Okładka książki Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Autor:
tłumaczenie
Karolina Stańczyk
L'uomo che non voleva amare
wydawnictwo
Muza
978-83-7758-261-9
typ
papier
Bujaczek
6.96 (428 ocen i 87 opinii)

Opis książki

Federico Moccia, jakiego nie znacie! Ona jest wybitną, uznaną na całym świecie pianistką. Muzyka to jej największa miłość. Prywatnie jest związana z Andreą, dobrze zapowiadającym się architektem. Pewnego dnia Andrea ulega tragicznemu wypadkowi. Kiedy lekarze walczą o jego życie, Sofia przysięga Bogu, że jeżeli ocali Andreę, ona porzuci grę na fortepianie. Operacja się udaje, ale życie tych dwojga...

Federico Moccia, jakiego nie znacie!

Ona jest wybitną, uznaną na całym świecie pianistką. Muzyka to jej największa miłość. Prywatnie jest związana z Andreą, dobrze zapowiadającym się architektem. Pewnego dnia Andrea ulega tragicznemu wypadkowi. Kiedy lekarze walczą o jego życie, Sofia przysięga Bogu, że jeżeli ocali Andreę, ona porzuci grę na fortepianie. Operacja się udaje, ale życie tych dwojga nie będzie już takie jak kiedyś...

On jest bogatym i przystojnym mężczyzną. Ma wszystko - domy na całym świecie, samoloty, luksusowe samochody, a nawet własną wyspę. Jest zimny, cyniczny, wyrachowany. Pewnego dnia podczas porannego joggingu chowa się przed deszczem w pobliskim kościele. Zauważa tam Sofię, która przysłuchuje się próbie dziecięcego chóru, i jest nią urzeczony. Postanawia zaprosić ją na kawę, ale Sofia, trochę wbrew sobie, odmawia. On jednak ma już gotowy plan.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2012

Opinie czytelników
książek: 19679
Ania1986 | 2013-05-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Większość kobiet szuka swojego księcia z bajki, czy jak już go znajdzie, to może się okazać, że to coś innego jest sensem jej życia? Zaskakująca powieść autorstwa włoskiego pisarza.

Federico Moccia ur. w 1963 roku w Rzymie. Włoski scenarzysta, reżyser filmowy, a także pisarz. Znany z powieści: " Trzy metry nad niebem", "Amore 14", czy też "Wybacz, ale chcę się z Tobą ożenić".

W końcu i moja osoba chciała poznać na czym polega fenomen włoskiego pisarza. Zaintrygowana pochlebnymi recenzjami i zwykłą ciekawością czytelniczą sięgnęłam po tę lekturę.

W książce poznajemy Sofię niezwykle piękną i utalentowaną pianistkę przed którą drzwi stoją otworem. Jednak życie ma wobec niej inne plany. Bowiem jej narzeczony Andrea ulega poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Sofia prosi Boga o zdrowie dla ukochanego, ale też składa przysięgę: jeśli Andrea wyjdzie z tego cało, ona zrezygnuje z kariery. Kobieta dotrzymuje obietnicy, jednak jej ukochany jest sparaliżowany od pasa w dół. A jej decyzja okazu...

Aniutka90 | 2012-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2012

Dojrzała książka tego autora. Zrobiła na mnie wielkie wrażenie, a zaskoczenie mnie zaskoczyło choć jednocześnie jestemn z niego zadowolona! Nie jest to lektura dla młodszych czytelników, lecz dla dojrzalszych. Wspaniała historia Sophie i Tancrediego oraz Andrea. Postacie mocno zarysowane. Jak najbardziej polecam. Powieść czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem.

allison | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Ciekawa powieść obyczajowa z wątkami miłosnymi na pierwszym planie.
Historia niebanalna, chociaż momentami przewidywalna i chyba właśnie dlatego jej wartość bardzo podnosi zaskakujące i niejednoznaczne zakończenie.
Ważną rolę pełnią liczne retrospekcje, dzięki którym poznajemy przeszłość bohaterów i ich tajemnice. Jeden z rodzinnych sekretów jest szczególnie bolesny, bo zakończony tragiczną śmiercią młodej kobiety. Przyczyny dramatu wyjaśnione zostają dopiero na ostatnich stronach, jednak już wcześniej pewne aluzje pozwalają domyślać się, jaki dramat rozgrywał się w czterech ścianach opływającego w luksusy domu.

Chociaż przesłanie powieści wydaje się nieco banalne - pieniądze szczęścia nie dają - to całość banalna nie jest (może z wyjątkiem scen łóżkowych, które trochę rażą powtarzalnością opisów).
Czyta się szybko i z przyjemnością, niecierpliwie czekając na zakończenie.

dmaj | 2013-12-13
Na półkach: Posiadam, Erotyk, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Szczerze przyznam, że jest to pierwsza książka Federico Moccia jaką przeczytałam, jednocześnie zapewniam, że nie ostatnia!

Po przeczytaniu połowy książki miałam wrażenie, że to znów ta sama historia - on bogaty, ona piękna, i byłam pewna zakończenia tej powieści, żyli długo i szczęśliwie. Autor miło mnie zaskoczył zakończeniem :)

Querida | 2012-10-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 października 2012

Była taka jak on. Była dryfującą duszą...

Sofia to niezwykle uzdolniona młoda pianistka, przed którą rysuje się wielka kariera. Mogłoby się wydawać, że nic nie stanie jej na drodze w osiągnięciu światowej sławy. Jednak pewnego dnia jej partner, Andrea, ulega wypadkowi. Kobieta obiecuje Bogu, że jeśli Andrea przeżyje, ona porzuci grę na fortepianie. Tak też się dzieje, jednak decyzja Sofii niesie za sobą konsekwencje, które zmienią ją na zawsze.

Tancredi to pozbawiony skrupułów, niezdolny do miłości młody mężczyzna. Za sprawą otrzymanego niegdyś spadku i dobrych inwestycji, szybko stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jest zdolny do wszystkiego, byle tylko osiągnąć swój cel i dostać to, czego pragnie. Nie znosi widoku cudzej radości i bez większych wyrzutów sumienia niszczy związki innych. Doskonale kontroluje swoje uczucia - do czasu, kiedy poznaje Sofię.

„Chyba nużyło cię szczęście. Kiedy znowu go zasmakujesz, będziesz potrafiła je docenić.”

Spotykają się zupełnie przy...

boziaczek | 2013-05-30
Na półkach: E-booki, Przeczytane, Posiadam

Było to moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Federico Moccia. Po wielu pochlebnych recenzjach, myślałam, że będzie to naprawdę dobrze napisana książka. Fakt, czyta się szybko i historia jest interesująca, pomimo tego, że już miałam okazję poznać podobne opowieści. Ale całość jest taka przewidywalna... Bohaterowie sztampowi; jakoś nie potrafiłam wczuć się w ich sytuację i zrozumieć ich postępowanie. Poza tym, Moccia uraczył nas dużą ilością szczegółów na temat podawanych potraw, napoi, ubiorów, tak że cała wymowa tej książki gdzieś mi się zatraciła.
A szkoda...
Podsumowując, można przeczytać, ale proszę nie oczekiwać fajerwerków.

malineczka74 | 2012-10-31
Przeczytana: 30 października 2012

Niezwykle wyrafinowana powieść o miłości, co niejedno imię ma

Do tej pory byłam święcie przekonana, że książkę można czytać, oglądać, wąchać, kupować, wymieniać, pożyczać, ale, że książką można się upić wiary bym nie dała. Otóż po lekturze powieści powyższej zdanie zmieniłam. Można się książką upić niczym mocnym porto, można się nią upoić niczym narkotykiem. Konieczne jest w tym celu jednak przeczytanie naprawdę niezwykłej lektury. Taką moim zdaniem jest powieść Fererico Moccii. Dziś sobie popieję nad tą lekturą, pozachwycam się, bo emocje jeszcze nie opadły, a ja niczym na kacu wciąż jeszcze żyję treścią niewątpliwie powieści obyczajowej o miłości, ale zarazem książki arcydzieła.
Przeczytałam wiele książek o miłości, powieści obyczajowych i romansów, ale mało kto jak ten autor umie pisać tak wyrafinowanie, tak elegancko i tak przejmująco o uczuciach.

Jest ich troje. Ona ma na imię Sofia. Od dziecka kocha muzykę. Bóg obdarzył ją olbrzymim talentem, ona włożyła weń serce i gigantyc...

Ziraelka | 2013-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2013

Książka, która mnie kompletnie zaskoczyła, bo spodziewałam się nieskomplikowanego romansu, a otrzymałam świetną powieść obyczajową ze swoistym studium zdrady na pierwszym planie.

Bo oto na drodze przykładnej żony, nieco może zmęczonej życiem i walką o niełatwe szczęście małżeńskie, staje uosobienie męskiego uroku, chodząca pokusa i zaproszenie do zdrady. Ten czarujący i uparty wielbiciel jest jednak mężczyzną, który z rozbijania szczęśliwych związków uczynił swoje hobby, mężczyzną, który nie chce i nie potrafi kochać, ale na nieszczęście Sofii jest też mężczyzną, który zawsze zdobywa to, czego pragnie.

Ważnym motywem jest tutaj ślubowanie. Z jednej strony mamy to nieszczęsne ślubowanie Sofii, które pociągnęło za sobą rezygnację z życiowej pasji. Z drugiej strony - ślubowanie, od którego zaczynają nowe życie wszystkie młode pary - przysięga miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. W opozycji do niej mamy zdradę - atrakcyjną jak sam Tancredi. Sofia traktuje bardzo poważnie swoje ś...

Cassiel | 2013-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2013

,,Tancredi ruszył w jej kierunku. Podszedł bardzo blisko. Stanął milimetr od niej. Nic nie powiedział. Dochodził ich tylko szum morza i zapach otaczającej przyrody. W końcu wyszeptał jej do ucha: - Miałem nadzieję, że włożysz właśnie tę.''

Federico Moccia to pisarz z pewnością przez Was dobrze znany, albo chociaż kojarzony z pięknymi historiami i filmami, które powstały na podstawie jego książek. Już od dawna chciałam zapoznać się z jego twórczością, zacząć od tych najbardziej znanych pozycji, ale przygodę z nim zaczęłam od tej najnowszej - Mężczyźny, którego nie chciała pokochać. Podobno literaturze bardziej dorosłej i znacznie odbiegającej chociażby od Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie. Czy autor mnie czymś zaskoczył i sprawił, że powieść przeczytałam w błyskawicznym tempie? O tym w dalszej części recenzji, ale na początek zdradzę tylko, że dawno nikt mnie tak nie zaskoczył zakończeniem!

Sofia jest utalentowaną i uznaną na całym świecie pianistką, a muzyka to jej największa miłość...

andziorek | 2012-10-15
Przeczytana: 15 października 2012

Tancredi - zimny i wyrachowany mężczyzna. Niezwykle przystojny i inteligentny. Należy do grona najbogatszych ludzi na świecie. Jego głównym celem jest zdobywać kobiety (ale nie takie zwyczajne, banalne – najlepiej, żeby to były szczęśliwe żony i matki), a następnie nagle je porzucać, niszcząc tym samym ich prywatne szczęście. On nie chce kochać, ani być kochanym.

Sofia - ciepła, wrażliwa, piękna kobieta. Artystyczna dusza. Mogła być sławną pianistką, ale wypadek jej chłopaka sprawia, że dziewczyna przysięga Bogu, że jeśli on przeżyje - ona już nigdy nie zagra, a tym samym zrezygnuje ze swych marzeń i pragnień. Zdobyła się dla niego na ogromne poświęcenie, zatracając tym samym swe prawdziwe „ja”.

Mimo, że tych dwoje dzieli tak naprawdę wszystko – jest jedna rzecz, która ich łączy: mianowicie są „dryfującymi duszami”. Pewnego dnia przypadek sprawia, że spotykają się w kościele. Ten dzień odmieni życie ich obojga. Nic już nie będzie takie samo. Tancredi zrobi wszystko (nie ma dla nie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto