Bez wytchnienia

2016-07-07
2016-07-07
Hanna Rostkowska-Kowalczyk
spotkanie morderstwo pomoc

,,Bez wytchnienia' to kontynuacja historii bohaterów znanych z ,,Bez pamięci'' Barbary Freethy.

Tym razem mamy do czynienia z postaciami, których poprzednio nie mogliśmy głębiej poznać. W tej części to historia Dylana Saundersa i Catherine Hillard stanowi trzon powieści.

Dylan Saunders spotyka się z przyjaciółmi na weselu w górach. Bawi się wyśmienicie, dopóki na weselu nie pojawia się była kochanka. Następnego ranka kobieta już nie żyje, a Dylan staje się głównym podejrzanym. Mężczyzna rozpoczyna swoje własne dochodzenie i prosi o pomoc tajemniczą Catherine Hilliard.

Ta książka pochłonęła mnie już od pierwszej strony i nie mogłam jej tak po prostu odłożyć. Relacja między dwójką bohaterów była pełne chemii i czegoś, co łączyło ich teraźniejsze życie z obecnym. Oboje niechętnie otwierają się na innych, ale z powodu niesprzyjających okoliczności muszą na sobie polegać. Zakończenie było fantastyczne i tak naprawdę nie spodziewałam się go – z dwóch względów: po pierwsze nie wiedziałam, że sprawy mogą przybrać taki obrót, a po drugie finał nadszedł zbyt szybko. Zdążyłam się tak zżyć z bohaterami, że nie miałam serca tak nagle ich opuszczać.

Myślę, że ta książka porwała mnie bardziej niż jej poprzedniczka. Dlaczego? Sama nie wiem. Mimo to z miłą chęcią poznam inne historie pani Freethy.

Po raz pierwszy miałam możliwość spotkania się z twórczością Pani Barbary Freethy w książce pt. '' Bez wytchnienia '' autorki powieści kryminalnej, która to zabiera swoich bohaterów w swoją niezwykłą i tajemniczą podróż.

Spotykają się w tej podróży dwa różne światy indywidualności bohaterów.

Czytelnik pozna ich tak naprawdę trudną życiową historię, która opisana została językiem barwnym.

Każdy z przeczytanych 20 rozdziałów w tej oto powieści kryminalnej to nie tylko są opisane emocje, ale i reakcje na sytuacje związane z poznaniem losów bohaterów. Czytając, ją uczymy się jak być do końca wytrwałym w poszukiwaniu samego siebie.

Dylan Sanders dzięki temu, że ma w sobie ogrom siły, ale posiada, w sobie chęci do walki, by móc przekonać, kto chce jego nieszczęścia.

Catherine to kobieta z prawdziwą duszą, umie pokonać wszystkie przeciwności losu, z jakimi musiała wytrwać do samego końca i pokonać w sobie siłę, by móc na nowo udowodnić, że potrafi być dzielną kobietą.

Tak na dobrą sprawę nie ukrywam, że gdy zaczyna, się czytać sam początek historii to nic właściwie jest on tak chaotycznie opisany, ale oczywiście to wypływa z winy jednej z drugoplanowych bohaterek Ericki, która to w niewyjaśniony sposób wciąga Dylana i Czytelnika w ten niebezpieczny wir, w którym można się nieco pogubić.

Akcja w tej powieści nie toczy się tak szybko. Właściwie bohaterzy na własną rękę muszą działać.

Pojawia się strach u bohaterów za każdym razem.

Panował ogólny chaos ze strony właścicieli hotelu, pracowników, jak i policji, która to pracowała powoli nad przebiegiem całego wydarzenia.

Gdy dokładnie się wczytamy, w tę powieść kryminalną to zrozumiemy prawdziwe intencje Catherine odnośnie do jej kobiecej wrażliwości, a Dylanowi brakowało prawdziwego uczucia ze strony mamy. Czuł się samotny pomimo ogromniej miłości brata, którego bardzo mocno kochał.

Ta powieść kryminalna to niezwykła układanka na temat życia, w której należy samemu pomyśleć, czy wizje są pomocne, czy miłość pokona najtrudniejsze życiowe drogi, które są niełatwe do przejścia pod względem doboru osobowości charakteru obojga głównych bohaterów?

Jedno jest, wiadomo wspólne osiągnięcie celu, z jakim mieli do czynienia, by wyrwać się z otaczającego zła, które tworzyło mocny atak, a zwycięzca jest tylko jeden.

Wydawnictwu Bis dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pani Barbary Freethy w książce pt. '' Bez wytchnienia ''.

Polecam przeczytać tę powieść kryminalną.

Spotykają się w tej podróży dwa różne światy indywidualności bohaterów.

Dzisiaj na nasz książkowy dywanik weźmiemy powieść Barbary Freethy - Bez wytchnienia.

Coś Wam już tytuł mówi? Otóż, to druga powieść z cyklu SILENT. Pierwszą książkę z tego cyklu również miałam przyjemność recenzować i jak dobrze pamiętacie, bardzo czekałam na tę część. Ciekawa byłam co się wydarzy między Dylanem i Catherine, których poznajemy w "Bez pamięci", gdzie nie grali jeszcze "pierwszych skrzypiec". Zapraszam do recenzji!

OPIS:

Dylan Sanders na przyjęciu weselnym swojego brata, odbywającym się w górskim kurorcie, niespodziewanie spotyka kobietę, z którą przeżył niedawno łóżkową przygodę. Ulegając namowom, wybiera się z nią na przechadzkę… i budzi się w lesie otumaniony i zdezorientowany. Nazajutrz okazuje się, że dawna kochanka zniknęła, a on jest oskarżony o morderstwo. Pomóc mu może tylko piękna, lecz nieco dziwna Catherine, która poznał, gdy usiłował pomóc bratu odnaleźć zaginioną córkę.

Barbara ("Baśka" jak wolę na nią mówić :) ) Freethy, kupiła mnie już wcześniej swoim stylem i lekkością pióra. Zawsze wiedziała jak zgrabnie stworzyć fabułę, aby nas zszokować i rozkochać w historii. Barbara Freethy i w tej książce umiała rozkręcić machinę akcji, kosztem niestety wątku miłosnego, który troszkę kulał. Między Dylanem, a Catherine, słabo było czuć tą "rodzącą się miłość", trochę mi się to nie podobało, bo w końcu na ich związek najbardziej liczyłam.

Tak jak mówiłam, akcja tutaj jest na bardzo przyzwoitym poziomie, świetnie się przy niej bawiłam. Autorka ma bujną wyobraźnie, moim zdaniem nawet za bardzo, przez to książka stała się jakimś paranormalem, a nie obyczajówką z wątkiem miłosnym. Troszkę przeszkadzało mi, to "przekombinowanie". Wiem, podobno są osoby, które "przepowiadają przyszłość", ale w tym przypadku było to strasznie naciągane i nieciekawe. Moim zdaniem, tutaj autorka popełniła największy błąd. Mam nadzieje, że następna część cyklu będzie lepsza pod tym względem.

Polecam, chociaż jeśli czytaliście wcześniejszą część, to nie zdziwcie się wątkiem "paranormalnym". Ja oceniam tę książkę dobrze, chociaż nie była tak dobra jak "Bez pamięci".

Dziękuję wydawnictwu BIS.
Link do recenzji

Dylan Sanders na przyjęciu weselnym swojego brata niespodziewanie spotyka kobietę, z którą przeżył jednonocną przygodę łóżkową. Ulegając jej prośbie, wybiera się z nią na spacer… Następnego dnia budzi się w lesie sam, otumaniony i zdezorientowany. Okazuje się, że owa kobieta zaginęła, a on podejrzany jest o jej zabójstwo. W rozwiązaniu zagadki pomóc może mu niedawno poznana przyjaciółka żony brata, Catherine. Wspólnie usiłują wyjaśnić zaistniałą sytuację, a rozwiązanie zagadki okaże się bardziej zaskakujące, niż mogliby przypuszczać.

Zabierając się za lekturę Bez wytchnienia spodziewałam się, iż będzie co najmniej tak dobra, jak jej poprzedniczka. O ile Bez pamięci porwało mnie od pierwszych stron, tak Bez wytchnienia wystawiło na próbę moją cierpliwość. Pierwsze rozdziały wlokły się niemiłosiernie i z utęsknieniem wyglądałam chwili, w której akcja nabierze tempa… Całe szczęście, że ta chwila nastała… i im bliżej byłam zakończenia, tym trudniej było mi odłożyć książkę choćby na chwilę…

Barbara Freethy i tym razem postawiła na zawiłą fabułę, pełną zagadek i tajemnic. Wątek sensacyjny pomimo problemów na początku zachwyca równie mocno, jak wątek miłosny pomiędzy głównymi bohaterami.
Autorka stworzyła historię pełną adrenaliny, szybką, dynamiczną, a jednocześnie pełną rozmaitych emocji i uczuć, które przeplatały się na kartach powieści

Bohaterowie Bez wytchnienia nieco nierealni, acz sympatyczni, wzbudzają pozytywne odczucia. Szczególnie podobało mi się powiązanie Catherine ze zdolnościami parapsychicznymi, które dodawały i bohaterce, i fabule nieco magicznej nuty.

Podsumowując: Bez wytchnienia to świetnie skonstruowany kryminał (pomimo nudnego początku),pełen niespodzianek, zaskakujący swym zakończeniem, którego nie sposób się domyślić… Autorka pokazała po raz kolejny, że potrafi zaskoczyć i zaszokować czytelnika, sprawiając mu jednocześnie wielką przyjemność płynącą z lektury i stylu, jakim się posługuje, przelewając myśli na papier. Historia Dylana i Catherine, choć pełna zagadek, tajemnic i przykrych doświadczeń z przeszłości, ukazuje, że na miłość i szczęście nigdy nie jest za późno… że czasem warto poczekać…
Jeśli więc macie ochotę na feerię emocji i zbrodnię w tle – koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Gorąco polecam!

Wydaje się nam, że wszystko da się przewidzieć, zaplanować i odpowiednio zorganizować. Nic nie powinno być pozostawione przypadkowi, szczególnie gdy chcemy spełnić swoje pragnienia. Niewiadoma w takim przypadku mogłaby zagrozić przyszłemu szczęściu, więc jeśli tylko to możliwe dokładnie trzeba przemyśleć wszelkie detale i szczegóły. Później pozostanie zadowolenie z spełnionych marzeń, chyba, że życie napisze całkowicie inny scenariusz z wieloma niespodziankami, czasem wprost zabójczymi.

Kate Powell jest kobietą sukcesu, chociaż nie do końca dostrzega to. Wie, że wiele osiągnęła, lecz zdaje sobie sprawę, iż jeszcze przed nią sporo wyzwań, jedno z nich właśnie zamierza podjąć. Naturalnie ma plan, chociaż jej przyjaciele nie są przekonani co do niego, ale jego kwestia nie podlega dyskusji. Ewentualnie do zmiany są pewne niuanse, nic poza nimi, najważniejsze jest rozsądne podejście do sprawy, oczywiście emocji nie da wyłączyć się, jednak logika musi mieć pierwszeństwo. W realizacji projektów Kate ma duże doświadczenie, ten konkretny wydaje się początkowo przebiegać zgodnie z oczekiwaniami, Alex Turner stanowi jego część. Mężczyzna ma do odegrania określoną rolę, z góry wyznaczoną i kończącą się w określonym momencie. Niektórym wydaje się to dość nieludzkie, pomimo, że Alex zgodził się na postawione warunki. Kate wyznaczyła sobie ścieżką prowadzącą ją do wyznaczonego celu i chce zminimalizować ryzyko, lecz czy na pewno wszystko dobrze skalkulowała? Uczucia nie tak łatwo odsunąć na bok, tak samo jak pragnienie bycia szczęśliwym, jedno i drugie ma swoją cenę, już niedługo ktoś ją pozna. Na razie wszystko przebiega wprost idealnie, tylko dlaczego gdzieś głowie rodzą się niepokojące myśli? Nie mają przecież pokrycia w rzeczywistości, wszystko zmierza w oczekiwanym kierunku aż do chwili gdy w drzwiach staje policja. Potem już nic nie jest takie jak powinno być, a rzeczywistość okazuje się być zaskakująco inna niż jeszcze się niedawno wydawało. Kiedy został popełniony błąd? Kim jest Alex Turner, co jest w stanie zrobić Kate Powell by jej marzenie ziściło się?

Zaczyna się dość niewinnie, chociaż w tle już żarzy się zarzewie żywiołu, który zniszczy tak wiele i pozostawi po sobie ból. "Zimne ognie", jak na dobrze skonstruowany thriller przystało, odkrywa karty w tempie utrzymującym zaintrygowanie na wysokim poziomie. Wydaje się, że sensacyjna strona jest na drugim planie, a główną rolę odgrywa zupełnie inny wątek, lecz wciąż coś nie daje spokoju, gdzieś blisko kryje się jakaś tajemnica, podkopująca prawie sielski obrazek. Czytelnik czuje, że to co ma przed oczyma to jedynie pozory, pod nimi jest istota czegoś mrocznego i niedostrzegalnego dla większości. Simon Beckett zręcznie manipuluje emocjami i wyczekuje dogodnego momentu by uderzyć niespodziewanie zdzierając przy okazji maski pewnych bohaterów. "Zimne ognie" to nie tylko thriller, autor wplótł także wątki psychologiczne oraz społeczne, co wzbogaciło fabułę i dodatkowo posłużyło jako fundament pod suspens. Podczas lektury nasuwają się pytanie po części dotyczące natury człowieka, po części znaczenia rodziny i jej wpływu na jednostkę.

Tajemnice, które trzeba rozwiązać, brak odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, adrenalina wzrastająca z każdą następną stroną, strach czyhający na każdym kroku. To wszystko sprawiło, że z przyjemnością i ogromnymi wypiekami na twarzy pochłonęłam ,,Bez pamięci" - pierwszą część cyklu Silent. Więc, gdy przeczytałam w zapowiedziach o nadchodzącej kontynuacji historii, czym prędzej musiałam lekturę zdobyć. Dzięki uprzejmości wydawnictwa BIS powieść trafiła w ręce mojej babci, gdy spędzałam wakacje z rodzicami nad morzem, a później do mnie. Niestety książka trochę przeleżała na półce nim zabrałam się do czytania.

Autorka urzekła mnie swoim warsztatem. Od razu skradła moje serce, zachwyciła barwnymi bohaterami, skomplikowaną akcją, a także połączeniem obyczajówki z kryminałem oraz sensacją. Jej powieści nie czyta się powoli, nie sposób się nimi delektować, gdyż rozbudowana fabuła wciąga do takich granic, że za wszelką cenę chcemy się dowiedzieć jak potoczą się losy głównych bohaterów, którym kibicujemy z całego serca. Z każdym nowym rozdziałem autorka zasypuje nas nowymi zagadkami, które zamiast ułatwiać w dojściu do prawdy tylko wszystko komplikują. Potrafi budować napięcie, a także wodzić czytelnika za nos, by pobudził szare komórki do myślenia. To wszystko sprawia, że książki pani Barbary Freethy są wyjątkowe i niezwykłe. Dlatego mogę brać w ciemno każdą jej powieść, która wyjdzie spod jej pióra.

Dylan Sanders- znany telewizyjny dziennikarz śledczy- przyjeżdża na ślub swojego brata, jedynego członka rodziny, wiernego przyjaciela, na którego zawsze może liczyć. Pomimo, że sam nie chce zakładać rodziny, jest szczęśliwy. Po niefortunnych zdarzeniach życie jego brata w końcu miało zakończyć się happy endem. Niestety nie dla Dylana. Niespodziewanie na ślubie pojawia się kobieta z którą przeżył łóżkową przygodę. Po krótkiej wymianie zdań, decyduje się pójść z nią na przechadzkę... i budzi się w lesie sam, otumaniony i zdezorientowany. Piękna kobieta znika bez śladu, a mężczyzna zostaje podejrzany o morderstwo, gdyż jako ostatni widział kobietę, do tego w niejasnych dla niego okolicznościach. Jedyną osobą, która może mu pomóc rozwiązać zagadkę i oczyścić go z zarzutów jest piękna, lecz nieco dziwna Catherine Hilliard, przyjaciółkę panny młodej, którą poznał, gdy usiłował pomóc bratu odnaleźć zaginioną córkę. Jednak, czy Catherine będzie w stanie pomóc, gdy ją samą nękają uporczywe koszmary senne, które tylko potęgują strach? Czy będzie w stanie odróżnić rzeczywistość od fikcji? Czy Dylan oczyści się z zarzutów? Co jeszcze stanie mu na przeszkodzie?

W tym tomie pierwsze skrzypce odgrywa Dylan. ,,Bez pamięci" mogliśmy poznać jego brata i ukochaną, jednak nie trzeba po kolei rozpoczynać z nimi przygody, gdyż opowieści nie są ze sobą zbytnio powiązane. Każda z nich mówi o innej historii. I tym razem autorka nie oszczędza czytelnika. Porywa w wir wydarzeń, podrzuca mylne tropy, do samego końca nie wiadomo co się wydarzy. Wydaje nam się, że już mamy odpowiedź na nurtujące nas pytania, gdy nagle wszystko się zmienia i nasza okazja na poznanie prawdy ucieka sprzed nosa. Książka nie jest przewidywalna, zaskakuje, trzyma w napięciu, Akcja dzieje się od początku do końca. Nie ma chwili na zatrzymanie się, na zaczerpnięcie tchu, a napięcie zamiast słabnąć rośnie się w zastraszającym tempie.

Nie ma czasu na nudę, na odłożenie lektury na półkę. Ciekawość bierze nad nami górę, nic nas nie odciągnie od poznania prawdy, jak historia się zakończy. Jeżeli jesteście fanami kryminałów połączonych z wątkiem miłosnym, to ta, jak i wcześniejsza powieść spełni wasze wymagania czytelnicze. Gorąco polecam.

Zdecydowanie słabsza od części poprzedniej. Wątek miłosny niestety bardzo słaby. Nie czuć zupełnie chemii między Dylanem a Catherine, ich relacja jest płytka i sztuczna. Za to wątek sensacyjny bardzo dobry, intrygujący, zaskakujący, pełen emocji, że chce się czytać i czytać aż do rozwikłania sprawy.

Choć czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie, nie porwała mnie. Mimo to, muszę przyznać, że zakończenie zaskakujące. Tak czy inaczej, gorsza od części pierwszej.

Bardzo mi się podobała równie dobra co I cześć tej historii.Polecam uwielbiam historie miłosne z wątkiem kryminalnym.

-/+

-/+

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2017
  • Ebooki
  • 2016
  • Przeczytane 2016
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Bez wytchnienia