Złote kłamstwa

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl

Betka666 | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Znowu się sprawdza powiedzenie: Nie oceniaj książki po okładce. Okładka mnie nie urzekła, ale ta książka to na prawdę porządna porcja kobiecej literatury. Nie jest infantylna. Trzyma czytelnika w niepewności i napięcia, na wszystkich płaszczyznach i we wszystkich wątkach przewijających się w książce.
Mamy ty trochę treści obyczajowych, trochę kryminału i odrobinę romansu. Lubię takie przeplatanie się styli. Jest też odrobina z mistycyzmu i kultury Chin.
Riley podczas porządków u babci na strychu znajduje posążek smoka. Pewnie to jakiś stary, zapomniany rupieć. Ale czy oby na pewno. Przez tego smoka (a może dzięki niemu) życie wielu ludzi ulegnie zmianie. Splotą się (ponownie) losy 3 rodzin.
Wciągająca lektura.

iwcia169 | 2018-12-27

Książka nie odbiega od innych tej autorki. Mnie historia smoków jednak nie wciągneła. Główni bohaterowie dla mnie byli bardzo nie zdecydowani tacy przeciętni i nijacy. Książka jak ktoś nie ma lepszych pozycji do czytania to może się skusić na jej przeczytanie.

Iwona | 2018-10-20
Przeczytana: 14 października 2018

Niegrzeczny chłopiec i grzeczna dziewczynka szukają smoka. Nieważne, że chłopiec ma już trochę więcej niż osiemnaście lat, podobnie jak dziewczynka. Banalny romans, lekka fascynacja kulturą Chińską (no może mniej niż lekka) daje książkę bardzo lekką, płytką i szczęśliwym zakończeniem. Na odpoczynek dla głowy naprawdę może być, szczególnie dla pań.

Malwa | 2018-10-08
Przeczytana: 06 października 2018

Minęło trochę czasu odkąd ostatni raz czytałam książki Barbary Freethy, ale okazuje się, że nadal lubię styl tej autorki. Jej historie, mimo że nie są jakoś specjalnie skomplikowane, czyta się płynnie i z przyjemnością. Z tą książką było podobnie: bohaterowie dali się lubić, była zagadka i był czarny charakter.

Ogólnie podobało mi się i mogę polecić jako lekkie czytadło.

Od momentu przeczytania cyklu "Zatoka aniołów" stałam się fanka Barbary Freethy.
Po raz kolejny przekonałam się, że autorka potrafi pisać na różne tematy w sposób bardzo ciekawy i wciągający,
Tym razem w swojej powieści zabiera nas w świat chińskich legend związanych z niepozorną figurką smoka. Właścicielem tego posążku jest Riley a właściwie jego babka, która znalazła go podczas porządkowania strychu. Posążek zostaje oddany do wyceny znanemu właścicielowi domu z antykami i niestety skradziony w chińskiej dzielnicy Chinatown, a on sam pobity walczy o życie w szpitalu.
Wtedy do akcji wkracza Riley, który chce odzyskać posążek a pomaga mu w jego odnalezieniu córka właściciela sklepu Paige. Krok po kroku odkrywają tajemnice związane nie tylko z posążkiem ale również kłamstwa i sekrety swoich rodzin. I mimo różnych charakterów i pozycji społecznych bardzo się do siebie zbliżają. A tajemnice rodzinne szczególnie związane z Paige są naprawdę szokujące.
Powieść o rodzinnych tajemnicach z...

gleism | 2018-05-21

Na plus:
+ szybka akcja,
+ ciekawa historia,
+ wyraziści bohaterowie,

Na minus:
- paskudna okładka nijak mająca się do treści,
- i mały minus za zakończenie - troszkę "za słabe".

Ale zdecydowanie więcej pozytywów niż negatywów! Warto przeczytać.

Alex | 2018-05-14
Przeczytana: 01 maja 2018

Sekrety miewają wszyscy, mniejsze bądź większe, starsze i młodsze, towarzyszą nam zawsze. Jedna kategoria zwłaszcza budzi emocje – tajemnice rodzinne nigdy nie przechodzą bez echa, a gdy dają o sobie znać spokój odchodzi w zapomnienie. Czasem przypadkowo zostają odkryte i od tego momentu pojawiają się kolejne pytania, natomiast odpowiedzi na nie trzeba poszukać nie tylko w przeszłości, ale i teraźniejszości.

Nikt nie podejrzewał, że strych Nan Delaney kryje coś wartościowego, raczej szybciej można by przypuszczać, że znajdzie się tam cała masa niepotrzebnych nikomu śmieci niż skarb. Zakurzony smok na pierwszy rzut oka nie wyglądał na rzecz drogocenną, zresztą na każdy kolejny także. Przynajmniej tego był pewien Riley McAllister, ale babcia ma nadzieję, że jest inaczej, nie ma więc innego wyjścia jak się przekonać czy stara figurka przedstawia jakąkolwiek wartość. Niezbyt urodziwy posążek pod względem historycznym i pieniędzy może okazać się ogromną niespodzianką, gdy eksperci...

KobieceRecenzje365 | 2017-06-03

Cześć, książkomaniacy!
Jak już zapewne wiecie, bardzo lubię pióro Barbary Freethy, którą ja po prostu nazywam "Baśką". Oczarowała mnie swoimi poprzednimi książkami i gdy tylko dostałam możliwość, zrecenzowania jej następnej powieści o tytule "Złote kłamstwa" od razu, zabrałam się za czytanie. Dokładnie wiedziałam, że i teraz czeka mnie niezwykła przygoda, w mieście, które jest niesamowicie barwne, a życie w nim musi być bardzo ciekawe - mówię tutaj o San Francisco.
Zapraszam na recenzję!

"W trakcie porządków na strychu babka Rileya znajduje posążek smoka, który okazuje się cennym chińskim zabytkiem, obiektem pożądania wielu osób. Kiedy smok znika bez śladu, Riley musi połączyć siły z Paige Hathaway, piękną dziedziczką rodowej fortuny. Cynik i optymistka, ludzie z kompletnie różnych światów, z początku nie potrafią się porozumieć. Jednak nowe odkrycia coraz mocniej splatają historie ich rodzin, a Paige i Riley przekonują się, jak potężna jest moc przeznaczenia."

Powieść...

AuroraBorealis | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Kiedy byłam małą dziewczynką chciałam zostać archeologiem, niestety tak się nie stało, dlatego też w swoim czytelniczym życiu często staram się sięgać po książki związane właśnie z tym tematem.

Riley właściciel i ekspert od zabezpieczeń towarzyszy swojej babci podczas jej wycieczki do sklepu z antykami, by tam wycenić rzeczy, które znalazła u siebie na strychu. Jakież jest zdziwienie obojga, kiedy okazuje się, że figurka chińskiego smoka wykonanego z brązu, który przyniosła Nan jest prawdopodobnie cennym zaginionym artefaktem. Jednak kiedy smok znika pracująca tam Paige – córka Hathawaya - bogatego znawcy dzieł sztuki postanawia pomóc Rileyowi w odnalezieniu jego zguby. Oboje decydują się połączyć siły, by poznać tajemnice jakie kryje w sobie bezcenna figurka. A z każdym kolejnym dniem nowych elementów układanki tylko przybywa.

Czy naszych bohaterów zaskoczy to czego dowiedzą się nie tylko na swój temat, ale i o swoich bliskich? Jaka klątwa ciąży na chińskim smoku i kto jest...

Wiesława | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Powiem tak : Czytałam już duuuużo lepsze książki Barbary Freethy! Na przykład do książki Nie mów nic, nie da się jej w żaden sposób porównać. Owszem, coś się dzieje, owszem temat ciekawy, ale książka nie rzuca na kolana, a autorce zabrakło ciekawych pomysłów na rozwiązanie zagadki sprzed lat. Spodziewałam się dużo więcej i dlatego jestem nieco zawiedziona. A może jestem tylko marudna z powodu Blue monday ?