Biologia przekonań

Wydawnictwo: Tu i Teraz
8,19 (21 ocen i 4 opinie)
tłumaczenie
Bartosz Głowacki
The Biology Of Belief: Unleashing The Power Of Consciousness, Matter And Miracles
biologia totalna
raindrops

Ta książka zmieni na zawsze to, co myślisz o swoich myślach i umyśle. Nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu ukazują, iż twoje myśli wpływają na wszystkie komórki twojego ciała. Autor — uznany cytolog — opisuje te precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używając prostego języka, ilustracji, dowcipu oraz przykładów z dnia codziennego...

Autor — uznany cytolog — opisuje te precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używając prostego języka, ilustracji, dowcipu oraz przykładów z dnia codziennego pokazuje jak nowa nauka — epigenetyka — rewolucjonizuje nasze zrozumienie związków pomiędzy ciałem i umysłem, a także bardzo istotnych jej konsekwencji dla życia naszego i globalnej zbiorowości ludzkiej.

„Biologia przekonań” jest przełomową pracą w dziedzinie nowej biologii. Bruce Lipton był profesorem szkoły medycznej na Uniwersytecie Wisconsin i uczonym prowadzącym prace badawcze na Uniwesytecie Stanforda. Jego eksperymenty z błoną komórkową, a także innych wiodących badaczy, szczegółowo zbadały mechanizmy, poprzez które komórki przyjmują i przetwarzają informację. Wykazują one, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia biologicznego — to sygnały ze środowiska (z zewnątrz) komórki kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochądzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli.

Ta niosąca głęboką nadzieję synteza najnowszych i najlepszych badań w dziedzinach cytologii i fizyki kwantowej została uznana jako główny przełom uświadamiający nam, że nasze ciała mogą się zmieniać wraz z przekształcaniem naszych myśli, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b17029-biologia-przekonan.htm

7,48 (31 ocen i opinii)
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8,14 (21 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Widok z nieba
Clara Sanchez

6,44 (27 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Karlota | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Książka ma raczej charakter naukowy, spodziewałam się nieco więcej praktycznych informacji i wskazówek. Aczkolwiek biologom (dużo w niej fachowych pojęć), ktorzy podczytują ezoterykę z pewnością się spodoba ;)

Berserker | 2014-05-21
Na półkach: Przeczytane, ReFormat
Przeczytana: 20 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego, tym bardziej, że po tę książkę sięgnąłem po zachęcie osoby, która cieszy się opinią eksperta w kwestii przekonań wśród osób, których wiedzę i doświadczenie cenię. Również po wykładzie pana Liptona na YT, byłem bardzo pozytywnie i entuzjastycznie nastawiony do tej książki. Niestety ani informacje na temat przekonań mnie usatysfakcjonowały ani wiedza dotycząca biologii (rozumiem konwencję polegającym na dużym upraszczani, żeby łatwo przekazać wiedzę osobom nie znającym się na biologii, ale pomimo to jest dużo błędów). Co do biologii, to bardzo zdziwił mnie pan Lipton tym, że z jednej strony jedzie po darwinizmie/neodarwinizmie, a na temat wpływu genów (że są potencjałem, a nie wyrokiem) w olbrzymiej części powtarza właściwie to samo co jeden z największych propagatorów neodarwinizmu - Richard Dawkins w książce "Samolubny gen" (wydanej w 1976 roku).
Spodziewałem się więcej konkretów. Trzecią gwiazdkę daję, ponieważ spodobały mi jego przykłady,...

Michał | 2015-02-01
Na półkach: Kwanty, Posiadam, Przeczytane

Z pełną odpowiedzialnością polecam Wam książkę "Biologia przekonań". Choć może nie jest to do końca łatwa i przyjemna lektura na pewno dostarcza wielu ciekawych informacji i spostrzeżeń na funkcjonowania naszego organizmu.

Jesion | 2013-12-19
Przeczytana: 26 listopada 2013

Spodziewałam się czegoś innego. W książce więcej jest treści dotyczących biologii aniżeli przekonań.

Fredrixxon | 2015-04-06
Aneta | 2015-01-27