W lwiej skórze

Tłumaczenie: Wacław Sadkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
6 (23 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
In the Skin od a Lion
83-7180-949-2
literatura kanadyjska
Kejdi

Powieść przypomina pod względem stylu, kompozycji, a częściowo także tematyki swoją słynną następczynię: "Angielskiego pacjenta". Tu również mamy do czynienia z oryginalnym połączeniem historii miłosnej i prozy sensacyjnej, choć fabuła osadzona jest w całkowicie odmiennych realiach. Akcja utworu toczy się w pierwszej połowie XX wieku w Kanadzie i składają się na nią niezwykłe perypetie detektywa, zaginionego milionera, aktorki, siostry zakonnej... Losy tych i innych bohaterów, przedstawione w formie luźno rozrzuconych fragmentów i scen, tworzą piękną mozaikę z pogranicza jawy i snu.
(nota wydawcy)

asia | 2015-04-22
Na półkach: Przeczytane, Bookcrossing, 2015

Przy pierwszej lekturze niespecjalnie podobała mi się ta powieść... Teraz - uwiodła mnie!
Dla nieprzekonanych wskazówka:
Pierwsze zdanie każdej powieści winno brzmieć:"Zaufaj mi, trochę to potrwa, zanim zrozumiesz, że istnieje tu pewien ład, bardzo nieśmiały i bardzo ludzki" (s.167)

Boorija | 2017-01-17
Przeczytana: 2003 rok