Małomówność lady Anny i inne opowiadania

Wydawnictwo: Czytelnik
The Best of Saki
83-07-01466-2

Spis rzeczy: - Małomówność lady Anny - Gabriel-Ernest - Esmé - Tobermory - Tygrys pani Packletide - Żarciki Arlingtona Stringhama - Średni Vashtar - Adrian - Wieniec - Poszukiwania - Jajko wielkanocne - „Filboid Studge”, czyli historia myszy, która pomogła lwu - Muzyka na wzgórzu - Historia świętego Vespaluusa - Droga do mleczarni - Spokój w Mowsle Barton - Ogary Przeznaczenia - Hymn -...

Spis rzeczy:

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jabajbaj | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Cudo - angielski humor w najlepszym wydaniu. Zawsze poszukuję książek przesiąkniętych takim stylem - pełnych ironii i niebanalnych, a te opowiadania dostarczyły mi tego w bród. Nie raz zdarzyło mi się głośno zaśmiać przy lekturze, chociaż przecież puenta większości utworów była bardzo przewidywalna. I nawet wiedząc co czego wszystko zmierza, po prostu nie byłam w stanie się powstrzymać od śmiania.
Oczywiście jak w każdym zbiorze opowiadań, tak i tu mam swoich wyraźnych faworytów. Czego jednak nie mogę powiedzieć, to że były tu jakieś pozycje wyraźnie słabsze, bo takowych nie odnotowałam^^

Wanda | 2015-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Książka składa się z wielu opowiadań napisanych w stylu angielskiego humoru. Niekiedy w opowiadaniu nie było nic do śmiechu, a raczej do strachu. Kiedy ją czytałam to nie wiedziałam czy mam płakać czy się śmiać z ich głupoty.
Kilka z opowiadań były nawet fajne i śmieszne, a czasem pouczające.
To takie moje wrażenie, co nie znaczy, że nie warta przeczytania.

Malkontent | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Dobrze mi się czytało. Szczególnie polecam "Otwarte drzwi". Perełka.

MadameShepard | 2014-02-27

Humor angielski w najlepszym wydaniu. Przeciekawe opowiadanka z rewelacyjnymi pointami, między innymi o mówiącym kocie. Czytanie tej książki, to wielka przyjemność.

cynaderki | 2013-04-20

Angielskie na wskroś i w najlepszym gatunku. Zbiór opowiadań dla smakoszy.

Magnis | 2016-04-29
SirChristopher | 2016-03-03
jamczyk | 2016-02-17
Przeczytana: 1989 rok
Fraszka | 2016-02-10
Ola3105 | 2015-11-30
Biblioteka Borgesa

Co by tu przeczytać? Czasem, pomimo istnienia wielu źródeł inspiracji i czytelniczych rekomendacji, takich jak chociażby lubimyczytać.pl, i tak odczuwamy pewien niedosyt informacyjny. Poszukujemy nowych tytułów, nowych poleceń, nowych pomysłów. Hmm... dlaczego by nie zwrócić się o pomoc do dawnych czytelników?