Trzy twarze Ewy

Cykl: Zatoka Aniołów (tom 3)
Wydawnictwo: BIS
In Shelter Cove
Agata

Derek Kane, mąż Brianny, został oskarżony o kradzież trzech bezcennych obrazów i skazany na więzienie. Kiedy kilka tygodni przed wyjściem na wolność zginął w bójce między więźniami, młoda wdowa wróciła z synkiem do miasteczka w Zatoce Aniołów, żeby dowieść niewinności męża i odnaleźć zaginione płótna. Jej wysiłki nie znajdują wsparcia u Jasona Marlowa, dawnego przyjaciela Dereka policjanta, który posłał go za kratki. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pomiędzy Brianną i Jasonem wybucha niespodziewane uczucie. Kobieta staje wobec wyboru pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, prawdą i kłamstwem, winą i niewinnością. Bo nic nie jest takie, jakie się wydawało...

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/

Wielu ludzi wyjechała z miasteczka, wielu po latach powraca.
Do tych ostatnich należy Brianna, która przyjeżdża na pogrzeb swojego męża Dereka. Ostatnie pięć lat spędził on w więzieniu za pobicie strażnika muzeum w kradzież bardzo cennych dla mieszkańców obrazu "Trzy twarze Ewy". Obraz namalował jeden z rozbitków ocalałych z katastrofy statku , po latach odnaleziony należał do rodziny Dereka, która podarowała go muzeum.
Derek tuż przed zwolnieniem z więzienia został śmiertelnie pobity, nigdy nie przyznał się do kradzieży obrazów.
Brenna wierzyła w jego niewinność i teraz stara się udowodnić, że miała rację.
Pomaga jej w tym dawny przyjaciel z dzieciństwa a teraz jej największy wróg, policjant Jason, który przyczynił się do uwięzienia Dereka. Przypadek sprawia, że zamieszkał on w pobliżu jej wynajętego domku, zaprzyjaźnił się z jej małym synkiem Lukasem i z czasem zdobył jej zaufanie oraz serce. I dowiaduje się o swoim zmarłym mężu rzeczy o których nie miała pojęcia, odkrywa jego...

deana | 2017-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 lutego 2017

Powoli zadomawiam się w Zatoce Aniołów i coraz lepiej poznaję problemy targające jej mieszkańców oraz odkrywam kolejne skrzętnie skrywane sekrety. Lekki mrok jaki zbiera się nad tym urokliwym miejscem nie stanowi przeszkody aby kolejna para odnalazła drogę do siebie. Nawet jeśli odbywa się to w tak dramatycznych okolicznościach jakie przypadły w udziale Briannie i Jasonowi.

Ona - przez pięć lat była żoną człowieka, który został skazany i osadzony w więzieniu. On - to policjant, odpowiedzialny za skazanie. Są zaprzysięgłymi wrogami ale stare przysłowie mówi, że od nienawiści do miłości tylko jeden krok. A gdy jeszcze łączy ich wspólny cel, wyjaśnienie tego co dokładnie stało się w przeszłości, chyba dla wszystkich jest jasne jak potoczy się fabuła.

,,Trzy twarze Ewy" to bardzo udana kontynuacja cyklu. Przyjemne, pełne akcji i wprawdzie przewidywalnych zwrotów akcji ale jednak na tyle sprawnie skonstruowane, że relaksuje i nie nudzi. Ponownie na tle zagadki kryminalnej rozwija się...

Izabela Pycio | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

"I jak możemy uwolnić się od przeszłości, jeśli nie znamy prawdy?... Czy nie wystarczy świadomość, że próbowaliśmy?"

Barbara Freethy lekko, przyjemnie, z dużą znajomością ludzkiej natury, wciąga nas w intrygujący powieściowy świat. Sympatycznie było ponownie spotkać się z mieszkańcami Zatoki Aniołów, zobaczyć co nowego działo się u przyjaciół, jak potoczyły się ich dalsze losy, czy poradzili sobie z wyzwaniami, odnaleźli spokój, radość i szczęście. Autorka bardzo sprawnie przeprowadza nas przez meandry ludzkich scenariuszy życia, wyzwala w nas wiele ciepła i wzruszenia, czujemy bliskość książkowych postaci. Bohaterowie tworzą mieszankę różnorodnych typów osobowości, z dobrymi i złymi cechami, bardziej lub mniej zrozumiałymi postępowaniami, dającymi się lubić lub nie dzięki wyrazistości i podobieństwu do nas samych. Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, mamy bardzo sprawne odwołania do wcześniejszych wątków i postaci, również ujmujący klimat książki pozostaje...

Marzin | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Kolejny ciekawy, spokojny i zagadkowy kryminal. Choć szczerze mowiąc potrzeba mi teraz ksiazki , ktora podniesie troche moje emocje ponad normę, czyli dobry thriller:) Po przerwie wroce do kolejnych czesci "Zatoki Aniołow".

Liczba stron:336
''Anioły zjawiają się,gdy ktoś bardzo ich potrzebuje''.

Niestety niefortunnie zaczęłam czytac książkę od 3 tomu. Na szczęście dosc szybko się połapałam. Nie jest to powiesc,która powala na kolana,ale bardzo zaciekawił mnie wątek aniołów.Była ona dla mnie odprężeniem na dwa dłuższe wieczory.Podobał mi się bardzo wątek kryminalny oraz niezwykła fabuła.Nie był to jakiś wielki kryminał i nie było to zagadkowe,ale dobrze,że taki wątek się pojawił! Urzekła mnie cała Zatoka Aniołów.Było lekko,cicho,przyjemnie... a nad Zatoką czuwały anioły. Do tego cudowna milosc w tle,dodaje całego uroku:)

pUlla | 2014-06-11

Niesamowicie podobała mi się ta historia, a ta chemia między bohaterami genialna.

książek: 1975
andzia12 | 2014-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 października 2014

Jest to kolejna, bo już trzecia książka w cyklu Zatoka Aniołów.
Tym razem cała fabuła skupia się na kwestii zaginięcia obrazu. I poszukiwania sprawcy.
Czyli tak jak w pozostałych książkach z tej serii- wątek kryminalny jest wpleciony w miłosny.
Polecam, bo warto!

wiolagg66 | 2014-09-24

Kolejna wspaniała książka Barbary Freethy.Co tu więcej pisać...Kto czytał poprzednie tomy,to wie,że to wspaniały cykl książek o historiach dziejących się w Zatoce Aniołów.

Polecam tak samo jak poprzednie ;p

mania_kch | 2015-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2015

Kolejna bardzo dobra część o Zatoce Aniołów. Styl jak zwykle lekki, przyjemny, prosta fabuła aczkolwiek wciągająca. Jak zwykle miłość rodzi się w bólu, rozwiązanie zagadki zaskakuje wszystkich i oczywiście oczekiwane, przewidywalne zakończenie.Tradycyjnie już obok głównego wątku ciekawie rozwinięte wątki poboczne.
Polecam :)

Patrycja | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Kolejna część przygód w Zatoce Aniołów za mną. Po raz kolejny muszę napisać, że czas spędzony nad tą książką minął bardzo szybko i przyjemnie. Znów spodobała mi się kreacja głównej bohaterki, w tym przypadku Brianny i, co mnie niesamowicie zaskoczyło, bardzo polubiłam Jasona, pomimo wcześniejszej niechęci. Wątek kryminalny o kradzieży obrazów, pobycie w więzieniu i śmierci Dereka, aż wreszcie rozwikłanie zagadki poprowadzone bardzo zwinnie i bez wymuszonych intryg. Bardzo ciekawa seria i cieszę się, że nie jest to ostatnia część ponieważ stali bohaterowie wzbudzają niemałą sympatię, co więcej bardzo jestem ciekawa jak potoczą się losy Charlotte i to czy znajdzie miłość w silnych ramionach komendanta Silviery czy może wybierze duchowe wsparcie wielebnego Shillinga?
Serdecznie polecam!