Rajski domek

Wydawnictwo: Jaguar
Paradise house
literatura piękna
joly_fh

W Angel Sands, niewielkim nadmorskim kurorcie, czas płynie powoli, odmierzany miarowym szumem fal. Pomiędzy domkami do wynajęcia, willami i kafejkami mieści się również prowadzony przez rodzinę Baxterów, a właściwie przez „dziewczyny Baxterów”, pensjonat. Nieoczekiwanie niespełniona w roli gospodyni pani Baxter postanawia na jakiś czas opuścić Angel Sands i raz jeszcze przemyśleć swoje życie. Jej obowiązki obejmuje najstarsza córka.

Genevieve robi wszystko, by poradzić sobie z natłokiem obowiązków, sprawy jednak komplikują się coraz bardziej. Kiedy po okolicy roznosi się plotka o sprzedaży położonej nieopodal, zrujnowanej stodoły, Genevieve domyśla się, że nabywcą mało atrakcyjnego budynku jest ktoś, kogo wolałaby więcej nie oglądać. Ale nie można nie dostrzegać kogoś, kto znajduje się tuż obok… Zwłaszcza gdy ten ktoś chce być dostrzeżony.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Patrycja | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Wciągająca, romantyczna, lekka i przyjemna do czytania.

Weronika | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od dawna chciałam przeczytać jakąś lekką książkę, a mój wybór padł właśnie na tą, ponieważ dostałam ją w chillbox'ie.
I zdecydowanie okazała się lekką lekturą, która nie przysparza problemów w czytaniu. Język nie jest niezwykle poetycki i metaforyczny, ale bohaterowie są dobrze nakreśleni. Czytelnik nie ma problemów ze zrozumieniem uczuć żadnego z nich, portret psychologiczny został dogłębnie przemyślany przez autorkę.
Sam pomysł fabuły nie jest niczym rewelacyjnym, właściwie tak jak w tego typu lekkich książkach: kobieta z problemami, dwóch mężczyzn, do końca nie wiadomo co i jak, przy okazji wzbudzające nieco strachu wydarzenia w których pomagają jej Ci mężczyźni, trochę smutnych wydarzeń, ale wszystko oczywiście zmierza ku dobremu zakończeniu. Jak dla mnie nieco zbyt oczywiste i nieco zbyt prosto powrót do relacji z Krystianem nastąpił. Oczekiwałam mimo wszystko czegoś więcej.

Gulka | 2017-06-27
Przeczytana: czerwiec 2017

Pierwsza moja pozycja tej autorki. Bardzo, bardzo nudna książka. Męczyłam się z nią. Niby dużo postaci, różne wątki, ale w moim odczuciu na siłę. Naciągane problemy głównej bohaterki, dziwna nieobecność matki. Autorka stała się zaznaczyć rolę babci, ale nie do końca jej się udało.

Przeczytałam, ale było ciężko.

magia78 | 2015-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: maj 2015

100/2015
= Pensjonat na wzgórzu (Paradise House)

ewcia23 | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki ale wiem na pewno że nie ostatnie :) Książka fajna ,lekka i bardzo miła do czytania. Gorąco polecam :)

Tara | 2014-09-24
Przeczytana: 22 września 2014

Miło jest czytać książkę z której postaciami możemy się utożsamić. Właśnie dlatego Genevieve stała się dla mnie niezwykle bliska choć jest ona jedynie wytworem wyobraźni autora. Mogłam utożsamić się z większością jej zachowań czy myśli i uczuć siedzących w środku. I to sprawiło, że książka tak bardzo mi się spodobała. Wciągnęła mnie tak, że zaczynając czytać o poranku skończyłam dopiero wieczorem gdy dotarłam do ostatniej kartki, czując żal że historia właśnie się kończy.
Co mogę o niej powiedzieć? Jest świetna. Zarazem smutna i wesoła, nieco zakręcona i poważna. Chyba wszystkie uczucia zdążyły przewinąć się podczas czytania. Mimo, że to zwykła powieść pewne zdania w niej zawarte dały mi sporo do myślenia.
Książka o ludzkich problemach, dylematach, zawodach, miłości, przyjaźni, nienawiści ale również spełnianiu swoich pragnień i otwieraniu się na świat, ukazanych w zwykłym, codziennym życiu.
Cóż, polecam.

beataj | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Życiowe problemy i dylematy, wcale nie takie lekkie, powierzchowne. Do tego opisane w ciekawy i przyjemny do czytania sposób, więc "łyka" się w kilka godzin.

Patiopea | 2013-12-31
Przeczytana: 2013 rok

Baxterowie prowadzą miłe i nieskomplikowane życie w Angel Sands. Pewnego dnia to spokojne życie zostało zakłucone przez niespodziewany wyjazd pani Baxter do Nowej Zelandii. Tymczasem rola szefowej rodzinnego pensjonatu spada na Genevieve, najstarszą córkę z rodzeństwa. Dziewczyna musi nie tylko poprowadzić rodzinny biznes, ale utrzymać też w ryzach swoją rodzinnę. Ojciec coraz bardziej tęskni za matką, a ze swoimi dwoma siostrami bohaterka czasami nie może wytrzymać. Tymczasem do miasta przyjeżdża Christian. Od ostatniego spotkaniania Genevieve z nim, minęło już kilkanaście lat. Ale czy to co kiedyś było między nimi, skończyło się? Czy minęło już tyle czasu, że dadzą radę sobie wybaczyć?

"Rajski Domek" to książka, która już w pierwszej chwili przyciągnęła mój wzrok. Intygujący opis i fajna okładka, zapowiadają ciekawą i wciągającą lekturę. Czy taka jest? Prawda jest taka, że Erica James stworzyła złożoną książkę. Różne części, na jakie została ona podzielona, opowiadają różne...

kasandra_85 | 2013-12-23
Przeczytana: grudzień 2013

dorotai | 2013-10-07

To moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki i podobnie jak "Trudna obietnica" książka bardzo mi się podobała. Gorąco polecam.