Anegdoty o przeznaczeniu

Tłumaczenie: Wiesław Juszczak
Seria: Biblioteka Wydawcy - Wydawnictwo Sic!
Wydawnictwo: Sic!

- Burze
- Nieśmiertelna opowieść
- Pierścień

źródło opisu: opracowanie własne

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-1-144-49016-anegdotyoprzeznaczeniu.htm

Klaudia Lewandowska | 2018-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 05 października 2018

Moja ukochana polonistka pokazała mi dawno temu Ucztę Babette, a dopiero teraz trafiłam na cały zbiór i równie mocno zauroczył mnie Nurek i Burze. To świetny styl i szansa na głęboką refleksję. Nie da się ukryć, że mimo silnych rysów postaci kobiecych rozczarowywał mnie tak duży nacisk na wygląd i jego znaczenie, odrobinę nazbyt mocno nakreślone i rozbuchane w opisach, kiedy ja szukam czegoś innego i wolę dać więcej pola swojej wyobraźni, Jednak jest w tej książce dobra dawka mądrej duchowości.

Żona_Pigmaliona | 2017-08-05

Niestety , zupełnie nie moja bajka i nie moje klimat y. Wynudziłam się masakrycznie . Dla mnie to była zwyczajna strata czasu . Blablanie i bajanie i to w sposób zupełnie nie zajmujący . Lubię takie bajanie , pod warunkiem że jest opowiadane ciekawie . W tym przypadku nie jest . Nie polecam.

Znalezione w Ninatece: Pożegnanie z Afryką

Chodźmy, zaryzykujmy niepotrzebne życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Dziś o Karen Blixen, duńskiej pisarce, która przez lata miała plantację kawy w Afryce, lecz była zmuszona ją pożegnać - tak jak my zmuszeni jesteśmy pożegnać się z wakacjami i latem.