Biologia przekonań

Autor:
tłumaczenie
Bartosz Głowacki
The Biology Of Belief: Unleashing The Power Of Consciousness, Matter And Miracles
wydawnictwo
Tu i Teraz
biologia totalna
typ
papier
raindrops
8,19 (21 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ta książka zmieni na zawsze to, co myślisz o swoich myślach i umyśle. Nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu ukazują, iż twoje myśli wpływają na wszystkie komórki twojego ciała. Autor — uznany cytolog — opisuje te precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używając prostego języka, ilustracji, dowcipu oraz przykładów z dnia codziennego...

Autor — uznany cytolog — opisuje te precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używając prostego języka, ilustracji, dowcipu oraz przykładów z dnia codziennego pokazuje jak nowa nauka — epigenetyka — rewolucjonizuje nasze zrozumienie związków pomiędzy ciałem i umysłem, a także bardzo istotnych jej konsekwencji dla życia naszego i globalnej zbiorowości ludzkiej.

„Biologia przekonań” jest przełomową pracą w dziedzinie nowej biologii. Bruce Lipton był profesorem szkoły medycznej na Uniwersytecie Wisconsin i uczonym prowadzącym prace badawcze na Uniwesytecie Stanforda. Jego eksperymenty z błoną komórkową, a także innych wiodących badaczy, szczegółowo zbadały mechanizmy, poprzez które komórki przyjmują i przetwarzają informację. Wykazują one, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia biologicznego — to sygnały ze środowiska (z zewnątrz) komórki kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochądzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli.

Ta niosąca głęboką nadzieję synteza najnowszych i najlepszych badań w dziedzinach cytologii i fizyki kwantowej została uznana jako główny przełom uświadamiający nam, że nasze ciała mogą się zmieniać wraz z przekształcaniem naszych myśli, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b17029-biologia-przekonan.htm

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Karlota | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Książka ma raczej charakter naukowy, spodziewałam się nieco więcej praktycznych informacji i wskazówek. Aczkolwiek biologom (dużo w niej fachowych pojęć), ktorzy podczytują ezoterykę z pewnością się spodoba ;)

Berserker | 2014-05-21
Na półkach: Przeczytane, ReFormat
Przeczytana: 20 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego, tym bardziej, że po tę książkę sięgnąłem po zachęcie osoby, która cieszy się opinią eksperta w kwestii przekonań wśród osób, których wiedzę i doświadczenie cenię. Również po wykładzie pana Liptona na YT, byłem bardzo pozytywnie i entuzjastycznie nastawiony do tej książki. Niestety ani informacje na temat przekonań mnie usatysfakcjonowały ani wiedza dotycząca biologii (rozumiem konwencję polegającym na dużym upraszczani, żeby łatwo przekazać wiedzę osobom nie znającym się na biologii, ale pomimo to jest dużo błędów). Co do biologii, to bardzo zdziwił mnie pan Lipton tym, że z jednej strony jedzie po darwinizmie/neodarwinizmie, a na temat wpływu genów (że są potencjałem, a nie wyrokiem) w olbrzymiej części powtarza właściwie to samo co jeden z największych propagatorów neodarwinizmu - Richard Dawkins w książce "Samolubny gen" (wydanej w 1976 roku).
Spodziewałem się więcej konkretów. Trzecią gwiazdkę daję, ponieważ spodobały mi jego przykłady,...

Michał | 2015-02-01
Na półkach: Kwanty, Posiadam, Przeczytane

Z pełną odpowiedzialnością polecam Wam książkę "Biologia przekonań". Choć może nie jest to do końca łatwa i przyjemna lektura na pewno dostarcza wielu ciekawych informacji i spostrzeżeń na funkcjonowania naszego organizmu.

Jesion | 2013-12-19
Przeczytana: 26 listopada 2013

Spodziewałam się czegoś innego. W książce więcej jest treści dotyczących biologii aniżeli przekonań.

Fredrixxon | 2015-04-06

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica