Magia w słoiku

Okładka książki Magia w słoiku Charity L. Bedell
Okładka książki Magia w słoiku
Charity L. Bedell Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Wydawnictwo Kobiece
2024-03-20
2024-03-20
Patrycja Zarawska

Czytałam już o magii świec, magii kuchennej, kolorów, kryształów i roślin. Teraz przyszła pora na magię pojemników, o której opowiada Charity L. Bedell – autorka kart i kilku publikacji dotyczących czarostwa (publikująca również pod pseudonimem Loona Wynd).

Autorka w tej publikacji dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą z zakresu magii pojemników, która zależnie od regionu i swoich korzeniu wygląda nieco inaczej. Charity L. Bedell opisuje w przystępny sposób zasady, jakie „obowiązują” przy tego typu magii, zwraca uwagę na to, z jakiego zakątka świata pochodzą poszczególne receptury, czy rytuały, ukazując tym samym to, jak kształtowało się czarostwo w Ameryce i Europie.

Książka ta podzielona jest na trzy części.
W pierwszej poznajemy podstawy magii pojemników. Charity L. Bedell omawia dobór pojemników oraz ich wypełnienia. Opisuje, jak naładować ów narzędzie i, jak z nim pracować. Przedstawia tutaj krok po kroku formuły i przygotowywanie intencji, więc początkujące wiedźmy nie powinny mieć problemu z rzucaniem zaklęć.

W drugiej części autorka skupia się na zaklęciach i czarach, rozdzielając jednak ów czarostwo na to związane ze słoikami, butelkami, kulami, pudełkami (i innymi skrzyneczkami) oraz laleczkami. Do każdego podrozdziału Charity L. Bedell dodała kilka słów wstępu, wyjaśniając zastosowanie konkretnego sposobu magii. Oczywiście nie brak tutaj przeróżnych zaklęć, które opisane są również krok po kroku, tak by ułatwić korzystanie z książki i z nich samych.

Ostatnia część poświęcona jest temu, co umieszczamy w wybranych przez nas pojemnikach. Poznacie więc – wybrane – zioła i rośliny magiczne wraz z adnotacjami, do jakich czarów mogą zostać użyte. Autorka przedstawia też niektóre z minerałów, metali i kryształów, oznaczając przy tym te, które nie powinny mieć kontaktu z wodą, by można było wykorzystać ich potencjał w czarach. Charity L. Bedell omawia również „składniki” pochodzenia zwierzęcego.
W tej części znajdziecie ogrom przepisów na olejki i kadzidła.

Autorka w swojej książce zwraca również uwagę na to, by uważać na składniki, z którymi pracujemy. Ważne jest bowiem zachowanie bezpieczeństwa i higieny przy sporządzaniu mikstur i magicznych mieszanek. Jeśli jesteście uczuleni na jakąś roślinę, czy olejek powinniście zrezygnować z jego użycia lub poszukać zamiennika. Charity L. Badell zwraca też uwagę na to, że składniki „pochodzenia zwierzęcego” nie mogą być odbierane naturze siłą i przemocą, gdyż nie zadziałają tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Jeśli jesteście zainteresowani magią tego rodzaju, to z całą pewnością sięgnięcie po Magię w słoiku będzie słusznym krokiem ku rozwijaniu swoich magicznych zainteresowań. Znajdziecie w tej książce bowiem nie tylko zaklęcia i opisy rytuałów, ale także informacje dotyczące tego, skąd ten rodzaj magii „się wziął” i jak ewoluował na różnych kontynentach.

Napełnić życie magią.

Słyszeliście kiedyś o magii w słoiku? Lub w jakimkolwiek innym szklanym pojemniku, albo w woreczku lub w saszetce? Jeśli nie, to polecam Waszej uwadze "Magię w słoiku. Czary i zaklęcia z użyciem szklanych pojemników, saszetek i woreczków" - bardzo interesującą, a momentami także pouczającą lekturę na temat przyciągania dobrej energii. Tym bowiem jest w swej istocie to, co dziś określamy mianem "magii": zbieraniem wokół siebie tego, co dobre.

Książkowe Nowości Księgarni Tania Książka to zawsze tytuły ciekawe, intrygujące, wychodzące poza dobrze znane schematy. Bardzo często towarzyszy im powiew świeżości, intrygująca zapowiedź czytelniczej przygody, lub też - tak jak w tym przypadku - dawka zmieszanych z magią tajemnic i tradycji, które są w stanie rozpalić wyobraźnię i zaintrygować od pierwszej do ostatniej strony. Na takie historie warto się skusić, zapewniają one bowiem nie lada rozrywkę i są szansą na całkiem nowe czytelnicze doznania.

„Magia w słoiku” to księga zaklęć, ćwiczeń i praktyk, opisująca sposoby wybierania i wypełniania pojemników z wykorzystaniem europejskiej magii ludowej i współczesnych czarów. Autorka dzieli się w niej obszerną wiedzą o tym, jakie są rodzaje pojemników, jak je napełniać i jak bezpiecznie kończyć z nimi pracę po wykonaniu przez nie ich zadania.

Dowiedz się, jak pracować z magicznymi słoikami, torebkami, saszetkami, puszkami czy woreczkami. Uzupełniaj je ziołami, kryształami, kadzidłami i olejkami wybranymi do osiągnięcia konkretnych krótko- i długoterminowych celów. Poznaj ponad sto praktycznych zaklęć i dowiedz się, co zrobić, gdy zaklęcie się cofnie lub nie zadziała. Sięgnij po entuzjastycznie przyjęty przez czytelniczki i czytelników przejrzysty, praktyczny przewodnik po magicznych pojemnikach i używaj go do własnych potrzeb.

Zawsze uważałem, że w życiu ważny jest umiar - także w przypadku takich lektur, jak ta, najlepiej jest ją bowiem potraktować tyko i wyłącznie jako interesującą ciekawostkę. Książki poświęcone ezoteryce i parapsychologii - takie jak ta - to wyjątkowe lektury, które wymykają się tradycyjnym sposobom pojmowania ludzi, świata i otaczającej nas rzeczywistości. To książki z pogranicza mistycznej duchowości, religii, mistycyzmu, przepowiedni i tajemnic, które od zawsze zakorzenione są w prastarych ludowych mądrościach. Obecnie coraz częściej się do tego wszystkiego wraca, stąd zapotrzebowanie na takie właśnie książki, którym nie brak odbiorców. Z pewnością nie zabraknie ich też w tym przypadku - ta lektura z całą pewnością na to zasługuje.

"Magia w słoiku" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce pracować nad swoim magicznym warsztatem i doskonalić się w sztuce czynienia czarów. Oczywiście tych dobrych. Dla nowicjuszy i nowicjuszek będzie to początek ekscytującej drogi, a dla doświadczonych czarownic i czarowników szansa na zdobycie i pogłębienie kolejnych umiejętności.

Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości TaniaKsiazka.pl

Zapraszam raz jeszcze do sekcji Nowości TaniaKsiazka.pl

#bloggujezTK #taniaksiazka #taniaksiazkapl #ksiegarniataniaksiazka #magiawsłoiku #czary #zaklęcia #charitylbedell #białamagia #cosnapolce #bookreview #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #bookreview #instabooks #instabookspoland

Napełnić życie magią.

Autorka sama siebie określa jako wiedźmę. Wspomina jak ważne jest wracanie do korzeni i pamięć o przodkach.
Przedstawia propozycje sporządzenia magicznych słoików, które mogą zadbać o przyciąganie dobrej energii.

Wiele z przytoczonych praktyk nawiązuje do tradycji i folkloru z różnych stron świata. Najbardziej zainteresował mnie wątek o kulach z zaklęciami - które często można widywać w starych filmach i bajkach. Kule europejskich czarownic miały za zadanie wchłaniać wszelkie zło i usprawniać odczyt, a kule na wzór amerykańskich wiedźm robiło się z kolorowego szkła, które dawało dodatkowe mylące refleksy dla złych duchów.
Zaskoczyło mnie, że autorka wspomina o czarnej magii, która (jeśli byłaby prawdziwa) w niepowołanych rękach mogłaby wyrządzić dużo krzywdy. Nic dziwnego, że takie lektury i taka wiedza jest dużą inspiracją dla autorów książek i scenarzystów w świecie filmowym. W końcu gdzie znajduje się dobro, tam też czaić musi się zło.

Jednak większość rozdziałów skupia się na sporządzaniu słoików w dobrym celu - by chronić rodzinę, zadbać o zdrowie oraz zdobyć siłę i odwagę. Najczęściej do wykonania potrzebny jest szklany słoik oraz zioła, które znajdziemy w naszej kuchni. Często intencje zapisuję się na zwykłej kartce papieru.

Książkę odbieram jako zbiór ciekawostek, ale nie da się ukryć, że autorka przedstawia wiele przepisów, by wcielić magię w życie - to propozycja dla odważnych.

Zapewne nie będzie to lektura dla każdego, ale jeśli jesteście ciekawi sięgajcie po nią śmiało 😊

Magia w słoiku" to fascynujący przewodnik po świecie tajemniczych praktyk magicznych, idealny dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż w krainę magii. Autorka zabiera nas w podróż przez świat zaklęć, koncentrując się głównie na technikach opartych na słoikach i butelkach, ale także eksplorując magiczne właściwości minerałów i kryształów. Książka jest podzielona na trzy klarowne części, zaczynając od podstawowych informacji dotyczących rozpoczęcia praktyki magicznej, wyboru odpowiednich pojemników, aż po praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia własnych zaklęć krok po kroku. Autorka nie tylko przedstawia gotowe receptury, ale również inspiruje do eksperymentowania i tworzenia własnych, unikatowych praktyk magicznych. To lektura, która nie tylko wciąga od pierwszych stron, ale także stanowi praktyczne narzędzie dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie magii. Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym magią, zarówno początkującym, jak i doświadczonym praktykom.

• 3.3 Ebooki
  • 3.8 Legimi
  • Współpraca
  • Papierowy
  • Witchy
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki Magia w słoiku