Wieża Sokołów

Seria: Powieść
Wydawnictwo: Książnica
Falketårnet
akceptacja, zależność, marzenia

Graf Henryk wyjeżdżając na wyprawę krzyżową pozostawia zamek, żonę i syna pod opieką brata. Matka Wolfganga wkrótce umiera, a chłopiec zaniedbywany przez wuja wyrasta na wrażliwego, zamkniętego w sobie nastolatka. Jego jedynymi towarzyszami stają się sokoły, którym Wolfgang zazdrości prostego, swobodnego życia.

OstatniaKropka | 2018-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Smutna opowieść o dojrzewaniu, niezrozumieniu i podążaniu za własnymi przekonaniami.
Świetny styl sprawił, że książkę czytało się naprawdę szybko i przyjemnie, ale historia pozostawiła po sobie uczucie pustki i żalu.
Polecam.

Marta Kilian | 2013-07-26
Przeczytana: 2012 rok

Do niektórych pozycji książkowych należy dorosnąć i tak też było w moim przypadku, do lektury „Wieży Sokołów” wróciłam po latach i odkryłam w niej wartości, których wcześniej nie dostrzegłam. Tym razem wgryzłam się w jej treść, wsłuchałam się w przesłanie. Jedynie co mnie rozczarowało to zakończenie. Ponadto lekturę czyta się jednym tchem. Napisana jest przystępnym językiem, choć jak na powieść jest zbyt płytka i pobieżna jeżeli chodzi o opisy.
Jest to też pozycja jakich w ostatnich latach na rynku książkowym było zatrzęsienie, powieść historyczna, magia, średniowiecze… Schemat utarty i jak na taką pozycję zaszufladkowaną już Erik Fosnes Hansen niczym nas nie zaskakuje.

Patryk Zakrzewski | 2014-07-18

Smutna :/