Mapa twojej duszy. Użyj energii żywiołów, by żyć głębiej

Okładka książki Mapa twojej duszy. Użyj energii żywiołów, by żyć głębiej Jennifer Freed
Okładka książki Mapa twojej duszy. Użyj energii żywiołów, by żyć głębiej
Jennifer Freed Wydawnictwo: Feeria ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
A Map to Your Soul
Feeria
2024-03-13
2024-03-13

Okładka książki Przewodnik po typach osobowości Debra Birnbaum, Jennifer Freed
Przewodnik po ... Debra Birnbaum, Jen...

"MAPA TWOJEJ DUSZY. Użyj Energii Żywiołów, by Żyć Głębiej" to niezwykła podróż w głąb siebie, prowadzona przez Jennifer Freed. Dla tych, którzy są świadomi, że kluczem do odkrycia skarbów ukrytych w ich wnętrzu jest własna mapa, ta książka staje się niezastąpionym przewodnikiem. Zainspirowana astrologią psychologiczną, oferuje ona wskazówki dotyczące połączenia się z własną duszą i odkrycia potencjału ukrytego w kosmicznym DNA każdego z nas.

W tej książce astrologia psychologiczna staje się mostem łączącym badanie duszy z analizą gwiazd. Freed skupia się na wykorzystaniu sił żywiołów - ognia, ziemi, powietrza i wody - jako fundamentu praktyk leczenia znanych z kultur chińskiej, rdzenno-amerykańskiej, wedyjskiej oraz tybetańskiej. Podkreśla, że jesteśmy nie tylko produktem tych żywiołów, ale także mądrością, którą one reprezentują.

Poprzez dbanie o równowagę żywiołów w naszym życiu, możemy znaleźć harmonię z naturą i zacząć odkrywać bogactwo, które tkwi w nas samych. Freed wprowadziła mnie w świat dwunastu domen, które odpowiadają dwunastu domom astrologicznym, każdy reprezentujący inną sferę życia. Dzięki tej książce można nauczyć się wykorzystywać moc żywiołów w konkretnych dziedzinach życia, zarówno dla własnego dobra, jak i dla dobra bliskich.

Wypełniona specjalnymi kwestionariuszami, testami i ćwiczeniami, książka zaprasza do głębszego poznania siebie i zrozumienia własnego "ja". Jest to praca, która wymaga zaangażowania i czasu, ale z pewnością przyniesie owocne rezultaty. Można ją wykorzystać na wiele sposobów - jako np. roczny kurs, dogłębne studium poszczególnych rozdziałów lub krótsze sesje pracy nad konkretnymi aspektami życia.

W dzisiejszym świecie, gdzie większość z nas oddala się od natury i zatraciła kontakt ze swoją wewnętrzną mądrością, książka staje się przewodnikiem powracającym do źródeł. Wskazuje drogę, jak odnaleźć równowagę i harmonię, które są kluczem do prawdziwego rozkwitu. To nie tylko książka, to podróż ku pełniejszemu życiu i większej samoświadomości.

Przyznam wam się szczerze, że to była najdłużej pisana przeze mnie recenzja. Nigdy nie miałam nic wspólnego z astrologią, nie czytałam tego typu książek. Jak zobaczyłam , że wydawnictwo Feeria wyszło z propozycją zrecenzowania tej książki pomyślałam, że będzie to kolejne wyjście ze strefy komfortu i często podkreślane przeze mnie poszerzanie horyzontów.

“Mapa Twojej duszy. Użyj energii żywiołów, by żyć głębiej” to książka, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Okazało się jednak, że ilość informacji nieco mnie przytłoczyła i już wiem, dlaczego autorka sugeruje, aby rozłożyć pracę z tą książką na 12 m-cy :) dlaczego akurat na 12? Ponieważ w tej książce znajdziemy 12 rozdziałów, a każdy poświęcony jest innej domenie. Nie wiecie czym jest domena? Nie martwcie się, ponieważ w książce są dodatki, które osobom, które nie mają pojęcia o astrologii (tak ja),wszystko wyjaśnią. W książce Jennifer Freed pisze o domenach takich jak: “Pierwsze wrażenie”, “Twoje podstawowe wartości”, “Jak mówisz i jak słuchasz”, “Dom wewnątrz i dom na zewnątrz”, “Miłość i tworzenie”, “Nawyki zdrowotne”, “Mapa wsparcia”, “Intymność i seks”, “Magia wiary”, “Dziedzictwo i reputacja”, “Święta ekipa” oraz “Duchy i pokusy”.

“Mapa Twojej duszy” to nie jest książka, którą weźmie się do ręki i przeczyta od początku do końca w jeden wieczór, i to nie dlatego, że nas nie wciągnie. Wręcz przeciwnie, znajdziemy tu mnóstwo wypunktowanych informacji, które czyta się dość szybko, ale i ćwiczeń, do wykonania których należy określić swój żywioł przypisany do znaku zodiaku. Ale to nie jest jedyna potrzebna do zdobycia wiedza, aby móc przepracować tę książkę - musimy zrozumieć swój horoskop urodzeniowy, a co za tym idzie stworzyć go na podanej w książce stronie internetowej. I tu dla mnie zaczęły się schody, bo ja się w tym pogubiłam. Stworzyłam pewnego rodzaju wykres, który nie do końca rozumiałam i nie mogłam ruszyć z miejsca. I nie jest to wina książki, ponieważ mimo tematyki jest ona napisana bardzo przystępnym językiem. Może to po prostu nie był mój czas na poszerzenie wiedzy astropsychologicznej? Jestem przekonana, że wrócę do tej książki za jakiś czas, kiedy moje życie będzie nieco spokojniejsze i będę mogła skupić się na swoim wnętrzu i je przeanalizować, aby jak pisze autorka zrozumieć siebie i “żyć głębiej”.

“Mapa Twojej...

Dzisiaj przychodzę z recenzją czegoś zupełnie innego. Jeszcze nigdy w swoich rękach nie miałam książki z gatunku ezoteryki, ale, że byłam je bardzo ciekawa to udało mi się otrzymać egzemplarz do recenzji za co bardzo dziękuję @wydawnictwo_feeria
Po zapoznaniu się z jej opisem, pokładałam nadzieję, że mnie nie zawiedzie i ku mojemu zdziwieniu tak się właśnie stało.
Tak naprawdę nigdy nie przywiązywałam uwagi do kontaktu z żywiołami. Nie wiedziałam, jak i czy naprawdę działają, czy można się dowiedzieć, jakim żywiołem jesteśmy a dzięki tej książce udało mi się poznać tę tematykę. Byłam jej bardzo ciekawa i uwaga, otrzymałam odpowiedź na wszystkie moje pytania.

Ciekawym rozdziałem były przedstawione tu ćwiczenia, dzięki którym można poznać nasze zainteresowania, cechy, ale także styl naszego życia. Co najważniejsze, dla takiego laika jak ja, wszystko opisane jest prostym i zrozumiałym językiem.

Według autorki każdy znak zodiaku jest jednym z czterech żywiołów: ogniem, ziemią, wodą lub powietrzem. Każdy z tych żywiołów posiada swój odpowiednik w 1 z 12 domów astrologicznych.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Oprócz tego, że poznajemy tu astrologię poznajemy też siebie.

Takie książki warto czytać i z pewnością, przeczytam ją raz jeszcze w odpowiednio dopasowanym do niej czasie.

Tak...

Autorka sama przyznaje ,że ta książka nie jest uniwersalnym poradnikiem, jest raczej przewodnikiem po ścieżce samopoznania. Książka pomoże Ci odkryć własny charakter, swoje miejsce we wszechświecie oraz mądrość w relacjach z użyciem wiedzy astrologicznej .
Poszczególne rozdziały, informacje są tak oznaczone, że możemy bardzo łatwo je odnaleźć i bardzo łatwo do nich wrócić ,co w przypadku tej książki jest bardzo przydatne. Dlaczego ? Ponieważ książka przekazuję nam wiedzę oraz narzędzia dzięki, którym możemy sobie poradzić z problemami życia codziennego oraz lepiej odnaleźć i poznać siebie. Wcale w tym momencie nie musimy być zagubieni na każdym poziomie naszego życia. Dzięki podziałowi na 12 rozdziałów dotyczących różnych sfer życia łatwo możemy odnaleźć interesujący nas w danym momencie fragment. Nie jest wymagane by czytać wszystkie rozdziały w kolejności w której są podane możemy zawsze wrócić do rozdziału który akurat w danym momencie nas interesuje .
Cieszę się, że książka jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców ponieważ jeśli nigdy nie mieliście kontaktu z astrologią czy z astropsychologią i tak jesteście w stanie w pełni zrozumieć co jest w tej książce i użyć wiedzy, którą otrzymacie . W prosty sposób jest przekazane co możecie zrobić aby osiągnąć cel.
Jaki cel pozwala osiągnąć ta książka? Przede wszystkim poznanie siebie ale też lepsze współgranie ze środowiskiem.

Polecam książkę zwłaszcza osobom z otwartym umysłem , które chcą popracować nad sobą w nieco mniej konwencjonalny sposób.
Muszę zaznaczyć, że książka jest bardziej dla osób zainteresowanych astrologią niż psychologią . Książka skupia się głównie na wpływie astrologii na twoje życie i cechy. Przypisuje ogromne znaczenie żywiołom i gwiazdom. Studiuję psychologię ,dlatego na pewne aspekty książki patrzę raczej krytycznie .

Nie mniej warto ją przeczytać i mieć w zasięgu ręki . Zaproponowane warsztaty są dobrą okazją aby wraz z przyjaciółmi poprawić swoje działania w danej dziedzinie ale również aby samemu popracować nad naszymi mocnymi i słabymi stronami . Kwestionariusze pozwalają nam poszerzyć swoją wiedzę na temat naszych zachować oraz dać nam chwilę aby zatrzymać się i zastanowić nad tym kim chcemy być i w jakim kierunku się rozwijać.
Świetnym elementem książki jest to, że autorka w każdym rozdziale podkreśla złożoność człowieka i pokazuje jak wiele cech składa się na naszą osobę.
Pod koniec książki czekają na nas aż cztery dodatki . Pierwszy pozwoli wam zgłębic się w horoskop urodzeniowy. Drugi dodatek dotyczy domów astrologicznych . Dodatek trzeci pozwala bardziej zapoznać się z systemami domów w astrologii. Dodatek czwarty odpowiada nam na bardzo ciekawe pytanie : "Dlaczego ludzie mówią , że astrologia już się nie sprawdza.... I dlaczego nie mają racji?"
Mnie osobiście dodatek czwarty nie przekonał , nadal podchodzę bardzo sceptycznie do znaczenia astrologii . Nie zgadzam się również z tym iż gwiazdy i planety mają tak ogromny wpływ na kształtowanie się człowieka.

Autorka Jeniffer Freed rozpoczyna dedykacją, która mnie rozczuliła: „Dedykuje tę książkę Rendy, której miłość sprawiła, że wszystkie żywioły zaczęły śpiewać”. A pierwsze zdanie: „ta książka ma na celu pomóc ci żyć pełnią życia” i potwierdzam, po rzetelnym przeczytaniu tej książki, wykonaniu wszystkich ćwiczeń jest to bardzo możliwe. Autorka ostrzega, że: „moja książka jest dla ludzi świadomych tego, że odpowiedzi kryją się gdzieś wewnątrz nich samych, a jedyna mapa, która wskaże im drogę do skarbu, jest wyjątkowa i przeznaczona wyłącznie dla nich”.

„Mapa duszy” odwołuje się do dziedziny nauki astropsychologii, czyli astrologii psychologicznej, która: „jest (…) inspirującym, oddziałującym na wyobraźnię badaniem twoich duchowych możliwości, z poszanowaniem twoich osobistych wyborów oraz tego, ze to ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Odkrywa ona przed tobą szczegóły twojego prawdziwego „ja”, mobilizując cię w ten sposób do sterowania własnym życiem w kierunku, który przyniesie ci najwięcej satysfakcji i korzyści”. Jeniffer Freed oprowadza nas po czterech żywiołach: ogniu, ziemi, powietrza i wody i udowadnia ich wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

Jeniffer Freed w książce mapa duszy oprowadza nas po dwunastu domach astrologicznych:
domena pierwsza: Pierwsze wrażenie,
domena druga: Twoje podstawowe wartości,
domena trzecia: Jak mówisz i jak słuchasz,
domena czwarta: Dom wewnątrz i na zewnątrz,
domena piąta: Miłość i tworzenie,
domena szósta: nawyki zdrowotne,
domena siódma: Mapa wsparcia,
domena ósma: Intymność i seks,
domena dziewiąta: Magia wiary,
domena dziesiąta: Dziedzictwo i reputacja,
domena jedenasta: Święta ekipa,
domena dwunasta: Duchy i pokusy.

„Mapa duszy” to swoisty przewodnik terapeutyczny do samodzielnej pracy dla osób obudzonych do świadomego życia, świadomych siebie ale i tych, którzy na tę ścieżkę dopiero wkraczają. Układ teoria-przykład-ćwiczenia jest bardzo pomocny w odkrywaniu siebie, swoich moich i słabych stron.

Moje osobiste wrażenia z książki „Mapa duszy” to przede wszystkich zachwyt nad merytoryczną jej zawartością. Jestem całkowicie usatysfakcjonowana. Czytając i pracując z takimi książkami widzę swoje własne postępy, kim i jaka byłam kilka lat temu, a co dziś stanowi o moim „ja”. Jak długą, ciężką, dramatyczną drogę przeszłam do osiągnięcia szczęścia w byciu ze sobą samą szczęśliwą, nauczeniu się zdrowego egoizmu a przede wszystkim pokochanie siebie samej moją własną miłością. Dzięki Jeniffer Freed dowiedziałam się w jaki sposób wzmacniać pozytywne cechy a w jaki zmniejszać negatywne cechy mojego znaku zodiaku. Zaspokoiła moją ciekawość odnośnie znaku zodiaku i wpływu mojego na moje życie. Autorka opiera się na wiedzy z zakresu psychologii, astrologii i neuronauki, co dodatkowo podnosi wartość tego poradnika.

Zachęcam Was do odbycia fascynującej podróży w głab siebie. Będzie ciekawie i fascynująco :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Feeria.

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Miałam nadzieję, że mnie nie zawiedzie i na szczęście tak się stało. Gdy tylko ją dostałam od razu zaczęłam ją czytać. Do czasu przeczytania książki nie miałam kontaktu z żywiołami. Nie wiedziałam jak działają, jak się dowiedzieć, którym żywiołem jestem i wiele innych informacji. Byłam ciekawa tego wszystkiego i dzięki temu poradnikowi dostałam odpowiedź na wszystkie moje pytania.
Podobały mi się ćwiczenia, które pomagały zagłębić się w naszych upodobaniach, cechach i stylu życia. Wszystko jest napisane zrozumiałym językiem. Mimo że nie rozumiałam na początku astropsychologii, to szybko się w tym zaklimatyzowałam.
Każdy znak zodiaku jest którymś z czterech żywiołów, ogniem, ziemią, wodą albo powietrzem. Każdy żywioł ma odpowiednik w którymś z dwunastu domów astrologicznych. Nie było to dla mnie łatwe zadanie. Ciężko mi było dopasować znaki zodiaku do każdego domu. Ale po pewnym czasie mi się to udało.
Ten poradnik przyjemnie się czyta, można poznać astrologię i przede wszystkim siebie. Każdy rozdział ciekawi coraz bardziej i motywuje do tego, aby dzięki niemu móc zdobywać to czego się pragnie i wykorzystywać swoje wartości.
Każdy rozdział powinien być przerabiany przez miesiąc, lecz ja przeczytałam całą książkę w niecałe dwa tygodnie. Wiem już teraz, że na pewno wrócę do tej lektury i będę przerabiała każdy rozdział przez taki czas jaki autorka proponuje. Takie książki warto czytać.

Poradnik zawiera w sobie bardzo przejrzyste, jasne i zrozumiałe dla czytelnika informacje, odnośnie mocy czterech tytułowych żywiołów. Dziedzina, którą porusza, czyli astropsychologia, szczerze przyznaje jest dla mnie kompletną nowością, jednak nieco przybliżyłam sobie jej tematykę za pomocą właśnie tego poradnika. Fajna rzecz w tej książce to nastawienie autorki na samo życie, abstrahując już nawet od pojęć, związanych z astrologia i psychologia, Jennifer Freed. Dotyczą one przekuwania złych sytuacji, czy negatywnych przekonań w pozytywne, stanowiące ważną dla nas lekcje, czy naukę. Przybliżenie sobie właściwości czterech żywiołów pozwoli poznać nam mapę naszej duszy, co sprzyjać będzie samoakceptacji, samorealizacji i osobistemu rozwojowi. Oprócz obszernego materiału informacyjnego odnajdziemy tu również różne opisy i ćwiczenia, które pozwolą nam lepiej zrozumieć działania żywiołów

"Mapa twojej duszy" staje się naszym przewodnikiem przez labirynt własnej duszy, otwierając przed nami drzwi do tajemniczych zakamarków naszej psychiki. Książka opowiada o czterech żywiołach - ogniu, ziemi, powietrzu i wodzie, ukazując ich właściwości oraz wpływ na ludzką naturę i świadomość. Książka pozwala dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy, odkryć nowe talenty. Pomaga również kierować swoim życiem zgodnie z bliskimi wartościami, zaakceptować swoje emocje. Motywuje do osiągania własnych celów. Polecam!

„Mapa Twojej duszy” Jennifer Freed to niezwykłe połączenie psychologii i astrologii. Książka skupia się na przedstawieniu charakterystyki każdego z czterech żywiołów; ognia, ziemi, powietrza i wody. W tej książce odnajdziecie nie tylko narzędzia do lepszego zrozumienia samego siebie, ale także praktyczne wskazówki, jak wzbogacić swoje codzienne życie i poznacie rytuały doskonale dopasowane do waszych duchowych potrzeb.

Przeplatając teorię z praktyką, Freed stworzyła niezwykłe kompendium, które pozwala odkryć nie tylko swoje ukryte talenty, ale także prowadzić życie zgodnie z najważniejszymi wartościami. Wskazówki zawarte w książce nie tylko inspirują do działania, ale także pomagają przełamać bariery emocjonalne i kreatywne, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

Jedną z kluczowych zalet tej książki jest jej pozytywne podejście do życia i możliwość zmiany negatywnych przekonań na pozytywne. Freed nie tylko zachęca do aktywnego podejścia do życiowych wyzwań, ale także pokazuje, jak każda porażka może być lekcją i szansą na osobisty rozwój. Najważniejsze to nie poddawać się, podejmować wyzwania i żyć w zgodzie ze sobą. A poznanie mapy swojej duszy jest najlepszą drogą do samoświadomości. Polecam! 🍀

Każdy znak zodiaku należy do jednego z czterech żywiołów, z kolei każdy z żywiołów opiera się na dwunastu domach astrologicznych odpowiedzialnych za różne dziedziny życia.

Autorka łącząc psychologię i astrologię pokazuje nam, w jaki sposób możemy zacząć żyć pełnią życia, tworząc zdrowe relacje, odkrywając własny charakter oraz możliwości własnego rozwoju. Pozwala nam również lepiej zrozumieć siebie i osoby będące w naszym najbliższym otoczeniu oraz jak nawet najdrobniejsza zmiana w naszym życiu może pozytywnie wpłynąć na nas samych, pozwalając nam osiągnąć nasze najskrytsze marzenia i żyć pełnią życia. Zachęca nas, by nie przejmować się czyjąś oceną w podążaniu za własnymi celami, gdyż jesteśmy tylko ludźmi, których zmysły zostały stworzone do stałego osądzania i oceniania, rozumiejąc to, nie dajemy możliwości, by ktokolwiek decydował o naszym życiu i mówił nam, jak mamy się zachowywać. Strach już nie będzie nas paraliżował przed podejmowaniem nowych wyzwań i stawianiem sobie celów do osiągnięcia.
"...to, kim jesteśmy, nie ma nic wspólnego z kwotami na naszym koncie, naszym pięknem ani dobytkiem. Opiera się natomiast na tym, czy czujemy się kochani i jak głębokie są nasze relacje z bliskimi..."

Freed w prosty sposób wyjaśnia zagadnienia poprzez opisy i ćwiczenia, odkrywając nasze możliwości, słabe jak i mocne strony bez konieczności posiadania większej wiedzy o astrologii oraz własnym horoskopie. Wskazuje jak wykorzystać cechy innych żywiołów, aby zachować równowagę życiową i odkryć własne talenty.

Książka jest niezwykle ciekawa i motywującą do pełnego wykorzystania swojego potencjału, by osiągnąć własne cele a z wszelkich niepowodzeń wyciągać wnioski. Spełniajmy marzenia, robiąc to, co nas uszczęśliwia i pozwala nam być w pełni sobą. Serdecznie polecam!

• Współpraca
  • Z polecenia do kupienia ...

Jennifer Freed Mapa twojej duszy. Użyj energii żywiołów, by żyć głębiej Zobacz więcej