W lwiej skórze

Okładka książki W lwiej skórze Michael Ondaatje
Okładka książki W lwiej skórze
Michael Ondaatje Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka Interesującej Prozy literatura piękna
Biblioteczka Interesującej Prozy
In the Skin od a Lion
Prószyński i S-ka
1998-01-01
1995-01-01
Wacław Sadkowski
literatura kanadyjska proza kanadyjska Kanada

Nie wiem co napisać o tej książce. Zdecydowanie słabsza niż Angielski pacjent a jednak ma coś w sobie, że kiedy się zacznie czytać, chce się ją doczytać do końca. Niby fajna ale jednak słaba i mam uczucie niedosytu, bo chyba po tym autorze spodziewałem się czegoś więcej.

Średnio emocjonująca książka. Autor musiał się trochę namęczyć nad poskładaniem porozrzucanych perypetii różnych osób, których losy się ze sobą łączą, to fakt, ale całość nie robi wrażenia i trochę męczy. Niejasna, niespójna akcja. Inne pozycje tego autora są zdecydowanie lepsze.

Przy pierwszej lekturze niespecjalnie podobała mi się ta powieść... Teraz - uwiodła mnie!
Dla nieprzekonanych wskazówka:
Pierwsze zdanie każdej powieści winno brzmieć:"Zaufaj mi, trochę to potrwa, zanim zrozumiesz, że istnieje tu pewien ład, bardzo nieśmiały i bardzo ludzki" (s.167)

Dla nieprzekonanych wskazówka:

Nie będę się zachwycał.Bo mnie znudziła,pomysł.Dla mnie nudny i szybko skończyłem.
Książka,góra na 2 godziny czytania.

Książka,góra na 2 godziny czytania.

• Może kiedyś przeczytam
  • Literatura angielska