Szkoła gotowania pod Amorem

2012-06-27
2012-06-27
978-83-10-12158-5
Anna Płocica

Nie wiem dlaczego ale uwielbiam takie klimaty jak w książce M. Senate w której są o gotowanie, miłości, przyjaźni w sam raz na wiosenno letnie klimaty. Główna bohaterka Holly dostaje od ukochanej babci w spadku na małej Wyspie Krabów w Maine szkołę gotowania, gdzie rozpoczyna swój nowy etap w życiu.

Nie ważne czy kuchnia włoska, francuska czy inna - najważniejsze jest żeby było dla kogo i z kim gotować. Z grupą przyjaciół można pokonać wszelkie przeciwności losu i polubić każdą potrawę.

1964

Wiadomo nie od dziś, że na złamane serce najlepiej robi dobra kuchnia. Mamy więc w tej książce włoskie przysmaki, posiadaczkę złamanego serca, nowy początek, przystojnego mężczyznę i odrobinę magii. Owszem, dość przewidywalna i bajkowa historia. Ale za to naprawdę smakowita, i cóż, miło się ją czytało. W sam raz na gorszy humor!

Bardzo fajna książka. Lekka i przyjemna. Idealna po ciężkim dniu. Bawi humorem i jednocześnie podpowiada jak poradzić sobie z niespodziankami, które przynosi nam życie. Polecam!

Smakowita historia o pragnieniu miłości.

Główna bohaterka Holly, po kolejnym nieudanym związku, szuka ukojenia u swojej ukochanej babci. Camilla prowadzi szkołę gotowania na małej wyspie u wybrzeży Maine, gdzie znana jest również z przepowiadania przyszłości. Niestety Camilla wkrótce umiera a jej wnuczka zostaje spadkobierczynią jej szkoły gotowania, domu, kota i segregatora z przepisami na smakowite dania włoskie. Holly chce kontynuować dzieło babci, i mimo że do tej pory raczej unikała gotowania i nie ma daru jasnowidzenia, zaczyna prowadzić zajęcia. Pierwsi kursanci szybko zaprzyjaźniają się ze sobą a lekcje gotowania stają się okazją do zwierzeń i rozmów o problemach głównie sercowych. Być może za sprawą sekretnych składników dodawanych do każdej potrawy zmienia się życie wszystkich kursantów i oczywiście samej Holly.
A w tle unoszą się zapachy przygotowywanych włoskich potraw. Ślinka cieknie w trakcie czytania.
Prosta i szablonowa historia, ale ma to coś w sobie, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością do ostatniej strony.

Smakowita historia o pragnieniu miłości.

Dobra, lekka i przyjemna książka w czytaniu. Wciąga, wzrusza, a nawet bawi. Idealna na popołudnie, plażę czy pociągu. Polecam.

fajna lekka książka na wiosenne popołudnie na słonecznym balkonie przy kawie ;) czyta się dobrze, szybko, przyjemnie. myślałam że pod koniec będzie jakiś wątek z Johnem, że może będzie szukał Holly, tego mi tu jakoś brakowało

Bardzo przyjemna i lekka książka. Przeczytana w jeden dzień :) Historia Holly głównej bohaterki pochłonęła mnie w całości, miło czytało się jej perypetie kulinarne i życiowe. Aż szkoda że nie ma kontynuacji...
Na pewno sięgne po inne książki tej autorki ;D Polecam jak najbardziej ;)

Na pewno sięgne po inne książki tej autorki ;D Polecam jak najbardziej ;)

Kobieca, lekka, bajkowa, jak ze snu.
Do przeczytania i smaczna ;)
Ładnie poprowadzony wątek.

Kobieca, lekka, bajkowa, jak ze snu.
Do przeczytania i smaczna ;)
Ładnie poprowadzony wątek.

Bardzo poprawna jest ta książka. Jest dobra-bez żadnych chów i achó- po prostu fajnie się ją czytało. Wciągająca, ciekawa, trochę wzruszająca. Przy tym przewidywalna,ale nie ma co się czepiać za bardzo:) przewidywalne tez sa dobre ;)

• Literatura kobieca