Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Wydawnictwo: Muza
tłumaczenie
Karolina Stańczyk
L'uomo che non voleva amare
978-83-7758-261-9
Irena

Federico Moccia, jakiego nie znacie! Ona jest wybitną, uznaną na całym świecie pianistką. Muzyka to jej największa miłość. Prywatnie jest związana z Andreą, dobrze zapowiadającym się architektem. Pewnego dnia Andrea ulega tragicznemu wypadkowi. Kiedy lekarze walczą o jego życie, Sofia przysięga Bogu, że jeżeli ocali Andreę, ona porzuci grę na fortepianie. Operacja się udaje, ale życie tych...

Federico Moccia, jakiego nie znacie!

Ona jest wybitną, uznaną na całym świecie pianistką. Muzyka to jej największa miłość. Prywatnie jest związana z Andreą, dobrze zapowiadającym się architektem. Pewnego dnia Andrea ulega tragicznemu wypadkowi. Kiedy lekarze walczą o jego życie, Sofia przysięga Bogu, że jeżeli ocali Andreę, ona porzuci grę na fortepianie. Operacja się udaje, ale życie tych dwojga nie będzie już takie jak kiedyś...

On jest bogatym i przystojnym mężczyzną. Ma wszystko - domy na całym świecie, samoloty, luksusowe samochody, a nawet własną wyspę. Jest zimny, cyniczny, wyrachowany. Pewnego dnia podczas porannego joggingu chowa się przed deszczem w pobliskim kościele. Zauważa tam Sofię, która przysłuchuje się próbie dziecięcego chóru, i jest nią urzeczony. Postanawia zaprosić ją na kawę, ale Sofia, trochę wbrew sobie, odmawia. On jednak ma już gotowy plan.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2012

Dziecko Odyna
Siri Pettersen

8,27 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Książkowa-Fantazja | 2013-05-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Większość kobiet szuka swojego księcia z bajki, czy jak już go znajdzie, to może się okazać, że to coś innego jest sensem jej życia? Zaskakująca powieść autorstwa włoskiego pisarza.

Federico Moccia ur. w 1963 roku w Rzymie. Włoski scenarzysta, reżyser filmowy, a także pisarz. Znany z powieści: " Trzy metry nad niebem", "Amore 14", czy też "Wybacz, ale chcę się z Tobą ożenić".

W końcu i moja osoba chciała poznać na czym polega fenomen włoskiego pisarza. Zaintrygowana pochlebnymi recenzjami i zwykłą ciekawością czytelniczą sięgnęłam po tę lekturę.

W książce poznajemy Sofię niezwykle piękną i utalentowaną pianistkę przed którą drzwi stoją otworem. Jednak życie ma wobec niej inne plany. Bowiem jej narzeczony Andrea ulega poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Sofia prosi Boga o zdrowie dla ukochanego, ale też składa przysięgę: jeśli Andrea wyjdzie z tego cało, ona zrezygnuje z kariery. Kobieta dotrzymuje obietnicy, jednak jej ukochany jest sparaliżowany od pasa w dół. A jej decyzja...

Katarzyna | 2014-08-14
Przeczytana: sierpień 2014

Wiecie, po czym najłatwiej poznać dobrą książkę? Po tym, jak ją czytasz.
Ja poznaję ją tak: siedzę/leżę, przewracam kartki, jestem niesamowicie zaintrygowana co będzie już na następnej kartce i jednocześnie ogromnie zdenerwowana postępowaniem niektórych bohaterów 0 w tym wypadku Sofii.

Główną bohaterką jest Sofia, młoda i niezwykle piękna pianistka z ogromnym talentem, dla której świat stał otworem. Czemu już nie stoi? Złożyła ślub Bogu, że przestanie grać, jeśli Andrea - jej mąż, przeżyje wypadek motocyklowy. Przeżył, więc ta przestała grać, niszcząc swoją cząstkę. Andrea nigdy miał już nie chodzić, co dla obojga było dużym wyzwaniem, czy to małżeństwo przetrwa tą ciężką próbę z licznymi pokusami.

Taką pokusą okazał się casanova - Tancredi. Przystojny, seksowny i niezwykle bogaty mężczyzna szasta kobietami jak pieniędzmi. niszczy ich szczęście, rozbija małżeństwa. W kościele spotyka Sofię - jest nią urzeczony i również postanawia, że ona będzie jego - już na zawsze.
Sofia...

Aniutka90 | 2012-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2012

Dojrzała książka tego autora. Zrobiła na mnie wielkie wrażenie, a zaskoczenie mnie zaskoczyło choć jednocześnie jestemn z niego zadowolona! Nie jest to lektura dla młodszych czytelników, lecz dla dojrzalszych. Wspaniała historia Sophie i Tancrediego oraz Andrea. Postacie mocno zarysowane. Jak najbardziej polecam. Powieść czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem.

zabielka | 2015-02-20
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka, dobra, czyta się przyjemnie, jednak nie do końca mnie przekonała. Nie wiem czy polubiłam głównego męskiego bohatera. Zawsze interesowali mnie Ci zamknięci w sobie, lekko źli, tutaj jednak nie do końca wszystko zaskoczyło, nie te trybiki,,, Książki jednak nie mogę nie polecić. Ja osobiście wiem że nie należy do tych "czytanych wielokrotnie". Nie chciała bym zniechęcać, ponieważ czytało mi się ją naprawdę przyjemnie. :) Pozdrawiam :)

książek: 1927
dmolek | 2013-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2013, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Szczerze przyznam, że jest to pierwsza książka Federico Moccia jaką przeczytałam, jednocześnie zapewniam, że nie ostatnia!

Po przeczytaniu połowy książki miałam wrażenie, że to znów ta sama historia - on bogaty, ona piękna, i byłam pewna zakończenia tej powieści, żyli długo i szczęśliwie. Autor miło mnie zaskoczył zakończeniem :)

allison | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Ciekawa powieść obyczajowa z wątkami miłosnymi na pierwszym planie.
Historia niebanalna, chociaż momentami przewidywalna i chyba właśnie dlatego jej wartość bardzo podnosi zaskakujące i niejednoznaczne zakończenie.
Ważną rolę pełnią liczne retrospekcje, dzięki którym poznajemy przeszłość bohaterów i ich tajemnice. Jeden z rodzinnych sekretów jest szczególnie bolesny, bo zakończony tragiczną śmiercią młodej kobiety. Przyczyny dramatu wyjaśnione zostają dopiero na ostatnich stronach, jednak już wcześniej pewne aluzje pozwalają domyślać się, jaki dramat rozgrywał się w czterech ścianach opływającego w luksusy domu.

Chociaż przesłanie powieści wydaje się nieco banalne - pieniądze szczęścia nie dają - to całość banalna nie jest (może z wyjątkiem scen łóżkowych, które trochę rażą powtarzalnością opisów).
Czyta się szybko i z przyjemnością, niecierpliwie czekając na zakończenie.

boziaczek | 2013-05-30
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Było to moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Federico Moccia. Po wielu pochlebnych recenzjach, myślałam, że będzie to naprawdę dobrze napisana książka. Fakt, czyta się szybko i historia jest interesująca, pomimo tego, że już miałam okazję poznać podobne opowieści. Ale całość jest taka przewidywalna... Bohaterowie sztampowi; jakoś nie potrafiłam wczuć się w ich sytuację i zrozumieć ich postępowanie. Poza tym, Moccia uraczył nas dużą ilością szczegółów na temat podawanych potraw, napoi, ubiorów, tak że cała wymowa tej książki gdzieś mi się zatraciła.
A szkoda...
Podsumowując, można przeczytać, ale proszę nie oczekiwać fajerwerków.

Kasia | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

".....zaletą bycia inteligentnym jest to, że zawsze można udawać głupka!" fragment ze str.338
Nareszcie przeczytałam o kobiecie, która nie poddała się mężczyznom:):):)
Polecam

Querida | 2012-10-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 października 2012

Była taka jak on. Była dryfującą duszą...

Sofia to niezwykle uzdolniona młoda pianistka, przed którą rysuje się wielka kariera. Mogłoby się wydawać, że nic nie stanie jej na drodze w osiągnięciu światowej sławy. Jednak pewnego dnia jej partner, Andrea, ulega wypadkowi. Kobieta obiecuje Bogu, że jeśli Andrea przeżyje, ona porzuci grę na fortepianie. Tak też się dzieje, jednak decyzja Sofii niesie za sobą konsekwencje, które zmienią ją na zawsze.

Tancredi to pozbawiony skrupułów, niezdolny do miłości młody mężczyzna. Za sprawą otrzymanego niegdyś spadku i dobrych inwestycji, szybko stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jest zdolny do wszystkiego, byle tylko osiągnąć swój cel i dostać to, czego pragnie. Nie znosi widoku cudzej radości i bez większych wyrzutów sumienia niszczy związki innych. Doskonale kontroluje swoje uczucia - do czasu, kiedy poznaje Sofię.

„Chyba nużyło cię szczęście. Kiedy znowu go zasmakujesz, będziesz potrafiła je docenić.”

Spotykają się zupełnie...

malineczka74 | 2012-10-31
Przeczytana: 30 października 2012

Niezwykle wyrafinowana powieść o miłości, co niejedno imię ma

Do tej pory byłam święcie przekonana, że książkę można czytać, oglądać, wąchać, kupować, wymieniać, pożyczać, ale, że książką można się upić wiary bym nie dała. Otóż po lekturze powieści powyższej zdanie zmieniłam. Można się książką upić niczym mocnym porto, można się nią upoić niczym narkotykiem. Konieczne jest w tym celu jednak przeczytanie naprawdę niezwykłej lektury. Taką moim zdaniem jest powieść Fererico Moccii. Dziś sobie popieję nad tą lekturą, pozachwycam się, bo emocje jeszcze nie opadły, a ja niczym na kacu wciąż jeszcze żyję treścią niewątpliwie powieści obyczajowej o miłości, ale zarazem książki arcydzieła.
Przeczytałam wiele książek o miłości, powieści obyczajowych i romansów, ale mało kto jak ten autor umie pisać tak wyrafinowanie, tak elegancko i tak przejmująco o uczuciach.

Jest ich troje. Ona ma na imię Sofia. Od dziecka kocha muzykę. Bóg obdarzył ją olbrzymim talentem, ona włożyła weń serce i...