac,72210043,1,i2.html

źródło okładki: http://www.akuracik.com/nie+boj+sie+bac,72210043,1,i2.html

MałaMi | 2014-03-23

Do wszystkich tego typu poradników podchodzę z dystansem. Jako duża dziewczynka zdaję sobie sprawę, że jedna książka nie zmieni gwałtownie mojego życia lub nastawienia do niego. Jednak tę lekturę wspominam nie najgorzej. Napisana jest zrozumiałym językiem co pomaga przetrwać przez mniej lub bardziej trafne porady. Dla mnie najważniejsze wrażenie to, że wszystko zależy od samego siebie. Motywuje, pobudza do działania i poprawia humor.

Besia | 2013-10-21
Przeczytana: 26 lutego 2013

Napisane w przejrzysty sposób, nie rewelacyjne, ale na pewno pomocne.

Lęk jest wpisany w ludzką naturę, a jedyny sposób na pozbycie się lęku to :idź i to zrób.
Autorka proponuje podejście do lęku z pozycji siły:
Wybór zamiast bezradności, napęd zamiast przygnębienia, działanie zamiast bezwładu.
Na dnie wszystkich lęków tak naprawdę ukrywa się lęk, że sobie z czymś nie poradzimy.

Diana | 2013-09-14
Przeczytana: sierpień 2013

Dobry poradnik, poprawiający nastrój i budujący ogromną wiarę we własne możliwości. Sugestię przeczytania tej książki znalazłam w "Grzeczne dziewczynki się nie bogacą". Gwiazdkę odejmuję za nastawienie, że trzeba zaufać i pozwolić aby część spraw sama się rozwiązała. Jestem typem wojownika i takie podejście nie bardzo zgadza się z moim charakterem. Niemniej jednak warto zajrzeć do tej pozycji. Polecam.

| 2014-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Samorozwój
Przeczytana: 16 lipca 2014

Książkę czyta się dobrze i dostarcza kilku ciekawych rad na temat radzenia sobie z lękiem. Wszystko zależy oczywiście od czytelnika, żaden poradnik nie zmieni człowieka po przeczytanie jeśli on sam tego nie zrobi, ale książka pokazuje możliwości jakie leżą przed nami jeśli tylko ktoś zrozumie, że to czego naprawdę chcemy od życia jest poza strefą komfortu.

irka1998 | 2017-05-13
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Książka która pozwala zrozumieć że za swoje działanie odpowiadamy my sami a nie inne osoby i pomaga usystematyzować to co czujemy, zrozumieć i zacząć tym zarządzać. Porównuje zarządzanie własnymi emocjami do pedagogicznej nauki współistnienia z innymi ludźmi i twierdzi że nie nauczono nas po prostu jak w pewnych sytuacjach interpretować stres i jak zarządzać taką sytuacja w której czujemy lęk. Myślę że im więcej o czymś wiemy tym bardziej oswajamy ten problem i lepiej umiemy sobie z nim poradzić. Łatwiej nam kierować czymś co rozumiemy z tego powodu polecam jako instrukcje obsługi do stresu i pomoc w wytworzeniu sposobu odpowiedniego reagowania na lęk.

Anika31 | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Autorka w tej książce pokazuje nam, że mamy do wybory 2 drogi życiowe. A to, którą wybierzemy zależy tylko od nas, od naszego nastawienia, chęci, motywacji.... Jeśli chcemy spędzić życie radośnie podążajmy za tym co kryje się "za górą", jeśli chcemy być przez całe życie ofiarą to...chowajmy się w mysiej dziurze. Książkę oceniam pozytywnie, w bardzo prosty sposób ukazuje jak ważne w naszym życiu jest nakierowywanie naszej podświadomości. Lęk i strach przed nowym wcale nie musi być destrukcyjny. może w nas odkryć nowe pokłady energii, o której my sami nie mieliśmy pojęcia,że w nas drzemią.

Agnieszka | 2016-10-04
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Jeśli patrzysz na proces podejmowania decyzji, jako na relację "wygrany-przegrany", to jest to książka dla Ciebie.
Autorka przekonuje, że ze strachem możemy się oswoić, że często jest on wynikiem postrzeganiem przez nas rzeczywistości.
Nie ma złych decyzji.
Czasem wystarczy mała zmiana nastawienia, czy myślenia i wiele decyzji nam to ułatwi, np. spojrzenie na podejmowanie decyzji "wygrany-wygrany".

Hootie | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

prosta, lekko się czytająca lektura o bardzo ważnym temacie, który w dzisiejszym świecie często zapominamy. Dla mnie bardzo ważna i przestawiająca postawę w życiu. Pierwsza tego typu i na pewno nie ostatnia.

Jedna z najważniejszych książek dla wszystkich, którym lęk nie pozwala żyć pełnią życia, paraliżuje i odbiera pewność siebie. Ważna i przydatna zarówno dla specjalistów, jak i pacjentów.

Pawelaniol1 | 2017-08-16