Umrzeć by stać się sobą. Podróż od choroby, przez otarcie się o śmierć, do prawdziwego uzdrowienia

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Dying to be me. My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing
Fawellotte

Autorka otarła się o śmierć, gdy jej opanowane przez nowotwór ciało przestało funkcjonować. Po Drugiej Stronie otrzymała przesłanie, którym dzieli się z czytelnikami w swojej bestsellerowej publikacji. Dzięki niej ujrzysz przyczynę powstawania chorób i sens, jaki się za nimi kryje. Poznasz także sposób na kompleksowe uzdrowienie – zarówno ciała, jak i umysłu. Przykładem jego skuteczności jest osoba Autorki, która kilka tygodni po otarciu się o śmierć została wypisana ze szpitala bez śladu raka w ciele! Będziesz mógł skorzystać z bezwarunkowej miłości, która uświadomi Ci, kim naprawdę jesteś i dlaczego istniejesz. Dzięki poruszającemu świadectwu Autorki ujrzysz i zaczniesz doceniać cuda otaczającego Cię świata. Rozpocznij nowe, lepsze życie!

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2013

źródło okładki: http://www.talizman.pl/umrze-by-sta-si-sob-p-8585.html

Joanna JJ | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Anita doznała cudu powrotu do życia po śmierci... niezwykła, niesamowita opowieść o chorobie, cierpieniu, bólu, spotkaniu z najbliższymi, którzy wcześniej odeszli ze świata doczesnego. Szybko się czytało, niemniej jednak pod koniec zaczęły się powtórki historii i leciutko zaczęło mnie to nudzić. Ale uważam, że warto było przeczytać po to, żeby z niecierpliwością czekać na spotkanie z najbliższymi.Po przeczytaniu jest taka nadzieja.....

Ramon | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka Anity Moorjani należy moim zdaniem do tych lektur, które powinny być obowiązkowe w szkole! Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałby świat, gdyby każde dziecko w wieku około 12 lat znało tę historię.

Fascynująca! Może nawet lepsza, niż książka wydana przeze mnie ("Rak nie jest chorobą" A. Moritza). Jeszcze bardziej praktyczna, ponieważ opisuje doświadczenia i zdarzenia, które nie miały prawa zaistnieć wg (pseudo)racjonalistycznego betonu.

I cała historia posiada solidną dokumentację medyczną. Nie wątpię, że takie cuda zdarzały się wielokrotnie na świecie, ale rzadko kiedy są one bezdyskusyjnie udokumentowane.

Z tym, że ja utknąłem podczas lektury. Zacząłem od drugiej części, od momentu, kiedy lekarze powiedzieli mężowi, że autorka nie przeżyje. A pierwsza część, dzieciństwo i młodość Anity dużo mniej wciągająca. Chociaż dla całości istotna i warto było przebrnąć również przez nią.

Jaka szkoda, że książka nie ma tak chwytliwego podtytułu, jak superbestseller "Dowód....

| 2017-01-21

Dwie książki towarzyszą mi zawsze i wszędzie, a przeprowadzałam się około 20 razy, w tym zmieniałam kraj zamieszkania. Te dwie książki są jak kotwice, które przypominają mi o co w tym wszystkim, zwanym życiem, na prawdę chodzi.

Pierwsza z nich to "Leczenie uzależnionego umysłu", drugą jest właśnie historia Anity. Ona miała raka. Ja przeszłam inną drogę. Jednak spośród wszystkich książek na temat śmierci i samouzdrawiania, tylko ta, znaleziona 6 lat temu na najniższej półce księgarni, opowiada to, czego i ja doświadczyłam.

Nasza cywilizacja, bazująca na strachu powoli zaczyna trząść się w posadach. Cieszę się, że coraz większa liczba osób zaczyna uświadamiać sobie jak ważne jest ciało, jak ważne są emocje, jak ważna jest moc miłości i moc przebaczenia, jak ważne jest uświadamianie innym, że mimo całej tej fałszywej fasady świata fizycznego nadal warto żyć. I to żyć prawdziwe. Cieszyć się, że jestem częścią wszystkiego, że samotność, choć dojmująca jest potężnym złudzeniem, że...

Przesłanie warte każdej ceny.

Fawellotte | 2013-06-10

Już od dłuższego czasu bardzo interesują mnie tego typu książki, tzn. pisane przez osoby, które przeżyły (lub nie) jakąś ciężką, lub intrygującą chorobę. Gdy tylko usłyszałam o książce "Umrzeć by stać się sobą" stwierdziłam, że muszę ją mieć i miałam nadzieję, że mnie zaskoczy, zaintryguje... Okazało się, że w moich przypuszczeniach było dużo prawdy!

Książka jest czymś w rodzaju autobiografii. Opisywane jest w niej całe życie Anity; ciężki czas dzieciństwa, męki dorastania, trudy bycia hinduską, jedna największy nacisk został postawiony na chorobę nowotworową. Wszystkie te etapy książki były bardzo ciekawie i z każdego jej fragmentu można było się dowiedzieć czegoś ciekawego.

Autorka ma według mnie duży talent pisarski, mianowicie umie wywoływać emocje. Zarówno opowiadając o życiu codziennym jak i o chorobie. Czytając książkę wcielamy się w jej postać. Przeżywamy z nią wszystkie wzloty i upadki, smutki i radości, drobne przyjemności i chwile załamania. To wszytko odczuwałam w...

grejfrutoowa | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Autor: Anita Moorjani
Tytuł: Umrzeć by stać się sobą
Pełen tytuł: Umrzeć by stać się sobą. Podróż od choroby, przez otarcie się o śmierć, do prawdziwego uzdrowienia
Tytuł oryginalny: Dying to be me
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 247

Anita Moorjani to hinduska wychowana w Chinach. Jest autorką książki „Umrzeć, by stać się sobą”, którą w 2013 roku wydało Studio Astropsychologii.
Książka opowiada o życiu Anity. Miała ona ciężką młodość – nie czuła się mocno związana z własną kulturą, chciała odmiany, a rodzice pragnęli dla niej męża. Miał być tradycyjnym hindusem, z zasadami. Jednak Anita sama znalazła sobie męża i była szczęśliwa. Do czasu jak się okazało – jej przyjaciółka zachorowała i zmarła. Po tym wydarzeniu Anita postanowiła się przebadać. Okazało się, że ma raka. Choroba wykończyła ją psychicznie i fizycznie. W końcu w ciężkim stanie trafiła do szpitala. W stanie śmierci klinicznej zrozumiała, że życie to największy dar i że powinna zrobić wszystko, by być...

Czarny Kapturek | 2013-07-29

Życie – każdy z nas ma inny pomysł na przeżycie tego etapu. Jest to spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak kraj, w którym się urodziliśmy, czy status majątkowy rodziny. Jak wielu ludzi tak wiele pomysłów na życie.
Bywa też tak, że nasza największa przygoda zostaje natychmiastowo przerwana przez chorobę. Czego nikomu nie życzę, nawet największemu wrogowi.
Anita Moorjani urodziła się w Singapurze, w hinduskiej rodzinie, potem przeprowadzili się do Hong Kongu, gdzie uczyła się w brytyjskich szkołach. Żyła w wielokulturowym świecie. Ma brata. Rodzice wychowywali ją w duchu ich religii, więc wiedziała, że szybko wyjdzie za mąż, ale nie o tym marzyła.
Od zawsze chciała osiągnąć jak najwięcej, dlatego dużo uczyła się. Gdy przyszła pora do zamążpójścia czuła, że to nie jej czas. Zerwała zaręczyny, a dzięki temu wydarzeniu zyskała niezależność jakiej pragnęła. Dostała w końcu pracę. Po pewnym czasie poznała wspaniałego człowieka Dannego – również hindusa, z którym wzięła ślub,...

gabi | 2018-01-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane