Biologia przekonań

Okładka książki Biologia przekonań Bruce Lipton
Okładka książki Biologia przekonań
Bruce Lipton Wydawnictwo: Tu i Teraz nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Biology Of Belief: Unleashing The Power Of Consciousness, Matter And Miracles
Tu i Teraz
2021-01-01
2021-01-01
Bartosz Głowacki
biologia totalna

Niestety rozczarowanie. Autor może zna się na cytologii, ale jeśli wypowiada się na inne tematy pojawia się wiele bzdur. Jeśli ktoś chce poczytać o fizyce kwantowej, to jest dostępnych wiele książek napisanych przez fizyków popartych prawdziwymi badaniami i obliczeniami. Niestety książka ta czytelnikowi słabo orientującemu w najnowszych odkryciach naukowych, który nie potrafi zweryfikować wiarygodności przekazywanych informacji robi tylko (za przeproszeniem) "wodę z mózgu".

Ciekawa perspektywa, tematy naukowe przedstawione w dość przystępny sposób wraz z możliwym zastosowaniem na co dzień. Pozwala na skonfrontowanie swoich wartości i przemyśleń z innym punktem widzenia.

🔬 Biologia Przekonań: Klucz Do Mocy Twojego Umysłu! 🌌🧬

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pewne przekonania mają tak ogromny wpływ na nasze życie? "Biologia Przekonań" to książka, która odkrywa fascynujący świat Twojego wewnętrznego umysłu, ukazując, jak głęboko wpływa na Twoje działania i rezultaty. To podróż do środka siebie, w poszukiwaniu tajemnic, które mogą odmienić Twoją rzeczywistość. 🧠🔑

🔍 Odkryj Siłę Przekonań: Czym jest biologia przekonań? To mechanizmy, które kształtują nasze myśli, emocje i działania. Ta książka podpowie Ci, jak zrozumieć te mechanizmy i wykorzystać je w celu osiągnięcia sukcesu i spełnienia.

🌱 Ziarno Wewnętrznej Zmiany: "Biologia Przekonań" to ziarno, które może zrodzić w Tobie wewnętrzną zmianę. Dowiesz się, jak przenikać do głębokich warstw swojego umysłu i tworzyć przekonania, które naprawdę Cię napędzają.

🧬 Moc Neuronalnych Połączeń: Twoje przekonania to rezultat skomplikowanych połączeń w Twoim mózgu. Ta książka opisuje, jak te połączenia wpływają na Twoje zachowania i jak możesz je modelować na swoją korzyść.

🌟 Przekształć Myślenie: "Biologia Przekonań" to przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, dlaczego pewne przekonania blokują Cię przed sukcesem, a inne napędzają Cię do działania. Dowiesz się, jak przekształcić negatywne przekonania w motywujące siły.

🌄 Nowa Perspektywa: Książka ta odkryje przed Tobą, jakie przekonania kierują Twoim postępowaniem w różnych dziedzinach życia - od kariery po relacje osobiste. Zrozumienie tych mechanizmów pozwoli Ci osiągnąć harmonię i równowagę.

💡 Zrozumienie Siebie: Przekonania to nie tylko myśli, to też emocje i działania. "Biologia Przekonań" umożliwi Ci zgłębienie własnej psychiki i zrozumienie, co naprawdę Cię napędza.

🚀 Osiągnij Wyżyny: Czas na wyzwolenie potencjału Twojego umysłu! Książka ta pokaże Ci, że jesteś zdolny do przekształcenia swojego życia poprzez zmianę przekonań.

🔓 Klucz Do Nowej Rzeczywistości: "Biologia Przekonań" to klucz, który otworzy przed Tobą drzwi do nowego poziomu świadomości. Zrozumienie, jak działa Twój umysł, pozwoli Ci stworzyć życie, o którym marzysz.

📚 Odkryj tajemnice biologii przekonań i zacznij kreować swoją rzeczywistość od nowa! Ta książka pomoże Ci zrozumieć, jakie siły wpływają na Twoje życie i jak możesz nimi manipulować, by osiągnąć to, o czym zawsze marzyłeś. Otwórz się na nową perspektywę i wejdź w świat Twojej wewnętrznej mocy już teraz! 🌌🌟

🔬 Biologia Przekonań: Klucz Do Mocy Twojego Umysłu! 🌌🧬

Pierwsze sto stron idzie dość ciężko, ale warto się tym nie zrażać. Bardzo wartościowa książka, poszerza światopogląd. Polecam.

Początek był obiecujący. Autor, z racji wykonywanego zawodu cytologa, wyjaśnił funkcjonowanie komórek w organizmie, do tego opisał nieco swój życiorys i pewne "olśnienia" (nie wzbudzały we mnie wówczas zbyt wielkich podejrzeń). Nie było tak źle. Jednak im dalej w las... tym więcej kwiatków, w żaden sposób nie pasujących do kożucha, jakim jest ludzki organizm.

Dr. Liptonowi wydaje się np., że zrozumiał fizykę kwantową, co noblista, amerykański fizyk R. Feynman skomentował w sposób następujący:

"Jeśli sądzisz, że rozumiesz mechanikę kwantową, to nie rozumiesz mechaniki kwantowej."

Dlatego każdy, kto głosi jakieś teorie z nią związane, powinien być bardzo ostrożny, a będąc laikiem w temacie, tak jak autor "Biologii przekonań", powstrzymać się przed publicznym głoszeniem pomysłów, które powinny pozostać, co najwyżej, w sferze prywatnej, głoszone przy rodzinnym obiedzie lub na spotkaniu ze znajomymi. Przelewanie na papier niesprawdzonych, niepopartych żadnymi badaniami "olśnień", przynosi tylko szkodę, a nie pożytek. Lipton, jako naukowiec powinien to wiedzieć.

Lansowanej przez autora pośmiertnej wędrówki naszego niematerialnego "ja", z jednego odbiornika (ciała) do drugiego, nie skomentuję. Wysiadłem. Ma to tyle sensu, co komentowanie każdego innego objawienia różnej maści charyzmatyków i ewangelizatorów. Po prostu szkoda czasu.

Przestrzegam, przed braniem na poważnie książki "Biologia przekonań".

Dr....

Książka zaczyna się ciekawe, lecz czar szybko pryska. New Age'owy bełkot, pomieszanie nauki z pseudo-nauką. Energie, pozytywne myśli, emocje, geny, wszystkim możemy sterować myślami, wędrówka dusz itp. itd. Autor raz pisze o tym, że nie zgadza się z Darwinem, innym razem zachwyca się teorią kwantową (zdaje się, że jej nie rozumie).
Wszystko okraszone nudnymi, bezwartościowymi anegdotami z życia autora, ale to zdaje się standard literatury przełomu XX i XXI wieku. Kluczową informacją, którą autor podał: rozjaśniło mu się w głowie po tym jak spadł z motocykla - to już o czymś musi świadczyć ;)
Argumenty jakie przytacza to wątpliwej jakości badania, oraz kanapka z nadzieniem z dodatkem oliwek, na którą wylewa sos.
Zdaje się, że celowo używa zawiłej naukowej terminologi, żeby przemycić New Age'ową ideologię. Do treści zawartych w tej książce proszę podchodzić z dużym dystansem.
Po przeczytaniu tej książki stwierdziłem, że lepiej wierzyć w Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny niż NewAge(panteizm)

Wszystko okraszone nudnymi,...

Ocena obniżona, bo ciężko było mi się przebić przez początkowe rozdziały pełne "naukowych" słów. Czytałam po angielsku co pewnie sprawiło, że było to jeszcze trudniejsze. Nie odebrałam tej książki jako lekko napisanej, ale nie zmienia to faktu, że jest bardzo interesująca

Pierwsze czytanie uskuteczniłam w języku angielskim.
Książka w bardzo przejrzysty sposób objaśnia biologię komórkową, a potem kolejne odkrycia autora.
Napisana przystępnie, językiem lekkim, czasem nawet żartobliwie :) Można się dużo dowiedzieć, zmienić swoje poglądy i sposób na życie.

Pierwsze czytanie uskuteczniłam w języku angielskim.

Bardzo wartościowa książka. Początkowe rozdziały dość trudne do przebrnięcia, zwłaszcza dla osób nie posiadających wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Kolejna części książki interesujące, wciągające, obfitujące w wiele praktycznych porównań, a także przykładów z życia. Książka, która potrafi zmienić nastawienie i sposób patrzenia na świat.

Fantastyczna książka. Autor w bardzo przystępny sposób pokazuje NAUKOWO! w jaki sposób (jest biologiem i wykładowcą akademickim) nasze myśli i przekonania wpływają na nasze ciało. Rewelacja, nie spotkałem się wcześniej z żadną publikacją, która potrafiła łączyć te światy w przejrzysty sposób. Żadne wróżki i ciała astralne, wszystko opisane na poziomie komórkowym. Bardzo przyjemnie się czyta zarówno dla laika jak i dla osób z branży :-)

• Psychologia
  • Rozwój osobisty