Wielki skok

Cykl: Oszustwa (tom 2)
Wydawnictwo: Bis
Played
giovanna

Christina Alberti, znawczyni historii sztuki, uciekając przed cieniami przeszłości, buduje sobie nową tożsamość jako specjalistka w domu aukcyjnym. Wszystko układa się wspaniale do momentu, kiedy zajmując się bezcennym diamentem, staje się celem czarującego oszusta, który zamierza się nią posłużyć, by dokonać skoku stulecia i przejąć cenny klejnot. Agent FBI J.T. McIntyre jest zdeterminowany,...

Agent FBI J.T. McIntyre jest zdeterminowany, by schwytać oszusta, który wielu osobom wyrządził krzywdę i zniszczył jego rodzinę. Pragnie, by sprawiedliwości stało się zadość, ale też chce dokonać osobistej zemsty i nie pozwoli, by coś mu w tym przeszkodziło. Niejasna przeszłość Christiny powoduje, że McIntyre nie jest pewien, po czyjej kobieta jest stronie.
Gdy diament znika, Christina i McIntyre prowadzą niebezpieczną grę w świecie pełnym chciwości, tajemnic i żądz, aż odkryją całą szokującą prawdę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1178

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1178

Kasiek | 2018-01-15
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Książka jest całkiem interesująca. Może nie należy do tych, które trudno odłożyć choć na chwilę, jednak jest godna uwagi. Autorka, jak zwykle, świetnie połączyła wątek miłosny z kryminalnym. Stara się utrzymać czytelnika w napięciu przez cały czas, choć nie zawsze z najlepszym skutkiem. Nie brakuje tajemnic, intryg i niedomówień. Trudno jest przewidzieć kolejny ruch bohaterów. Ogólnie zakończenie jest do przewidzenia, jednak niektóre jego wątki są zaskakujące. Czas spędzony z tą lekturą zaliczam do przyjemności.

crouschynca | 2018-05-15

Zabierając się za lekturę „Wielkiego skoku”, otrzymałam solidne połączenie romansu i kryminału, którego atutem jest ponadto lekki styl amerykańskiej pisarki. Dlatego książka autorstwa Barbary Freethy nie powinna rozczarować sympatyków takich odprężających pozycji, zwłaszcza iż nie zawiera momentów przestoju. I mimo że to de facto drugi tom cyklu „Oszustwa”, tytuł nie wymaga uprzedniego przeczytania poprzedniej odsłony, by nacieszyć się zaletami diamentowej afery. Mnie samej wpadła wpierw w ręce akurat ta część serii.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą można przeczytać w całości na moim blogu:

mania_kch | 2017-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2017

Kolejna część z serii Oszustwa i kolejny bardzo dobry i przyjemny romans z wątkiem kryminalnym. Intrygująca fabuła, wartka akcja i kolejny raz ciekawie skrojone główne postacie.
Zakończenie pościgu za Evanem trochę rozczarowujące, jednak poza tym małym szczegółem wszystko jak zwykle idealnie wyważone i w bardzo dobrym stylu podane.

Lexi_D | 2018-01-13
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Po „Kradzieży stulecia” Barbary Freethy przyszedł czas na wielkie zaskoczenie czytelników, które czeka ich po przeczytaniu „Wielkiego Skoku”!

Evan Chadwick, po ucieczce z rąk władz planuje kolejny skok. Tym razem jego celem stał się żółty diament, który trafił na aukcję w Barclay’s. W tym celu planuje wykorzystać piękną Christinę Alberti, znawczynię kamieni szlachetnych i ozdobnych, historyczkę sztuki oraz pracowniczkę domu aukcyjnego. Zajmując się drogocennym diamentem, nie spodziewa się, że cienie jej przeszłości wtargną z powrotem do jej życia.

J. T. McIntyre, agent FBI, jest zdeterminowany, by złapać Evana i nie dać mu uciec. Mężczyzna zniszczył jego rodzinę, okradł jego przyjaciela z czasów studiów oraz wielu innym osobom wyrządził krzywdę. Dopóki nie odnajdzie oszusta, nie będzie mógł spać spokojnie. Poznając Christinę, nie wie, czy może jej ufać. Patrząc na jej przeszłość, agent nie może być pewien, czego się po niej spodziewać – czy jest ona wplątana w kradzież?

Gdy...

Na półkach: Przeczytane, BIS

Przyznam, że trochę mi głupio, chociaż nie, jest mi bardzo głupio, bo tak lubię tę autorkę i tak czekałam na tę książkę, a potem o niej zapomniałam... Leżała na dnie stosiku, nie widoczna i aż się zdziwiłam kiedy ją odkopałam. Od razu się zreflektowałam i po nią chwyciłam :) W końcu to druga część z cyklu "Oszustwa". Jakiś czas temu pisałam Wam o książce "Kradzież stulecia". Wtedy poznaliśmy wielkiego oszusta Evana, który naprawdę nieźle namieszał. W tej części powraca z kolejnym ogromnym przekrętem. Zresztą zaraz Wam co nieco opiszę...

Christina jest znawczynią sztuki, pracuje w domu aukcyjnym, który właśnie otrzymał na licytację bardzo cenną kolekcje różnych rzeczy w tym wielki, drogocenny, rzadko spotykany żółty diament. Wszystko jest już załatwione, wszystko powinno pójść szybko i bezproblemowo, jednak na horyzoncie pojawia się bardzo przebiegły oszust i złodziej, który potrafi przebrać się za każdego w taki sposób, że nikt nawet się nie domyśli, że coś jest nie tak. Sprawie...

Scarlett | 2018-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2017