Kradzież stulecia

Taken
BIS
2017-03-08
2017-03-08

Nowa miłość, tajemnicze zniknięcie…, „nie ten” Nick, przerażona młoda żona, okradziony mężczyzna… Tymi komunikatami czytelnik zostaje zarzucony już od pierwszych stron powieści. Jakby tego było mało, szybko dowiadujemy się, że nic nie stało się przypadkowo, a Nick wcale nie kłamie. „Kradzież stulecia” to zaskakująca swoją fabułą historia, pełna oszustw i tajemnic z przeszłości.

Koleje losu sprawiają, że Kayla niechętnie trafia na Nicka. Nieszkodliwa i uroczo spokojna kobieta, a jednak wraz z tokiem powieści, prawdziwa łowczyni. Z kolei Nick to mężczyzna, który nie uznaje słowa „niemożliwe”, impulsywny i samowystarczalny, zmierzający zawsze prosto do wyznaczonego celu. Bohaterowie, którzy padają ofiarami nieobliczalnego oszusta i tylko łącząc siły, są w stanie pokonać przeciwnika. Publikacja z literatury pięknej, zawierająca godny pozazdroszczenia wątek kryminalny. Dzięki pisarce opowieść czyta się lekko i szybko, dynamiczne pojawiające się wskazówki wręcz podkręcają atmosferę. Powieść wzbogacona o kolejne postacie, które mącą niesamowicie w fabule. Pisarka manipuluje czytelnikiem, bohaterami… a pojawiające się napięcie pomiędzy nimi - „tyka” 😍

"Kradzież stulecia" ukazuje, jak „sytuacja” potrafi odkryć karty prawdziwej natury,… a zmotywowany człowiek, to niebezpieczny osobnik. Historia odkrywa powoli karty z przeszłości bohaterów, a stworzona intryga zbliża ich do siebie. Czytelnik staje się świadkiem, jak ofiary stają się prawdziwymi łowcami… 🤔 Śledztwo prowadzone w powieści… nabiera tępa i zbiera swoje żniwa.
Autorka zadbała o niesamowite zwroty akcji, jak i o „zadziorne” dialogi bohaterów. Historię polecam fanom amatorskich śledztw, połączonych z pojawiającym się romansem

Dawno nie spotkałam się z książką, o której nie umiem wyrazić zdania. Nie wiem nawet czy mi się podobała.
Na pewno jest ciekawa fabuła - dużo zwrotów akcji, mnóstwo nowych wątków, ogrom wyjawianych stopniowo tajemnic. Wątek kryminalny jest w porządku.
No ale bohaterowie... no ten Evan zdawał się być jedynym z krwi i kości mimo że oszust. Kayla jakaś taka nijaka, Nick niby w porządku, ale to taki typ sztucznego maczo. Dialogi też jakieś takie naciągane.
Polecam tym, którzy czytają wszystko co w ręce wpadnie. Tym, którzy mają wyższe wymagania mogę wskazać szereg lepszych lektur.

Świetna rozrywka. Książka wciąga, ma interesująca fabułę. Jest tajemnica, jest romans...czy przewidywalna? Może, ale i tak warta przeczytania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niemniej jednak książkę polecam, sama też chętnie sięgnę po kolejną część, bo jestem ciekawa, jak się dalej potoczy cała akcja.

Całkiem nieźle napisana książka o ciekawej fabule. Na tyle ciekawej, że nieco przeszkadzał mi tutaj dość szeroko rozbudowany wątek romantyczny między głównymi bohaterami. Mam wrażenie, że gdyby niektóre fragmenty scen między Kaylą a Nickiem były nieco bardziej zawężone i nie rozwleczone (w tym sceny erotyczne, o dziwo),to cała akcja toczyłaby się bardziej dynamicznie....

Pierwsza przeczytana książka w tym roku, po sylwestrowej nocy chciałam przeczytać coś, nad czym nie muszę jakoś specjalnie myśleć, ot coś lekkiego.
Gatunek: kryminał z romansem w tle, chociaż może bardziej romans z kryminałem w tle. Ogólnie czytało się szybko, łatwo i przyjemnie.
Sądząc po zakończeniu, pewnie będzie lub jest kolejna część. Jednak powieść nie powaliła mnie na kolana, więc dalszych perypetii bohaterów raczej nie zamierzam czytać.

Jest akcja , jest wątek miłosny , ciekawe wydarzenia nie da się ich do końca przewidzieć. Wciągająca i interesująca książka. Łatwość prowadzenia dialogów przez bohaterów jest dużym plusem bo nie zamęczają nas długie i nic nie wnoszące monologami strony. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie nie można narzekać na nudę podczas czytania. Tutaj cały czas będzie się coś działo. Będą wielkie poszukiwania jakichkolwiek wskazówek, będą włamania, napaści, chwile grozy, będzie dużo niepewności, mnóstwo znaków zapytania, mało wyjaśnień. Będą tajemnice z przeszłości, dawne porachunki, ukryty skarb. Ale będzie też trochę uczuć. Nie tylko strach i złość, ale także determinacja, rozczarowanie, smutek, namiętność, miłość...

Jest to wspaniałe połączenie kryminału z romansem. Wszystko jest tutaj zaserwowane w odpowiednich dawkach i to zdecydowanie cenię w powieściach tej autorki. Bowiem romanse, które wychodzą spod jej pióra nie są tak cukierkowe jak wiele innych w tego typu książkach. Choć mi osobiście nie przeszkadza kiedy czytam, że wszyscy są piękni, idealni i najwspanialsi we wszystkim co robią to jednak tutaj nie musimy obawiać się, że spotka nas coś takiego. Co prawda główni bohaterowie są podobno bardzo urodziwi, ale jednak popełniają błędy, mylą się czasem, nie są ideałami, a ich romans rozwija się powoli.

Bardzo dobrze napisana, ciekawa opowieść amatorsko-kryminalna z wątkiem romantycznym. Świetnie się czytało, wartka akcja bez przynudnawych opisów nic nie wnoszących do historii - to lubię. Rozczarowanie przyniósł Epilog, no ale domyślam się, że to tylko taki chwyt, żeby zachęcić do przeczytania kolejnej powieści w cyklu.

Okładka
całować się będą
skąd
biblioteka
moja opinia
Przeciętna historia.Fabula,pomysł dobery.Ale ogólnie bez polotu.

Okładka
całować się będą
skąd
biblioteka
moja opinia
Przeciętna historia.Fabula,pomysł dobery.Ale ogólnie bez polotu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

mąż zostawia swoją żonę w noc poślubną,,po krótkim czasie okazuje się że to złodziej tożsamości.dalej jest romans z wątkiem sensasyjnym,ciekawa historia babki która skrywa bogatą przeszłość.

Barbara Freethy Kradzież stulecia Zobacz więcej