Powstrzymaj mnie

Wydawnictwo: HarperCollins
Stop Me
Last Stand
Pistacia

POWSTRZYMAJ MNIE… jeśli potrafisz… Jasmine, konsultantka FBI, dostaje anonimową przesyłkę. W środku znajduje bransoletkę, którą podarowała zaginionej przed szesnastu laty siostrze oraz napisane krwią słowa: Powstrzymaj mnie. W taki sam sposób napisano imię zamordowanej przed czterema laty dziewczynki, córki Romaina Forniera. Jasmine szybko ustala, że te sprawy są ściśle powiązane. Dociera do...

POWSTRZYMAJ MNIE… jeśli potrafisz…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl

gwiazdka | 2016-05-08
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2016

„Powstrzymaj mnie” jest równie lekkie, łatwe i przyjemne jak tom pierwszy. Za to trochę lepiej i ciekawiej skonstruowana intryga, romans też wyszedł tutaj odrobinę bardziej interesująco. Oczywiście zakończenie znowu słodziutkie, wszyscy źli zostają ukarani, a dobrzy żyją długo i szczęśliwie. Ni i w książce brakuje zakończenia, treść bardzo przewidywalna, sprawcy, poza jednym, ujawniają się gdzieś koło połowy, tego jednego też jednak dość wcześnie odgadłam.
Czytać się da, a lektura może spra

alicjuszka | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Książkę polecam przede wszystkim za temat - zaginięć dzieci (nie chcę zbyt zdradzać szczegółów książki).
Poza tym - książkę czyta się łatwo i przyjemnie (napisana prostym językiem), choć w napięciu ze względu na temat. Zadowoliły mnie nieoczekiwane zwroty akcji, choć mogło być ich więcej :-), no i winnego całego zamieszania obstawiam na długo przed zakończeniem, (zbyt oczywiste działania tego bohatera)
Dobrze zarysowane postaci, wpleciony wątek miłosny, ale ... zakończenie, choć miłe dla oka było zbyt, trudno mi tak jednym słowem określić, zbyt banalne, jak gdyby nic wcześniej się nie stało.

Lenka | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Książka trzymająca w napięciu od pierwszego słowa, do ostatniego słowa, od pierwszego akapitu do ostatniego. Genialna lektura.

Anapi13 | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, Książki 2014
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Jest to pierwsza książka Brendy Novak na którą trafiłam. Z opisu na okładce spodziewałam się książki bardziej związanej z sensacją bez tkliwej historii miłosnej. Jednak i tu ona się pojawiła. Nie grała głównego planu ale jak dla mnie pojawiła się zbyt szybko.
Mimo to przeczytałam ją bardzo szybko, jest ciekawie napisana i raczej nie da się nudzić przy jej czytaniu.
Nie jest to książka która robi Ogromne wrażenie, ale za pewno bym ją poleciła komuś kto chce przeczytać coś niezbyt ambitnego co pozwoli się lekko "oderwać".
Nie będzie to również za pewne ostatnia książka tej autorki którą przeczytałam.

sygin | 2013-09-07
Przeczytana: wrzesień 2013

„Powstrzymaj mnie” jest drugą książką z cyklu Brendy Novak, którego bohaterkami są założycielki organizacji pomagającej ofiarom przemocy. Tym razem autorka skupia się na Jasmine, wyróżniającej się z całej trójki nie tylko wyglądem – jest w połowie Hinduską, ale także niezwykłymi nadnaturalnymi zdolnościami – wizjami, które nawiedzają ją, dzięki czemu współpracuje ona z FBI głównie pomagając odnajdywać osoby zaginione. Dla tych, którzy nie lubią takich fantastycznych motywów wspomnę, że jest to tylko „dodatek” nie mający większego wpływu na „racjonalną” fabułę, ale stanowi ciekawe urozmaicenie. Mnie przynajmniej pomysł ten przypadł do gustu. Co do samej treści…

Jasmine jako nastolatka przeżyła wielką tragedię, nieznany mężczyzna, którego wzięła, za znajomego ojca, wyprowadził z ich domu jej młodsza siostrę nad którą sprawowała opiekę. Stało się to przyczyną rozpadu jej rodziny, a także zmieniło jej życie, bowiem mimo, że od zdarzenia minęło szesnaście lat Jasmine nie uporała...

Lesławek | 2014-03-05
Przeczytana: 03 marca 2014

Trzecia ostatnia część trylogii Brendy Novak o przyjaciółkach z fundacji "Na śmierć i życie". Tym razem do mrocznej przeszłości wraca Jasmine. Bohaterka książki wraca do Nowego Orleanu z nadzieja na rozwiązanie zagadki zniknięcia jej siostry przed szesnastu laty. Kimberly zostala uprowadzona przez nieznajomego mężczyznę, Jasmine od tamtej pory nawiedzaja duchy przeszlości a portret porywacza wraca i wraca. W Nowym Orleanie nie wszyscy ciesza sie z wizyty Jasmine, skorumpowani policjanci, sasiedzi kryjacy tajemnice i ten od którego chce sie wszystkiego dowiedziec, a który po stracie córki w podobnych okolicznościach zaszyl sie na bagnach. W wielkim skrócie, ale warto przeczytać. Po raz kolejny Novak pokazała że umie trzymać czytelnika w napięciu do końca choć koniec jak zwykle jest mega przewidywalny. Czyta sie szybko i przyjemnie.

Smajl | 2014-11-12

Jasmine, konsultantka FBI, dostaje anonimową przesyłkę. W środku znajduje bransoletkę, którą podarowała zaginionej przed szesnastu laty siostrze oraz napisane krwią słowa: Powstrzymaj mnie. W taki sam sposób napisano imię zamordowanej przed czterema laty dziewczynki, córki Romaina Forniera. Jasmine szybko ustala, że te sprawy są ściśle powiązane. Dociera do Romaina Forniera, jednak on, nadal zasklepiony w bólu, początkowo odmawia współpracy. Zdeterminowana Jasmine uświadamia mu, że skoro psychopatyczny morderca rzucił im wyzwanie, nie przestanie zabijać. Mogą go powstrzymać, tylko jeżeli połączą siły...

majeczka26 | 2014-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Jasmin ma niecodzienne zdolności,wie więcej niż inni i widzi to,co się ma wydarzyć, lub co się już wydarzyło, jednak jest sprawa,której nie mogła rozwikłać.Po 16 latach od zaginięcia siostry otrzymuje dziwną przesyłkę,postanawia się dowiedzieć, kto ją wysłał?
Próbuje przeprowadzić prywatne śledztwo,choć to wszystko nie jest dla niej łatwe.
Książka trzyma w napięciu,do końca nie wiadomo,kto jest zamieszany.

Magda Królik | 2013-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2013

Jest to bardzo dobra książka, czytałam ją z wielką przyjemnością. Nieoczekiwany zwrot akcji, co w książkach tego typu uwielbiam :) Świetny wątek miłosny oraz zakończenie, nie obeszło się bez łez szczęścia z mojej strony ;) Polecam!!

Asia Reda | 2015-12-08
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Książka, która niesamowicie mnie pochłonęła. Czasem miałam problem z odłożeniem jej gdy wchodziłam do pracy, bo naprawdę było bardzo ciężko. Do samego końca trzymała w niepewności. Dlatego uważam, że warto ją przeczytać :)