Anegdoty o przeznaczeniu

Okładka książki Anegdoty o przeznaczeniu
Karen Blixen Wydawnictwo: Sic! Seria: Biblioteka Wydawcy - Wydawnictwo Sic! literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka Wydawcy - Wydawnictwo Sic!
Anecdotes of destiny
Sic!
1995-01-01
1995-01-01
838605610X
Wiesław Juszczak
opowiadania duńskie

więcej Więcej

Cała Blixen. Ciekawe portrety, wysokiej klasy proza.

Niedawno obejrzałem znakomitą ekranizację jednego z opowiadań zamieszczonych w "Anegdotach o przeznaczeniu", mianowicie "Ucztę Babette". Pierwowzór literacki okazał się równie urzekający. Historia dwóch sióstr z małego protestanckiego zgromadzenia na norweskiej prowincji w XIX w. Siostry, kobiety piękne, lecz nieco surowe ze względu na sposób przeżywania swojej...

Moja ukochana polonistka pokazała mi dawno temu Ucztę Babette, a dopiero teraz trafiłam na cały zbiór i równie mocno zauroczył mnie Nurek i Burze. To świetny styl i szansa na głęboką refleksję. Nie da się ukryć, że mimo silnych rysów postaci kobiecych rozczarowywał mnie tak duży nacisk na wygląd i jego znaczenie, odrobinę nazbyt mocno nakreślone i rozbuchane w opisach,...

Niestety , zupełnie nie moja bajka i nie moje klimat y. Wynudziłam się masakrycznie . Dla mnie to była zwyczajna strata czasu . Blablanie i bajanie i to w sposób zupełnie nie zajmujący . Lubię takie bajanie , pod warunkiem że jest opowiadane ciekawie . W tym przypadku nie jest . Nie polecam.

• U innych
  • Psychologia
  • 2007
  • 2018
  • Obyczajowe
  • 1. Filia 10
  • Zbiory

Dodaj cytat z książki Anegdoty o przeznaczeniu